Saksanseisojakerho ry.

Saksanseisojakerho

Mannermaisten kanakoirien rotujärjestö
Päivitykset 3.9.2019
Päivitykset 6.8.2019
Päivitykset 28.7.2019
Päivitykset 25.6.2019
Päivitykset 18.6.2019
Päivitykset 14.6.2019

Päivitykset 31.5.2019

Päivitykset 17.5.2019
  • karkeakarvainen saksanseisoja: Uuden geenitestin lähete - tällä testillä testataan karkeakarvaisuuden lisäksi lonkkaniveldysplasian ja olkanivelen OCD:n genomista indeksiä
Päivitykset 12.5.2019
Päivitykset 1.5.2019
Päivitykset 22.4.2019
Päivitykset 9.4.2019
Päivitykset 1.4.2019
  • Talvikokeiden luokkiensa parhaat (etusivun kohta: Tuloksia kerhon tapahtumista)
Päivitykset 10.3.2019
Päivitykset 1.3.2019
Päivitykset 12.2.2019
Päivitykset 9.2.2019
Päivitykset 3.2.2019
Päivitykset 23.1.2019
  • Erikoisnäyttelyn kotisivujen osoite etusivun Tapahtumakalenteriin
Päivitykset 17.1.2019
  • Tapahtumakalenteri (etusivu) - viimeisimmässä lehdessä Eskon Puumerkin (27.9.), Nokkalan Rallin (27.9.) ja Junkkarin (28.-30.9.) päivämäärät olivat väärin
Päivitykset 16.1.2019
Päivitykset 15.11.2018
Päivitykset 9.10.2018
  • Riistakoira -voittajat ja Riistakoira-voittajat -listaus etusivulle
Päivitykset 25.9.2018
  • Junkkarin ja Nokkalan Rallin voittajat etusivulle
  • Junkkari-voittajat -listaus etusivulle
Päivitykset 19.9.2018
Päivitykset 9.8.2018
Päivitykset 25.6.2018
Päivitykset 12.6.2018
Päivitykset 25.5.2018
Päivitykset 15.5.2018
Päivitykset 24.4.2018

Ladies' Trial 2019

6parasta

1. lkssn Karpaleton Suokukka,  Sanna Kokko
2. lkssn Mehtäherran Hilari, Saara Luhtaniemi
3. kkssn Brunontytön Gore, Teija Kukkonen
4. lkssu Jokilakian Oami, Katja Moilanen
5. kkssu Brunontytön Ikaros, Nina Kauppinen
6. kkssu Sahansuon Rölli,  Pirjo Virtanen

 

Erikoisnäyttely 2019 tulokset

Ampumakisa 2019 tulokset

Tokokisa 2019 tulokset

Talvikokeet 2019

riekkovitriini netti

Luokkiensa parhaat:
VOI2 Nuolikurun Einoviljami, Terho Heimonen
AVO2 Van't Passant Le Mans, Vesa Virkkula
NUO1 Tunturijärven Iivani, Tiina ja Pasi Aikio
 

Eskon Puumerkki 2018

Eskon Puumerkki2018 netti

1. breu Almkullens Frasse, Kenneth Gråhn
2. lkssn Sysiässän Tinakenkätyttö, Juha Peltonen
3. lkssu Vindvinets Eemil, Janne Nygren

 Riistakoira 2018

riistakoira2018

1. kkssn Taikavuoren FB Heksa, om. Petteri Halkola
2. lkssu Jokilakian Oami, om. Antti Moilanen
3. kkssn Vintiläntuuli Namin Ahku, om. kari Kilpimaa
4. kkssu Taavi-Tuulin Tomu, om. Jarmo Katajamaa
5. lkssn Marla vom Kronsberg, om.Jaana Saukko

 

Nokkalan Ralli 2018

Nokkala2018 netti

1. lkssu Könkäänvaaran Junnu, Jussi Järvinen AVO2
2. kkssn Laajanluovin Åu Nou, Henteri Kärkkäinen AVO2

 

Junkkari 2018

junkkari2018voittajat1 netti

1. lkssn Repokallion Ruska, Martti Rissanen
2. kkssn Brunontytön Karolina, Mervi Kukkonen
3. lkssu Piki, Reija Ahonen
4. lkssu Sorsalammen Hirmu, Kaisu Kääriä
5. lkssu Ripuddens Dio, AnnaCarin Karlsson
6. lkssn Meracus Melodie, Olli Punkari

 KOKEET KAUDELLA 2019-2020

seisoja

 


MESTARIT KAUTTA AIKAIN

Lista Riistakoira-kilpailun voittajista löytyy täältä.

JUNKKARIT

Täältä löytyy lista Junkkareista.

KÄYTTÖJALOSTUSPALKINNOT 2004-2019

Kultaiset

Hopeiset

Pronssiset


   

ss koiravaruste 278x150

   

  Tracker logoslogan

 

BoT Finland Hunting Banner 278x400px gif