Junkkari 2010

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Avatar
Christina Carpelan
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 42
Liittynyt: 25.11.2005 01:51
Paikkakunta: Ryttylä
Viesti:

Junkkari 2010

Viesti Kirjoittaja Christina Carpelan » 12.9.2010 00:27

Junkkariin osallistuvista koirista on tullut paljon kyselyitä tässä osallistujat listattuna. Vain koiran nimi ja rotu koska muuten menee niin sekavaksi.
Jos joku koira joka on ilmoitettu 20.8 mennessä ei löydy listasta ota yhteyttä koetoimitsija Ilkka Hietalaan niin tutkitaan tilanne.

Jos narttu koira aloittaa juoksun tai koira antidoping säännön mukaan ei voi osallistua Junkkariin tai joku muu syy estää koiran osallistumisen niin ilmoita Ilkalle tai Chrisselle. Cri tekee analyysit koirien tuloksista Junkkarin jälkeen ja syy poissa oloonon myös toivottavaa. Oma Junkkariin ilmoitettu narttuni aloitti juoksun eli ei taida ehtiä ohi ennen koetusta. Ulkomuotokatselmkseen saan osallistua mutta pelto hommat jää näillä näkymin väliin. Tilastoihin voin siis laittaa ei osallistunut kokeeseen juoksun takia. Jalostuksellisesti kaikki tieto on tervetullutta onhan Junkkari jalostus katselmus tai niin kuin englannniksi niin hienosti sanotaan natural ability test.

Toivotan onnea kaikille osallistuville ja lintuja lakialla kuulemma löytyy.

ALTA MODA bra
ASLAK lkss
BOVIKSBADEETS KUTA lkss
BRISKBREEZE ADA lkss
BRISKBREEZE AGO lkss
BRISKBREEZE ARAGORN lkss
BRISKBREEZE ATLETICO lkss
BRISKBREEZE AVA lkss
CANINE CÁHCU bns
CANINE CEAVZIT bns
CANINE COHKIDÁLVI bns
CANINE O'BRIEN QUAYANA lkuv
CANINE OCRA SAPPHIRE lkuv
CHARLESWOOD MARCO lkss
CHARLESWOOD MATHILDA lkss
CHARLESWOOD MERRY lkss
CHARLESWOOD MIRANDA lkss
DON KORLEONE'S UJP PIIM-URI lkss
DON KORLEONE'S UJP RONJA lkss
DON KORLEONE'S UJP UNE HÈROS lkss
DON KORLEONE'S UJP UNIKUM BAR lkss
DON KORLEONE'S UKKO EEMELI lkss
DON KORLEONE'S UNA BOMBER lkss
EIRAMS QUICK QATI bre
ENSLIGA SKOGENS NAVAJO lkss
ERÄAAMUN AIDA lkss
ERÄAAMUN AKKE lkss
ERÄAAMUN AMOS lkss
ERÄAAMUN ANDI lkss
ERÄAAMUN ANI lkss
ERÄAAMUN ARCO lkss
ERÄAAMUN ARNO lkss
ERÄAAMUN AXU lkss
EVEREST V.D. STROOMDRIFT lkss
FASANTORPEDENS AA KOLA lkss
FASANTORPEDENS AA RAIDER lkss
FASANTORPEDENS AA RIFF lkss
FERHILL'S NASTI lkss
FERHILL'S NIEHKU lkss
FIKRET'S DI SORPRESA bra
FIKRET'S DIEGO DI PELLE bra
FIKRET'S DON GIOVANNI bra
FIKRET'S DURO RAGAZZO bra
HANKI lkss
HEINÄARON AFFARE DI CUORE bra
HEINÄARON ANDARE FIERO bra
HELMI lkss
HESSU lkss
HILJA lkss
HUOMENTUULEN TARKKAMARTTA lkss
HUOMENTUULEN TYYLILYYLI lkss
HUOMENTUULEN TYYNITYYNE lkss
HÄJY lkss
IBO FRESENA lkss
IIDA bre
IOUANN DE L'HOSPITALIER bre
JÄRVISARAN CARA NETTA lkss
JÄRVISARAN CERINA lkss
JÄRVISARAN CEZAR lkss
JÄRVISARAN CHAPLIN lkss
JÄRVISARAN CHEETA lkss
JÄRVISARAN CORRO lkss
KAPPETORPS G RICK lkss
KAPPETORPS G RINA lkss
KAPPETORPS G ROY lkss
KARAMAIN RARA AVIS bns
KARAMAIN REMUS bns
KARAMAIN RHEA SILVIA bns
KARAMAIN ROMULUS bns
KARAMAIN RUBIDIUM bns
KESAKON NATA bre
KESAKON NELLA bre
KESAKON NEMI bre
KOTIPOJAN VIETERI lkss
KUURAKAIRAN TUISKU bre
LEINIKAN ARMAS bre
LEMBO PRAUT ABIGAL lkuv
LOMMENS CEITA lkss
METSOSUON ELIRA lkss
METSOSUON ENELLA lkss
METSOSUON ENER lkss
METSOSUON ENTOR lkss
METSOSUON ERIANA lkss
MIRCAS OLENA lkss
MIRCAS OLKA lkss
MYSTICAL SHADOWS HEAD HIGH lkw
OUTAVAINUN CARO lkss
OUTAVAINUN CEITA lkss
OUTAVAINUN COLTTI lkss
OUTAVAINUN CONDOR lkss
OUTAVAINUN COOLHERMAN lkss
PELTOHAUN BASSO lkss
PELTOHAUN BESSIE lkss
PELTOHAUN BETTINA lkss
PELTOHAUN BIANKA lkss
PELTOHAUN BRITA lkss
PELTOHAUN BRUNETTE lkss
PELTOHAUN BUCK lkss
PELURIN AINO KAISA lkss
PISPANMÄEN SANTTU lkss
PISPANMÄEN S'ASLA lkss
PITKÄSAAREN MANTA lkss
PITKÄSAAREN MASI lkss
PITKÄSAAREN MASUR lkss
PITKÄSAAREN METTE lkss
PITKÄSAAREN MILA lkss
PITYPANG ZSINEG lkuv
PMJV-09 CANINE CUVCCAS bns
PRUUKIN IITU lkss
PRUUKIN ILTATÄHTI lkss
RANSU bre
RAVAKKA KERTTU bre
RAVAKKA PIRKKO bre
RIIHIKODAN SCHIKO lkss
RIIHIKODAN SHESTER lkss
RIIHIKODAN SILVER lkss
RIIHIKODAN STEFANO lkss
RIPMARKENS RIZZO lkss
SANTE KRISTO ALBUS lkss
TAIKAMÄEN ALFONSO bre
TAIKAMÄEN ANSELMI bre
TAILSTAR'S SAMBAN NITRO lkss
TAILSTAR'S SAMBAN SISI lkss
TAILSTAR'S SAMBAN TAHTI lkss
TAILSTAR'S SAMBAN VANILLA lkss
TAILSTAR'S SAMBAN VIMMA lkss
TAKAPELLON MIISA lkss
TAKA-TAPIOLAN LILIAN lkss
TEIENS LOBOO lkss
TEIENS LYDIA lkss
TRÅSLETTEN'S SALLY bre
VAN'T PASSANT EASTON bre
VAN'T PASSANT EGI bre
VAN'T PASSANT ELITE bre
VAN'T PASSANT ENYA bre
VAN'T PASSANT EPINETTE bre
VAN'T PASSANT FAKIR bre
WAYFARER'S EAGER BEAVER lkw
VESAKON HAMLET lkss
VESAKON HELMI lkss
VESAKON HENNESSY lkss
VESAKON HILLA lkss
YAVANNA'S NADINE bre

FERHILL'S ODJU kkss
FERHILL'S OIHKKU kkss
FERHILL'S OKTA kkss
KEROPARIN BENITA kkss
KEROPARIN BERTTA kkss
KEROPARIN BETULA NANA kkss
KEROPARIN BLACK JADE kkss
KEROPARIN BRITA kkss
KIIA kkss
KITIREMUN DAIGADUU kkss
KITIREMUN DARRA kkss
KITIREMUN DIIVAMIINA kkss
KITIREMUN DIPPI kkss
KITIREMUN DOMINO kkss
KITIREMUN DORIS kkss
KLATTRUPGAARDS F. KARA kkss
LAAJANLUOVIN PELTOKOERA kkss
LAAJANLUOVIN PHORO kkss
LAAJANLUOVIN PIRTTIHIRMU kkss
LAAJANLUOVIN PUUSILIMÄ kkss
METSÄNHOITAJAN ALPHA kkss
METSÄNHOITAJAN ALTA kkss
MYY kkss
RIVERHILLSIDE'S CAJUN kkss
RUKA-AHON MINTTU kkss
RUKA-AHON NUOSKA kkss
SAUNAPIHAN IINA kkss
SAUNAPIHAN IIRIS kkss
SAUNAPIHAN IITA kkss
SEITAUKON SARA kkss
SUB TERRAM STEGET FÖRE kkss
SUPPASUON SARA kkss
TEERENPELIN (UV) GINA kkss
TEERENPELIN (UV) KATARIINA kkss
TEERENPELIN (UV) SABRIINA kkss
TEERENPELIN (UV) SUUELLEN kkss
TEERENPELIN RP WILMA kkss
TUNTURISUDEN TM SAAGA kkss
TUNTURISUDEN TM SEITA kkss
TUNTURISUDEN TM SIIDA kkss
UUDENJOEN OMELIA kkss
AATU kkss
FERHILL'S OARRI kkss
FERHILL'S OAVAN kkss
FERHILL'S ORANE kkss
FERHILL'S OUTA kkss
HASHÖJGÅRD'S SKOT kkss
HÖÖKABO'S SKOTT kkss
KEROPARIN BECCO kkss
KITIREMUN DACAPO kkss
KITIREMUN DIMITRI kkss
KITIREMUN DIRTY kkss
KITIREMUN DONATELLO kkss
KITIREMUN DURACELL kkss
KLATTRUPGAARDS F. KARU kkss
KURRABERGEN'S RAGGIS kkss
LAAJANLUOVIN PT-CRUISER kkss
LAVAKAARRON CHEDRIC kkss
METSÄNHOITAJAN ALDUR kkss
METSÄNHOITAJAN ALGAR kkss
METSÄNHOITAJAN ALRIK kkss
METSÄNHOITAJAN ALVAR kkss
METSÄNHOITAJAN ALVIN kkss
RYMY kkss
SAUNAPIHAN IIKKA kkss
SEITAUKON RAKKA kkss
SUIVAKON ÄSSÄ kkss
SUPPASUON SERGEI kkss
SUPPASUON SIPPU-KUSTI kkss
SUPPASUON SISU kkss
SUPPASUON STARA kkss
SUPPASUON SULO kkss
SUPPASUON SUUR-TOIVO kkss
TEERENPELIN (UV) ELMO kkss
TEERENPELIN (UV) RAIPE kkss
TEERENPELIN (UV) SANTERI kkss
TEERENPELIN (UV) URHO kkss
TEERENPELIN (UV) UWE kkss
TEERENPELIN (UV)PELIMIES kkss
TEERENPELIN RP MAX kkss
TEERENPELIN RP RAMPE kkss
UUDENJOEN OSKARI kkss
VILIMAN AT BIERRA kkss
VINTILÄNTUULI JEKKERMANNE kkss
VINTILÄNTUULI JEKKERMANNI kkss
TARMOKAS NELLINOORA ims
TARMOKAS NETTA ims
TARMOKAS NAPOLEONI ims
TARMOKAS NUUTTI ims
GRIFFINORR DIANA khg
WESTGROVE LA BOHEME khg
WESTGROVE FLYING DUTCHMAN khg
TANGRAMS CREDIT NOTE kkuv
TANGRAMS COTTON EYE JOE kkuv
ZOLDMALI ULTI kkuv
ELLI VON DER MEESENBURG pkss
EMMA VON AVERBECK pkss
JAHTILADYN FANIBIITTI pkss
JAHTILADYN FATZERIINA pkss
TETRIKORVEN AGITA pkss
TETRIKORVEN AMOONA pkss
TETRIKORVEN AAMORTTI pkss
TETRIKORVEN AATU pkss
TETRIKORVEN ARAMIS pkss
TETRIKORVEN ARTTU pkss
BIANCA pms
HAKKIOKANKAAN BELMIINA pms
MUNSTERHOLKEN A KANJA pms
MUNSTERHOLKEN A WILJA pms
PELTOLAKIAN BENITA pms
PELTOLAKIAN BINJA pms
PELTOLAKIAN BRIGITTA pms
SALONTUULEN SADE pms
SALONTUULEN SANI pms
SALONTUULEN SANJA pms
SALONTUULEN SOPHIE pms
SALONTUULEN SUVI pms
FUGLEVANG'S KARO pms
HAKKIOKANKAAN BACCUS pms
HAKKIOKANKAAN BALDER pms
HAKKIOKANKAAN BANZAI pms
HAKKIOKANKAAN BARON pms
HAKKIOKANKAAN BOB pms
HAKKIOKANKAAN BOLERO pms
HAKKIOKANKAAN BONSTA pms
PELTOLAKIAN BERNHARD pms
PELTOLAKIAN BIGON pms
PELTOLAKIAN BIRKO pms
PELTOLAKIAN BORAT pms
SALONTUULEN SAKU pms
SALONTUULEN SAMU pms
SALONTUULEN SANTTU pms
SEITSENAUKEEN NANDO pms
ASSIA DI CASCINA CROCE spi
FRAGOLA TEMPESTA DINEVE spi
BEPPE LAGO DI VECCHIO spi
FRAGOLA TORNADO spi
GJALT FAN SUMARREHEIDE sta
En ole vielä niin hyvä ihminen kuin koirani luulee, mutta elämässä täytyy olla tavoitteita.

Avatar
Christina Carpelan
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 42
Liittynyt: 25.11.2005 01:51
Paikkakunta: Ryttylä
Viesti:

Ulkomuotokatselmuksen aikataulut

Viesti Kirjoittaja Christina Carpelan » 15.9.2010 15:02

JUNKKARI 2010 ULKOMUOTOKATSELMUKSEN AIKATAULU
Rotunsa parhaat koirat jatkavat sunnuntaina Junkkarin kauneimman koiran valinnassa
LAUANTAI 25.9.2010

KEHÄ 1

Tuomari Raija Tammelin

08:00 BRISKBREEZE ARAGORN u lkss 1
ASLAK u lkss 2
CHARLESWOOD MARCO u lkss 3
ENSLIGA SKOGENS NAVAJO u lkss 4
PISPANMÄEN SANTTU u lkss 5
PISPANMÄEN S'ASLA u lkss 6
PELTOHAUN BASSO u lkss 7
PELTOHAUN BUCK u lkss 8
09:00 SANTE KRISTO ALBUS u lkss 9
TAILSTAR'S SAMBAN NITRO u lkss 10
TAILSTAR'S SAMBAN VIMMA u lkss 11
TEIENS LOBOO u lkss 12
JÄRVISARAN CEZAR u lkss 13
JÄRVISARAN CHAPLIN u lkss 14
JÄRVISARAN CORRO u lkss 15
EVEREST V.D. STROOMDRIFT u lkss 16
10:00 FASANTORPEDENS AA RAIDER u lkss 17
FASANTORPEDENS AA RIFF u lkss 18
KOTIPOJAN VIETERI u lkss 19
IBO FRESENA u lkss 20
DON KORLEONE'S UJP PIIM-URI u lkss 21
DON KORLEONE'S UJP UNE HÈROS u lkss 22
DON KORLEONE'S UJP UNIKUM BAR u lkss 23
11:00 DON KORLEONE'S UKKO EEMELI u lkss 24
DON KORLEONE'S UNA BOMBER u lkss 25
ERÄAAMUN AKKE u lkss 26
ERÄAAMUN AMOS u lkss 27
ERÄAAMUN ARCO u lkss 28
ERÄAAMUN ARNO u lkss 29
ERÄAAMUN AXU u lkss 30
HESSU u lkss 31
12:00 HÄJY u lkss 32
KAPPETORPS G RICK u lkss 33
KAPPETORPS G ROY u lkss 34
12:30 LOUNAS
METSOSUON ENER u lkss 35
METSOSUON ENTOR u lkss 36
OUTAVAINUN COLTTI u lkss 37
OUTAVAINUN CONDOR u lkss 38
OUTAVAINUN COOLHERMAN u lkss 39
PITKÄSAAREN MASI u lkss 40
PITKÄSAAREN MASUR u lkss 41
13:30 RIIHIKODAN SCHIKO u lkss 42
RIIHIKODAN SHESTER u lkss 43
RIIHIKODAN SILVER u lkss 44
RIIHIKODAN STEFANO u lkss 45
VESAKON HAMLET u lkss 46
BRISKBREEZE AGO u lkss 47
BRISKBREEZE ATLETICO u lkss 48
BRISKBREEZE ADA n lkss 49
BRISKBREEZE AVA n lkss 50
FERHILL'S NASTI n lkss 51
14:30 FERHILL'S NIEHKU n lkss 52
RIPMARKENS RIZZO n lkss 53
KAPPETORPS G RINA n lkss 54
LOMMENS CEITA n lkss 55
METSOSUON ELIRA n lkss 56
METSOSUON ENELLA n lkss 57
METSOSUON ERIANA n lkss 58
MIRCAS OLENA n lkss 59
15:30 MIRCAS OLKA n lkss 60


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 2

Tuomari Joanna Pronin

09:00 BOVIKSBADEETS KUTA n lkss 61
CHARLESWOOD MATHILDA n lkss 62
CHARLESWOOD MERRY n lkss 63
CHARLESWOOD MIRANDA n lkss 64
JÄRVISARAN CARA NETTA n lkss 65
JÄRVISARAN CERINA n lkss 66
10:00 JÄRVISARAN CHEETA n lkss 67
PRUUKIN IITU n lkss 68
PRUUKIN ILTATÄHTI n lkss 69
TAILSTAR'S SAMBAN SISI n lkss 70
TAILSTAR'S SAMBAN TAHTI n lkss 71
TAILSTAR'S SAMBAN VANILLA n lkss 72
11:00 TAKAPELLON MIISA n lkss 73
TAKA-TAPIOLAN LILIAN n lkss 74
TEIENS LYDIA n lkss 75
PELTOHAUN BESSIE n lkss 76
PELTOHAUN BETTINA n lkss 77
PELTOHAUN BIANKA n lkss 78
12:00 PELTOHAUN BRITA n lkss 79
PELTOHAUN BRUNETTE n lkss 80
DON KORLEONE'S UJP RONJA n lkss 81
12:30 LOUNAS
13:30 HANKI n lkss 82
HELMI n lkss 83
HILJA n lkss 84
HUOMENTUULEN TARKKAMARTTA n lkss 85
HUOMENTUULEN TYYLILYYLI n lkss 86
HUOMENTUULEN TYYNITYYNE n lkss 87
14:30 VESAKON HELMI n lkss 88
VESAKON HENNESSY n lkss 89
VESAKON HILLA n lkss 90
ERÄAAMUN AIDA n lkss 91
ERÄAAMUN ANDI n lkss 92
ERÄAAMUN ANI n lkss 93
15:30 FASANTORPEDENS AA KOLA n lkss 94
OUTAVAINUN CARO n lkss 95
OUTAVAINUN CEITA n lkss 96
PELURIN AINO KAISA n lkss 97
PITKÄSAAREN MANTA n lkss 98
PITKÄSAAREN METTE n lkss 99
PITKÄSAAREN MILA n lkss 100


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3

Tuomari Raimo Louhio

09:00 FIKRET'S DIEGO DI PELLE u bra 101
FIKRET'S DON GIOVANNI u bra 102
FIKRET'S DURO RAGAZZO u bra 103
HEINÄARON AFFARE DI CUORE u bra 104
HEINÄARON ANDARE FIERO u bra 105
ALTA MODA n bra 106
10:00 FIKRET'S DI SORPRESA n bra 107
CANINE CÁHCU u bns 108
CANINE CEAVZIT u bns 109
KARAMAIN REMUS u bns 110
KARAMAIN ROMULUS u bns 111
CANINE COHKIDÁLVI n bns 112
11:00 CANINE CUVCCAS n bns 113
KARAMAIN RARA AVIS n bns 114
KARAMAIN RHEA SILVIA n bns 115
KARAMAIN RUBIDIUM n bns 116
WAYFARER'S EAGER BEAVER u lkw 117
MYSTICAL SHADOWS HEAD HIGH n lkw 118
12:00 PITYPANG ZSELLA u lkuv 119
CANINE O'BRIEN QUAYANA n lkuv 120
CANINE OCRA SAPPHIRE n lkuv 121
LEMBO PRAUT ABIGAL n lkuv 122
12:30 LOUNAS
13:30 IOUANN DE L'HOSPITALIER u bre 123
KUURAKAIRAN TUISKU u bre 124
LEINIKAN ARMAS u bre 125
RANSU u bre 126
TAIKAMÄEN ALFONSO u bre 127
TAIKAMÄEN ANSELMI u bre 128
14:30 VAN'T PASSANT EASTON u bre 129
VAN'T PASSANT EGI u bre 130
VAN'T PASSANT ELITE u bre 131
VAN'T PASSANT FAKIR u bre 132
EIRAMS QUICK QATI n bre 133
IIDA n bre 134
15:30 KESAKON NATA n bre 135
KESAKON NELLA n bre 136
KESAKON NEMI n bre 137
RAVAKKA KERTTU n bre 138
RAVAKKA PIRKKO n bre 139
TRÅSLETTEN'S SALLY n bre 140
16:30 VAN'T PASSANT ENYA n bre 141
VAN'T PASSANT EPINETTE n bre 142
YAVANNA'S NADINE n bre 143


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

SUNNUNTAI 26.9.2010

KEHÄ 1

Tuomari Anita Maljanen

09:00 METSÄNHOITAJAN ALDUR u kkss 144
METSÄNHOITAJAN ALGAR u kkss 145
METSÄNHOITAJAN ALRIK u kkss 146
METSÄNHOITAJAN ALVAR u kkss 147
METSÄNHOITAJAN ALVIN u kkss 148
RYMY u kkss 149
10:00 SAUNAPIHAN IIKKA u kkss 150
SEITAUKON RAKKA u kkss 151
SUIVAKON ÄSSÄ u kkss 152
UUDENJOEN OSKARI u kkss 153
VILIMAN AT BIERRA u kkss 154
VINTILÄNTUULI JEKKERMANNE u kkss 155
11:00 VINTILÄNTUULI JEKKERMANNI u kkss 156
AATU u kkss 157
FERHILL'S OARRI u kkss 158
FERHILL'S OAVAN u kkss 159
FERHILL'S ORANE u kkss 160
FERHILL'S OUTA u kkss 161
12:00 HASHÖJGÅRD'S SKOT u kkss 162
HÖÖKABO'S SKOTT u kkss 163
KEROPARIN BECCO u kkss 164
12:30 LOUNAS
13:00 KURRABERGEN'S RAGGIS u kkss 165
LAAJANLUOVIN PT-CRUISER u kkss 166
LAVAKAARRON CHEDRIC u kkss 167
KITIREMUN DACAPO u kkss 168
KITIREMUN DIMITRI u kkss 169
KITIREMUN DIRTY u kkss 170
14:00 KITIREMUN DONATELLO u kkss 171
KITIREMUN DURACELL u kkss 172
KLATTRUPGAARDS F. KARU u kkss 173


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.


KEHÄ 2

Tuomari Erja Nummi

09:00 SAUNAPIHAN IINA n kkss 174
SAUNAPIHAN IIRIS n kkss 175
SAUNAPIHAN IITA n kkss 176
SEITAUKON SARA n kkss 177
SUB TERRAM STEGET FÖRE n kkss 178
SUPPASUON SARA n kkss 179
10:00 TUNTURISUDEN TM SAAGA n kkss 180
TUNTURISUDEN TM SEITA n kkss 181
TUNTURISUDEN TM SIIDA n kkss 182
UUDENJOEN OMELIA n kkss 183
FERHILL'S ODJU n kkss 184
FERHILL'S OIHKKU n kkss 185
11:00 FERHILL'S OKTA n kkss 186
METSÄNHOITAJAN ALPHA n kkss 187
METSÄNHOITAJAN ALTA n kkss 188
KIIA n kkss 189
RIVERHILLSIDE'S CAJUN n kkss 190
KLATTRUPGAARDS F. KARA n kkss 191
12:00 LAAJANLUOVIN PELTOKOERA n kkss 192
LAAJANLUOVIN PHORO n kkss 193
LAAJANLUOVIN PIRTTIHIRMU n kkss 194
LAAJANLUOVIN PUUSILIMÄ n kkss 195
12:30 LOUNAS
13:00 KITIREMUN DAIGADUU n kkss 196
KITIREMUN DARRA n kkss 197
KITIREMUN DIIVAMIINA n kkss 198
KITIREMUN DIPPI n kkss 199
KITIREMUN DOMINO n kkss 200
KITIREMUN DORIS n kkss 201
14:00 RUKA-AHON MINTTU n kkss 202
RUKA-AHON NUOSKA n kkss 203
KEROPARIN BENITA n kkss 204
KEROPARIN BERTTA n kkss 205
KEROPARIN BETULA NANA n kkss 206
KEROPARIN BLACK JADE n kkss 207
15:00 KEROPARIN BRITA n kkss 208


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3

Tuomari Joanna Pronin

09:00 TARMOKAS NELLINOORA n ims 209
TARMOKAS NETTA n ims 210
TARMOKAS NAPOLEONI u ims 211
TARMOKAS NUUTTI u ims 212
ASSIA DI CASCINA CROCE n spi 213
FRAGOLA TEMPESTA DINEVE n spi 214
10:00 BEPPE LAGO DI VECCHIO u spi 215
FRAGOLA TORNADO u spi 216
GJALT FAN SUMARREHEIDE u sta 217
BIANCA n pms 218
HAKKIOKANKAAN BELMIINA n pms 219
MUNSTERHOLKEN A KANJA n pms 220
11:00 MUNSTERHOLKEN A WILJA n pms 221
PELTOLAKIAN BENITA n pms 222
PELTOLAKIAN BINJA n pms 223
PELTOLAKIAN BRIGITTA n pms 224
SALONTUULEN SADE n pms 225
SALONTUULEN SANI n pms 226
SALONTUULEN SANJA n pms 227
SALONTUULEN SOPHIE n pms 228
SALONTUULEN SUVI n pms 229
12:30 LOUNAS
13:00 FUGLEVANG'S KARO u pms 230
HAKKIOKANKAAN BACCUS u pms 231
HAKKIOKANKAAN BALDER u pms 232
HAKKIOKANKAAN BANZAI u pms 233
HAKKIOKANKAAN BARON u pms 234
HAKKIOKANKAAN BOB u pms 235
14:00 HAKKIOKANKAAN BOLERO u pms 236
HAKKIOKANKAAN BONSTA u pms 237
PELTOLAKIAN BERNHARD u pms 238
PELTOLAKIAN BIGON u pms 239
PELTOLAKIAN BIRKO u pms 240
PELTOLAKIAN BORAT u pms 241
15:00 SALONTUULEN SAKU u pms 242
SALONTUULEN SAMU u pms 243
SALONTUULEN SANTTU u pms 244
SEITSENAUKEEN NANDO u pms 245


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 4

Tuomari Raimo Louhio

09:00 TEERENPELIN (UV) SABRIINA n kkss 246
WESTGROVE LA BOHEME n khg 247
GRIFFINORR DIANA n khg 248
WESTGROVE FLYING DUTCHMAN u khg 249
TANGRAMS CREDIT NOTE n kkuv 250
TANGRAMS COTTON EYE JOE u kkuv 251
10:00 ZOLDMALI ULTI u kkuv 252
ELLI VON DER MEESENBURG n pkss 253
EMMA VON AVERBECK n pkss 254
JAHTILADYN FANIBIITTI n pkss 255
JAHTILADYN FATZERIINA n pkss 256
TETRIKORVEN AGITA n pkss 257
11:00 TETRIKORVEN AMOONA n pkss 258
TETRIKORVEN AAMORTTI u pkss 259
TETRIKORVEN AATU u pkss 260
TETRIKORVEN ARAMIS u pkss 261
TETRIKORVEN ARTTU u pkss 262
TEERENPELIN (UV) GINA n kkss 263
12:00 TEERENPELIN (UV) KATARIINA n kkss 264
TEERENPELIN (UV) SUUELLEN n kkss 265
TEERENPELIN RP WILMA n kkss 266
MYY n kkss 267
12:30 LOUNAS
13:00 SUPPASUON SERGEI u kkss 268
SUPPASUON SIPPU-KUSTI u kkss 269
SUPPASUON SISU u kkss 270
SUPPASUON STARA u kkss 271
SUPPASUON SULO u kkss 272
SUPPASUON SUUR-TOIVO u kkss 273
14:00 TEERENPELIN (UV) ELMO u kkss 274
TEERENPELIN (UV) RAIPE u kkss 275
TEERENPELIN (UV) SANTERI u kkss 276
TEERENPELIN (UV) URHO u kkss 277
TEERENPELIN (UV) UWE u kkss 278
TEERENPELIN (UV)PELIMIES u kkss 279
15:00 TEERENPELIN RP MAX u kkss 280
TEERENPELIN RP RAMPE u kkss 281


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.
En ole vielä niin hyvä ihminen kuin koirani luulee, mutta elämässä täytyy olla tavoitteita.

Kirsi Heiskanen
NUO-luokan keskustelija
Viestit: 14
Liittynyt: 1.4.2006 10:44
Paikkakunta: Kempele

Viesti Kirjoittaja Kirsi Heiskanen » 20.9.2010 08:40

Jos huomaatte virheitä niin soittakaa 044-5454174/Kirsi

RYHMÄJAKO:

LAUANTAI

RYHMÄ 1 Kauhajärvi
107 Westgrove Flying dutchman FI52855/09 Jutta ja Kalle Kesti, Nakertaja
98 Ferhill’s Okta FI47951/09 Hannu Korhonen, Rautavaara
98 Ferhill’s Outa FI47954/09 Jani Montonen, Nukari
98 Keroparin Bertta FI37580/09 Timo Olli, Kotka
98 Suppasuon Sisu FI40657/09 Tero Vanhanen, Kitee
165 Bebbe lago di vecchio FI34948/09 Miia Tapio, Tortinmäki
98 Viliman at Bierra FI17910/09 Janne Arola, Viantie

RYHMÄ 2 Tiiste
102 Seitsenaukeen Nando FI37621/09 Petteri Halkola, Haukipudas
98 Teerenpelin uw Uwe FI30271/09 Mauri Kiuru, Heinola
98 Teerenpelin uw Gina FI30282/09 Sauli Virtanen, Sastamala
98 Kitiremun Daigaduu FI40933/09 Anne Rumpunen-Virtanen, Sauvo
98 Kitiremun Diivamiina FI40936/09 Mattila Kirsi ja Jari, Raisio
102 Peltolakian Bernhard FI45039/09 Veli-Pekka Itkonen, Suonenjoki
98 Seitaukon Sara FI24396/09 Hannu ja Paula Unger, Hyllykallio

RYHMÄ 3 Ylistaro
118 Tarmokas Napoleoni FI52731/09 Tapio Jussila, Vihti
98 Teerenpelin uv Raipe FI30272/09 Harri Tunninen, Leppäkaarre
98 Suivakon Ässä FI27895/09 Petri Laukkanen, Kuopio
98 Saunapihan Iita FI21154/09 Jyrki Koivusalo, Nurmo
118 Tarmokas Netta FI52735/09 Annasofia ja Ville Holopainen, Lempäälä
98 Sub terram steget före FI37829/09 Mikko Peltonen, Klaukkala
98 Kitiremun Dippi FI40937/09 Pekka Rehn, Jorvas

RYHMÄ 4 Kauhava 1
98 Ruka-ahon Minttu FI38397/09 Anu karjalainen, Kuusamo
98 Ruka-ahon Nuoska FI38396/09 Maarit Ikonen, Kuusamo
107 Griffinorr Diana S67555/08 Christina Carpelan, Ryttylä
98 Tunturisuden tm Siida FI25944/09 Jaakko ja Terhi lehtinen, Helsinki
102 Salontuulen Sanja FI41767/09 Johanna Huotarinen, Oulunsalo
102 Salontuulen Suvi FI41764/09 Niko Saari, Oulainen
98 Saunapihan Likka FI21144/09 Jari Mattinen, Keminmaa

RYHMÄ 5 Kauhava 2
98 Laajanluovin Phoro FI30543/09 Tiina Eskelinen, Nakertaja
98 Myy FI26797/09 Antti Rantala, Pori
102 Salontuulen Saku FI41759/09 Ahti Väisänen, Oulu
102 Hakkiokankaan Balder FI42869/09 Katja ja Jari Venäläinen, Vihti
98 Metsänhoitajan Alpha FI21390/09 Milka Elomäki, Joensuu
98 Kitiremun Dacapo FI40928/09 Pasi ja Sari Pihlajamäki, Nurmo
102 Salontuulen Samu FI41761/09 Marjo Pasanen, Rovaniemi

RYHMÄ 6 Suokko
98 Seitaukon Rakka FI24395/09 Jouni Lihavainen, Lehmo
98 Teerenpelin uv Urho FI30276/09 Olli Mättö, Tuusula
102 Hakkiokankaan Belmiina FI42872/09 Nummi Vesa, Rusko
98 Metsänhoitajan Alvin FI21388/09 Pertti Pigg ja Sari Pusa, Vihti
102 Peltolakian Benita FI45048/09 Samuli Särkelä, Oulu
98 Rymy FI24560/09 Ilkka Litjo, Yliskulma
98 Keroparin Brita FI37582/09 Maijala Jani & Seppinen Lotta, Ruukki

RYHMÄ 7 Koivula
98 Lavakaarron Chedric FI41061/09 Pasi Naumanen, Tuusula
102 Salontuulen Santtu FI41762/09 Ilkka Liukkonen, Ii
98 Ferhill’s Odju FI47947/09 Ville Kåla, Kotka
98 Teerenpelin rp Wilma FI54605/09 Penttinen Matti, Ryttylä
102 Hakkiokankaan Bonsta FI42870/09 Lumijärvi Petri, Hyvinkää
98 Aatu FI24563/09 Markku Lahtivuori, Paattinen
102 Peltolakian Binja FI45040/09 Sauli Joas, Pyhtää kk

RYHMÄ 8 Kirkonkylä
98 Kitiremun Duracell FI40932/09 Nestori Jokinen, Masku
117 Tetrikorven Arttu FI20701/09 M. Leppälä ja M. Vartiainen, Padasjoki
98 Laajanluovin pt Cruiser FI30540/09 Heidi Huusko, Vantaa
98 Teerenpelin uv Pelimies FI30274/09 Kettunen Jorma, Jokela
98 Metsänhoitajan Alta FI21389/09 Petri Savinainen, Imatra
102 Hakkiokankaan Baron FI42866/09 Aikio Pasi, Tapio
98 Kitiremun Doris FI40939/09 Marja-Liisa Jokinen, Kalakoski

RYHMÄ 9 Alajoki 1
102 Salontuulen Sani FI41768/09 Reijo Kulmunki, Kemijärvi
117 Tetrikorven Amoona FI20702/09 Maarit ja Teppo Auvinen, Linnantaus
98 Saunapihan Iiris FI21151/09 Teija ja Risto Ronkainen, Tupos
98 Vintilätuuli Jekkermanne FI26638/09 Virkkala Kari, Lumijoki
98 Klattrugaard’s f. Karu FI23360/09 Lars Luukkanen, Kutajärvi
98 Keroparin Black jade FI37579/09 Tanja Lukkanen, Kutajärvi
98 Riverhillside’s Cajun FI53952/09 Kati Nieminen, Virolahti

RYHMÄ 10 Alajoki 2
239 Zoldmali Ulti RKF2581429 Irina Shutiloa, St.-Petersburg, Russia
117 Tetrikorven Aramis FI20699/09 Timo Tuominen ja Helena Warpenius, Elimäki
98 Kitiremun Donatello FI40931/09 Aki Ramela ja Kati Sarras, Lielax
98 Saunapihan Iina FI21153/09 Mari Ahtiainen, Joutseno
98 Metsänhoitajan Alvar FI21384/09 Markku ja Mari Hurskainen, Tupos
102 Hakkiokankaan Banzai FI42867/09 Saukko Jarmo, Vaajakoski
98 Keroparin Benita FI37578/09 Jaana Vuopponen, Kempele

RYHMÄ 11 Kaunissaari
98 Klattrupgaads f Kara F124152/09 Hannu Salmela, Kalajoki
98 Ferhill’s Oarri FI47956/09 Hanhela Karoliina, Mertie
165 Fragola Tornado FI14714/09 Ilkka Kurikka ja Tuulia Toivola, Rovaniemi
165 Fragola Tempesta Dineve FI14717/09 Juho ja Piia Haarala, Pattijoki
98 Kitiremun Domino FI40938/09 Haljala Hannu, Jämsä
118 Tarmokas Nellinoora FI52734/09 Taru Lamminen ja Jura
lehtinen, Vihti

RYHMÄ 12 Kotkaanluoma
98 Höökabo’s Skott FI34027/09 Jukka Hyttinen, Sotkamo
117 Tetrikorven Agita FI20703/09 Ari Syrjälä ja Marika Perälä, Pojanluoma
98 Uudenjoen Oskari FI24908/09 Lauri Rauma, Oksakoski
98 Kiia FI25950/10 Patana Juha, Seinäjoki
102 Hakkiokankaan Baccus FI42871/09 Väisänen Suvi ja Juha, Kemi
98 Keroparin Betula nana FI37581/09 Jussi Huotari ja Marja Kosme, Lammi
102 Peltolakian Birko FI45038/09 Kukkamaa Niina, Jakkula

RYHMÄ 13 Isoluoma
102 Bianca FI51526/09 Tuomas Pajurinta, Ylistaro
98 Kurrabergen’s Raggis S19364/09 Krister Fredriksson, Sverige
102 Munsterholken a Wilja S43891/09 Erik Johansson ja Maria Berge, Sverige
102 Munsterholken a Kanja S43890/09 Kenth Nartijärvi, Sverige
98 Suppasuon Sara FI40655/09 Saarnisto Mikko. Seinäjoki
102 Hakkiokankaan Bob DK07658/2010 Ibsen Jesper, Danmark
98 Kitiremun Darra FI40935/09 Arto Hokkanen, Järvenpää

RYHMÄ 14 Toija
98 Kitiremun Dirty FI40930/09 Petteri Puttonen, Vaajakoski
98 Teerenpelin RP Max FI54611/09 Stefan Lindroos, Klaukkala
98 Laajanluovin Pirttihirmu FI30541/09 Samuli Hallikainen, Muhos
102 Hakkiokankaan Bolero FI42865/09 Syysjoki Mauno, Raikko
239 Tangrams Credit Note FI28991/09 Lea Laitinen & Sari Rekola, Untamala
239 Tangrams Cotton Eye Joe FI28987/09 Lea Laitinen, Untamala
222 Gjalt Fan Sumarreheide FI25251/09 Anna Suominen-Hautala, Kirkkonummi

RYHMÄ 15 Lehto
118 Tarmokas Nuutti FI52733/09 Jari Mäkäräinen, Iisalmi
117 Terikorven Aamortti FI20698/09 Helena Hautala & Jukka Kummala, Ylikiiminki
98 Suppasuon Sulo FI40661/09 Kari Karvonen, Oulu
98 Teerenpelin RP Rampe FI54615/09 Tero Kuronen, Lohikko
98 Suppasuon Sergei FI40658/09 Anna Haapio & Janne Laaksonen, Ravijoki
98 Teerenpelin Katariina FI30281/09 Laakonen Joona, Joensuu

RYHMÄ 16 Nyrhiälä
102 Fuglevang´s Karo FI34812/09 Marko Paukkeri, Lumijoki
98 Ferhill´s orane FI47957/09 Juhani Riekki ja Terhi Männikkö, Tupos
102 Peltolakian Bigon FI45036/09 Mila ja Sami Simonen, Hiltulanlahti
98 Ferhill´s Oihkku FI47948/09 Pertti Välisalmi, Vantaa
98 Tunturisuden TM Seita FI25945/09 Orava Pirjo, Nakkila
117 Jahtiladyn Fatzeriina FI42477/09 Lesonen Pertti, Saukkola
98 Uudenjoen Omelia FI24909/09 Risto Lassila, Oksava

RYHMÄ 17 Pihlajamaa
117 Terikorven Aatu FI20700/09 Petri & Susanna Laukkonen, Evijärvi
102 Peltolakian Borat FI45037/09 Saku Hänninen, Riihimäki
98 Suppasuon Sippu-Kusti FI40659/09 Juha Päivärinne, Sippola
98 Laajanluovin Puusilimä FI30544/09 Pasi Ojalainen, Kalliokylä
98 Keroparin Becco FI37584/09 Hauru Olli, Nummenkylä
98 Metsänhoitajan Algar FI21386/09 Pasi Kokkonen, Siilinjärvi
102 Peltolakian Brigitta FI45042/09 Kontola Anne ja Juha, Lapua

RYHMÄ 18 Alanurmo
117 Emma Von Averbeck FI44955/09 Petri Sihvonen, Virrat
107 Westgrove La Boheme FI52853/09 Sanna Aalto, Pilpala
98 Teerenpelin UV Santeri FI30279/09 Joonas & Eija Olkkonen, Mertie
102 Salontuulen Sophie FI41766/09 Atte Alitalo, Helsinki
98 Metsänhoitajan Alrik FI21387/09 Matti Hokkanen & Sanna Lankinen, Jämsänkoski
98 Hashöjgård´s Skot DK03739/2009 Raija Naumanen, Lohiranta
98 Teerenpelin uv sabriina FI30283/09 Eija maaninka, Oitti

RYHMÄ 19 Marjasalo
98 Ferhill´s Oavan FI47952/09 Riku Keltikangas, Alajärvi
98 Vintiläntuuli Jekkermanni FI26636/09 Markus Oikarinen, Suomussalmi
98 Laajanluovin Peltokoera FI30542/09 Jukka Mäkelä, Lapua
102 Salontuulen Sade FI41763/09 Janne Taskinen, Lohja
98 Suppasuon Stara FI40656/09 Lavikainen tanja & Päivinen Arto, Joensuu
98 Kitiremun Dimitri FI40929/09 Gunnar Bergholm, Liljendal
117 Jahtiladyn Fanibiitti FI42475/09 Rehnström Hilkka, Lohja

RYHMÄ 20 Kitinoja
98 Metsänhoitajan Aldur FI21385/09 Heikki Hinkkanen, Joutseno
98 Tunturisuden TM Saaga FI25942/09 Pekka Lemponen, Halkosaari
165 Assia di Cascina Croce LO0939689 Salla Finnilä, Oulunsalo
98 Suppasuon Suur-Toivo FI40660/09 Hanna Nevalainen, Joensuu
117 Elli Von der Meesenburg FI44954/09 Marja Heinola, Kotka
98 Teerenpelin UV Suuellen FI30280/09 Tuomo Nieminen, Renko
98 Teerenpelin UV Elmo FI30275/09 Anssi Kuoppala, Lahti


SUNNUNTAI

RYHMÄ 1 Kauhajärvi
95 Taikamäen Alfonso FI18151/09 Vesa Parkkinen, Markkula
119 Peltohaun Basso FI25505/09 Jukka Kivi, Rajamäki
202 Fikret’s Duro Ragazzo FI23036/09 Kujala Sami ja Henna, Lappeenranta
119 Eräaamun Aida FI13190/09 Nina Lehtonen ja Jani Hänninen, Leppävesi
119 Peltohaun Brunette FI25508/09 Perälä Harri, Järvenpää
95 Iida FI40685/09 Marko Heininen, Espoo
119 Metsosuon Enella FI29983/09 Urpo Paasikoski, Muhos

RYHMÄ 2 Tiiste
119 Tailstar’s Samban Tahti FI33818/09 Juha Komulainen, Hyvinkää
119 Huomentuulen Tarkkamartta FI25981/09 Nissinen Petteri, Rovaniemi
202 Fikret’s di Sorpesa FI23034/09 Lehiö Minna, Hämeenkoski
119 Eräaamun Andi FI13191/09 Pauli Koskela, Parkano
119 Charleswood Miranda FI19923/09 Ilkka Lindström, Säynätsalo
95 Van’t Passant Fakir FI58621/09 Vimpani Joonas, Muhos
119 Järvisaran Chaplin FI23244/09 Ravantti Jyrki, Jokiniemi

RYHMÄ 3 Luukko-Soini
119 Tailstar’s Samban Nitro FI33811/09 Walle Tom ja Tikka Mari, Lohja
119 Vesakon Hennessy FI37129/09 Pertti Vesa, Kruusila
99.1 Mystical Shadows Head High FI19513/09 Miranda Forssell ja Maria Gull, Mäntsälä
119 Eräaamun Akke FI13192/09 Eero Pietilä, Pirkkala
119 Briskbreeze Ago FI30366/09 Karppinen Mika, Tervakoski
95 Van’t Passant Epinette FI13736/09 Vesa Damski, Helsinki
119 Ensliga Skogens Navajo FI54264/09 Sanna ja Antti Kokko, Kontio

RYHMÄ 4 Ylistaro
119 Eräaamun Axu FI13194/09 Tiina Kauppinen ja Mika Tarvainen, Vehniä
119 Don Korleone´s Una Bomber FI23014/09 Jaana ja Kimmo Palonen, Sippola
57 Canine Ocra Sapphire FI59618/08 Anna ja Tom Relander, Espoo
119 Vesakon Helmi FI37131/09 Jari Tonteri, Salo
119 Helmi FI28969/09 Pekka Rissanen, Seinäjoki
119 Kappetorps G Rick S38864/2009 Charlotta & Ove Olsson, Kumla
119 Kappetorps G Roy FI46856/09 Minna ja Juha Loukusa, Mäntsälä

RYHMÄ 5 Kauhava 1
179 Canine Cuvccas ER21315/09 Minna & Veli-Pekka Rasinpää, Seinäjoki
119 Metsosuon Entor FI29979/09 Aki & Susanna Tuhkanen, Mikkeli
95 Kesakon Nella FI16534/09 Hiltunen Harri, Haapavesi
119 Briskbreeze Ada FI30360/09 Samuli Glöersen, Espoo
119 Fasantorpedens AA Raider S32404/2009 Kristina Söderström, Sverige
119 Fasantorpedens AA Kola S32405/2009 Carl Appelqvist, Ulricehamn/ Sverige
119 Fasantorpedens AA Riff S32403/2009 Gabriel Åberg, Överhörnas, Sverige

RYHMÄ 6 Kauhava 2
202 Heinäaron Affare di Cuore FI54646/09 Mirjami Kajander-Saarikoski, Helsinki
119 Teiens Lydia FI33881/09 Vesa Suominen, Pertteli
179 Karamain Romulus FI45519/09 Pertti Nykänen, Kuopio
119 Briskbreeze Aragorn FI30363/09 Heiskanen Kirsi, Oulu
119 Pitkäsaaren Manta FI31596/09 Arentti Matti, Kylänpää
57 Lembo Praut Abigal RKF2450497 M.M.Lubskaya, St.-Petersburg, Russia
119 Mircas olka FI20118/09 Jari ja Mari Rajamäki, Isokoski

RYHMÄ 7 Suokko
119 Tailstar´s samban Vimma FI33812/09 Petri ja Emilia Rantanen, Mikkeli
119 Peltohaun Bettina FI25514/09 Ari-Pekka Riihijärvi, Arkkukari
95 Van´t Passant Egi FI13731/09 Hujala Kimmo, Joensuu
119 Eräaamun Arco FI13199/09 Marko Pitkäjärvi, Kauhava
119 Vesakon Hamlet FI37134/09 Pasi Könönen, Imatra
119 Pitkäsaaren mette FI31597/09 Piia Vihavainen & Hannu Vainikainen, Kuusamo
119 Pitkäsaaren Masur FI31594/09 Anna Klockervold, Sverige

RYHMÄ 8 Koivula
119 Hanki FI28970/09 Juha kumpuvaara, Oulunsalo
179 Karamain Rubidium FI45521/09 Caroline Antturi, Helsinki
119 Eräaamun Amos FI13198/09 Mikko Kauppinen, Palokka
202 Fikret´s Don Giovanni FI23037/09 Tenhunen Marika, Neuvoton
202 Fikret´s Diego Di Pelle FI23041/09 Tenhunen Teemu, Neuvoton
119 Kappetorps g Rina FI35382/09 Hans Nakari, Tuusula

RYHMÄ 9 Kirkonkylä
202 Heinäaron Alta moda FI54647/08 Mauri Harju ja Kuusisto Teija, Urjalankylä
202 Heinäaron Andare Fiero FI54651/08 Johanna Repo, Kuopio
119 Peltohaun Bianka FI25511/09 Ranta Eino, Koivu
119 Eräaamun Arno FI13197/09 Joan Ramsay, Somerniemi
119 Järvisaran Cezar FI23239/09 Arto Vehmanen & Essi Jalarvo, Kortela
179 Karamain Remus FI45518/09 Marianna Plathan, Kuopio
119 Teiens Loboo FI14029/10 Arto Aro, Lapua

RYHMÄ 10 Alajoki 1
119 Peltohaun Bessie FI25510/09 Nieminen Jukka-Pekka, Espoo
57 Pitypang Zsella FI33885/09 Vähäkoski Päivi, Nukari
119 Eräaamun Ani FI13196/09 Riia ja Mikko Antikainen, Kuopio
119 Ferhill´s Nasti FI18161/09 Sauli Karttunen & Johanna Kärki, Kajaani
179 Karamain Rara Avis FI45522/09 Juha Jäppinen, Naarajärvi
119 Järvisaran Cerina FI23240/09 Ollila Heidi, Tornio

RYHMÄ 11 Alajoki 2
119 Boviksbadets Kuta S22006/2009 Hyvönen Aki, Kurkimäki
119 Hessu FI28967/09 Tommi Anttila, Oulunsalo
179 Canine Cohkidalvi ER21312/09 Tiia Lippo, Kemi
119 Outavainun Condor FI31123/09 Leskelä Saku, Oulu
119 Pitkäsaaren Mila FI31598/09 Hannu Ojala, Kerava
95 Leinikan Armas FI15929/09 Marita Suurmaa, Oulu
119 Sante Kristo Albus RKF2491693 Anton Borisenko, St.-Petersburg, Russia

RYHMÄ 12 Kaunissaari
119 Hilja FI28968/09 Marko Niemi, Tyrnävä
119 Don Korleone´s Ukko Eemeli FI23015/09 Riku Hyvönen, Vaasa
95 Kesakon Nata FI16537/09 Riina ja Ari Mustonen, Kuopio
119 Peltohaun Buck FI25504/09 Ivakko Tiina & Kettunen Keijo, Espoo
119 Järvisaran Cheeta FI23242/09 Antero Hyvönen, Hyvinkää
95 Van´t Passant Elite FI13733/09 Partanen sanna & Roivas Petri, Kuopio
119 Don Korleone´s UJP Une Hèros FI23012/09 Tiina Pakarinen & Jukka Laurikainen, Lievestuore

RYHMÄ 13 Kotkaanluoma
119 Häjy FI28966/09 Lehtimäki Helge, Ylihärmä
119 Tailstar´s Samban Sisi FI33815/09 Johanna Wasström, Ekenäs
119 Ibo Fresena FI33875/09 Matti Mäkinen, Leppälahti
99,1 Wayfarer´s Eager Beaver FI21284/09 Sakari Hernesniemi & Marianne Kukkasniemi, Orivesi
119 Don Korleone´s UJP Ronja FI23018/09 Heikki Linnamäki, Laihia
119 Pispanmäen S´Asla FI27722/09 Minna Ruikka, Sonka

RYHMÄ 14 Isoluoma
95 Yavanna´s Nadine FI24693/09 Vesa Laakso, Pori
119 Metsosuon Elira FI29982/09 Aaro Seppänen, Tammiainen
95 Kuurakairan Tuisku FI18133/09 Tuomo Heikkilä, Kaustinen
119 Charleswood Merry FI19920/09 Anette Rönnberg, Halstavik, Sverige
119 Charleswood Matilda FI19922/09 Maria Appelberg & Jouni Soidinaho, Pojanluoma
119 Outavainun Caro FI31118/09 Heikki Pietikäinen, Kuopio
119 Don Korleone´s UJP Unikum Bara FI23017/09 Heikki Leppänen, Oulunsalo

RYHMÄ 15 Toija
119 Ferhill´s Niehku FI18164/09 Mikko Aulanko, Pukkila
179 Canine Cáhcu ER21309/09 Hannele Tammivuori, Kukkila
119 Huomentuulen Tyyni Tyyne FI25982/09 Jouni Tirronen, Kuopio
119 Aslak FI52273/09 Hannu Saukkoriipi, Lankojärvi
95 Van´t Passant Enya FI3735/09 Madeleine Nyman, Espoo
119 Pruukin Iltatähti FI20058/09 Hiekka Timo, Seinäjoki
119 Järvisaran cara netta FI23243/09 Matti Pietarinen, Vaivio

RYHMÄ 16 Lehto
119 Outavainun Ceita FI31117/09 Keijo Leppänen, Sotkamo
119 Outavainun Coolherman FI31121/09 Fors Jussi, Kalajoki
95 Kesakon Nemi FI16535/09 Anu ja Antti Auno ja Ari Virtanen, Kouvola
119 Huomentuulen Tyylilyyli FI25980/09 Juha Partanen, Petäjäinen
119 Riihikodan Schiko FI29651/09 Kuronen Tero, Palokka
95 Ransu FI14682/09 Jyri Hyrskylahti & Laura Jokinen, Helsinki
119 Pitkäsaaren Masi FI31595/09 Petri Allen, Rovaniemi

RYHMÄ 17 Nyrhiälä
119 Taka-Tapiolan Lilian FI57771/09 Perttu Grönfors, Rovaniemi
119 Lommens Ceita FI34415/09 Helena ja Vesa Niemitalo, Filpus
95 Tråsletten´s Sally NO37262/09 Vesa Virkkula, Kemijärvi
119 Metsosuon Eriana FI29981/09 Petri Polo, Raatala
119 Riihikodan Stefano FI29645/09 Viitala Hannu, Palokka
179 Karamain Rhea Silvia FI45520/09 Henri Bastman, Oulu
119 Pelurin Aino Kaisa FI32715/09 Paula Herrala, Ylivieska

RYHMÄ 18 Pihlajamaa
119 Ripmarkens Rizzo S64818/2008 Tommy Lindström, Luleå, Sverige
179 Canine Ceavzit ER21311/09 Topi Kääpä, Kuhmoinen
119 Charleswood Marco FI19919/09 Jussi Marttinen, Jyväskylä
119 Riihikodan Silver FI29644/09 Ari ja Minna Nenola, Sonkajärvi
95 Eirams Quick Qati FI33135/09 Teija ja Pasi Pesonen, Kuusamo
119 Kotipojan Vieteri FI29402/09 Harju Jukka, Lapua

RYHMÄ 19 Alanurmo
119 Mircas Olena FI20119/09 Mikko Herva & Chapman Brenda, Meltaus
119 Pruukin Iitu FI20056/09 Matti Pihlajamäki, Haapaluoma
57 Canine O´Brien Quayana FI59621/08 Jani Envik, Uusikaarlepyy
119 Takapellon Miisa FI22389/09 Marko Rautelin, Espoo
119 Riihikodan Shester FI29646/09 Hintikka Sami, Jyväskylä
95 Iovann De´l Hospilalier FI22012/10 Jan Stens, Pietarsaari
119 Briskbreeze Atletico FI30368/09 Sanna ja Marko Hirsimäki, Lahti

RYHMÄ 20 Marjasalo
119 Peltohaun Brita FI25512/09 Erkki Suur-Askola, Varkaus
119 Everest VD Stroomdrift FI47716/09 Katja ja Petteri Hednäs, Pusula
95 Ravakka Pirkko FI12700/10 Heli Lappi, Ivalo
119 Vesakon Hilla FI37130/09 Johanna Vesa, Riihimäki
119 Järvisaran Corro FI23241/09 Sarajärvi Marko, Tammela
95 Ravakka Kerttu FI12701/10 Päivi Kuusisto, Hailuoto
119 Metsosuon Ener FI29978/09 Jussi Heinonen (Tea Huotari), Helsinki

RYHMÄ 21 Kitinoja
119 Outavainun Coltti FI31122/09 Kavander Ari, Sauvo
119 Tailstar´s Sanban Vanilla FI33816/09 Kalle Seppälä, Valkeala
95 Van´t Passant Easton FI13729/09 Sami Purmonen, Kitee
119 Pispanmäen santtu FI27721/09 Heikki Luomala, Forssa
119 Don Korleone´s UJP Piim-Uri FI23011/09 Päivi Natri, Jukaja
95 Taikamäen Anselmi FI18154/09 Juha Ojala, Hämeenlinna
119 Briskbreeze Ava FI30365/09 Esko Väisänen & Eeva Lönqvist-Väisänen, Kruusila
Viimeksi muokannut Kirsi Heiskanen, 21.9.2010 12:58. Yhteensä muokattu 9 kertaa.

Kirsi Heiskanen
NUO-luokan keskustelija
Viestit: 14
Liittynyt: 1.4.2006 10:44
Paikkakunta: Kempele

Viesti Kirjoittaja Kirsi Heiskanen » 20.9.2010 08:56

Muokkailen tuota tilanteen muuttuessa.

Hyvää Junkkaria kaikille! :)

Raimo Polvi
NUO-luokan keskustelija
Viestit: 11
Liittynyt: 4.1.2006 19:59
Paikkakunta: Jääli (Kiiminki)

Junkkarin 2010 tuomarit

Viesti Kirjoittaja Raimo Polvi » 21.9.2010 21:26

Olisiko palstalle mahdollista saada luetteloa niistä tuomareista, joiden on tarkoitus olla arvostelemassa Junkkarissa 2010. (Lauantaina/sunnuntaina) :?:

Anu Auno
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 77
Liittynyt: 25.11.2005 13:54
Paikkakunta: Koria/Kouvola

Viesti Kirjoittaja Anu Auno » 23.9.2010 18:12

Peruuntumisen vuoksi vapautui majoitustilaa Karhumäessä: Bretonihenkisessä porukassa kolmen hengen solukämpässä kaksi vuodetta vapaana. Kämppäkaverina on mies ja narttukoira. Yhteydenotot Anu Auno p. 041-544 9898

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Junkkari 2001 - 2010

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 11.4.2011 20:15


Vastaa Viestiin