JUNKKARI 2012 RYHMÄT JA ULKOMUOTOKATSELMUKSEN AIKATAULU

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Avatar
Christina Carpelan
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 42
Liittynyt: 25.11.2005 01:51
Paikkakunta: Ryttylä
Viesti:

JUNKKARI 2012 RYHMÄT JA ULKOMUOTOKATSELMUKSEN AIKATAULU

Viesti Kirjoittaja Christina Carpelan » 3.9.2012 20:43

Junkkari 2012 lähestyy, vajaa 4 viikkoa avajaisiin, lipun nosto ja Suomen suurin koirakoe voi alkaa.

Ensimmäinen numero on kaer ryhmä toinen ulkomuotokatselmuksen numero. Koirat on numeroitu kaer-kokeen mukaan, lauantaina kokeessa kk/pk rodut sunnuntaina lk rodut ja bretonit.
Ulkomuotokatselmuksessa lauantaina siis lk ja bre sunnuntaina kk/pk rodut.

Ulkomuotokatselmuksen aikataulu julkaistaan myöhemmin tällä palstalla.

Koirat on jaettu koe ryhmiin seuraavasti:

KAER LAUANTAI
Rotu ja sukupuoli Koiran nimi Ryhmänro NUMERO
kkssn Nortin Villibippuri 1 1
pkssu Schnepfenjäger's Conne 1 2
pkssu Admiral vom Kampmoor 1 3
pkssn Schnepenjäger`s Cora 1 4
kkssu Kelonevan Kaukaa Kaunis 1 5
kkssu Kelonevan Koollaonväliä 1 6
kkssu Teerenpelin (am) Rudolf 2 7
kkssu Teerenpelin Sakke 2 8
kkssn Rikurovan Zulu 2 9
kkssu Brun-Heim Derby 2 10
spin Riekkorinteen Taiga 2 11
spin Riekkorinteen Thelma 2 12
pmsn Niemiapajan Vilja 3 13
pmsn Seitsenaukeen Odessa 3 14
kkssn Laajanluovin Sherpa 3 15
kkssn Kurrabergens Axa 3 16
kkssn Ferhill´s Spire 3 17
kkssn Ferhill´s Seanas 3 18
pmsu Münsterledet's Eivin 4 19
pkssn Ava vom Kampmoor 4 20
kkssu Alvari 4 21
kkssn Korvenalustan Ramona 4 22
kkssu Taikavuore kw Leuku 4 23
kkssn Jakken Smokehead 4 24
pkwsn Jänisjalan Armi 5 25
spin Riekkorinteen Taimi 5 26
kkssn Pitkän sk Jemina 5 27
kkssu Taikavuoren kw Rakka 5 28
pkssu Schnepfenjäger's Carlos 5 29
kkssn Taikavuoren kw Ruska 5 30
pkssn Britta vin Hogenbögen 6 31
kkssn Korvavaaran Mehtä-Myy 6 32
pkssu Kosti 6 33
kkssn Ana 6 34
kkssn Kelonevan Kanakoira 6 35
kkssn Vintiläntuuli bp Bindi 6 36
pkssu Bossi von Hogenbögen 7 37
pmsu Arko vom Eichwald 7 38
kkssu Taikavuoren Bad Boy 7 39
kkssn Taikavuoren kw Saaga 7 40
kkssn Kelonevan Kumpaa Sukupuolta 7 41
kkssn Brun-Heim Dainut 7 42
pmsu Niemiapajan Väpä 8 43
khgu Openbays Termit 8 44
pmsn Münsterholkens b Flinga 8 45
kkssu Teerenpelin (am) Aatu 8 46
kkssn Nortin Verna 8 47
kkssu Taikavuoren kw Staalo 8 48
stau Leopold 9 49
pmsu Minik 9 50
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Meppi 9 51
kkuvn Tangrams Enigma 9 52
imsn Ava 9 53
kkssn Teerenpelin (am) Joikha 9 54
pmsu Dux vom Galenberg 10 55
pmsu Pihkanotkon Miska 10 56
pkssu Aro vom Kampmoor 10 57
kkssn Ferhill's Siiba 10 58
kkssu Brun-Heim Diki 10 59
kkssn Taikavuoren kw Siida 10 60
pmsu Seitsenaukeen Oskar 11 61
kkuvu Tangrams Értelem 11 62
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Milli 11 63
kkssn Taikavuoren kw Kieppi 11 64
kkssu Vintiläntuuli bp Puro 11 65
kkuvn Tangrams Electra 12 66
khgn Openbays Teela 12 67
kkssn Teerenpelin (am) Lula 12 68
kkssn Teerenpelin (am) Prisilla 12 69
kkssn Korvenalustan Ritu 12 70
pmsu Findus vom Treckeberg 12 71
spin Tangonsaaren Amaretto 13 72
pmsn Niemiapajan Vikke 13 73
kkssu Antsu 13 74
kkssn Nortin Victoria 13 75
kkssn Ferhill`s Suopmat 13 76
spin Tangonsaaren Ametisti 13 77
imsu Alaska 14 78
pmsu Seitsenaukeen Omar 14 79
kkuvn Tangrams Effi 14 80
kkssn Nortin Veni Vidi Vici 14 81
kkssu Ferhill's Snuogga 14 82
imsu Arthos 15 83
imsn Seefest Babette 15 84
pkssn Alma vom Ohmsteder Holz 15 85
kkssu Hietasiinan ks Jytky 15 86
kkssn Hietasiinan ks Minni 15 87
kkssu Korvanvaaran Mehtä-Miki 15 88
pmsu Bugatti 16 89
stan Lariia 16 90
kkssn Pitkän sk Jippu 16 91
kkssu Hietasiinan Pancho 16 92
kkssu Pitkän sk Joonas 16 93
kkssn Subterram upp till Bevis 16 94
pmsn Quinna vom Kiefernwalde 17 95
khgu Openbays Tiny 17 96
kkssu Laajanluovin Somali 17 97
pmsu Chery vom Wellenbusch 17 98
kkssu Pitkän sk Jalo 17 99
tssn Una Venaticus Marjor 18 100
stau Luidi 18 101
pmsu Munsterholkens b Bäckis 18 102
kkssn Kelonevan Kysymysmerkki 18 103
kkssn Kelonevan Käyttökoira 18 104
kkssn Taikavuoren kw Säpikäs 18 105
kkuvu Tangrams Emperor 19 106
imsu Alexio 19 107
pmsn Erri vom Wildbusch 19 108
kkssu Taikavuoren Kelo 19 109
kkssn Laajanluovin Seropi 19 110
kkssu Vintiläntuuli BP Onni 19 111
pmsn Oshea vom Forstweg 20 112
kkssn Aihki 20 113
kkssn Tiuku 20 114
kkssn Korvenalustan Rusko 20 115
kkssu Vintiläntuuli nj Tirmooli 20 116
kkuvu Tangrams Édes 20 117
pkwsu Jänisjalan Aukusti 21 118
kkssu Vintiläntuuli nj Mustahurma 21 119
kkssn Vintiläntuuli nj Hilla 21 120
pkssn Kimma 21 121
pmsu Hakkiokankaan Caros 21 122
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette 22 123
kkssn Aamu 22 124
pkssn Kuura 22 125
pmsn Pihkanotkon Milla 22 126
psu Grimm 22 127
pmsu Hakkiokankaan Cheva 23 128
pmsu Hakkiokankaan Casta 23 129
kkssu Brozhunters Anglia 23 130
pmsu Hakkiokankaan Carte 23 131
pmsu Qundo vom Kiefernwalde 23 132
kkssu Korvanvaaran Mehtä-Maisteri Luca 24 133
kkssn Arla 24 134
kkssn Pitkän sk Justiina 24 135
pmsn Pihkanotkon Mimosa 24 136
kkssn Usvasuon Via Tikrula 24 137


KAER SUNNUNTAI
Rotu ja sukupuoli Koiran nimi Ryhmänro Numero
lkssu Pruukin Krossi 1 138
lkssu Kolkinkosken te Morgan 1 139
lkssn Don Korleone's Pelurin Felomena 1 140
brau Fikret´s Enjoy The Boogie 1 141
bran Fikret´s Easily Flammable 1 142
lkssu Metsäleimun Mutka 1 143
breu Luokin Aaretti 2 144
lkwsu Apollon 2 145
lkssn Vildfjäderns nj Vissy 2 146
lkssu Metsosuon Amur 2 147
lkssn Metsosuon Aniara 2 148
lkssn Gironin Linnunpelätin 2 149
breu Riekkoalbuksen Cirius 3 150
lkuvn Olebjörks Ötödik Ötlet 3 151
lkssn Alajoen Kia 3 152
lkssu Arras vom Perlbachtal 3 153
lkssu Vildfjärdens NJ Valoo 3 154
lkssu Syystuiskun ul Granlund 3 155
breu Retkunperän bin Laden 4 156
bren Gilda du pont de Cauhet 4 157
lkssu Teerikujan Q-Juro 4 158
lkssn Sussu 4 159
lkssu Eräaamun Poju 4 160
lkssn Miska 4 161
lkssn Eräaamun Pami 4 162
brau Zar Compatriota di Bonfini 5 163
lkssn Gironin Lumoojatar 5 164
bren Kieppikurun Bikku Myy 5 165
lkssu Metsosuon Akis 5 166
lkssu Katajakankaan Chymos 5 167
lkssn Soidinpolun Era 5 168
bren Kieppikurun Belle Debout 6 169
lkssn Fiona von der Königsleite 6 170
lkssn Maya 6 171
lkssn Cindy vom Siedenfeld 18 244
bren Haipakan Elishia 6 173
lkssu Metsäleimun Mitro 6 174
bren Kieppikurun Beeda 7 175
breu Riekkoalbuksen Conny 7 176
lkssn Sissi 7 177
lkssn Syystuiskun ul Kulta 7 178
bren Rypkleppen's c Vilma 7 179
lkwsu Metsätien Nero 7 180
breu Alpoksen Roni 8 181
lkssu Uuras 8 182
lkssu Teerikujan Quatro 8 183
breu Alpoksen Ricki 8 184
breu Kuurakairan Aava 8 185
lkssn Gironin Varjokissa 8 186
lkssu Tappijalan Seisova-Brandon 9 187
lkuvn Bá¡jos Lélek Toldi Hemi Power 9 188
lkssn Teerikujan Qtar 9 189
breu Kuurakairan Aatos 9 190
lkssn Taka-Tapiolan Nessa 9 191
lkssn Metsäleimun Minttu 9 192
lkssn Alajoen Keesha 10 193
lkssn Syystuiskun ul Ihana 10 194
lkssu Gironin Lukkoleuka 10 195
bren Tunturi Kieppi Claudia 10 196
lkwsn Metsätien Niki 10 197
lkssn Soidinpolun Eowyn 10 198
lkwsn Onnen Päivän Inna Cossuntytär 11 199
bren Luokin Ainotar 11 200
lkssu Fasantorpedens Lukas 11 201
lkssu Katajakankaan Consta 11 202
lkssu Riekkohaun Valtti 11 203
lkssu Pruukin Karo 11 204
lkssu Usva 12 205
lkwsn Olga von Mecklenburg 12 206
lkuvu Bá¡jos Lélek Toldi Grand Chevy 12 207
breu Retkunperän Banzai 12 208
lkssn Iren-Sabine vom Holtvogt 12 209
lkssu Syystuiskun ul Komarov 12 210
lkssu Soidinpolun Eki 13 211
breu Kieppikurun Blackberry 13 212
bbsn Pihkapisaran br Karaati 13 213
lkssu Teerikujan Quura 13 214
lkssu Teerikujan Q-Roope 13 215
lkssu Gironin Tulilordi 13 216
breu Kieppikurun Bono 14 217
lkssn Tappijalan Seisova-Brisca 14 218
lkssn Gironin Pallosalama 14 219
lkwsu Gamepoint Operation Snatch 14 220
lkssn Kolkinkosken te Myrna 14 221
lkssu Teerikujan Qurko 14 222
lkssn Metsäleimun Molli 15 223
lkssn Metsäleimun Miina 15 224
breu Riekkoalbuksen Capu 15 225
lkssn Alajoen Kitkat 15 226
lkssu Kolkinkosken te Max 15 227
breu Alpoksen Rocky 15 228
lkssn Eräaamun Pisla 16 229
lkssn Vildfjäderns nj Vips 16 230
breu Riekkoalbuksen Carlo 16 231
lkssn Vildfjäderns nj Viska 16 232
brau Heinäaron Capo di Tutti Capi 16 233
lkssn Lava 16 234
bren Tunturi Kieppi Clara 17 235
lkssu Kuksapirtin Ura 17 236
lkwsu Joiku vom Leymborgh 17 237
lkssn Soidinpolun Elsa 17 238
lkssn Alajoen Katie 17 239
lkssn Metsäleimun Mette 17 240
lkssu Ripmarkens P-Rock 18 241
lkssn Ripmarkens Prada 18 242
lkssn Fasantorpedens Krösa-Maja 18 243
lkssn Gironin Purppuranoita 6 172
lkssu Metsäleimun Max 18 245
breu Tunturi Kieppi Cisu 18 246
lkssn Eräaamun Pira 19 247
bren Kieppikurun Bretosca 19 248
lkssn Metsosuon Amira 19 249
bbsu Pihkapisaran br Kisälli 19 250
auvsu Khyannes Gemme Bleue 19 251
lkwsu Gamepoint Blue Eyes Shut 19 252
lkuvu Haras de l'Aube Kokosjambo 20 253
lkssu Katajakankaan Carl Gustaf 20 254
lkssn Syystuiskun ul Suomi Neito 20 255
bren Retkunperän Bianca 20 256
brau Heinäaron don Corleone 20 257
lkssn Adora van de Waltakke 20 258
bren Haipakan Elsa 21 259
bren Luokin Ajatar 21 260
lkwsu Onnen Päivän Iivana Cossunpoika 21 261
bren Riekkoalbuksen Cindy 21 262
lkwsn Scuba's Millionaire Coctail 21 263
lkssn Kolkinkosken te Monja 21 264
lkssn Tappijalan Seisova-Brenda 22 265
lkssn Soidinpolun Ester 22 266
lkssu Rugdelias tlf Xavi 22 267
breu Retkunperän Boogie 22 268
bren Tunturi Kieppi Coco 22 269
lkssn Alajoen Kleine 22 270
bren Alpoksen Ringa 23 271
bbsu Pihkapisaran br Karma 23 272
lkssu Ripmarkens Prince 23 273
bren Riekkoalbuksen Carelie 23 274
lkssn Utu 23 275
lkssu Jamal Moon Eyes 23 276
lkuvu Canine Quickshot 24 277
bren Amanda 24 278
lkssn Alajoen Kismet 24 279
lkssn Maisa 24 280
lkssu Syystuiskun ul Jalonen 24 281
lkssn Riekkohaun Valma 24 282
bbsu Goran Du Fief D´Épsom 24 283
En ole vielä niin hyvä ihminen kuin koirani luulee, mutta elämässä täytyy olla tavoitteita.

Avatar
Christina Carpelan
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 42
Liittynyt: 25.11.2005 01:51
Paikkakunta: Ryttylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Christina Carpelan » 8.9.2012 14:41

JUNKKARI 2012 ULKOMUOTOKATSELMUKSEN AIKATAULU
Rotunsa parhaat koirat jatkavat sunnuntaina Junkkarin kauneimman koiran valinnassa

Varalla kaikille roduille tuomarina lauantaina Erja Nummi ja sunnuntaina Raija Tammelin.

LAUANTAI 29.9.2012

KEHÄ 1
Tuomari Raija Tammelin

9:00 153 Arras vom Perlbachtal lkssu
160 Eräaamun Poju lkssu
201 Fasantorpedens Lukas lkssu
195 Gironin Lukkoleuka lkssu
216 Gironin Tulilordi lkssu
276 Jamal Moon Eyes lkssu
167 Katajakankaan Chymos lkssu
202 Katajakankaan Consta lkssu
10:00 254 Katajakankaan Carl Gustaf lkssu
139 Kolkinkosken te Morgan lkssu
227 Kolkinkosken te Max lkssu
236 Kuksapirtin Ura lkssu
147 Metsosuon Amur lkssu
166 Metsosuon Akis lkssu
143 Metsäleimun Mutka lkssu
174 Metsäleimun Mitro lkssu
245 Metsäleimun Max lkssu
11:00 138 Pruukin Krossi lkssu
204 Pruukin Karo lkssu
203 Riekkohaun Valtti lkssu
241 Ripmarkens P-Rock lkssu
273 Ripmarkens Prince lkssu
267 Rugdelias tlf Xavi lkssu
211 Soidinpolun Eki lkssu
155 Syystuiskun ul Granlund lkssu
210 Syystuiskun ul Komarov lkssu
281 Syystuiskun ul Jalonen lkssu
187 Tappijalan Seisova-Brandon lkssu
12:30 LOUNAS
13:00 158 Teerikujan Q-Juro lkssu
183 Teerikujan Quatro lkssu
214 Teerikujan Quura lkssu
215 Teerikujan Q-Roope lkssu
222 Teerikujan Qurko lkssu
182 Uuras lkssu
205 Usva lkssu
154 Vildfjärdens NJ Valoo lkssu
197 Metsätien Niki lkwsn
199 Onnen Päivän Inna Cossuntytär lkwsn
206 Olga von Mecklenburg lkwsn
14:00 263 Scuba's Millionaire Coctail lkwsn
145 Apollon lkwsu
180 Metsätien Nero lkwsu
220 Gamepoint Operation Snatch lkwsu
252 Gamepoint Blue Eyes Shut lkwsu
237 Joiku vom Leymborgh lkwsu
261 Onnen Päivän Iivana Cossunpoika lkwsu
ROP LKWS

Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 2
Tuomari Raimo Louhio

9:00 251 Khyannes Gemme Bleue auvsu
213 Pihkapisaran br Karaati bbsn
250 Pihkapisaran br Kisälli bbsu
272 Pihkapisaran br Karma bbsu
283 Goran Du Fief D´Épsom bbsu
ROP BBS
142 Fikret´s Easily Flammable bran
141 Fikret´s Enjoy The Boogie brau
163 Zar Compatriota di Bonfini brau
10:00 233 Heinäaron Capo di Tutti Capi brau
257 Heinäaron don Corleone brau
ROP BRA
271 Alpoksen Ringa bren
278 Amanda bren
157 Gilda du pont de Cauhet bren
173 Haipakan Elishia bren
259 Haipakan Elsa bren
165 Kieppikurun Bikku Myy bren
169 Kieppikurun Belle Debout bren
11:00 175 Kieppikurun Beeda bren
248 Kieppikurun Bretosca bren
200 Luokin Ainotar bren
260 Luokin Ajatar bren
256 Retkunperän Bianca bren
262 Riekkoalbuksen Cindy bren
274 Riekkoalbuksen Carelie bren
179 Rypkleppen's c Vilma bren
196 Tunturi Kieppi Claudia bren
235 Tunturi Kieppi Clara bren
269 Tunturi Kieppi Coco bren
12:30 LOUNAS
13:00 181 Alpoksen Roni breu
184 Alpoksen Ricki breu
228 Alpoksen Rocky breu
212 Kieppikurun Blackberry breu
217 Kieppikurun Bono breu
185 Kuurakairan Aava breu
190 Kuurakairan Aatos breu
144 Luokin Aaretti breu
156 Retkunperän bin Laden breu
208 Retkunperän Banzai breu
268 Retkunperän Boogie breu
14:00 150 Riekkoalbuksen Cirius breu
176 Riekkoalbuksen Conny breu
225 Riekkoalbuksen Capu breu
231 Riekkoalbuksen Carlo breu
246 Tunturi Kieppi Cisu breu
151 Olebjörks Ötödik Ötlet lkuvn
188 Bá¡jos Lélek Toldi Hemi Power lkuvn
207 Bá¡jos Lélek Toldi Grand Chevy lkuvu
253 Haras de l'Aube Kokosjambo lkuvu
15:00 277 Canine Quickshot lkuvu
ROP LKUV


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3
Tuomari Joanna Pronin

9:00 258 Adora van de Waltakke lkssn
152 Alajoen Kia lkssn
193 Alajoen Keesha lkssn
226 Alajoen Kitkat lkssn
239 Alajoen Katie lkssn
270 Alajoen Kleine lkssn
279 Alajoen Kismet lkssn
244 Cindy vom Siedenfeld lkssn
10:00 140 Don Korleone's Pelurin Felomena lkssn
162 Eräaamun Pami lkssn
229 Eräaamun Pisla lkssn
247 Eräaamun Pira lkssn
243 Fasantorpedens Krösa-Maja lkssn
170 Fiona von der Königsleite lkssn
149 Gironin Linnunpelätin lkssn
164 Gironin Lumoojatar lkssn
172 Gironin Purppuranoita lkssn
11:00 186 Gironin Varjokissa lkssn
219 Gironin Pallosalama lkssn
209 Iren-Sabine vom Holtvogt lkssn
221 Kolkinkosken te Myrna lkssn
264 Kolkinkosken te Monja lkssn
234 Lava lkssn
161 Miska lkssn
171 Maya lkssn
280 Maisa lkssn
148 Metsosuon Aniara lkssn
249 Metsosuon Amira lkssn
12:30 LOUNAS
13:00 192 Metsäleimun Minttu lkssn
223 Metsäleimun Molli lkssn
224 Metsäleimun Miina lkssn
240 Metsäleimun Mette lkssn
282 Riekkohaun Valma lkssn
242 Ripmarkens Prada lkssn
159 Sussu lkssn
177 Sissi lkssn
168 Soidinpolun Era lkssn
198 Soidinpolun Eowyn lkssn
238 Soidinpolun Elsa lkssn
14:00 266 Soidinpolun Ester lkssn
178 Syystuiskun ul Kulta lkssn
194 Syystuiskun ul Ihana lkssn
255 Syystuiskun ul Suomi Neito lkssn
191 Taka-Tapiolan Nessa lkssn
218 Tappijalan Seisova-Brisca lkssn
265 Tappijalan Seisova-Brenda lkssn
189 Teerikujan Qtar lkssn
275 Utu lkssn
15:00 146 Vildfjäderns nj Vissy lkssn
230 Vildfjäderns nj Vips lkssn
232 Vildfjäderns nj Viska lkssn



Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

SUNNUNTAI 30.9.2012

KEHÄ 1
Tuomari Erja Nummi

9:00 113 Aihki kkssn
34 Ana kkssn
134 Arla kkssn
42 Brun-Heim Dainut kkssn
76 Ferhill`s Suopmat kkssn
58 Ferhill's Siiba kkssn
87 Hietasiinan ks Minni kkssn
24 Jakken Smokehead kkssn
10:00 35 Kelonevan Kanakoira kkssn
41 Kelonevan Kumpaa Sukupuolta kkssn
103 Kelonevan Kysymysmerkki kkssn
104 Kelonevan Käyttökoira kkssn
51 Korvanvaaran Mehtä-Meppi kkssn
63 Korvanvaaran Mehtä-Milli kkssn
32 Korvavaaran Mehtä-Myy kkssn
22 Korvenalustan Ramona kkssn
70 Korvenalustan Ritu kkssn
11:00 115 Korvenalustan Rusko kkssn
16 Kurrabergens Axa kkssn
15 Laajanluovin Sherpa kkssn
81 Nortin Veni Vidi Vici kkssn
47 Nortin Verna kkssn
75 Nortin Victoria kkssn
1 Nortin Villibippuri kkssn
27 Pitkän sk Jemina kkssn
91 Pitkän sk Jippu kkssn
135 Pitkän sk Justiina kkssn
9 Rikurovan Zulu kkssn
94 Subterram upp till Bevis kkssn
12:30 Lounas
13:00 64 Taikavuoren kw Kieppi kkssn
30 Taikavuoren kw Ruska kkssn
40 Taikavuoren kw Saaga kkssn
60 Taikavuoren kw Siida kkssn
105 Taikavuoren kw Säpikäs kkssn
54 Teerenpelin (am) Joikha kkssn
68 Teerenpelin (am) Lula kkssn
69 Teerenpelin (am) Prisilla kkssn
114 Tiuku kkssn
14:00 36 Vintiläntuuli bp Bindi kkssn
120 Vintiläntuuli nj Hilla kkssn
124 Aamu kkssn
18 Ferhill´s Seanas kkssn
17 Ferhill´s Spire kkssn
123 Korvanvaaran Mehtä-Mette kkssn
110 Laajanluovin Seropi kkssn
137 Usvasuon Via Tikrula kkssn



Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.


KEHÄ 2

Tuomari Raimo Louhio

9:00 21 Alvari kkssu
74 Antsu kkssu
10 Brun-Heim Derby kkssu
59 Brun-Heim Diki kkssu
82 Ferhill's Snuogga kkssu
86 Hietasiinan ks Jytky kkssu
92 Hietasiinan Pancho kkssu
88 Korvanvaaran Mehtä-Miki kkssu
10:00 133 Korvanvaaran Mehtä-Maisteri Luca kkssu
97 Laajanluovin Somali kkssu
93 Pitkän sk Joonas kkssu
99 Pitkän sk Jalo kkssu
23 Taikavuoren kw Leuku kkssu
28 Taikavuoren kw Rakka kkssu
39 Taikavuoren Bad Boy kkssu
48 Taikavuoren kw Staalo kkssu
109 Taikavuoren Kelo kkssu
11:00 7 Teerenpelin (am) Rudolf kkssu
8 Teerenpelin Sakke kkssu
46 Teerenpelin (am) Aatu kkssu
65 Vintiläntuuli bp Puro kkssu
111 Vintiläntuuli BP Onni kkssu
116 Vintiläntuuli nj Tirmooli kkssu
119 Vintiläntuuli nj Mustahurma kkssu
130 Brozhunters Anglia kkssu
5 Kelonevan Kaukaa Kaunis kkssu
6 Kelonevan Koollaonväliä kkssu
100 Una Venaticus Marjor tssn
12:30 LOUNAS
13:00 72 Tangonsaaren Amaretto spin
77 Tangonsaaren Ametisti spin
11 Riekkorinteen Taiga spin
12 Riekkorinteen Thelma spin
26 Riekkorinteen Taimi spin
ROP SPI
90 Lariia stan
49 Leopold stau
101 Luidi stau
ROP STA
53 Ava imsn
14:00 84 Seefest Babette imsn
78 Alaska imsu
83 Arthos imsu
107 Alexio imsu
ROP IMS
52 Tangrams Enigma kkuvn
66 Tangrams Electra kkuvn
80 Tangrams Effi kkuvn
62 Tangrams Értelem kkuvu
15:00 106 Tangrams Emperor kkuvu
117 Tangrams Édes kkuvu
ROP KKUV
Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3

Tuomari Joanna Pronin

9:00 25 Jänisjalan Armi pkwsn
118 Jänisjalan Aukusti pkwsu
ROP PKWS
108 Erri vom Wildbusch pmsn
45 Münsterholkens b Flinga pmsn
13 Niemiapajan Vilja pmsn
73 Niemiapajan Vikke pmsn
112 Oshea vom Forstweg pmsn
95 Quinna vom Kiefernwalde pmsn
10:00 14 Seitsenaukeen Odessa pmsn
126 Pihkanotkon Milla pmsn
136 Pihkanotkon Mimosa pmsn
38 Arko vom Eichwald pmsu
89 Bugatti pmsu
98 Chery vom Wellenbusch pmsu
55 Dux vom Galenberg pmsu
71 Findus vom Treckeberg pmsu
50 Minik pmsu
11:00 102 Munsterholkens b Bäckis pmsu
19 Münsterledet's Eivin pmsu
43 Niemiapajan Väpä pmsu
56 Pihkanotkon Miska pmsu
61 Seitsenaukeen Oskar pmsu
79 Seitsenaukeen Omar pmsu
122 Hakkiokankaan Caros pmsu
128 Hakkiokankaan Cheva pmsu
129 Hakkiokankaan Casta pmsu
131 Hakkiokankaan Carte pmsu
132 Qundo vom Kiefernwalde pmsu
ROP PMS
12:30 Lounas
13:00 67 Openbays Teela khgn
44 Openbays Termit khgu
96 Openbays Tiny khgu
ROP KHG
127 Grimm psu
85 Alma vom Ohmsteder Holz pkssn
20 Ava vom Kampmoor pkssn
31 Britta vin Hogenbögen pkssn
121 Kimma pkssn
14:00 125 Kuura pkssn
4 Schnepenjäger`s Cora pkssn
37 Bossi von Hogenbögen pkssu
3 Admiral vom Kampmoor pkssu
57 Aro vom Kampmoor pkssu
33 Kosti pkssu
29 Schnepfenjäger's Carlos pkssu
2 Schnepfenjäger's Conne pkssu
ROP PKSS


Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.
En ole vielä niin hyvä ihminen kuin koirani luulee, mutta elämässä täytyy olla tavoitteita.

Vastaa Viestiin