Junkkari aikataulu 2013

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Junkkari aikataulu 2013

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 17.9.2013 10:29



JUNKKARI 2013
Perjantai
12.00 -​ Saapuminen ja majoittuminen
20.00​ Tuomareiden puhuttelu ja
ryhmätuomareiden arvonta juhlasalissa
18.00 - 22.00​ Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)

Lauantai
6.45 - 9.00​ Aamupala 8 €
7.30​ Kokoontuminen juhlasaliin maastoon lähtöä varten
9.00 -​ Rakennekatselmus kehissä pihalla
11.00 -15.00​ Lounas: Lihamakaronilaatikko 10 €
15.00 -19.30​ Päivällinen: Possupata 12€
18.00 - 22.00 Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)

Sunnuntai
6.45 – 9.00​ Aamupala 8 €
7.30​ Kokoontuminen juhlasaliin maastoon lähtöä varten
9.00 -​ Rakennekatselmus kehissä pihalla
11.00 - 15.00​ Lounas: Hedelmäinen kanavuoka 10 €
15.00 - 19.30​ Päivällinen: Lohikiusaus/kinkkukiusaus 10 €
20.00​ Tuomarin puhuttelu ja
loppukilpailuun selvinneiden julistaminen
20.00 - 22.00​ Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)

Maanantai
7.00​ Aamupala 8 €
8.00​ Kokoontuminen maastoon lähtöä varten
11.00​ Ruokailu 9 €
12.00​ Finaalikoirien valinta
n. 17.00​ Palkintojen jako ja palkintokahvit

Maastoeväät 7 €: Sämpylä, keitetty muna, pulla,
pieni termari kahvia / kuumaa vettä. Pakattuna valmiiksi.
Huom! Termarit viedään omalla nimellä varustettuna keittiölle etukäteen!


Puodissa myytävänä tapahtuman ajan kahvia, teetä, suolaista ja makeaa syötävää.

Grillimakkaraa on myynnissä aamupäivisin päärakennuksen edustalla.

HUOM! Ruokaliput noudetaan vastaanotosta / puodista päärakennuksen aulasta.


Wanha Karhunmäki 06 437 7757 050 540 1711 www.wanhakarhunmaki.fi

Lihamakaronilaatikko
vihersalaatti
aurinkosalaatti
leivät, levitteet ja juomat
kahvi ja jälkiruoka



Possupata
keitetyt perunat ja
lämpimät kasvikset
vihersalaatti
kasvisraaste
leivät, levitteet ja juomat
kahvi ja jälkiruoka


Hedelmäinen kanavuoka
vihersalaatti
aurinkosalaatti
leivät, levitteet ja juomat
kahvi ja jälkiruoka


Lohikiusaus / Kinkkukiusaus
vihersalaatti
punajuuri/omena/
purjosalaatti
leivät, levitteet ja juomat
kahvi ja jälkiruoka

Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 17.9.2013 10:30

JUNKKARI 2013 ULKOMUOTOKATSELMUKSEN AIKATAULU
Rotunsa parhaat koirat jatkavat sunnuntaina Junkkarin kauneimman koiran valinnassa

Varalla kaikille roduille tuomarina lauantaina Erja Nummi ja sunnuntaina Raija Tammelin.


LAUANTAI 28.9.2013


KEHÄ 1
Tuomari Anita Maljanen 35


9:00 283 Atrayente Caiku kkssu
317 Atrayente Cosmos kkssu
182 Brunontytön Da Capo kkssu
197 Brunontytön Dubbel Nougat kkssu
249 Brunontytön Dumbo kkssu
10:00 260 Carneval"s Molli kkssu
343 Carneval`s Moxu kkssu
313 Carneval's Majestehta kkssu
289 Carneval's Meastar kkssu
324 Mustakallion Edward kkssu
340 Ferhill´s Thule kkssu
11:00 319 Honkahovin Sturm kkssu
284 Honkahovin Supernova kkssu
202 Juri kkssu
225 Qwirhaukens Qett kkssu
230 Kanervakaarron Adolf kkssu
269 Kanervakaarron Aleksi kkssu
12:00 262 Kanervakaarron Aqqe kkssu
257 Kanervakaarron Asterix kkssu
277 Sisu kkssu
12:30 LOUNAS
13:00 310 Kitiremun Fatsi kkssu
233 Kitiremun Fontzie kkssu
335 Kitiremun Frans kkssu
191 Kitiremun Frodo kkssu
341 Laajanluovin Titanic kkssu
208 Laajanluovin Turaukko kkssu
14:00 296 Laajanluovin Tähti kkssu
304 Laajanluovin Töppönen kkssu
212 Laajanluovin Ulosottomies kkssu
209 Lavakaarron Tahvo kkssu
204 Lavakaarron Tex kkssu
15:00 299 Lavakaarron Tuas kkssu
330 Suppasuon Tenu kkssu
246 Suppasuon Topi kkssu
322 Suppasuon Turo kkssu




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 2

Tuomari Joanna Pronin 45

9:00 239 Africaredland kkssn
339 Ainoschwarzejägerin kkssn
248 Atrayente Caira kkssn
217 Atrayente Casku kkssn
218 Atrayente Cookiemonster kkssn
300 Brozhunters Cocos Cream kkssn
331 Brunontytön Dream Choco kkssn
10:00 275 Carneval`s Minka kkssn
234 Carneval´s Mella kkssn
292 Carneval's Miessa kkssn
278 Ferhill's Tiida kkssn
184 Ferhills Tiipa kkssn
224 Haipakan Halti kkssn
302 Hanhiaavan Lumetar kkssn
11:00 336 Honkahovin Savu kkssn
267 Honkahovin Sekstantti kkssn
333 Honkahovin Sirius kkssn
337 Honkahovin Sole kkssn
186 Honkahovin Sputnik kkssn
268 Honkahovin Star kkssn
253 Kanervakaarron Ailigas kkssn
12:00 247 Kanervakaarron Ami kkssn
232 Tankolammen Nappi kkssn
205 Tankolammen Nuppu kkssn
189 Tankolammen Nöpö kkssn
12:30 LOUNAS
13:00 276 Kitiremun Fani kkssn
290 Kitiremun Fanta kkssn
297 Kitiremun Fazerina kkssn
266 Kitiremun Frieda kkssn
223 Kitiremun Friidu kkssn
272 Kitiremun Fullmoon kkssn
287 Laajaluovin Tuksu kkssn
14:00 323 Laajanluovin Unelma kkssn
226 Laajanluovin Uniikki kkssn
199 Laajanluovin Usva kkssn
328 Mustakallion Elektra kkssn
211 Mustakallion Elli kkssn
237 Mustakallion Emma kkssn
291 Mustakallion Erza kkssn
15:00 285 Nukka kkssn
311 Pihuparran NR Cara kkssn
282 Pihuparran NR Sysi kkssn
190 Pyydyskorven Lyyli kkssn
192 Rantapellon Rilla kkssn
318 Siri kkssn




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3
Tuomari Erja Nummi 43


9:00 338 Aramis vom Pfaffenbuck imsu
201 Kalliovuorten Niki pmsu
188 Mäyräsalon Aladin pmsu
307 Mäyräsalon Aslak pmsu
250 Tasakallion Latte "Rico" pmsu
255 Tasakallion Leevi pmsu
200 Tasakallion Luca pmsu
10:00 312 Troj pmsu
326 Briska vom Arberwald pmsn
306 Daniela von der Leezener Au pmsn
258 Kalliovuorten Tytti pmsn
213 Luna vom Reiterdorf pmsn
193 Münsterkullens Fyra Ess pmsn
228 Mäyräsalon Alisa pmsn
11:00 301 Mäyräsalon Assi pmsn
332 Tasakallion Lara pmsn
240 Fjordlandets Irek pkssu
294 Jahtiladyn Harold pkssu
256 Jahtiladyn Hector pkssu
206 Jahtiladyn Humu pkssu
264 Jahtiladyn Häjy pkssu
12:00 231 Varvikkovuoman Remu pkssu
295 Varvikkovuoman Ropi pkssu
221 Varvikkovuoman Rymy pkssu
244 Fjordlandets jutta pkssn
12:30 LOUNAS
13:00 286 Jahtiladyn Heta pkssn
245 Jahtiladyn Hörppy Hertta pkssn
214 Taikasuon Ansa pkssn
242 Varvikkovuoman Riitu pkssn
273 Varvikkovuoman Runo pkssn
270 Varvikkovuoman Ruska pkssn
288 Dragonghost Ali The Fighter pkwsu
14:00 207 Agnes od Jiretinskeho Potoka pkwsn
327 Dragonghost Annie The Hunter pkwsn
222 Hiewatna Du Clos Malday spsn
187 Freijahusets Agat stan
241 Westgrove Tour de France pasu
215 Westgrove Prix de Magnan pasn
265 Westgrove Trophee Mezzelama pasn
15:00 229 Griffinorr Forsete khgu
194 Griffinorr Freja khgn
325 Tangrams Gusti kkuvu
261 Zöldmali Nugat kkuvu




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 4
Tuomari Raija Tammelin 40


9:00 203 Riekkorinteen Kenji kkssu
195 Rikuovan Biu kkssu
220 Taavi-Tuulin Amadeus kkssu
329 Taavi-Tuulin Arttu P-kele kkssu
342 Taavi-Tuulin Aura kkssu
236 Taikavuoren FB Huti kkssu
227 Taikavuoren FB Jack Daniel kkssu
10:00 185 Taikavuoren FB Jetsu kkssu
183 Taikavuoren FB Junni kkssu
274 Taikavuoren FB Killin kauhu kkssu
216 Tankolammen Nestori kkssu
243 Tankolammen Nipa kkssu
198 Tjuvskyttens Buse kkssu
279 Vilimidil kkssu
11:00 320 Vintiläntuuli Namin Carolus kkssu
252 Vintiläntuuli Namin Jeri kkssu
235 Vintiläntuuli Namin Jääkäri kkssu
259 Vitakiston Ile kkssu
344 Rikurovan Caamos kkssn
315 Rikurovan Calla kkssn
281 Saunapihan Lotta kkssn
12:00 305 Suppasuon Taika kkssn
303 Suppasuon Tassu kkssn
309 Suppasuon Thelma kkssn
321 Suppasuon Tuuli kkssn
12:30 LOUNAS
13:00 316 Rokovan Dirlandaa kkssn
254 Rokovan Divga kkssn
334 Taikavuoren FB Friski Riitta kkssn
293 Taikavuoren FB Heksa kkssn
238 Taikavuoren FB Kaino Kaanotar kkssn
308 Taikavuoren FB Suklaamuru kkssn
219 Taikavuoren FB Tuima Tyyne kkssn
14:00 263 Taikavuoren TB Tuksu kkssn
196 Taavi-Tuulin Alma kkssn
298 Taavi-Tuulin Anar kkssn
280 Suivakon SW Isovaalee kkssn
314 Suivakon SW Laukkipää kkssn
251 Vintiläntuuli Namin Ahku kkssn
271 Vintiläntuuli Namin Kiira kkssn
15:00 210 Zita kkssn




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

SUNNUNTAI 29.9.2013


KEHÄ 1
Tuomari Anita Maljanen 37


9:00 19 Arwen lkssn
109 Aukea-ahon Ansa lkssn
17 Aukea-ahon Avatar lkssn
108 Ballade Vom Schnepfenhain lkssn
166 Blume vom Schnepfenhain lkssn
71 Charleswood Olivia lkssn
10:00 78 Charleswood Ozzie lkssn
89 Charleswood Patricia lkssn
45 Charleswood Posh lkssn
123 Eräaamun Likka lkssn
119 Eräaamun Lumo lkssn
9 Esspes Chaman lkssn
11:00 84 Haltijapuiston Jennifer lkssn
168 Haltijapuiston Jessica lkssn
3 Iloks'in Kara lkssn
177 Iloks'in Kira lkssn
76 Kitta vom Osterberg lkssn
146 Kuoppamäen Adele lkssn
12:00 94 Kuoppamäen Anette lkssn
36 Outavainun Esteri lkssn
57 Outavainun Esti lkssn
12:30 LOUNAS
13:00 21 Meracus Celeste lkssn
124 Meracus Chianti lkssn
160 Meracus Chloe lkssn
51 Meracus Darius lkssn
132 Meracus Desidee lkssn
14:00 90 Metsosuon Heriet lkssn
11 Metsosuon Hesta lkssn
87 Metsosuon Hirta lkssn
125 Metsosuon Holly lkssn
40 Ormkullens Jemma lkssn
15:00 69 Pispanmäen Ulpu lkssn
136 Pispanmäen Una lkssn
13 Pispanmäen Uuttu lkssn
152 Teerikujan Ritva lkssn
103 Usvaniemen Nelly lkssn
16:00 1 Usvaniemen Nila lkssn




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 2
Tuomari Joanna Pronin 49


9:00 22 Ajax lkssu
18 Ajjo lkssu
30 Aukea-ahon Auringonpoika lkssu
128 Aukea-ahon Avec lkssu
60 Charleswood Oliver lkssu
138 Charleswood Playboy lkssu
43 Don Korleone´s MHK Jim Morris lkssu
10:00 64 Eräaamun Laku lkssu
165 Eräaamun Lamu lkssu
61 Eräaamun Lemon lkssu
131 Eräaamun Lexi lkssu
2 Eräaamun Luca lkssu
29 Iloks`in Kimi lkssu
105 Järvisaran Daniel lkssu
11:00 150 Lempo MoonEyes lkssu
120 Meracus Carrera lkssu
38 Meracus Caruso lkssu
72 Meracus Cayenne lkssu
178 Meracus Cortez lkssu
151 Meracus Damon lkssu
44 Meracus Dante lkssu
12:00 54 Meracus Dasko lkssu
137 Meracus Dolf lkssu
143 Meracus Dracon lkssu
26 Meracus Dragomir lkssu
12:30 LOUNAS
13:00 31 Haugtun's HFE Pro lkssu
145 Henz lkssu
116 Metsosuon Harkos lkssu
173 Metsosuon Heres lkssu
68 Metsosuon Hitro lkssu
83 Ormkullens Jasu lkssu
167 Outavainun Ed lkssu
14:00 112 Outavainun Edward lkssu
158 Outavainun Eevertti lkssu
58 Outavainun Einstein lkssu
46 Outavainun Elmo lkssu
86 Outavainun Enrico lkssu
97 Outavainun Eppu lkssu
4 Pispanmäen U`Mikki lkssu
15:00 156 Pispanmäen Urpo lkssu
79 Pitkäsaaren Odin lkssu
39 Pitkäsaaren Oiva lkssu
102 Pitkäsaaren Oskari lkssu
130 Pitkäsaaren Otso lkssu
15 Pitkäsaaren Otto lkssu
65 Usvaniemen Napoleon lkssu
16:00 139 Usvaniemen Nestori lkssu
164 Usvaniemen Nuoli lkssu
172 Usvaniemen Nuotti lkssu

Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

KEHÄ 3
Tuomari Raija Tammelin 52

9:00 162 Gede von Friesland breu
106 Kieppikurun Coda breu
10 Kieppikurun Columbo breu
23 Kieppikurun Culcuri breu
134 Luokin Bailey breu
104 Maaniemen Not Like Dimma breu
107 Majaniemen Not Like Dimma breu
10:00 12 Puotoksen A Hotpepper Spice breu
16 Puotoksen Alex Spice breu
88 Putoksen Axel Spice breu
99 Pålamalmens Jojo breu
113 Riekko Albuksen Domino breu
67 Riekkoalbuksen Danes breu
77 Riekkoalbuksen Duracel breu
11:00 85 Taikamäen Cotton breu
42 Van't Passant Harrison breu
75 Van't Passant Higgs breu
48 Van't Passant Hope breu
14 Van't Passant Houston breu
5 Geeske von Friesland bren
100 Heta Van't Passant bren
12:00 180 Humiko van`t Passant bren
163 Jolki Palki Idillija bren
129 Kesakon Paris bren
118 Leinikan Celine bren
12:30 LOUNAS
13:00 179 Kieppikurun Caro bren
47 Kieppikurun Cira bren
170 Luokin Bernadette bren
154 Luokin Birette bren
110 Majaniemen More Than A Joy bren
122 Majaniemen Mystical Joy bren
147 Majaniemen Need You Dimma bren
14:00 142 Majaniemen Ninetimes Dimma bren
66 Majaniemen No Doubt Dimma bren
7 Majaniemen Nonstop Dimma bren
73 Puotoksen Alicia Spice bren
53 Riekkoalbuksen Danette bren
56 Riekkoalbuksen Diva bren
33 Riekkoalbuksen Dixie bren
15:00 96 Taikamäen Candy bren
82 Taikamäen Ciara bren
133 Van`t Passant Heroine bren
59 Van't Passant Heia-Heia bren
169 Van't Passant Hurmuri bren
161 Bluechannel Great Smoky Mountain lkwsu
91 Bluechannel Rocky Mountain lkwsu
16:00 148 Ghostmoor`s Kinda Cool Magic lkwsu
149 Yablonevi Tcvet Akuma With Sirius Nova lkwsu
70 Bluechannel Yukon lkwsn
27 Greywei Forget Me Knot lkwsn
20 Mimmtrix Ghost Knell lkwsn
24 Mimmtrix Sue Ellen lkwsn
KEHÄ 4
Tuomari Erja Nummi 43

9:00 174 Teerikujan Reno lkssu
111 Teerikujan Rico lkssu
153 Teerikujan Roope lkssu
159 Vindvinets Don lkssu
52 Vinsanvuoman Herttua lkssu
176 Vinsanvuoman Jaarli lkssu
101 Vinsanvuoman Kreivi lkssu
10:00 74 Vinsanvuoman Lordi lkssu
63 Vinsanvuoman Ritari lkssu
98 Vinsanvuoman Tsaari lkssu
8 Pitkäsaaren Okariina lkssn
144 Pitkäsaaren Okira lkssn
32 Pitkäsaaren Onna lkssn
95 Pitkäsaaren Onyx lkssn
11:00 175 Valkia-aidan Laran lkssn
50 Valkia-aidan Laukko-Raita lkssn
28 Valkia-aidan Lumikuningatar lkssn
25 Vindvinets Dot lkssn
115 Vinsanvuoman Lady lkssn
117 Vinsanvuoman Ruhtinatar lkssn
93 Fikret`s Fuel For The Fire brau
12:00 35 Heinäaron Brutti ma Buoni brau
92 Fikret`s Feel The Fire bran
34 Heinäaron La Magia Della Vita bran
140 Heinäaron Torta di Noci bran
12:30 LOUNAS
13:00 121 Spectrolite's American Dream bbsn
157 Spectrolite's American Ice Man bbsu
37 Boris lkuvu
181 Busvizslans Famous Falcon lkuvu
41 Granitehill Ugar lkuvu
135 Kallioalanteen Aapo lkuvu
114 Kallioalanteen Juhani lkuvu
14:00 127 Kallioalanteen Pikku-Eero lkuvu
55 Kallioalanteen Tuomas lkuvu
126 Canine Shabatina lkuvn
141 Kallioalanteen Anna lkuvn
171 Kallioalanteen Venla lkuvn
6 Storm Warning Alone Princess lkuvn
62 Tiszatáji Vadász Arwen lkuvn
15:00 155 Valko lkuvn
80 Potka de Pedralvez perdiguero de burgos, u
81 Kinkku de Pedralvez perdiguero de burgos, n
49 Teyla de Pedralvez perdiguero de burgos, n




Vuoroltaan myöhästyneet koirat arvostellaan viimeisinä, ellei aikatauluun synny taukoja.
Ota tarvittaessa yhteyttä kehäsihteeriin.

Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 19.9.2013 19:21

Ilmoittautuminen karhunmäessä alkaa perjantaina 27.9 noin klo 14.30 jatkuen klo 20.00. Lauantaina ilmoittautuminen aukeaa aamulla heti karhunmäen auettua, eli noin 6.45, ja jatkuen iltaan asti. Sunnuntaina ilmoittautuminen aukeaa aamusta ja on auki tarvittavan ajan.
Lauantaina maastoon lähtevien, eli lyhytkarvaiset rodut ja bretoni, tulee ilmoittautua lauantaihin klo 7.30 mennessä ja katselmukseen osallistuvien, eli karkea ja pitkäkarvaiset rodut, vähintään tuntia ennen omaa katselmusaikaa.
Ilmoittautuminen Junkkaritoimistoon, joka sijaitsee Wanhan Karhunmäen eteisaulassa. Ilmoittautumiseen mukaan koiran paperit ja rokotustodistus. Mikäli Junkkarin aikana ilmenee kysyttävää, voit tiedustella asiaa Junkkaritoimistosta
Tervetuloa Junkkariin 2013

Päivi Kuusisto
NUO-luokan keskustelija
Viestit: 14
Liittynyt: 22.11.2005 18:27
Paikkakunta: Hailuoto

Viesti Kirjoittaja Päivi Kuusisto » 21.9.2013 17:15

Näin mielestäni koeryhmät jossain vaiheessa täällä foorumilla, mutta enää ei osunut silmiin. Löytyvätkö ne vielä jostain?

Arto Aro
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 18
Liittynyt: 12.8.2012 20:15
Paikkakunta: Lapua

Viesti Kirjoittaja Arto Aro » 21.9.2013 20:46

Ryhmät olivat virheellisesti keskustelupalstalla aiemmin. Ryhmät ja maastot löytyy Junkkarissa jaettavista luettelosta.

Vastaa Viestiin