Junkkari 2013 tulokset

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Junkkari 2013 tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 28.9.2013 19:26

KAER

Koiran nimi NUO Tuomari

1 Usvaniemen Nila NUO 2 Tommi Kinnunen
2 Eräaamun Luca NUO 0 Tommi Kinnunen
3 Iloks'in Kara NUO 0 Tommi Kinnunen
4 Pispanmäen U`Mikki NUO 0 Tommi Kinnunen
5 Geeske Von Friesland NUO 3 Tommi Kinnunen
6 Storm Warning Alone Princess NUO 0 Tommi Kinnunen
7 Majaniemen Nonstop Dimma NUO 0 Tommi Kinnunen
8 Pitkäsaaren Okariina NUO 1 Jussi Suomaa
9 Esspes Chaman NUO 0 Jussi Suomaa
10 Kieppikurun Columbo NUO 0 Jussi Suomaa
11 Metsosuon Hesta POIS Jussi Suomaa
12 Puotoksen A Hotpepper Spice NUO 0 Jussi Suomaa
13 Pispanmäen Uuttu NUO 2 Jussi Suomaa
14 Van't Passant Houston NUO 2 Jussi Suomaa
28 Valkia-Aidan Lumikuningatar NUO 1 Kari Nieminen
16 Puotoksen Alex Spice NUO 3 Kari Nieminen
17 Aukea-ahon Avatar NUO 1 Kari Nieminen
18 Ajjo POIS Kari Nieminen
19 Arwen NUO 0 Kari Nieminen
20 Mimmtrix Ghost Knell NUO 3 Kari Nieminen
21 Meracus Celeste NUO 2 Kari Nieminen
22 Ajax POIS Raimo Polvi
23 Kieppikurun Culcuri NUO 0 Raimo Polvi
24 Mimmtrix Sue Ellen NUO 0 Raimo Polvi
25 Vindvinets Dot NUO 0 Raimo Polvi
26 Meracus Dragomir NUO 0 Raimo Polvi
27 Greywei Forget Me Knot NUO 0 Raimo Polvi
15 Pitkäsaaren Otto NUO 0 Kari Nieminen
29 Iloks`in Kimi NUO 0 Matti Silvennoinen
30 Aukea-Ahon Auringonpoika NUO 0 Matti Silvennoinen
31 Haugtun's HFE Pro NUO 2 Matti Silvennoinen
32 Pitkäsaaren Onna NUO 1 Matti Silvennoinen
33 Riekkoalbuksen Dixie NUO 2 Matti Silvennoinen
34 Heinäaron La Magia Della Vita POIS Matti Silvennoinen
35 Heinäaron Brutti Ma Buoni NUO 0 Matti Silvennoinen
36 Outavainun Esteri NUO 3 Juha Tuulaniemi
37 Boris NUO 0 Juha Tuulaniemi
38 Meracus Caruso NUO 2 Juha Tuulaniemi
39 Pitkäsaaren Oiva NUO 0 Juha Tuulaniemi
40 Ormkullens Jemma POIS Juha Tuulaniemi
41 Granitehill Ugar NUO 2 Juha Tuulaniemi
42 Van`a Passant Harrison POIS Juha Tuulaniemi
43 Don Korleone´s MHK Jim Morris NUO 3 Teppo Sirkiä
44 Meracus Dante NUO 0 Teppo Sirkiä
45 Charleswood Posh NUO 3 Teppo Sirkiä
46 Outavainun Elmo NUO 0 Teppo Sirkiä
47 Kieppikurun Cira NUO 0 Teppo Sirkiä
48 Van't Passant Hope NUO 1 Teppo Sirkiä
49 Teyla de Pedralvez NUO 0 Teppo Sirkiä
50 Valkia-Aidan Laukko-Raita NUO 0 Jari Karmala
51 Meracus Darius NUO 2 Jari Karmala
52 Vinsanvuoman Herttua NUO 2 Jari Karmala
53 Riekkoalbuksen Danette NUO 0 Jari Karmala
54 Meracus Dasko NUO 2 Jari Karmala
55 Kallioalanteen Tuomas NUO 3 Jari Karmala
56 Riekkoalbuksen Diva NUO 0 Jari Karmala
57 Outavainun Esti POIS Mika Karppinen
58 Outavainun Einstein NUO 2 Mika Karppinen
59 Van't Passant Heia-Heia NUO 3 Mika Karppinen
60 Charleswood Oliver NUO 2 Mika Karppinen
61 Eräaamun Lemon NUO 0 Mika Karppinen
62 Tiszatáji Vadáaz Arwen NUO 3 Mika Karppinen
63 Vinsanvuoman Ritari NUO 1 Olavi Sirviö
64 Eräaamun Laku NUO 1 Heimo Hongisto
65 Usvaniemen Napoleon NUO 0 Heimo Hongisto
66 Majaniemen No Doubt Dimma NUO 0 Heimo Hongisto
67 Riekkoalbuksen Danes NUO 0 Heimo Hongisto
68 Metsosuon Hitro (Attila) NUO 0 Heimo Hongisto
69 Pispanmäen Ulpu POIS Heimo Hongisto
70 Bluechannel Yukon NUO 0 Heimo Hongisto
71 Charleswood Olivia POIS Sami Salo
72 Meracus Cayenne NUO 1 Sami Salo
73 Puotoksen Alicia Spice NUO 0 Sami Salo
74 Vinsanvuoman Lordi (Vili) POIS Sami Salo
75 Van't Passant Higgs NUO 0 Sami Salo
76 Kitta vom Osterberg NUO 0 Sami Salo
77 Riekkoalbuksen Duracel NUO 2 Sami Salo
78 Charleswood Ozzie POIS Timo Hakkarainen
79 Pitkäsaaren Odin NUO 2 Timo Hakkarainen
80 Potka De Pedralvez NUO 3 Timo Hakkarainen
81 Kinkku De Pedralvez NUO 0 Timo Hakkarainen
82 Taikamäen Ciara NUO 0 Timo Hakkarainen
83 Ormkullens Jasu NUO 1 Timo Hakkarainen
84 Haltijapuiston Jennifer NUO 2 Timo Hakkarainen
85 Taikamäen Cotton NUO 0 Heikki Nygren
86 Outavainun Enrico NUO 0 Heikki Nygren
87 Metsosuon Hirta NUO 2 Heikki Nygren
88 Puotoksen Axel Spice NUO 0 Heikki Nygren
89 Charleswood Patricia NUO 1 Heikki Nygren
90 Metsosuon Heriet NUO 0 Heikki Nygren
91 Bluechannel Rocky Mountain NUO 3 Heikki Nygren
92 Fikret`s Feel The Fire NUO 0 Tore Kallekleiv
93 Fikret`s Fuel For The Fire POIS Tore Kallekleiv
94 Kuoppamäen Anette NUO 3 Tore Kallekleiv
95 Pitkäsaaren Onyx NUO 0 Tore Kallekleiv
96 Taikamäen Candy POIS Tore Kallekleiv
97 Outavainun Eppu NUO 0 Tore Kallekleiv
98 Vinsanvuoman Tsaari NUO 0 Tore Kallekleiv
99 Pålamalmalmens Jojo NUO 0 Olavi Sirviö
100 Heta Van't Passant NUO 0 Olavi Sirviö
101 Vinsanvuoman Kreivi NUO - Olavi Sirviö
102 Pitkäsaaren Oskari NUO 0 Olavi Sirviö
103 Usvaniemen Nelly NUO 3 Olavi Sirviö
104 Maaniemen Not Like Dimma POIS Olavi Sirviö
105 Järvisaran Daniel NUO 0 Olavi Sirviö
106 Kieppikurun Coda NUO 0 Antti Auno
107 Majaniemen Not Like Dimma NUO 0 Antti Auno
108 Ballade Vom Schnepfenhain POIS Antti Auno
109 Aukea-ahon Ansa NUO 0 Antti Auno
110 Majaniemen More Than A Joy POIS Antti Auno
111 Teerikujan Rico NUO 2 Antti Auno
112 Outavainun Edward NUO 0 Antti Auno
113 Riekko Albuksen Domino NUO 0 Timo Ailio
114 Kallioalanteen Juhani NUO 2 Timo Ailio
115 Vinsanvuoman Lady NUO 1 Timo Ailio
116 Metsosuon Harkos NUO 0 Timo Ailio
117 Vinsanvuoman Ruhtinatar NUO 0 Timo Ailio
118 LeinikanCeline NUO 0 Timo Ailio
119 Eräaamun Lumo NUO 0 Timo Ailio
120 Meracus Carrera NUO 2 Jouko Kalmari
121 Spectrolite's American Dream NUO 0 Jouko Kalmari
122 Majaniemen Mystical Joy NUO 0 Jouko Kalmari
123 Eräaamun Likka NUO 3 Jouko Kalmari
124 Meracus Chianti NUO 2 Jouko Kalmari
125 Metsosuon Holly NUO 0 Jouko Kalmari
126 Canine Shabatina NUO 0 Jukka Rohkimainen
127 Kallioalanteen Pikku-Eero NUO 0 Jukka Rohkimainen
128 Aukea-ahon Avec NUO 1 Jukka Rohkimainen
129 Kesakon Paris NUO 0 Jukka Rohkimainen
130 Pitkäsaaren Otso NUO 1 Jukka Rohkimainen
131 Eräaamun Lexi POIS Jukka Rohkimainen
132 Meracus Desidee NUO 0 Jukka Rohkimainen
133 Van`t Passant Heroine NUO 0 Mika Vuorimaa
134 Luokin Bailey NUO 0 Mika Vuorimaa
135 Kallioalanteen Aapo NUO 0 Mika Vuorimaa
136 Pispanmäen Una POIS Mika Vuorimaa
137 Meracus Dolf NUO 0 Mika Vuorimaa
138 Charleswood Playboy NUO 1 Mika Vuorimaa
139 Usvaniemen Nestori NUO 3 Mika Vuorimaa
140 Heinäaron Torta di noci NUO 0 Jukka Hannus
141 Kallioalanteen Anna NUO 0 Jukka Hannus
142 Majaniemen Ninetimes Dimma NUO 0 Jukka Hannus
143 Meracus Dracon NUO 0 Jukka Hannus
144 Pitkäsaaren Okira NUO 0 Jukka Hannus
145 Henz NUO 0 Jukka Hannus
146 Kuoppamäen Adele NUO 0 Jukka Hannus
147 Majaniemen Need You Dimma NUO 3 Jukka Mäkelä
148 Ghostmoor`s Kinda Cool Magic POIS Jukka Mäkelä
149 Yablonevi Tcvet Akuma With Sirius Nova NUO 3 Jukka Mäkelä
150 Lempo MoonEyes NUO 2 Jukka Mäkelä
151 Meracus Damon NUO 3 Jukka Mäkelä
152 Teerikujan Ritva NUO 2 Jukka Mäkelä
153 Teerikujan Roope NUO 0 Jukka Mäkelä
154 Luokin Birette (Siida) NUO 0 Marko Paukkeri
155 Valko NUO 0 Marko Paukkeri
156 Pispanmäen Urpo NUO 2 Marko Paukkeri
157 Spectrolite's American Ice Man NUO 0 Marko Paukkeri
158 Outavainun Eevertti NUO 2 Marko Paukkeri
159 Vindvinets Don POIS Marko Paukkeri
160 Meracus Chloe NUO 3 Marko Paukkeri
161 Bluechannel Great Smoky Mountain NUO 0 Martti Peltonen
162 Gede von Friesland NUO 1 Martti Peltonen
163 Jolki Palki Idillija NUO 0 Martti Peltonen
164 Usvaniemen Nuoli NUO 0 Martti Peltonen
165 Eräaamun Lamu NUO 0 Martti Peltonen
166 Blume vom Schnepfenhain NUO 3 Martti Peltonen
167 Outavainun Ed NUO1 Martti Peltonen
168 Haltijapuiston Jessica POIS Ahti Lehtonen
169 Van't Passant Hurmuri NUO 0 Ahti Lehtonen
170 Luokin Bernadette NUO 0 Ahti Lehtonen
171 Kallioalanteen Venla NUO 0 Ahti Lehtonen
172 Usvaniemen Nuotti NUO 3 Ahti Lehtonen
173 Metsosuon Heres NUO 3 Ahti Lehtonen
174 Teerikujan Reno NUO 1 Ahti Lehtonen
175 Valkia-aidan laran NUO 0 Eija Rantanen
176 Vinsanvuoman Jaarli NUO 2 Eija Rantanen
177 Iloks'in Kira POIS Eija Rantanen
178 Meracus Cortez NUO 0 Eija Rantanen
179 Kieppikurun Caro NUO 0 Eija Rantanen
180 Humiko van`t Passant NUO 0 Eija Rantanen
181 Busvizslans Famous Falcon NUO 0 Eija Rantanen
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 1.10.2013 13:44. Yhteensä muokattu 2 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 28.9.2013 19:28

ULKOMUOTOKATSELMUS

*merkityt pääsivät myös rodun parhaan valintaan


Ryhmä Koiran nro. Koiran nimi UK HUOM
1 182 Brunontytön Da Capo ERI *
1 183 Taikavuoren FB Junni T
1 184 Ferhills Tiipa ERI *
1 185 Taikavuoren FB Jetsu T
1 186 Honkahovin Sputnik ERI
1 187 Freijahusets Agat EH
1 188 Mäyräsalon Aladin ERI * PU3
2 189 Tankolammen Nöpö H
2 190 Pyydyskorven Lyyli H
2 191 Kitiremun Frodo ERI
2 192 Rantapellon Rilla POIS
2 193 Münsterkullens Fyra Ess EH
2 194 Griffinorr Freja ERI * PN1 ROP
3 195 Rikuovan Biu POIS
3 196 Taavi-Tuulen Alma T
3 197 Brunontytön dubbel nougat ERI *
3 198 Tjuvskyttens Buse ERI *
3 199 Laajanluovin Usva ERI
3 200 Tasakallion Luca POIS
3 201 Kalliovuorten Niki POIS
4 202 Juri ERI * PU 1 VSP
4 203 Riekkorinteen Kenji EH
4 204 Lavakaarron Tex H
4 205 Tankolammen Nuppu EH
4 206 Jahtiladyn Humu EH
4 207 Agnes OD Jiretinskeho Potoka POIS
4 208 Laajanluovin Turaukko ERI * PU4
5 209 Lavakaarron Tahvo EH
5 210 Zita H
5 211 Mustakallion Elli ERI *
5 212 Laajanluovin Ulosottomies ERI *
5 213 Luna vom Reiterdorf EH
5 214 Taikasuon Ansa EH
5 215 Westgrove Prix De Magnan T
6 216 Tankolammen Nestori EH
6 217 Atrayente Casku EH
6 218 Atrayente Cookiemonster ERI
6 219 Taikavuoren FB Tuima Tyyne ERI *
6 220 Taavi-Tuulin Amadeus EH
6 221 Varvikkovuoman Rymy EH
6 222 Hiewatna Du Clos Malday POIS
7 223 Kitiremun Friidu ERI *
7 224 Haipakan Halti T
7 225 Qwirhaukens Qett H
7 226 Laajanluovin Uniikki ERI * PN1 ROP
7 227 Taikavuoren FB Jack Daniel EH
7 228 Mäyräsalon Alisa ERI * PN1 VSP
7 229 Griffinorr Forsete EH
8 230 Kanervakaarron Adolf POIS
8 231 Varvikkovuoman Remu EH
8 232 Tankolammen Nappi EH
8 233 Kitiremun Fontzie ERI *
8 234 Carneval´s Mella ERI
8 235 Vintiläntuuli Namin Jääkäri EH
9 236 Taikavuoren FB Huti ERI *
9 237 Mustakallion Emma POIS
9 238 Taikavuoren FB Kaino Kaanotar POIS
9 239 Africaredland T
9 240 Fjordlandets Irek ERI
9 241 Westgrove Tour de France ERI *
9 242 Varvikkovuoman Riitu ERI * PN3
10 243 Tankolammen Nipa EH
10 244 Fjordlandets jutta ERI * PN2
10 245 Jahtiladyn Hörppy Hertta POIS
10 246 Suppasuon Topi ERI *
10 247 Kanervakaarron Ami ERI *
10 248 Atrayente Caira ERI *
10 249 Brunontytön Dumbo EH
11 250 Tasakallion Latte "Rico" EH
11 251 Vintiläntuuli Namin Ahku ERI *
11 252 Vintiläntuuli Namin Jeri ERI *
11 253 Kanervakaarron Ailigas ERI * PN3
11 254 Rokovan Divga POIS
11 255 Tasakallion Leevi POIS
11 256 Jahtiladyn Hector ERI * PU2
12 257 Kanervakaarron Asterix ERI *
12 258 Kalliovuorten Tytti EH
12 259 Vitakiston Ile ERI
12 260 Carneval"s Molli ERI
12 261 Zöldmali Nugat ERI *
12 262 Kanervakaarron Aqqe ERI *
12 263 Taikavuoren TB Tuksu ERI * PN4
13 264 Jahtiladyn Häjy ERI * PU1 VSP
13 265 Westgrove Trophee Mezzelama EH
13 266 Kitiremun Frieda ERI *
13 267 Honkahovin Sekstantti POIS
13 268 Honkahovin Star ERI
13 269 Kanervakaarron Aleksi EH
14 270 Varvikkovuoman Ruska ERI * PN1 ROP
14 271 Vintiläntuuli Namin Kiira HYL
14 272 Kitiremun Fullmoon ERI
14 273 Varvikkovuoman Runo EH
14 274 Taikavuoren FB Killin kauhu ERI *
14 275 Carneval`s Minka POIS
14 276 Kitiremun Fani ERI
15 277 Sisu ERI *
15 278 Ferhill's Tiida POIS
15 279 Vilimidil H
15 280 Suivakon SW Isovaalee ERI
15 281 Saunapihan Lotta POIS
15 282 Pihuparran NR Sysi ERI
16 283 Atrayente Caiku POIS
16 284 Honkahovin Supernova EH
16 285 Nukka EH
16 286 Jahtiladyn Heta ERI * PN4
16 287 Laajaluovin Tuksu HYL
16 288 Dragonghost Ali The Fighter ERI
17 289 Carneval's Meastar POIS
17 290 Kitiremun Fanta ERI *
17 291 Mustakallion Erza ERI *
17 292 Carneval's Miessa ERI
17 293 Taikavuoren FB Heksa ERI *
17 294 Jahtiladyn Harold ERI * PU3
17 295 Varvikkovuoman Ropi ERI
18 296 Laajanluovin Tähti ERI *
18 297 Kitiremun Fazerina ERI
18 298 Taavi-Tuulin Anar POIS
18 299 Lavakaarron Tuas ERI *
18 300 Brozhunters cocos cream H
18 301 Mäyräsalon Assi EH
19 302 Hanhiaavan Lumetar POIS
19 303 Suppasuon Tassu POIS
19 304 Laajanluovin Töppönen ERI * PU3
19 305 Suppasuon Taika ERI *
19 306 Daniela von der Leezener Au POIS
19 307 Mäyräsalon Aslak ERI * PU1 ROP
20 308 Taikavuoren FB Suklaamuru ERI
20 309 Suppasuon Thelma HYL
20 310 Kitiremun Fatsi ERI *
20 311 Pihuparran NR Cara POIS
20 312 Troj ERI * PU2
20 313 Carneval's Majestehta POIS
21 314 Suivakon SW Laukkipää POIS
21 315 Rikurovan Calla POIS
21 316 rokovan dirlandaa POIS
21 317 Atrayente Cosmos ERI *
21 318 Siri EH
21 319 Honkahovin Sturm EH
22 320 Vintiläntuuli Namin Carolus EH
22 321 Suppasuon Tuuli EH
22 322 Suppasuon Turo ERI *
22 323 Laajanluovin Unelma EH
22 324 Mustakallion Edward EH
22 325 Tangrams Gusti EH
23 326 Briska vom Arberwald ERI * PN2
23 327 Dragonghost Annie The Hunter EH
23 328 Mustakallion Elektra ERI *
23 329 Taavi-Tuulin Arttu P-kele ERI
23 330 Suppasuon Tenu POIS
23 331 Brunontytön Dream Choco ERI
24 332 Tasakallion Lara ERI * PN3
24 333 Honkahovin Sirius ERI
24 334 Taikavuoren FB Friski Riitta ERI * PN2
24 335 Kitiremun Frans EH
24 336 Honkahovin Savu ERI *
24 337 Honkahovin Sole ERI
25 338 Aramis vom Pfaffenbuck ERI *
25 339 Ainoschwarzejägerin POIS
25 340 Ferhill´s Thule ERI *
25 341 Laajanluovin Titanic ERI * PU2
25 342 Taavi-Tuulin Aura POIS
25 343 Carneval`s Moxu ERI *
25 344 Rikurovan Caamos POIS

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 29.9.2013 18:46

Sunnuntain KAER

Ryhmä Koiran nro. Koiran nimi NUO Tuomari
1 182 Brunontytön Da Capo NUO1 Rantanen Eija
1 183 Taikavuoren FB Junni NUO2 Rantanen Eija
1 184 Ferhills Tiipa NUO1 Rantanen Eija
1 185 Taikavuoren FB Jetsu NUO1 Rantanen Eija
1 186 Honkahovin Sputnik NUO1 Rantanen Eija
1 187 Freijahusets Agat NUO0 Rantanen Eija
1 188 Mäyräsalon Aladin NUO1 Rantanen Eija
2 189 Tankolammen Nöpö NUO 0 Tore Kallekleiv
2 190 Pyydyskorven Lyyli POIS Tore Kallekleiv
2 191 Kitiremun Frodo NUO 2 Tore Kallekleiv
2 192 Rantapellon Rilla POIS Tore Kallekleiv
2 193 Münsterkullens Fyra Ess NUO 3 Tore Kallekleiv
2 194 Griffinorr Freja NUO 0 Tore Kallekleiv
3 195 Rikuovan Biu POIS Timo Hakkarainen
3 196 Taavi-Tuulen Alma NUO 0 Timo Hakkarainen
3 197 Brunontytön dubbel nougat NUO 0 Timo Hakkarainen
3 198 Tjuvskyttens Buse NUO 2 Timo Hakkarainen
3 199 Laajanluovin Usva NUO 2 Timo Hakkarainen
3 200 Tasakallion Luca POIS Timo Hakkarainen
3 201 Kalliovuorten Niki POIS Timo Hakkarainen
4 202 Juri NUO 2 Heimo Hongisto
4 203 Riekkorinteen Kenji POIS Heimo Hongisto
4 204 Lavakaarron Tex NUO 0 Heimo Hongisto
4 205 Tankolammen Nuppu NUO 1 Heimo Hongisto
4 206 Jahtiladyn Humu NUO 2 Heimo Hongisto
4 207 Agnes OD Jiretinskeho Potoka POIS Heimo Hongisto
4 208 Laajanluovin Turaukko NUO 0 Heimo Hongisto
5 209 Lavakaarron Tahvo NUO1 Timo Ailio
5 210 Zita NUO2 Timo Ailio
5 211 Mustakallion Elli NUO3 Timo Ailio
5 212 Laajanluovin Ulosottomies NUO0 Timo Ailio
5 213 Luna vom Reiterdorf NUO0 Timo Ailio
5 214 Taikasuon Ansa NUO0 Timo Ailio
5 215 Westgrove Prix De Magnan NUO0 Timo Ailio
6 216 Tankolammen Nestori NUO 2 Jukka Hannus
6 217 Atrayente Casku NUO - Jukka Hannus
6 218 Atrayente Cookiemonster NUO 0 Jukka Hannus
6 219 Taikavuoren FB Tuima Tyyne NUO 1 Jukka Hannus
6 220 Taavi-Tuulin Amadeus NUO 2 Jukka Hannus
6 221 Varvikkovuoman Rymy NUO 2 Jukka Hannus
6 222 Hiewatna Du Clos Malday POIS Jukka Hannus
7 223 Kitiremun Friidu NUO 0 Heikki Nygren
7 224 Haipakan Halti NUO 1 Heikki Nygren
7 225 Qwirhaukens Qett NUO 0 Heikki Nygren
7 226 Laajanluovin Uniikki NUO 2 Heikki Nygren
7 227 Taikavuoren FB Jack Daniel NUO 0 Heikki Nygren
7 228 Mäyräsalon Alisa NUO 0 Heikki Nygren
7 229 Griffinorr Forsete NUO 0 Heikki Nygren
8 230 Kanervakaarron Adolf POIS Raimo Polvi
8 231 Varvikkovuoman Remu NUO 2 Raimo Polvi
8 232 Tankolammen Nappi NUO 2 Raimo Polvi
8 233 Kitiremun Fontzie NUO 0 Raimo Polvi
8 234 Carneval´s Mella POIS Raimo Polvi
8 235 Vintiläntuuli Namin Jääkäri NUO 0 Raimo Polvi
9 236 Taikavuoren FB Huti NUO 1 Ahti Lehtonen
9 237 Mustakallion Emma POIS Ahti Lehtonen
9 238 Taikavuoren FB Kaino Kaanotar POIS Ahti Lehtonen
9 239 Africaredland NUO 2 Ahti Lehtonen
9 240 Fjordlandets Irek NUO 0 Ahti Lehtonen
9 241 Westgrove Tour de France NUO 3 Ahti Lehtonen
9 242 Varvikkovuoman Riitu NUO 0 Ahti Lehtonen
10 243 Tankolammen Nipa NUO 3 Mika Vuorenmaa
10 244 Fjordlandets jutta NUO 3 Mika Vuorenmaa
10 245 Jahtiladyn Hörppy Hertta POIS Mika Vuorenmaa
10 246 Suppasuon Topi NUO 2 Mika Vuorenmaa
10 247 Kanervakaarron Ami NUO 2 Mika Vuorenmaa
10 248 Atrayente Caira NUO 0 Mika Vuorenmaa
10 249 Brunontytön Dumbo NUO 3 Mika Vuorenmaa
11 250 Tasakallion Latte "Rico" NUO 0 Olavi Sirviö
11 251 Vintiläntuuli Namin Ahku NUO 3 Olavi Sirviö
11 252 Vintiläntuuli Namin Jeri NUO 3 Ahti Lehtonen
11 253 Kanervakaarron Ailigas NUO 3 Olavi Sirviö
11 254 Rokovan Divga POIS Olavi Sirviö
11 255 Tasakallion Leevi POIS Olavi Sirviö
11 256 Jahtiladyn Hector NUO 0 Olavi Sirviö
12 257 Kanervakaarron Asterix NUO 3 Jukka Rohkimainen
12 258 Kalliovuorten Tytti NUO 0 Jukka Rohkimainen
12 259 Vitakiston Ile NUO 0 Jukka Rohkimainen
12 260 Carneval"s Molli NUO 0 Jukka Rohkimainen
12 261 Zöldmali Nugat POIS Jukka Rohkimainen
12 262 Kanervakaarron Aqqe NUO 0 Jukka Rohkimainen
12 263 Taikavuoren TB Tuksu NUO 2 Jukka Rohkimainen
13 264 Jahtiladyn Häjy NUO 0 Marko Paukkeri
13 265 Westgrove Trophee Mezzelama NUO 0 Marko Paukkeri
13 266 Kitiremun Frieda NUO 0 Marko Paukkeri
13 267 Honkahovin Sekstantti POIS Marko Paukkeri
13 268 Honkahovin Star NUO 3 Marko Paukkeri
13 269 Kanervakaarron Aleksi NUO 3 Marko Paukkeri
14 270 Varvikkovuoman Ruska NUO 3 Kari Nieminen
14 271 Vintiläntuuli Namin Kiira NUO 2 Kari Nieminen
14 272 Kitiremun Fullmoon NUO 0 Kari Nieminen
14 273 Varvikkovuoman Runo NUO 1 Kari Nieminen
14 274 Taikavuoren FB Killin kauhu NUO 2 Kari Nieminen
14 275 Carneval`s Minka NUO 2 Kari Nieminen
14 276 Kitiremun Fani NUO 3 Kari Nieminen
15 277 Sisu NUO 3 Mika Karppinen
15 278 Ferhill's Tiida NUO 3 Mika Karppinen
15 279 Vilimidil NUO 0 Mika Karppinen
15 280 Suivakon SW Isovaalee NUO 0 Mika Karppinen
15 281 Saunapihan Lotta POIS Mika Karppinen
15 282 Pihuparran NR Sysi NUO 2 Mika Karppinen
16 283 Atrayente Caiku POIS Jussi Suomaa
16 284 Honkahovin Supernova NUO 2 Jussi Suomaa
16 285 Nukka NUO 0 Jussi Suomaa
16 286 Jahtiladyn Heta NUO 0 Jussi Suomaa
16 287 Laajaluovin Tuksu NUO 3 Jussi Suomaa
16 288 Dragonghost Ali The Fighter NUO 0 Jussi Suomaa
17 289 Carneval's Meastar POIS Jari Karmala
17 290 Kitiremun Fanta NUO - Jari Karmala
17 291 Mustakallion Erza NUO - Jari Karmala
17 292 Carneval's Miessa NUO 0 Jari Karmala
17 293 Taikavuoren FB Heksa NUO 0 Jari Karmala
17 294 Jahtiladyn Harold NUO 2 Jari Karmala
17 295 Varvikkovuoman Ropi NUO 3 Jari Karmala
18 296 Laajanluovin Tähti NUO 0 Sami Salo
18 297 Kitiremun Fazerina NUO 3 Sami Salo
18 298 Taavi-Tuulin Anar POIS Sami Salo
18 299 Lavakaarron Tuas NUO 2 Sami Salo
18 300 Brozhunters cocos cream NUO 0 Sami Salo
18 301 Mäyräsalon Assi NUO 0 Sami Salo
19 302 Hanhiaavan Lumetar POIS Olli Punkari
19 303 Suppasuon Tassu POIS Olli Punkari
19 304 Laajanluovin Töppönen NUO0 Olli Punkari
19 305 Suppasuon Taika NUO0 Olli Punkari
19 306 Daniela von der Leezener Au POIS Olli Punkari
19 307 Mäyräsalon Aslak NUO0 Olli Punkari
20 308 Taikavuoren FB Suklaamuru NUO 0 Juha Tuulaniemi
20 309 Suppasuon Thelma NUO 1 Juha Tuulaniemi
20 310 Kitiremun Fatsi NUO 0 Juha Tuulaniemi
20 311 Pihuparran NR Cara POIS Juha Tuulaniemi
20 312 Troj NUO 0 Juha Tuulaniemi
20 313 Carneval's Majestehta POIS Juha Tuulaniemi
21 314 Suivakon SW Laukkipää POIS Matti Silvennoinen
21 315 Rikurovan Calla POIS Matti Silvennoinen
21 316 rokovan dirlandaa POIS Matti Silvennoinen
21 317 Atrayente Cosmos NUO 2 Matti Silvennoinen
21 318 Siri NUO 3 Matti Silvennoinen
21 319 Honkahovin Sturm NUO 3 Matti Silvennoinen
22 320 Vintiläntuuli Namin Carolus NUO 2 Jukka Mäkelä
22 321 Suppasuon Tuuli NUO 2 Jukka Mäkelä
22 322 Suppasuon Turo NUO 3 Jukka Mäkelä
22 323 Laajanluovin Unelma POIS Jukka Mäkelä
22 324 Mustakallion Edward NUO 3 Jukka Mäkelä
22 325 Tangrams Gusti NUO 3 Jukka Mäkelä
23 326 Briska vom Arberwald NUO 0 Martti Peltonen
23 327 Dragonghost Annie The Hunter NUO 0 Martti Peltonen
23 328 Mustakallion Elektra NUO 2 Martti Peltonen
23 329 Taavi-Tuulin Arttu P-kele NUO 3 Martti Peltonen
23 330 Suppasuon Tenu POIS Martti Peltonen
23 331 Brunontytön Dream Choco NUO 0 Martti Peltonen
24 332 Tasakallion Lara NUO 0 Teppo Sirkiä
24 333 Honkahovin Sirius NUO 0 Teppo Sirkiä
24 334 Taikavuoren FB Friski Riitta NUO 0 Teppo Sirkiä
24 335 Kitiremun Frans NUO 0 Teppo Sirkiä
24 336 Honkahovin Savu NUO 3 Teppo Sirkiä
24 337 Honkahovin Sole NUO 0 Teppo Sirkiä
25 338 Aramis vom Pfaffenbuck NUO 0 Tommi Kinnunen
25 339 Ainoschwarzejägerin POIS Tommi Kinnunen
25 340 Ferhill´s Thule NUO 0 Tommi Kinnunen
25 341 Laajanluovin Titanic NUO 1 Tommi Kinnunen
25 342 Taavi-Tuulin Aura POIS Tommi Kinnunen
25 343 Carneval`s Moxu NUO 0 Tommi Kinnunen
25 344 Rikurovan Caamos POIS Tommi Kinnunen
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 29.9.2013 22:42. Yhteensä muokattu 4 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 29.9.2013 18:49

Sunnuntain ulkomuotokatselmus

*merkityt jatkoivat rodun parhaan valintaan

Ryhmä Koiran nimi UK HUOM
1 1 Usvaniemen Nila ERI *
1 2 Eräaamun Luca H
1 3 Iloks'in Kara ERI
1 4 Pispanmäen U`Mikki POIS
1 5 Geeske Von Friesland HYL
1 6 Storm Warning Alone Princess ERI * PN4
1 7 Majaniemen Nonstop Dimma H
2 8 Pitkäsaaren Okariina EH
2 9 Esspes Chaman EH
2 10 Kieppikurun Columbo H
2 11 Metsosuon Hesta POIS
2 12 Puotoksen A Hotpepper Spice H
2 13 Pispanmäen Uuttu ERI *
2 14 Van't Passant Houston POIS
4 28 Valkia-Aidan Lumikuningatar ERI * PN4
3 16 Puotoksen Alex Spice EH
3 17 Aukea-ahon Avatar EH
3 18 Ajjo POIS
3 19 Arwen ERI *
3 20 Mimmtrix Ghost Knell EH
3 21 Meracus Celeste ERI *
4 22 Ajax POIS
4 23 Kieppikurun Culcuri ERI * PU2
4 24 Mimmtrix Sue Ellen ERI * PN3
4 25 Vindvinets Dot EH
4 26 Meracus Dragomir ERI
4 27 Greywei Forget Me Knot ERI * PN1 VSP
3 15 Pitkäsaaren Otto ERI
5 29 Iloks`in Kimi EH
5 30 Aukea-Ahon Auringonpoika ERI
5 31 Haugtun's HFE Pro POIS
5 32 Pitkäsaaren Onna ERI *
5 33 Riekkoalbuksen Dixie ERI
5 34 Heinäaron La Magia Della Vita POIS
5 35 Heinäaron Brutti Ma Buoni ERI * PU1 ROP
6 36 Outavainun Esteri ERI *
6 37 Boris ERI *PU1 ROP
6 38 Meracus Caruso EH
6 39 Pitkäsaaren Oiva ERI *
6 40 Ormkullens Jemma POIS
6 41 Granitehill Ugar ERI
6 42 Van`a Passant Harrison POIS
7 43 Don Korleone´s MHK Jim Morris ERI * PU1 VSP
7 44 Meracus Dante ERI
7 45 Charleswood Posh ERI *
7 46 Outavainun Elmo ERI * PU2
7 47 Kieppikurun Cira H
7 48 Van't Passant Hope T
7 49 Teyla de Pedralvez ERI *
8 50 Valkia-Aidan Laukko-Raita ERI *
8 51 Meracus Darius EH
8 52 Vinsanvuoman Herttua EH
8 53 Riekkoalbuksen Danette EH
8 54 Meracus Dasko EH
8 55 Kallioalanteen Tuomas EH
8 56 Riekkoalbuksen Diva EH
9 57 Outavainun Esti ERI *
9 58 Outavainun Einstein ERI
9 59 Van't Passant Heia-Heia POIS
9 60 Charleswood Oliver ERI *
9 61 Eräaamun Lemon EH
9 62 Tiszatáji Vadáaz Arwen ERI * PN1 VSP
15 63 Vinsanvuoman Ritari POIS
10 64 Eräaamun Laku ERI * PU3
10 65 Usvaniemen Napoleon EH
10 66 Majaniemen No Doubt Dimma ERI
10 67 Riekkoalbuksen Danes HYL
10 68 Metsosuon Hitro (Attila) EH
10 69 Pispanmäen Ulpu POIS
10 70 Bluechannel Yukon ERI * PN2
11 71 Charleswood Olivia POIS
11 72 Meracus Cayenne EH
11 73 Puotoksen Alicia Spice ERI
11 74 Vinsanvuoman Lordi (Vili) POIS
11 75 Van't Passant Higgs HYL
11 76 Kitta vom Osterberg ERI
11 77 Riekkoalbuksen Duracel ERI
12 78 Charleswood Ozzie POIS
12 79 Pitkäsaaren Odin POIS
12 80 Potka De Pedralvez ERI *
12 81 Kinkku De Pedralvez ERI * PN1 ROP
12 82 Taikamäen Ciara ERI * PNI ROP
12 83 Ormkullens Jasu EH
12 84 Haltijapuiston Jennifer ERI *
13 85 Taikamäen Cotton POIS
13 86 Outavainun Enrico EVA
13 87 Metsosuon Hirta ERI *
13 88 Puotoksen Axel Spice EH
13 89 Charleswood Patricia EH
13 90 Metsosuon Heriet ERI *
13 91 Bluechannel Rocky Mountain ERI * PU1 ROP
14 92 Fikret`s Feel The Fire ERI * PN1 VSP
14 93 Fikret`s Fuel For The Fire POIS
14 94 Kuoppamäen Anette H
14 95 Pitkäsaaren Onyx EH
14 96 Taikamäen Candy POIS
14 97 Outavainun Eppu ERI * PU4
14 98 Vinsanvuoman Tsaari EH
15 99 Pålamalmalmens Jojo H
15 100 Heta Van't Passant T
15 101 Vinsanvuoman Kreivi ERI *
15 102 Pitkäsaaren Oskari POIS
15 103 Usvaniemen Nelly ERI *
15 104 Maaniemen Not Like Dimma POIS
15 105 Järvisaran Daniel ERI *
16 106 Kieppikurun Coda H
16 107 Majaniemen Not Like Dimma HYL
16 108 Ballade Vom Schnepfenhain POIS
16 109 Aukea-ahon Ansa EH
16 110 Majaniemen More Than A Joy POIS
16 111 Teerikujan Rico POIS
16 112 Outavainun Edward ERI
17 113 Riekko Albuksen Domino H
17 114 Kallioalanteen Juhani ERI *PU3
17 115 Vinsanvuoman Lady ERI *
17 116 Metsosuon Harkos EH
17 117 Vinsanvuoman Ruhtinatar ERI * PN1 ROP
17 118 LeinikanCeline POIS
17 119 Eräaamun Lumo H
18 120 Meracus Carrera EH
18 121 Spectrolite's American Dream ERI *
18 122 Majaniemen Mystical Joy ERI * PN2
18 123 Eräaamun Likka EH
18 124 Meracus Chianti ERI * PN3
18 125 Metsosuon Holly ERI
19 126 Canine Shabatina EH
19 127 Kallioalanteen Pikku-Eero ERI *PU2
19 128 Aukea-ahon Avec EH
19 129 Kesakon Paris H
19 130 Pitkäsaaren Otso EH
19 131 Eräaamun Lexi POIS
19 132 Meracus Desidee ERI *
20 133 Van`t Passant Heroine POIS
20 134 Luokin Bailey EH
20 135 Kallioalanteen Aapo EH
20 136 Pispanmäen Una ERI *
20 137 Meracus Dolf T
20 138 Charleswood Playboy ERI *
20 139 Usvaniemen Nestori ERI *
21 140 Heinäaron Torta di noci ERI * PN2
21 141 Kallioalanteen Anna HYL
21 142 Majaniemen Ninetimes Dimma H
21 143 Meracus Dracon EH
21 144 Pitkäsaaren Okira ERI
21 145 Henz POIS
21 146 Kuoppamäen Adele ERI
22 147 Majaniemen Need You Dimma HYL
22 148 Ghostmoor`s Kinda Cool Magic POIS
22 149 Yablonevi Tcvet Akuma With Sirius Nova ERI * PU3
22 150 Lempo MoonEyes ERI
22 151 Meracus Damon ERI
22 152 Teerikujan Ritva ERI *
22 153 Teerikujan Roope ERI *
23 154 Luokin Birette (Siida) H
23 155 Valko ERI * PN2
23 156 Pispanmäen Urpo ERI *
23 157 Spectrolite's American Ice Man ERI * PU1 ROP
23 158 Outavainun Eevertti ERI *
23 159 Vindvinets Don POIS
23 160 Meracus Chloe ERI * PN2
24 161 Bluechannel Great Smoky Mountain ERI * PU2
24 162 Gede von Friesland ERI * PU1 VSP
24 163 Jolki Palki Idillija T
24 164 Usvaniemen Nuoli ERI
24 165 Eräaamun Lamu EH
24 166 Blume vom Schnepfenhain ERI *
24 167 Outavainun Edward ERI
25 168 Haltijapuiston Jessica POIS
25 169 Van't Passant Hurmuri EH
25 170 Luokin Bernadette H
25 171 Kallioalanteen Venla ERI * PN3
25 172 Usvaniemen Nuotti ERI *
25 173 Metsosuon Heres EH
25 174 Teerikujan Reno ERI *
26 175 Valkia-aidan laran EH
26 176 Vinsanvuoman Jaarli EH
26 177 Iloks'in Kira POIS
26 178 Meracus Cortez H
26 179 Kieppikurun Caro EH
26 180 Humiko van`t Passant H
26 181 Busvizslans Famous Falcon EH

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 29.9.2013 18:50

Ulkomuotokatselmuksen kauneimmat:

BIS
1. Bluechannel Rocky Mountain, lkws 91
2. Vinsanvuoman Ruhtinatar, lkss 117
3. Kinkku de Pedralvez, PDG, 81
4. Taikamäen Ciara, bre 82

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 29.9.2013 19:23

Semifinaaliin menijät:

Ryhmä nro Koiran nimi Omistaja Rotu Pisteet Tulos Tuomari
2 8 Pitkäsaaren Okariina Antti ja Sanna Kokko lkssn 90 NUO 1 Jussi Suomaa
3 28 Valkia-Aidan Lumikuningatar Pärssinen Nina lkssn 85 NUO 1 Kari Nieminen
3 17 Aukea-ahon Avatar Esa Kemppainen lkssn 83 NUO 1 Kari Nieminen
5 32 Pitkäsaaren Onna Hannu Vainikainen ja Piia Vihavainen lkssn 90 NUO 1 Matti Silvennoinen
7 48 Van't Passant Hope Janne-Markus Heikkinen breu 83 NUO 1 Teppo Sirkiä
10 64 Eräaamun Laku Juho Salminen lkssu 83 NUO 1 Heimo Hongisto
11 72 Meracus Cayenne Kaj Henriksson lkssu 81 NUO 1 Sami Salo
12 83 Ormkullens Jasu Lappalainen Tiina lkssu 81 NUO 1 Timo Hakkarainen
13 89 Charleswood Patricia Maria Appelberg, Jouni Soidinaho lkssn 81 NUO 1 Heikki Nygren
17 115 Vinsanvuoman Lady Pasi Tuomisto / Mari Koivisto lkssn 84 NUO 1 Timo Ailio
19 128 Aukea-ahon Avec Riina Romppainen ja Jussi Heikkinen lkssu 85 NUO 1 Jukka Rohkimainen
19 130 Pitkäsaaren Otso Sami Miilunpohja lkssu 87 NUO 1 Jukka Rohkimainen
20 138 Charleswood Playboy Sisko Aho lkssu 87 NUO 1 Mika Vuorimaa
24 162 Gede von Friesland Teija ja Pasi Pesonen breu 89 NUO 1 Martti Peltonen
25 174 Teerikujan Reno Väisänen Juha lkssu 88 NUO 1 Ahti Lehtonen


Ryhmä nro Koiran nimi Omistaja Rotu Pisteet Tulos Tuomari
1 182 Brunontytön Da Capo Aho Jarmo kkssu 85 NUO1 Rantanen Eija
1 184 Ferhills Tiipa Anssi Virtanen kkssn 85 NUO1 Rantanen Eija
1 185 Taikavuoren FB Jetsu Antti Cajan kkssu 85 NUO1 Rantanen Eija
1 186 Honkahovin Sputnik Antti Mäkeläinen kkssn 82 NUO1 Rantanen Eija
1 188 Mäyräsalon Aladin Harri Karjalainen pmsu 85 NUO1 Rantanen Eija
4 205 Tankolammen Nuppu hannu salmela kkssn 90 NUO 1 Heimo Hongisto
5 209 Lavakaarron Tahvo Hyvönen Aki kkssu 82 NUO1 Timo Ailio
6 219 Taikavuoren FB Tuima Tyyne Janne Väisänen kkssn 93 NUO 1 Jukka Hannus
7 224 Haipakan Halti Jari Rönkkö kkssn 80 NUO 1 Heikki Nygren
9 236 Taikavuoren FB Huti Juha Penttilä & Susanna Purtola kkssu 85 NUO 1 Ahti Lehtonen
14 273 Varvikkovuoman Runo Mika Kähkönen pkssn 81 NUO 1 Kari Nieminen
25 341 Laajanluovin Titanic Veikko Auvinen kkssu 84 NUO 1 Tommi Kinnunen
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 30.9.2013 15:20. Yhteensä muokattu 3 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 30.9.2013 12:14

Junkkarin finaalin tulokset:

1. Meracus Cayenne, om. Kaj Henriksson
2. Ormkullens Jasu, om. Lappalainen Tiina
3. Taikavuoren FB Tuima Tyyne, om. Janne Väisänen

ONNEA finaalikolmikolle!


Junkkarin 2013 finaaliin starttaavat koirat lähtöjärjestyksessä:

1. 205 Tankolammen Nuppu om. Hannu Salmela
2. 83 Ormkullens Jasu om.Lappalainen Tiina
3. 236 Taikavuoren FB Huti om. Juha Penttilä & Susanna Purtola
4. 273 Varvikkovuoman Runo om. Mika Kähkönen
5. 219 Taikavuoren FB Tuima om. Tyyne Janne Väisänen
6. 72 Meracus Cayenne om. Kaj Henriksson


Onnea finaalikolmikolle, semi- ja finalisteille, sekä muille tuloksia saaneille!


Tulospalvelu kiittää ja kumartaa mukavasta vkonlopusta!
T. Anu ja Soile

Vastaa Viestiin