Junkkari 2014 Aikataulut

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Junkkari 2014 Aikataulut

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 9.9.2014 21:21

Lauantain jalostuskatselmuksen aikataulut.
Aikatauluihin voi vielä tulla pieniä muutoksia



KEHÄ
Tuomari Raimo Louhio

9.00 Alajoen Lotus lkssn
Brun-Heim Erita lkssn
Charleswood Rhonda lkssn
Gironin Telamiina lkssn
Junkman`s Carela lkssn
Junkman´s Caro lkssn
Junkman´s Ceri lkssn
10.00 Junkman's Chili lkssn
Junkman's Cindy lkssn
Kotalan Apri lkssn
Kotalan Ava lkssn
Kuoppamäen Bella lkssn
Könkäänvaaran Isrose lkssn
Meracus Eischa lkssn
11.00 Meracus Elegia lkssn
Meracus Ellesse lkssn
Meracus Faith lkssn
Meracus Felicia lkssn
Meracus Fiamma lkssn
Meracus Filippa lkssn
Meracus Fleur lkssn
12.00 Metsosuon Inna lkssn
Metsosuon Irka lkssn
Metsäleimun Inka lkssn
Metsäleimun Isla lkssn
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Nardus observant Olga lkssn
Nardus Odessa lkssn
Nortin Dana lkssn
Nortin Dina lkssn
Nortin Donna lkssn
Pictan Fara lkssn
Pictan Firenze lkssn
14.00 Pyrytunturin Muusa lkssn
Pyypellon Anette lkssn
Qatherine Silesia lkssn
Riekkohaun Ella lkssn
Riekkohaun Ellu lkssn
Riekkohaun Esmeralda lkssn
Riekkohaun Evita lkssn
15.00 Stallogaisa's Te Jetta lkssn



KEHÄ
Tuomari Tiina Eskelinen

9.00 Alajoen Lancelot lkssu
Alajoen Leonardo lkssu
Alajoen Lightning lkssu
Bishkek lkssu
Charleswood Rabalder lkssu
Charleswood Raymond lkssu
Charleswood Rebel lkssu
10.00 Charleswood Rio lkssu
Charleswood Russel lkssu
Cliff Vom Perlbachtal lkssu
Finish II z Czarnego Dworu lkssu
Gironin Hermosaha lkssu
Gironin Peltiheikki lkssu
Heppu lkssu
11.00 Junkman's Chaplin lkssu
Junkman's Conan lkssu
Kolkinkosken DT Nando lkssu
Kolkinkosken DT Napoleon lkssu
Kolkinkosken Dt Norton lkssu
Kolkinkosken DT Nuka lkssu
Meracus Emir lkssu
12.00 Meracus Escada lkssu
Meracus Fanta lkssu
Meracus Fendi lkssu
Meracus Fouga lkssu
12:30 LOUNASTAUKO
Metis moon Eyes lkssu
Metsosuon Ike lkssu
Metsosuon Ikor lkssu
Metsosuon Irko lkssu
Metsäleimun Idefix lkssu
Nardus Orient Express lkssu
Nortin Daniel lkssu
14.00 Nortin Dante lkssu
Nortin Don lkssu
Pawle Silesia lkssu
Pictan Fabian lkssu
Pictan Fero lkssu
Pictan Figaro lkssu
Pictan Frank lkssu
15.00 Pictan Freud lkssu


KEHÄ
Tuomari Markku Kipinä

9.00 Gamemakers Ardan lkuvu
Gamemakers Arran lkuvu
Pekko lkuvu
Gamemakers Allrounder lkuvu
Gamemakers Amazer, Romeo lkuvu
Riistavaaran Tico lkuvu
Riistavaaran Torsti lkuvu
10.00 Riistavaaran Tykki lkuvu
Gamemakers Aingeal lkuvn
Gamemakers April lkuvn
Leni lkuvn
Riistavaaran Taru lkuvn
Riistavaaran Tinka lkuvn
Riistavaaran Tuike lkuvn
11.00 Sugár Orgona Of Hungary lkuvn
Aavetunturin Sokosti pkwsu
Dragonghost Better Than U Think pkwsu
Dragonghost Be Amazed What U Got pkwsn
Dragonghost Be Unbreakable Dream pkwsn
Ideal Du Marais De Saintong breu
D'alpha Umi Et Sigma Oct breu
12.00 Ilo D'alpha Umi Et Sigma Oct breu
Kuurakairan Metku breu
Majaniemen Pleasure Dream breu
Majaniemen Prized Dream breu
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Majaniemen Probable Dream breu
Taikamäen Derek breu
Caffiinan Adele bren
Kenia bren
Pigeon Bisset Aida bren
Van't Passant Ishtar bren
Yavanna's Suzette bren
14.00 Diamond Designed T bren
Divine Dice Top Heart bren
Majaniemen Passion Dream bren
Majaniemen Pearly Dream bren
Majaniemen Perfect Dream bren
Majaniemen precious dream bren
Majaniemen Precure Dream bren
15.00 Taikamäen Debi bren
Yavanna's Sophie bren


KEHÄ
Tuomari Markku Mähonen

9.00 Kieppisuon SA Kapu lkssu
Kieppisuon SA Leo lkssu
Kieppisuon SA Oiva lkssu
Kieppisuon SA Von Herbert lkssu
Purytunturin Macho lkssu
Pyrytunturin Mocha lkssu
Pyrytunturin Myrsky lkssu
10.00 Pyrytunturin Mörkö lkssu
Pyypellon Alexi lkssu
Rambo lkssu
Riekkohaun Edi-Sisu lkssu
Riekkohaun Eetu lkssu
Tailstar´s SK Aku lkssu
Tailstar´s SK Cappuccino lkssu
11.00 Tailstar´s SK Kontaktori lkssu
Tito von der Jydebek lkssu
Ujosuon Halti lkssu
Ujosuon Huurre lkssu
Vinterlandets Kool lkssu
Vinterlandets Kåre lkssu
Kieppisuon SA Assi lkssn
12.00 Kieppisuon SA Liinu lkssn
KIEPPISUON SA MAISA lkssn
Ujosuon Hani lkssn
Ujosuon Heinä lkssn
Ujosuon Hilla lkssn
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Inari de la Pierre d`or bbsn
Isadora de la vallee de shan kara bbsn
Gottago august coq au vin lkwsu
Harmaahallan High Energy lkwsu
Metsätien Pyry lkwsu
Hot Shoot´s Malin lkwsn
GottaGo Crème Brûlée lkwsn
14.00 Harmaahallan High Peak lkwsn
Teamdiva's Wildest Dreams lkwsn

Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 9.9.2014 21:24

Sunnuntain jalostuskatselmuksen aikataulu
pieniä muutoksia voi vielä tulla.


KEHÄ
Tuomari Tiina Eskelinen

9.00 Aamutuulen Pohjantuli kkssu
Aamutuulen Ruijanvalkea kkssu
Aamutuulen Taivaanmyrsky kkssu
Brunontytön Eelis kkssu
Brunontytön Eevertti kkssu
Brunontytön Eino kkssu
Eräopen Oiva kkssu
10.00 Eräopen Ola kkssu
Erätököttäjä Dino kkssu
Hietasiinan KN Ralle kkssu
Hietasiinan KN Roope kkssu
Honkatulen Felix kkssu
Jakken Last Stand kkssu
Kitiremun George kkssu
11.00 Knuutniemen Aristokrat kkssu
Laajanluovin Vara-Serti kkssu
Laalanluovin Welmu kkssu
Maxi-Tax SS Quu-Ukko kkssu
Mehtuuttajan RX Kaarle Kustaa kkssu
Mehtuuttajan RX Kassu kkssu
Mehtuuttajan RX Kunto kkssu
12.00 Mehtuuttajan RX Kurko kkssu
Nortin Sampo kkssu
Nortin Sero kkssu
Närreen Vahti-Ukko kkssu
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Pitkän SR Heidå kkssu
Pitkän SR Jasså kkssu
Teerenpelin Uuno kkssu
Teerenpelin VS Mosku kkssu
Usvasuon Yarras kkssu
Usvasuon Ylermi kkssu
Usvasuon Ylppö kkssu
14.00 Usvasuon Yuri kkssu
Uudenjoen Eri-Einstein kkssu
Uudenjoen Eri-Elvis kkssu
Uudenjoen Eri-Emppu kkssu
Uudenjoen Parta-Pate kkssu
Uudenjoen Parta-Patu kkssu
Uudenjoen Parta-Sutki kkssu
15.00 Vintiläntuuli BS Sampo kkssu


KEHÄ
Tuomari Raimo Louhio

9.00 Aamutuulen Korona kkssn
Alma kkssn
Brunontytön Eeva kkssn
Brunontytön Elsa kkssn
Eräopen Olga kkssn
Eräopen Opri kkssn
Erätököttäjä Namu kkssn
10.00 Erätököttäjä Nupu kkssn
Hedängens Ariel kkssn
Hietasiina Siru kkssn
Hietasiinan KN Milli kkssn
Hietasiinan KN Riesa kkssn
Jakken Last One kkssn
Kitiremun Geri kkssn
11.00 Kitiremun Gina kkssn
Kitiremun GinGin kkssn
Kitiremun Ginny kkssn
Kitiremun Gira kkssn
Kitiremun Giri kkssn
kitiremun Gitte kkssn
Kitiremun Greta kkssn
12.00 Laajanluovin Vaenukoera kkssn
Laajanluovin Wanda kkssn
Laajanluovin Warma kkssn
Laajanluovin Viitapiru kkssn
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Laajanluovin Wiri kkssn
Mehtuuttajan RX Kira kkssn
Mehtuuttajan RX Kirppu kkssn
Mehtuuttajan RX Knalli kkssn
Metsäluovin Riitu kkssn
Mustakallion Iltarusko kkssn
Närreen Vicky kkssn
14.00 Närreen Vandaali kkssn
Närreen Velho kkssn
Närreen Vera kkssn
Närreen Vilma kkssn
Pitkän SR Långstrump kkssn
Pitkän SR Skål kkssn
Pitkän SR Trololå kkssn
15.00 Pitkän SR Åsa of Lindbiski kkssn


KEHÄ
Tuomari Markku Kipinä

9.00 Elverdams Ficco pmsu
Fuglevang`s Paco pmsu
Münsterholkens C Ela pmsu
Niemiapajan Hessu pmsu
Niemiapajan Hoki pmsu
Niemiapajan Hubert pmsu
Niemiapajan Hulk pmsu
10.00 Niemiapajan Huugo pmsu
Nummituvan Felimon pmsu
Nummituvan Flemming pmsu
Rapulan Elwood pmsu
Salontuulen Roope pmsu
Salontuulen Rova pmsu
Salontuulen Rudi pmsu
11.00 Tähtikaltion Bajan pmsu
Tähtikaltion Barut pmsu
Chira z Bílé Telce pmsn
Elma pmsn
Kitti von der Pixelerheide pmsn
Niemiapajan Hippu pmsn
Nummituvan Filippiina pmsn
12.00 Nummituvan Filmuriina pmsn
Nummituvan Florentiina pmsn
Nummituvan Fransiina pmsn
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Rapula Elle pmsn
Rapula Estella pmsn
Rapula Esteri pmsn
Salontuulen Reeta pmsn
Salontuulen Riia pmsn
Salontuulen Ronja pmsn
Salontuulen Ruka pmsn
14.00 Salontuulen Runo pmsn
Salontuulen Ruska pmsn
Salontuulen Ruut pmsn
Via von st. Vit imsn
Rosagrus Icomino sipsu
Rosagrus Imperio sipsu
Rosagrus Induno sipsu
15.00 Rosagrus Illumina sipsn


KEHÄ
Tuomari Markku Mähönen

9.00 Harmageddon of Sea Bird Sanctuary psu
Rämesuon Jänkä psu
Rämesuon Etiäinen psn
Nortin Siiri kkssn
Saikkokankaan Piitu kkssn
Taikavuoren CS Ara kkssn
Takkaloimun Säde kkssn
10.00 Takkaloimun Säihky kkssn
Teerenpelin VM Mila kkssn
Teerenpelin VM Windy kkssn
Teerenpelin VS Venla kkssn
Usvasuon Ylva kkssn
Uudenjoen Eri-Elli kkssn
Uudenjoen Eri-Erra kkssn
11.00 Uudenjoen Eri-Essi kkssn
Uudenjoen Parta-Piitu kkssn
Vintiläntuuli BS Ruuti kkssn
Vintilätuuli BS Mustaruuti kkssn
Keiturinvuoren Ara pkssu
Taikasuon Edi pkssu
Taikasuon Eetu pkssu
12.00 Tetrikorvan Brando pkssu
Tetrikorven Broidi pkssu
12:30 LOUNASTAUKO
13.00 Janita v. Frochtmannshof pkssn
Taikasuon Eve pkssn
Tetrikorven Brenda pkssn
Tetrikorven Brigitte pkssn
Tetrikorven Brilla pkssn
Zöldmáli Ákos kkuvu
Zöldmáli Zsombi kkuvu
14.00 Riekonnaurun Ilda spin
Riekonnaurun Imma spin
Riekonnaurun Ingrid spin
Riekonnaurun Isla spin
Riekonnaurun Ilpo spinu
Riekonnaurun Iikka spinu
Riekonnaurun Into spinu
Wanda Rosa Venaticus Major tsn

Johanna Huhtapelto
Pentu
Viestit: 1
Liittynyt: 16.9.2014 09:54

Viesti Kirjoittaja Johanna Huhtapelto » 16.9.2014 10:08

Onko muuten junkkarin aikatauluja vielä tiedossa? Vai meneekö samoilla kuin viime vuonna?

Harri Talola
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 19
Liittynyt: 20.5.2012 14:03

Viesti Kirjoittaja Harri Talola » 19.9.2014 19:57

Aikataulu:
Perjantai
12.00 -
Saapuminen ja majoittuminen
15.00 -
Vesikoe
16.00 - 19.00
Näytteidenotto
19.00 -
Tuomareiden puhuttelu päärakennuksen yläkerrassa
20.00-
Ryhmätuomareiden arvonta Juhlasalissa
18.00 - 22.00
Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)


Lauantai
6.45 - 9.00
Aamiainen 8 €
7.30
Kokoontuminen juhlasaliin maastoon lähtöä varten
9.00 -
Rakennekatselmus kehissä pihalla
9.30 - 12.30
Näytteidenotto
13.30 - 16.30
Näytteidenotto
9.30 - 10.30
Kanakoiran koulutus luento, Timo Vakkeri
14.00 - 15.00
Kanakoiran koulutus luento, Timo Vakkeri
11.00 - 15.00
Lounas: Lihamakaronilaatikko 10 €
15.00 - 19.30
Päivällinen: Possupata 12€
18.00 - 18.30
NUO1 palkinnonn saaneiden koirien esittely
18.00 - 22.00 Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)

Sunnuntai
6.45 - 9.00
Aamiainen 8 €
7.30
Kokoontuminen juhlasaliin maastoon lähtöä varten
9.00 -
Rakennekatselmus kehissä pihalla
9.30 - 12.30
Näytteidenotto
13.30 - 16.30
Näytteidenotto
9.30 - 10.30
Kanakoiran koulutus luento, Timo Vakkeri
14.00 - 15.00
Kanakoiran koulutus luento, Timo Vakkeri
11.00 - 15.00
Lounas: Hedelmäinen kanavuoka 10 €
18.00 - 18.30
NUO1 palkinnonn saaneiden koirien esittely
15.00 - 19.30
Päivällinen: Lohikiusaus/kinkkukiusaus 10 €
20.00
Tuomarin puhuttelu ja
loppukilpailuun selvinneiden julistaminen
20.00 - 22.00
Saunat lämpimänä kaikille (Kivinavetta)
Maanantai
7.00
Aamiainen 8 €
8.00
Kokoontuminen maastoon lähtöä varten
11.00
Ruokailu 9 €
12.00
Finaalikoirien valinta
n. 17.00
Palkintojen jako ja palkintokahvit

Vastaa Viestiin