Junkkari 2015-tulokset

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 26.9.2015 17:39

Junkkari 2015 Finaalin tulokset:

1. lkssu Jakkilan Koda, om. Jere Ahola
2. lkssn Myräkkälän HC Ira, om. Tommi Kinnunen
3. lkssn Myräkkälän HC Emmi, om. Ari Paananen
4. kkssu Carneval's Neahcil om. Minna ja Markku Keränen
5. lkssu Amadeus, om. Tiina Pakarinen & Antti Mäkynen

ONNEA finaaliviisikolle, sekä kaikille tuloksiinsa tyytyväisille!
Tulospalvelu kiittää ja kuittaa tästä vuodesta!
- Anu ja Soile



Finaalikoirat ovat:

lkssn Myräkkälän HC Ira, om. Tommi Kinnunen
lkssn Myräkkälän HC Emmi, om. Ari Paananen
kkssu Carneval's Neahcil om. Minna ja Markku Keränen
lkssu Jakkilan Koda, om. Jere Ahola
lkssu Amadeus, om. Tiina Pakarinen & Antti Mäkynen


Iltapäivälle semifinaaliin jatkavat seuraavat koirat:

lkssn Myräkkälän HC Ira, om. Tommi Kinnunen
lkssn Myräkkälän HC Emmi, om. Ari Paananen
lkssn Pispanmäen Väkkärä, om. Jukka Mäkelä
lkssu Amadeus, om. Tiina Pakarinen & Antti Mäkynen
kkssu Carneval's Neahcil om. Minna ja Markku Keränen
lkssu Jakkilan Koda, om. Jere Ahola
lkssu Pictan Game, om. Komu Krista ja Harri
kkssu Niputtajan NR Reipas Redi, om. Pekkala Markus


BIS
BIS 1 KKSS Hetteen Pastori, om. Markku Jokikokko
BIS 2 BRE Riekkoalbuksen Enzo, om. Kimmo Jokelainen
BIS 3 LKSS Adalfiina, om. Tiina Pakarinen ja Antti Mäkynen
BIS 4 AUGS Wildjane's Chapoutier Lesarènes, om. Riikka Torikka
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 28.9.2015 16:30. Yhteensä muokattu 7 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 26.9.2015 17:42

Lauantain ulkomuotokatselmuksen tulokset. Jatkoon menneet koirat merkattu +

1 187 Korpiaallon Pami EH
1 188 Atrayente Dear Dilemma EH
1 189 Teerenpelin RP Bertta EH
1 190 Korvanvaaran Brun-Hero EH
1 191 Kallioalanteen Nata POIS
1 192 Waldgemein Game Keeper EH
1 193 Istäckets Crux H

2
2 194 Atrayente Deja Vuf ERI
2 195 Atrayente Danish Hopper EH
2 196 Your Choice Czeck Point POIS
2 197 Liekki ERI
2 198 Peltolakian Eleanor ERI+ PN1 VSP
2 199 Turre POIS
2 200 Carneval's Neahcil POIS

3
3 201 Heinäaron Prada POIS
3 202 Gamemakers biscuit EH
3 203 Kolmentähden Jalo T
3 204 Usvasuon Zico ERI
3 205 Sulantamaan Niva ERI
3 206 Lyyli H
3 207 Tinka Vom Forstweg ERI+

4
4 208 Usvasuon Zalando POIS
4 209 Viliman DJ Härmä H
4 210 Northstorm's Antarktis H
4 211 Ruka Ahon Inka ERI+ PN2
4 212 Gitta vom Rötelstein ERI + PN2
4 213 Mäyräsalon Siida EH
4 214 Mäyräsalon Siida EH

5
5 215 Laajanluovin Ylypiä POIS
5 216 Atrayente DR Feelgood H
5 217 Rikurovan Fredi ERI+ PU3
5 218 Mäyräsalon Severi EH
5 219 Mimmtrix Lexington Af Susan EH
5 220 Ora Rotundo Bellona EH
5 221 Hetteen Pihla EH

6
6 222 Laajanluovin Yökiitäjä ERI
6 265 Usvasuon Zena ERI
6 224 Taikavuoren WS Juri POIS
6 225 Taikavuoren WS Boris EH
6 226 Ruka-ahon Iivari H
6 227 Peltolakian Esterhazy EH
6 228 Peltolakian Erle ERI+

7
7 229 Northstrom's Arpavoitto ERI+ PN2
7 230 Usvasuon Åtus POIS
7 231 Ferhill´s Uhkku H
7 232 Niputtajan NR Reipas Rape T
7 233 Ghostmoor's SJ Joy Of The Hunt POIS
7 234 Peltolakian Eleganza EH
7 235 Mäyräsalon Siru POIS

8
8 236 Wildjane's Chapoutier Lesarènes ERI+ PN1 ROP
8 237 Usvasuon Zoli ERI+
8 238 Vitakiston jeppe H
8 239 Taikavuoren WS Igor EH
8 240 Ruka-ahon Iisakki ERI+ PU1 VSP
8 241 Lilli ERI
8 242 Ansa EH

9
9 243 Taikavuoren WS Nikita ERI
9 244 Kolmentähden Juanita EH
9 245 Northstorm´s Arpaonni EH
9 246 Oona von Buchheim ERI+ PN4
9 247 Jotoksen Kuura EH
9 248 Mäyräsalon Sony EH
9 249 Coastal Stars Cholin Presto EH

10
10 250 Takkaloimun Jäbäleisson T
10 251 Haipakan Iikka H
10 252 Hetteen Pastori ERI+ PU1 ROP
10 253 Ajax vom Heiligenholz ERI+ PU1 VSP
10 254 Jotoksen Karo ERI+ PU2
10 255 Canine Guvge ERI+ PU1 VSP

11
11 256 Kolmentähden Jallu HYL
11 257 Korpiaallon Pikku-Myy ERI+ PN1 ROP
11 258 Korvanvaaran Brun-Hilla ERI+
11 259 Atrayente Darth Vader H
11 260 Ben Vom Angerln EH
11 261 Coastal Stars Cruses Staccato T

12
12 262 Gyldenskovs Jaga ERI+ PN1 ROP
12 263 Korpiaallon Pretty H
12 264 Carneval's Nienna POIS
12 223 Usvasuon Åsna ERI+
12 266 Niputtajan NR Reipas Redi EH
12 267 Tangrams Habibi ERI+ PU1 ROP
12 268 Peltolakian Eckewart EH

13
13 269 Teerenpelin RP Milli EH
13 270 Teerenpelin Usko HYL PURENTA
13 271 Zöldmali Nemes ERI+ PU2
13 272 Münstersystrarnas Bonvita H
13 273 Münstersystrarnas Bemachon EH
13 274 Teerenpelin RP Daniel H

14
14 275 Ciano Venatos D'ursus ERI+ PN1 ROP
14 276 Atrayente Dare Devil ERI+ PN4
14 277 Kolmentähden Jonkeri H
14 278 Korvanvaaran Brun-Humu HYL
14 279 Viliman DJ Jätkä POIS
14 280 Peltolakian Edelprinz EH
14 281 Asteriina ERI+ PN3

15
15 282 Porsche Z Milhostovských Polí EH
15 283 Northstorm's Avalanche ERI+
15 284 Niputtaja NR Reipas Remu EH
15 285 Trubon Guste Trakhaos EH
15 286 Mäyräsalon Salamander HYL KOKO
15 287 Riekkosaajon Askel ERI

16
16 288 Taikavuoren WS Nikolai POIS
16 289 Awattaren Madam Irene HYL
16 290 Rikurovan Fanny ERI+ PN1 VSP
16 291 Rikurovan Fiona ERI
16 292 Tangrams ihQ-daa ERI+ PN2
16 293 Armi Vom Heiligenholz ERI+ PN3
16 294 Mäyräsalon Saaga POIS

17
17 295 Kulkurinpojan Sissi EH
17 296 Rikurovan Gimma POIS
17 297 Korpiaallon Peppi EH
17 298 Peppi EH
17 299 Taikavuoren WS Maatuska EH
17 300 Kalloalanteen Jalo H
17 301 Athos EH

18
18 302 Atrayente Doris Day ERI
18 303 Rikurovan Guru ERI
18 304 Korvanvaaran Brun-Huti T
18 305 Kallioalanteen Rosamunda EH
18 306 Canine Thunder Dancer T
18 307 Peltolakian Espresso POIS
18 308 Axa EH

19
19 309 Kanervakaarron BP Hulda EH
19 310 Kolmentähden Jalotar H
19 311 Hetteen Paju EH
19 312 Kanervakaarron BP Bart POIS
19 313 Usvasuon Årre ERI+ PU2
19 314 Waldgemein Game Fair POIS
19 315 Manzano ERI+ PU1 ROP

20
20 316 You Can Set Fire To The Rain ERI+ PN2
20 317 Laajanluovin yt-vastaava H
20 318 Korvanvaaran Brun-Höpö EH
20 319 Taikavuoren WS Viktor EH
20 320 ZöldMali Joli ERI+ PN1 VSP
20 321 Istäckets Argo ERI+ PU2
20 322 Arwid EH

21
21 323 Riekkosaajon Auhti H
21 324 Taikavuoren ws Tamara EH
21 325 Taikavuoren WS Riesa Raisa ERI+
21 326 Niputtajan NR Reipas Ransu ERI+ PU4
21 327 Kulkuripojan Hessu H
21 328 Ruka-ahon Inari ERI+ PN1 ROP
21 329 Neo Nord Ässä des Brumes des Bois ERI+ PU1 ROP

22
22 330 Rikurovan Gira ERI
22 331 Haipakan Iivana ERI
22 332 Usvasuon Åke EH
22 333 Lara EH
22 334 Alma ERI+ PN2
22 335 Jardine du Clos Maldav POIS

23
23 336 Teerenpelin BJ Alma POIS
23 337 Westfalen´s Dana ERI+ PN1 ROP
23 338 Peltolakian Elisabeth POIS
23 339 Ramiro POIS
23 340 Donna Liberata´s Karolina EH
23 341 Wanhanpirtin Charlotte Braun H
23 342 Usvasuon Ålga ERI+ PN3

24
24 343 Haipakan Imaesa EH
24 344 Laajanluovin Ylivoemanen EVA
24 345 Vitakiston Kamu T
24 346 Mäyräsalon Sirina ERI+ PN4
24 347 Mäyräsalon Sani ERI+
24 348 Habanero POIS

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 26.9.2015 19:31

Lauantain NUO1-tuloksen saaneet koirat:

1 8 lkssn Myräkkälän HC Ira Tommi Kinnunen 80 NUO1 Mika Vuorenmaa
3 18 lkssu Jakkilan Koda Jere Ahola 85 NUO1 Juha Tuulaniemi
4 26 lkssn Karpaleton Tetula Pirkka Nahkala 80 NUO1 Jarmo Katajamaa
5 34 lkssn Myräkkälän HC Emmi Ari Paananen 87 NUO1 Mika Vuorenmaa
6 28 lkssn Tapiottaren Hedda Sisko Tapio 84 NUO1 Pentti Kuronen
6 39 lkssn Vesterin Avila Hanna Linninen 82 NUO1 Pentti Kuronen
6 43 lkssu Jakkilan Kaapo Lauri Rauma 85 NUO1 Pentti Kuronen
8 57 lkssu Apollonius Lasse/Jere Lehtimäki POIS 84 NUO1 Marko Paukkeri
11 80 lkssn Pispanmäen Väkkärä Mäkelä Jukka 81 NUO1 Sami Salo
11 78 lkssu Jokilakian Oami Katja Moilanen 81 NUO1 Sami Salo
12 84 lkssu Pictan Game Komu Krista ja Harri 86 NUO1 Hukkanen Kari
12 84 lkssu Pictan Game Komu Krista ja Harri 86 NUO1 Hukkanen Kari
14 102 lkssu Amadeus Tiina Pakarinen ja Antti Mäkynen 85 NUO1 Antti Raappana
16 112 lkssu Jokilakian opelix Niko Ahonen 90 NUO1 Jari Karmala
17 119 lkssn Outavainun Frida Koho Jari 90 NUO1 Timo Ailio
18 127 lkssu Jokilakian oku Linnanmäki Joni 83 NUO1 Juha Järvinen
18 130 lkssu Meracus Grando Kari Eräste POIS 85 NUO1 Juha Järvinen
22 153 bren Majaniemen One And All Hazzel Katja Blomberg 82 NUO1 Martti Peltonen
23 162 lkssn Pispanmäen Viima Janne Ruohonen 90 NUO1 Markku Parviainen
24 145 breu Ari Torsti Saikkonen 92 NUO1 Heimo Hongisto
25 179 lkssn Vindvinets Egeria Pärssinen Nina 80 NUO1 Matti Silvennoinen

Tulokset ryhmittäin:

Ryhmä Nro Rotu Koiran nimi PISTEET NUO TUOMARI
1 1 lkssu Pictan Gibson 72 NUO2 Mika Vuorenmaa
1 2 lkssu Myräkkälän HC Vili 70 NUO2 Mika Vuorenmaa
1 3 lkssu Takapellon Rambo 8 NUO0 Mika Vuorenmaa
1 5 breu Korpisydämen Aarre 25 NUO0 Mika Vuorenmaa
1 6 lkssn Charleswood Suzann 0 POIS Mika Vuorenmaa
1 7 bren Eerika 75 NUO2 Mika Vuorenmaa
1 8 lkssn Myräkkälän HC Ira 80 NUO1 Mika Vuorenmaa
5 34 lkssn Myräkkälän HC Emmi 87 NUO1 Mika Vuorenmaa

2
2 9 lkssu Meracus Grappa 25 NUO0 Jussi Suomaa
2 10 bren Esmekaramain 77 NUO2 Jussi Suomaa
2 11 breu Riekkoalbuksen Enzo 33 NUO0 Jussi Suomaa
2 12 lkssn Katajakankaan Berenike 38 NUO0 Jussi Suomaa
2 13 lkssn Pictan Heta 55 NUO3 Jussi Suomaa
2 14 lkssn Myräkkälän HC Ida 34 NUO0 Jussi Suomaa
2 15 lkssu Vindvinets Eemil 73 NUO2 Jussi Suomaa

3
3 16 breu Anonyymi Kossuvichy 33 NUO0 Juha Tuulaniemi
3 17 bren Yavanna's Usma 25 NUO0 Juha Tuulaniemi
3 18 lkssu Jakkilan Koda 85 NUO1 Juha Tuulaniemi
3 19 lkssu Pispanmäen Väinämöinen 27 NUO0 Juha Tuulaniemi
3 20 lkssu Sam Vom Kronsberg 67 NUO2 Juha Tuulaniemi
3 21 lkssu Takapellon Taito 31 NUO0 Juha Tuulaniemi
3 22 lkssn Riekkohaun Ana 43 NUO3 Juha Tuulaniemi

4
4 23 lkssn Outavainun Garda 64 NUO2 Jarmo Katajamaa
4 24 bren Yavanna's Unita 0 POIS Jarmo Katajamaa
4 25 bren Van`t Passant Jeanne D`Arc 60 NUO2 Jarmo Katajamaa
4 26 lkssn Karpaleton Tetula 80 NUO1 Jarmo Katajamaa
4 27 lkssu Vesakon Jim Beam 0 POIS Jarmo Katajamaa
4 29 lkssn Quinzy Ze Stipek 25 NUO0 Jarmo Katajamaa

5
5 4 lkssu Karpaleton Tapsa 74 NUO2 Jouni Haapanen
5 30 lkssn Afrodite 14 NUO0 Jouni Haapanen
5 30 lkssn Outavainun Gunther 20 NUO0 Jouni Haapanen
5 31 breu Anonyymi Rommicola 60 NUO2 Jouni Haapanen
5 32 bren Janette Van´t Passant 78 NUO2 Jouni Haapanen
5 33 lkssu Outavainun Gangster 54 NUO3 Jouni Haapanen
5 35 lkssn Outavainun Freija 0 POIS Jouni Haapanen
5 36 lkssu Takapellon Pale 0 POIS Jouni Haapanen


6
6 37 breu Anonyymi Jekkubattery 16 NUO0 Pentti Kuronen
6 38 breu Marjaniemen Quantas Koff 16 NUO0 Pentti Kuronen
6 39 lkssn Vesterin Avila 82 NUO1 Pentti Kuronen
6 40 lkssn Meracus Giselle 68 NUO2 Pentti Kuronen
6 41 lkssu Fjällbrisens Parkas 16 NUO0 Pentti Kuronen
6 42 lkssn Tapiottaren Hildur 33 NUO0 Pentti Kuronen
6 43 lkssu Jakkilan Kaapo 85 NUO1 Pentti Kuronen
6 44 lkssu Nigel Oberon Haus 0 POIS Pentti Kuronen
6 28 lkssn Tapiottaren Hedda 84 NUO1 Pentti Kuronen

7
7 45 lkssu Augustino 41 NUO0 Raimo Polvi
7 46 breu Poppalaisen Baikal 25 NUO0 Raimo Polvi
7 47 breu Riekkoalbuksen Erasmus 22 NUO0 Raimo Polvi
7 48 lkssu Pictan Gabriel 37 NUO0 Raimo Polvi
7 49 lkssu Outavinun Grogi 41 NUO0 Raimo Polvi
7 50 lkssn Outavainen Fasu 41 NUO0 Raimo Polvi
7 51 lkssn Metsäleimun Cicca 31 NUO0 Raimo Polvi

8
8 52 bren Iron Maiden Top Heart 67 NUO2 Marko Paukkeri
8 53 lkssu Jakkilan Kalle Kustaa 0 POIS Marko Paukkeri
8 54 breu Jarlein Seagel 22 NUO2 Marko Paukkeri
8 55 lkssn Meracus Galette 68 NUO2 Marko Paukkeri
8 56 lkssu Albertto 32 NUO0 Marko Paukkeri
8 57 lkssu Apollonius 84 NUO1 Marko Paukkeri
8 58 lkssu Teerikujan Sisu 0 NUO0 Marko Paukkeri

9
9 59 lkssn Kappahegyi Ében 34 NUO0 Timo Hakkarainen
9 60 lkssn Vindvinets Ejja 65 NUO2 Timo Hakkarainen
9 61 lkssu Karpaleton Toivo 35 NUO0 Timo Hakkarainen
9 62 breu Einoviljami 41 NUO0 Timo Hakkarainen
9 63 breu Majaniemen Outlaw Hazzel 22 NUO0 Timo Hakkarainen
9 64 lkssn Ragnhild 34 NUO0 Timo Hakkarainen
9 65 lkssn Pictan Gaissa 25 NUO0 Timo Hakkarainen
9 66 lkssn Hytynkosken Aliisa 22 NUO0 Timo Hakkarainen

10
10 67 breu Riekkoalbuksen Elliot 20 NUO0 Aki Hyvönen
10 68 bren Majaniemen Oneself Hazzel 20 NUO0 Aki Hyvönen
10 69 lkssn Pismanmäen Vilma 0 POIS Aki Hyvönen
10 70 lkssn Pictan Gisele 0 POIS Aki Hyvönen
10 71 lkssu Tapiottaren Harald 62 NUO2 Aki Hyvönen
10 72 lkssn Pispanmäen Valma 55 NUO3 Aki Hyvönen
10 73 lkssn Riasa 57 NUO3 Aki Hyvönen
10 74 lkssn Hytynkosken Aino 20 NU0 Aki Hyvönen

11
11 75 lkssn Ginger vom Höllental 60 NUO2 Sami Salo
11 76 lkssu Rocco 41 NUO0 Sami Salo
11 77 bren Ruija 17 NUO0 Sami Salo
11 78 lkssu Jokilakian Oami 81 NUO1 Sami Salo
11 79 lkssu Jakkilan Kuru 34 NUO0 Sami Salo
11 80 lkssn Pispanmäen Väkkärä 81 NUO1 Sami Salo
11 81 bren Majaniemen Quite Koff 11 NUO0 Sami Salo

12
12 82 lkssn Eräaamun Jessi 0 POIS Hukkanen Kari
12 83 bren Korpisydämen Aamu 26 NUO0 Hukkanen Kari
12 84 lkssu Pictan Game 86 NUO1 Hukkanen Kari
12 85 breu Majaniemen Quaker Koff 12 NUO0 Hukkanen Kari
12 86 lkssn Ruu 45 NUO3 Hukkanen Kari
12 87 lkssu Kuksapirtin Kopo 36 NUO0 Hukkanen Kari
12 88 lkssu Eräaamun Jarras 44 NUO3 Hukkanen Kari

13
13 89 breu Epo 0 POIS Juha Loukusa
13 90 lkssn Meracus Geisha 54 NUO3 Juha Loukusa
13 91 bren Majaniemen Only One Hazzel 16 NUO0 Juha Loukusa
13 93 lkssn Jokilakian Oodi 64 NUO2 Juha Loukusa
13 94 lkssu Tapiottaren Hugo 34 NUO0 Juha Loukusa
13 95 lkssu Outavainun Finn 67 NUO2 Juha Loukusa
13 96 lkssn Meracus Gala 23 NUO0 Juha Loukusa

14
14 97 lkssu Tapiottaren Hans 38 NUO0 Antti Raappana
14 98 breu Yavanna`s Ulmer 14 NUO0 Antti Raappana
14 99 breu Majaniemen Outstanding Hazzel 76 NUO2 Antti Raappana
14 100 lkssu Myräkkälän HC Junnu 50 NUO3 Antti Raappana
14 101 lkssn Adalfiina 41 NUO0 Antti Raappana
14 102 lkssu Amadeus 85 NUO1 Antti Raappana
14 92 lkssu Rugdelias Wka Finn 39 NUO0 Antti Raappana

15
15 103 lkssn Metsäleimun Cilo 54 NUO3 Olavi Sirviö
15 104 lkssu Eräaamun Jero 0 POIS Olavi Sirviö
15 105 bren Jola vom Junkenhof 25 NUO0 Olavi Sirviö
15 106 lkssu Pictan Herkules 0 POIS Olavi Sirviö
15 107 lkssn Jokilakian Opaali 41 NUO0 Olavi Sirviö
15 108 breu Van't Passant Joker 45 NUO3 Olavi Sirviö
15 109 lkssu Arkhimedes 61 NUO2 Olavi Sirviö

16
16 110 breu Van't passant Jules 8 NUO0 Jari Karmala
16 111 lkssn Vesterin Aurolina 30 NUO0 Jari Karmala
16 112 lkssu Jokilakian opelix 90 NUO1 Jari Karmala
16 113 lkssu Eräaamun Jetsu 19 NUO0 Jari Karmala
16 114 lkssu Tapiottaren Hemming 26 NUO0 Jari Karmala
16 115 bren Majaniemen Qikka Koff 8 NUO0 Jari Karmala
16 116 lkssn Katajakankaan Bernita 33 NUO0 Jari Karmala

17
17 117 bren Anonyymi Tequila 38 NUO0 Timo Ailio
17 118 lkssu Kuksapirtin Kapu 30 NUO0 Timo Ailio
17 119 lkssn Outavainun Frida 90 NUO1 Timo Ailio
17 120 lkssn Takapellon Kira 33 NUO0 Timo Ailio
17 121 bren Klaphattens Ellaelaila 28 NUO0 Timo Ailio
17 122 lkssn Kuksapirtin Kata 31 NUO0 Timo Ailio
17 123 lkssu Charleswood Sebastian 28 NUO0 Timo Ailio

18
18 124 bren Poppalaisen Beretta 16 NUO0 Juha Järvinen
18 125 bren Majaniemen Queen Koff 8 NUO0 Juha Järvinen
18 126 lkssu Riekkohaun Amigo 41 NUO0 Juha Järvinen
18 127 lkssu Jokilakian oku 83 NUO1 Juha Järvinen
18 128 lkssn Meracus Griselda 38 NUO0 Juha Järvinen
18 129 lkssn Pictan Gentiana 76 NUO2 Juha Järvinen
18 130 lkssu Meracus Grando 85 NUO1 Juha Järvinen

19
19 131 breu Korpisydämen Axu 8 NUO0 Mika Vuorimaa
19 132 lkssn Teerikuja Seireeni 33 NUO0 Mika Vuorimaa
19 133 lkssn Metsäleimun Caramelli 30 NUO0 Mika Vuorimaa
19 134 lkssu Outavainun Gusti 60 NUO2 Mika Vuorimaa
19 135 lkssu Meracus Garant 17 NUO0 Mika Vuorimaa
19 136 bren Majaniemen Quality Koff 26 NUO0 Mika Vuorimaa
19 137 lkssu Alcapone 33 NUO0 Mika Vuorimaa

20
20 138 lkssu Metsäleimun Camo 75 NUO2 Vesa Nummi
20 139 lkssn Takapellon Lyyli 25 NUO0 Vesa Nummi
20 140 bren Jolki Palki Koroleva 0 POIS Vesa Nummi
20 141 bren Van't Passant Jasmin 69 NUO2 Vesa Nummi
20 142 lkssu Teerikuja Sälli 33 NUO0 Vesa Nummi
20 143 lkssu Teerikujan Sulo 37 NUO0 Vesa Nummi
20 144 lkssu Pictan Geronimo 31 NUO0 Vesa Nummi

21
21 146 breu Majaniemen On The Run Hazzel 25 NUO0 Harri Bovellan
21 147 lkssn Alajoen Mercedes 22 NUO0 Harri Bovellan
21 148 lkssn Outavainun Gin Tonic 0 POIS Harri Bovellan
21 149 lkssu Outavainun Felix 36 NUO0 Harri Bovellan
21 150 lkssu Gracchus vom Höllental 39 NUO0 Harri Bovellan
21 151 lkssn Ezra V.D. Waltakke 23 NUO0 Harri Bovellan
21 171 lkssu Charleswood Sam 33 NUO0 Harri Bovellan

22
22 152 lkssn Tapiottaren Hjördis 41 NUO0 Martti Peltonen
22 153 bren Majaniemen One And All Hazzel 82 NUO1 Martti Peltonen
22 154 lkssu Aristoteles 46 NUO3 Martti Peltonen
22 155 lkssn Outavainun Friia 38 NUO0 Martti Peltonen
22 156 lkssn Kolkinkosken LT Okariina 33 NUO0 Martti Peltonen
22 157 bren Poppalaisen Berdanka 0 POIS Martti Peltonen
22 158 lkssu Pictan Herco 46 NUO3 Martti Peltonen

23
23 159 lkssn Metsäleimun Cira 72 NUO2 Markku Parviainen
23 160 breu Ejupu 20 NUO0 Markku Parviainen
23 161 bren Poppalaisen Browning 8 NUO0 Markku Parviainen
23 162 lkssn Pispanmäen Viima 90 NUO1 Markku Parviainen
23 163 lkssn Diiva 0 POIS Markku Parviainen
23 164 lkssu Hytynkosken Amur 70 NUO2 Markku Parviainen
23 165 lkssu Teerikujan Severi 74 NUO2 Markku Parviainen

24
24 166 lkssu Vesterin Adrianus 39 NUO0 Heimo Hongisto
24 167 bren Jarlein Serenade 0 POIS Heimo Hongisto
24 168 lkssu Karpaleton Tummaluppo 25 NUO0 Heimo Hongisto
24 169 lkssn Vesterin Adelyna 39 NUO0 Heimo Hongisto
24 170 lkssn Charleswood Samantha 75 NUO2 Heimo Hongisto
24 172 breu Eemos 36 NUO0 Heimo Hongisto
24 145 breu Ari 90 NUO1 Heimo Hongisto

25
25 173 lkssu Eräaamun Jazz 30 NUO0 Matti Silvennoinen
25 174 lkssn Hytynkosken Alma POIS Matti Silvennoinen
25 175 lkssu Myräkkälän HC Remu 60 NUO2 Matti Silvennoinen
25 176 breu Majaniemen Quasi Koff 57 NUO3 Matti Silvennoinen
25 177 breu Poppalaisen Blazer 16 NUO0 Matti Silvennoinen
25 178 lkssn Takapellon Minni 31 NUO0 Matti Silvennoinen
25 179 lkssn Vindvinets Egeria 80 NUO1 Matti Silvennoinen

26
26 180 bren Majaniemen Otrolige Hazzel 67 NUO2 Kimmo Vesanto
26 181 lkssn Pictan Greta 22 NUO0 Kimmo Vesanto
26 182 lkssu Pispanmäen Viski 61 NUO2 Kimmo Vesanto
26 183 lkssu Karpaleton Tane 57 NUO3 Kimmo Vesanto
26 184 lkssu Pictan Hero 30 NUO0 Kimmo Vesanto
26 185 lkssu Taka-Tapiolan Jyrä 66 NUO2 Kimmo Vesanto
26 186 lkssn Pictan Gimma 37 NUO0 Kimmo Vesanto
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 30.9.2015 19:46. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 27.9.2015 17:53

Sunnuntain ulkomuotokatselmuksen tulokset

Ryhmä Nro Rotu Koiran nimi UK HUOM
1 1 lkssu Pictan Gibson EH
1 2 lkssu Myräkkälän HC Vili ERI+
1 3 lkssu Takapellon Rambo EH
1 5 breu Korpisydämen Aarre H
1 6 lkssn Charleswood Suzann POIS
1 7 bren Eerika ERI
1 8 lkssn Myräkkälän HC Ira EH
5 34 lkssn Myräkkälän HC Emmi ERI

2
2 9 lkssu Meracus Grappa ERI
2 10 bren Esmekaramain EH
2 11 breu Riekkoalbuksen Enzo ERI+ PU1 ROP
2 12 lkssn Katajakankaan Berenike H
2 13 lkssn Pictan Heta EH
2 14 lkssn Myräkkälän HC Ida EH
2 15 lkssu Vindvinets Eemil ERI+

3
3 16 breu Anonyymi Kossuvichy HYL
3 17 bren Yavanna's Usma EH
3 18 lkssu Jakkilan Koda EH
3 19 lkssu Pispanmäen Väinämöinen POIS
3 20 lkssu Sam Vom Kronsberg EH
3 21 lkssu Takapellon Taito H
3 22 lkssn Riekkohaun Ana H

4
4 23 lkssn Outavainun Garda ERI+ PN2
4 24 bren Yavanna's Unita POIS
4 25 bren Van`t Passant Jeanne D`Arc EH
4 26 lkssn Karpaleton Tetula EH
4 27 lkssu Vesakon Jim Beam POIS
4 29 lkssn Quinzy Ze Stipek ERI+

5
5 4 lkssu Karpaleton Tapsa T
5 30 lkssn Afrodite ERI
5 30 lkssn Outavainun Gunther
5 31 breu Anonyymi Rommicola ERI
5 32 bren Janette Van´t Passant EH
5 33 lkssu Outavainun Gangster ERI
5 35 lkssn Outavainun Freija POIS
5 36 lkssu Takapellon Pale POIS


6
6 37 breu Anonyymi Jekkubattery EH
6 38 breu Marjaniemen Quantas Koff ERI
6 39 lkssn Vesterin Avila ERI+
6 40 lkssn Meracus Giselle ERI+
6 41 lkssu Fjällbrisens Parkas T
6 42 lkssn Tapiottaren Hildur H
6 43 lkssu Jakkilan Kaapo H
6 44 lkssu Nigel Oberon Haus ERI
6 28 lkssn Tapiottaren Hedda ERI+

7
7 45 lkssu Augustino ERI+ PU4
7 46 breu Poppalaisen Baikal H
7 47 breu Riekkoalbuksen Erasmus EH
7 48 lkssu Pictan Gabriel ERI+
7 49 lkssu Outavinun Grogi ERI
7 50 lkssn Outavainen Fasu ERI+
7 51 lkssn Metsäleimun Cicca H

8
8 52 bren Iron Maiden Top Heart H
8 53 lkssu Jakkilan Kalle Kustaa POIS
8 54 breu Jarlein Seagel EH
8 55 lkssn Meracus Galette HYL
8 56 lkssu Albertto ERI+
8 57 lkssu Apollonius ERI+
8 58 lkssu Teerikujan Sisu ERI

9
9 59 lkssn Kappahegyi Ében ERI
9 60 lkssn Vindvinets Ejja EH
9 61 lkssu Karpaleton Toivo ERI+ PU2
9 62 breu Einoviljami ERI+ PU2
9 63 breu Majaniemen Outlaw Hazzel ERI+ PU3
9 64 lkssn Ragnhild EH
9 65 lkssn Pictan Gaissa POIS
9 66 lkssn Hytynkosken Aliisa POIS

10
10 67 breu Riekkoalbuksen Elliot ERI
10 68 bren Majaniemen Oneself Hazzel H
10 69 lkssn Pismanmäen Vilma POIS
10 70 lkssn Pictan Gisele POIS
10 71 lkssu Tapiottaren Harald H
10 72 lkssn Pispanmäen Valma ERI+
10 73 lkssn Riasa EH
10 74 lkssn Hytynkosken Aino H

11
11 75 lkssn Ginger vom Höllental ERI
11 76 lkssu Rocco ERI+
11 77 bren Ruija EH
11 78 lkssu Jokilakian Oami ERI
11 79 lkssu Jakkilan Kuru ERI+
11 80 lkssn Pispanmäen Väkkärä EH
11 81 bren Majaniemen Quite Koff T

12
12 82 lkssn Eräaamun Jessi POIS
12 83 bren Korpisydämen Aamu EH
12 84 lkssu Pictan Game ERI
12 85 breu Majaniemen Quaker Koff T
12 86 lkssn Ruu EH
12 87 lkssu Kuksapirtin Kopo ERI+
12 88 lkssu Eräaamun Jarras T

13
13 89 breu Epo POIS
13 90 lkssn Meracus Geisha ERI
13 91 bren Majaniemen Only One Hazzel POIS
13 93 lkssn Jokilakian Oodi POIS
13 94 lkssu Tapiottaren Hugo H
13 95 lkssu Outavainun Finn ERI
13 96 lkssn Meracus Gala EH

14
14 97 lkssu Tapiottaren Hans ERI+
14 98 breu Yavanna`s Ulmer HYL
14 99 breu Majaniemen Outstanding Hazzel H
14 100 lkssu Myräkkälän HC Junnu ERI
14 101 lkssn Adalfiina ERI+ PN1 ROP
14 102 lkssu Amadeus ERI+ PU1 VSP
14 92 lkssu Rugdelias Wka Finn POIS

15
15 103 lkssn Metsäleimun Cilo EH
15 104 lkssu Eräaamun Jero POIS
15 105 bren Jola vom Junkenhof ERI+ PN2
15 106 lkssu Pictan Herkules POIS
15 107 lkssn Jokilakian Opaali EH
15 108 breu Van't Passant Joker H
15 109 lkssu Arkhimedes ERI+

16
16 110 breu Van't passant Jules POIS
16 111 lkssn Vesterin Aurolina ERI+
16 112 lkssu Jokilakian opelix ERI+
16 113 lkssu Eräaamun Jetsu POIS
16 114 lkssu Tapiottaren Hemming ERI+
16 115 bren Majaniemen Qikka Koff T
16 116 lkssn Katajakankaan Bernita ERI

17
17 117 bren Anonyymi Tequila H
17 118 lkssu Kuksapirtin Kapu ERI+
17 119 lkssn Outavainun Frida ERI+
17 120 lkssn Takapellon Kira EH
17 121 bren Klaphattens Ellaelaila T
17 122 lkssn Kuksapirtin Kata ERI+
17 123 lkssu Charleswood Sebastian ERI

18
18 124 bren Poppalaisen Beretta EH
18 125 bren Majaniemen Queen Koff EH
18 126 lkssu Riekkohaun Amigo H
18 127 lkssu Jokilakian oku H
18 128 lkssn Meracus Griselda EH
18 129 lkssn Pictan Gentiana H
18 130 lkssu Meracus Grando ERI+

19
19 131 breu Korpisydämen Axu EVA
19 132 lkssn Teerikuja Seireeni ERI+ PN4
19 133 lkssn Metsäleimun Caramelli H
19 134 lkssu Outavainun Gusti T
19 135 lkssu Meracus Garant ERI+
19 136 bren Majaniemen Quality Koff H
19 137 lkssu Alcapone EH

20
20 138 lkssu Metsäleimun Camo ERI+
20 139 lkssn Takapellon Lyyli H
20 140 bren Jolki Palki Koroleva POIS
20 141 bren Van't Passant Jasmin POIS
20 142 lkssu Teerikuja Sälli ERI
20 143 lkssu Teerikujan Sulo ERI+
20 144 lkssu Pictan Geronimo H

21
21 146 breu Majaniemen On The Run Hazzel H
21 147 lkssn Alajoen Mercedes ERI+
21 148 lkssn Outavainun Gin Tonic POIS
21 149 lkssu Outavainun Felix POIS
21 150 lkssu Gracchus vom Höllental ERI
21 151 lkssn Ezra V.D. Waltakke EH
21 171 lkssu Charleswood Sam EH

22
22 152 lkssn Tapiottaren Hjördis ERI+ PN3
22 153 bren Majaniemen One And All Hazzel H
22 154 lkssu Aristoteles ERI+ PU3
22 155 lkssn Outavainun Friia EH
22 156 lkssn Kolkinkosken LT Okariina EH
22 157 bren Poppalaisen Berdanka POIS
22 158 lkssu Pictan Herco EH

23
23 159 lkssn Metsäleimun Cira H
23 160 breu Ejupu POIS
23 161 bren Poppalaisen Browning H
23 162 lkssn Pispanmäen Viima ERI
23 163 lkssn Diiva POIS
23 164 lkssu Hytynkosken Amur ERI
23 165 lkssu Teerikujan Severi H

24
24 166 lkssu Vesterin Adrianus POIS
24 167 bren Jarlein Serenade POIS
24 168 lkssu Karpaleton Tummaluppo EH
24 169 lkssn Vesterin Adelyna EH
24 170 lkssn Charleswood Samantha ERI+
24 172 breu Eemos EH
24 145 breu Ari HYL

25
25 173 lkssu Eräaamun Jazz HYL
25 174 lkssn Hytynkosken Alma POIS
25 175 lkssu Myräkkälän HC Remu ERI+
25 176 breu Majaniemen Quasi Koff HYL KOKO
25 177 breu Poppalaisen Blazer HYL KOKO
25 178 lkssn Takapellon Minni H
25 179 lkssn Vindvinets Egeria EH

26
26 180 bren Majaniemen Otrolige Hazzel ERI+ PN1 VSP
26 181 lkssn Pictan Greta EH
26 182 lkssu Pispanmäen Viski ERI+
26 183 lkssu Karpaleton Tane EH
26 184 lkssu Pictan Hero EH
26 185 lkssu Taka-Tapiolan Jyrä EH
26 186 lkssn Pictan Gimma T
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 30.9.2015 17:36. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 27.9.2015 18:36

Sunnuntain NUO1-tuloksen saaneet koirat:
2 200 kkssu Carneval's Neahcil Minna ja Markku Keränen 87 NUO1 Juha Järvinen
8 242 pmsn Ansa Pekka Liukkonen 80 NUO1 Heimo Hongisto
10 253 pkssu Ajax vom Heiligenholz Marko siivikko 84 NUO1 Vesa Nummi
11 258 kkssn Korvanvaaran Brun-Hilla Mikko ja Henriikka Härkönen 92 NUO1 Matti Silvennoinen
12 266 kkssu Niputtajan NR Reipas Redi Pekkala Markus 85 NUO1 Pentti Kuronen
19 311 kkssn Hetteen Paju Juhani Sirniö 93 NUO1 Jarmo Katajamaa
20 319 kkssu Taikavuoren WS Viktor Lauri Kerman 85 NUO1 Olavi Sirviö
23 342 kkssn Usvasuon Ålga Jukka Rohkimainen 83 NUO1 Aki Hyvönen
24 343 kkssn Haipakan Imaesa Pasi Kokkonen 80 NUO1 Jouni Haapanen

Sunnuntain muut tulokset:

RYHMÄ Nro Rotu Koiran nimi PISTEET NUO TUOMARI
1 187 imsn Korpiaallon Pami 60 NUO2 Mika Vuorenmaa
1 188 kkssn Atrayente Dear Dilemma 0 POIS Mika Vuorenmaa
1 189 kkssn Teerenpelin RP Bertta 63 NUO2 Mika Vuorenmaa
1 190 kkssu Korvanvaaran Brun-Hero 31 NUO0 Mika Vuorenmaa
1 191 lkuvn Kallioalanteen Nata 0 POIS Mika Vuorenmaa
1 192 lkwsu Waldgemein Game Keeper 33 NUO0 Mika Vuorenmaa
1 193 pmsu Istäckets Crux 23 NUO0 Mika Vuorenmaa
1 290 kkssn Rikurovan Fanny 26 NUO0 Mika Vuorenmaa

2
2 194 kkssn Atrayente Deja Vuf 29 NUO0 Juha Järvinen
2 195 kkssu Atrayente Danish Hopper 25 NUO0 Juha Järvinen
2 196 lkuvn Your Choice Czeck Point 0 POIS Juha Järvinen
2 197 pkssu Liekki 31 NUO0 Juha Järvinen
2 198 pmsn Peltolakian Eleanor 33 NUO- Juha Järvinen
2 199 kkssu Turre 0 POIS Juha Järvinen
2 200 kkssu Carneval's Neahcil 87 NUO1 Juha Järvinen
2 280 pmsu Peltolakian Edelprinz 0 SULJETTU Juha Järvinen

3
3 201 brin Heinäaron Prada 0 POIS Sami Salo
3 202 lkuvn Gamemakers biscuit 26 NUO0 Sami Salo
3 203 kkssu Kolmentähden Jalo 32 NUO0 Sami Salo
3 204 kkssu Usvasuon Zico 70 NUO2 Sami Salo
3 205 kkssu Sulantamaan Niva 43 NUO3 Sami Salo
3 206 pkssn Lyyli 68 NUO2 Sami Salo
3 207 pmsn Tinka Vom Forstweg 32 NUO0 Sami Salo

4
4 208 kkssn Usvasuon Zalando 0 POIS Kimmo Vesanto
4 209 kkssu Viliman DJ Härmä 30 NUO0 Kimmo Vesanto
4 210 kkssu Northstorm's Antarktis 20 NUO0 Kimmo Vesanto
4 211 lkuvn Ruka Ahon Inka 33 NUO0 Kimmo Vesanto
4 212 pkssn Gitta vom Rötelstein 33 NUO0 Kimmo Vesanto
4 213 pmsn Mäyräsalon Siida 33 NUO0 Kimmo Vesanto
4 214 pmsn Mäyräsalon Siida 0 POIS Kimmo Vesanto

5
5 215 kkssn Laajanluovin Ylypiä 0 POIS Timo Ailio
5 216 kkssu Atrayente DR Feelgood 32 NUO0 Timo Ailio
5 217 kkssu Rikurovan Fredi 41 NUO0 Timo Ailio
5 218 pmsu Mäyräsalon Severi 35 NUO0 Timo Ailio
5 219 lkwsn Mimmtrix Lexington Af Susan 38 NUO0 Timo Ailio
5 220 pkwsn Ora Rotundo Bellona 46 NUO3 Timo Ailio
5 221 kkssn Hetteen Pihla 25 NUO0 Timo Ailio

6
6 222 kkssn Laajanluovin Yökiitäjä 53 NUO3 Parviainen Markku
6 265 kkssn Usvasuon Zena 19 NUO0 Parviainen Markku
6 224 kkssu Taikavuoren WS Juri 0 POIS Parviainen Markku
6 225 kkssu Taikavuoren WS Boris 63 NUO2 Parviainen Markku
6 226 lkuvu Ruka-ahon Iivari 25 NUO0 Parviainen Markku
6 227 pmsn Peltolakian Esterhazy 33 NUO0 Parviainen Markku
6 228 pmsn Peltolakian Erle 28 NUO0 Parviainen Markku

7
7 229 kkssn Northstrom's Arpavoitto 17 NUO- Juha Loukusa
7 230 kkssn Usvasuon Åtus 0 POIS Juha Loukusa
7 231 kkssu Ferhill´s Uhkku 0 POIS Juha Loukusa
7 232 kkssu Niputtajan NR Reipas Rape 48 NUO3 Juha Loukusa
7 233 lkwsn Ghostmoor's SJ Joy Of The Hunt 0 POIS Juha Loukusa
7 234 pmsn Peltolakian Eleganza 17 NUO0 Juha Loukusa
7 235 pmsn Mäyräsalon Siru 0 POIS Juha Loukusa
7 245 kkssu Northstorm´s Arpaonni 41 NUO0 Juha Loukusa

8
8 236 augsn Wildjane's Chapoutier Lesarènes 17 NUO0 Heimo Hongisto
8 237 kkssn Usvasuon Zoli 39 NUO0 Heimo Hongisto
8 238 kkssu Vitakiston jeppe 47 NUO3 Heimo Hongisto
8 239 kkssu Taikavuoren WS Igor 69 NUO2 Heimo Hongisto
8 240 lkuvu Ruka-ahon Iisakki 54 NUO3 Heimo Hongisto
8 241 pkssn Lilli 22 NUO0 Heimo Hongisto
8 242 pmsn Ansa 80 NUO1 Heimo Hongisto

9
9 243 kkssn Taikavuoren WS Nikita 36 NUO0 Olli Punkari
9 244 kkssn Kolmentähden Juanita 40 NUO3 Olli Punkari
9 246 pkssn Oona von Buchheim 38 NUO0 Olli Punkari
9 247 pkssn Jotoksen Kuura 10 NUO0 Olli Punkari
9 248 pmsu Mäyräsalon Sony 41 NUO0 Olli Punkari
9 249 sthu Coastal Stars Cholin Presto 17 NUO0 Olli Punkari

10
10 250 kkssu Takkaloimun Jäbäleisson 36 NUO0 Vesa Nummi
10 251 kkssu Haipakan Iikka 28 NUO0 Vesa Nummi
10 252 kkssu Hetteen Pastori 35 NUO0 Vesa Nummi
10 253 pkssu Ajax vom Heiligenholz 84 NUO1 Vesa Nummi
10 254 pkssu Jotoksen Karo 27 NUO0 Vesa Nummi


11
11 256 kkssu Kolmentähden Jallu 33 NUO0 Matti Silvennoinen
11 257 imsn Korpiaallon Pikku-Myy 39 NUO0 Matti Silvennoinen
11 258 kkssn Korvanvaaran Brun-Hilla 92 NUO1 Matti Silvennoinen
11 259 kkssu Atrayente Darth Vader 70 NUO2 Matti Silvennoinen
11 260 pkssu Ben Vom Angerln 37 NUO0 Matti Silvennoinen
11 261 sthn Coastal Stars Cruses Staccato 8 NUO0 Matti Silvennoinen

12
12 262 bbsn Gyldenskovs Jaga 16 NUO0 Pentti Kuronen
12 263 imsn Korpiaallon Pretty 14 NUO0 Pentti Kuronen
12 264 kkssn Carneval's Nienna 0 POIS Pentti Kuronen
12 223 kkssn Usvasuon Åsna 62 NUO2 Pentti Kuronen
12 266 kkssu Niputtajan NR Reipas Redi 85 NUO1 Pentti Kuronen
12 267 kkuvu Tangrams Habibi 17 NUO0 Pentti Kuronen
12 268 pmsu Peltolakian Eckewart 30 NUO0 Pentti Kuronen

13
13 269 kkssn Teerenpelin RP Milli 45 NUO0 Jussi Suomaa
13 270 kkssu Teerenpelin Usko 30 NUO0 Jussi Suomaa
13 271 kkuvu Zöldmali Nemes 47 NUO3 Jussi Suomaa
13 272 pmsn Münstersystrarnas Bonvita 31 NUO0 Jussi Suomaa
13 273 pmsn Münstersystrarnas Bemachon 65 NUO0 Jussi Suomaa
13 274 kkssu Teerenpelin RP Daniel 39 NUO0 Jussi Suomaa

14
14 275 brin Ciano Venatos D'ursus 8 NUO0 Marko Paukkeri
14 276 kkssn Atrayente Dare Devil 66 NUO2 Marko Paukkeri
14 277 kkssn Kolmentähden Jonkeri 69 NUO2 Marko Paukkeri
14 278 kkssu Korvanvaaran Brun-Humu 28 NUO0 Marko Paukkeri
14 279 kkssu Viliman DJ Jätkä 0 POIS Marko Paukkeri
14 281 pmsn Asteriina 55 NUO3 Marko Paukkeri

15
15 282 kkslu Porsche Z Milhostovských Polí 17 NUO0 Jari Karmala
15 283 kkssn Northstorm's Avalanche 27 NUO0 Jari Karmala
15 284 kkssu Niputtaja NR Reipas Remu 60 NUO2 Jari Karmala
15 285 lkwsn Trubon Guste Trakhaos 30 NUO0 Jari Karmala
15 286 pmsu Mäyräsalon Salamander 69 NUO2 Jari Karmala
15 287 kkssn Riekkosaajon Askel 33 NUO0 Jari Karmala

16
16 288 kkssu Taikavuoren WS Nikolai 0 POIS Raimo Polvi
16 289 khgn Awattaren Madam Irene 68 NUO2 Raimo Polvi
16 291 kkssn Rikurovan Fiona 41 NUO0 Raimo Polvi
16 292 kkuvn Tangrams ihQ-daa 25 NUO0 Raimo Polvi
16 293 pkssn Armi Vom Heiligenholz 74 NUO2 Raimo Polvi
16 294 pmsn Mäyräsalon Saaga 0 POIS Raimo Polvi

17
17 295 kkssn Kulkurinpojan Sissi 31 NUO0 Juha Tuulaniemi
17 296 kkssn Rikurovan Gimma 0 POIS Juha Tuulaniemi
17 297 imsn Korpiaallon Peppi 32 NUO0 Juha Tuulaniemi
17 298 kkssn Peppi 25 NUO0 Juha Tuulaniemi
17 299 kkssn Taikavuoren WS Maatuska 51 NUO3 Juha Tuulaniemi
17 300 lkuvu Kalloalanteen Jalo 34 NUO0 Juha Tuulaniemi
17 301 pmsu Athos 20 NUO0 Juha Tuulaniemi

18
18 302 kkssn Atrayente Doris Day 56 NUO3 Harri Bovellan
18 303 kkssu Rikurovan Guru 33 NUO0 Harri Bovellan
18 304 kkssu Korvanvaaran Brun-Huti 38 NUO0 Harri Bovellan
18 305 lkuvn Kallioalanteen Rosamunda 9 NUO0 Harri Bovellan
18 307 pmsn Peltolakian Espresso 0 POIS Harri Bovellan
18 308 pmsn Axa 33 NUO0 Harri Bovellan

19
19 309 kkssn Kanervakaarron BP Hulda 34 NUO0 Jarmo Katajamaa
19 310 kkssn Kolmentähden Jalotar 64 NUO2 Jarmo Katajamaa
19 311 kkssn Hetteen Paju 93 NUO1 Jarmo Katajamaa
19 312 kkssu Kanervakaarron BP Bart 0 POIS Jarmo Katajamaa
19 313 kkssu Usvasuon Årre 39 NUO0 Jarmo Katajamaa
19 314 lkwsn Waldgemein Game Fair 0 POIS Jarmo Katajamaa
19 315 pmsu Manzano 33 NUO0 Jarmo Katajamaa
19 255 bbsu Canine Guvge 8 NUO0 Jarmo Katajamaa
19 306 lkuvn Canine Thunder Dancer 16 NUO0 Jarmo Katajamaa

20
20 316 brin You Can Set Fire To The Rain 30 NUO0 Olavi Sirviö
20 317 kkssn Laajanluovin yt-vastaava 62 NUO2 Olavi Sirviö
20 318 kkssu Korvanvaaran Brun-Höpö 66 NUO2 Olavi Sirviö
20 319 kkssu Taikavuoren WS Viktor 85 NUO1 Olavi Sirviö
20 320 kkuvn ZöldMali Joli 20 NUO- Olavi Sirviö
20 321 pmsu Istäckets Argo 14 NUO0 Olavi Sirviö
20 322 pmsu Arwid 59 NUO3 Olavi Sirviö

21
21 323 kkssn Riekkosaajon Auhti 25 NUO0 Kari Hukkanen
21 324 kkssn Taikavuoren ws Tamara 34 NUO0 Kari Hukkanen
21 325 kkssn Taikavuoren WS Riesa Raisa 41 NUO0 Kari Hukkanen
21 326 kkssu Niputtajan NR Reipas Ransu 31 NUO0 Kari Hukkanen
21 327 kkssu Kulkuripojan Hessu 74 NUO2 Kari Hukkanen
21 328 lkuvn Ruka-ahon Inari 32 NUO0 Kari Hukkanen
21 329 lkwsu Neo Nord Ässä des Brumes des Bois 8 NUO0 Kari Hukkanen

22
22 330 kkssn Rikurovan Gira 75 NUO2 Martti Peltonen
22 331 kkssu Haipakan Iivana 59 NUO3 Martti Peltonen
22 332 kkssu Usvasuon Åke 56 NUO3 Martti Peltonen
22 333 pkssn Lara 64 NUO2 Martti Peltonen
22 334 pmsn Alma 26 NUO0 Martti Peltonen
22 335 sipsn Jardine du Clos Maldav 0 POIS Martti Peltonen

23
23 336 kkssn Teerenpelin BJ Alma 0 POIS Aki Hyvönen
23 337 pkssn Westfalen´s Dana 33 NUO0 Aki Hyvönen
23 338 pmsn Peltolakian Elisabeth 0 POIS Aki Hyvönen
23 339 pmsu Ramiro 0 POIS Aki Hyvönen
23 340 spin Donna Liberata´s Karolina 0 POIS Aki Hyvönen
23 341 spin Wanhanpirtin Charlotte Braun 20 NUO- Aki Hyvönen
23 342 kkssn Usvasuon Ålga 83 NUO1 Aki Hyvönen

24
24 343 kkssn Haipakan Imaesa 80 NUO1 Jouni Haapanen
24 344 kkssn Laajanluovin Ylivoemanen 0 POIS Jouni Haapanen
24 345 kkssu Vitakiston Kamu 31 NUO0 Jouni Haapanen
24 346 pmsn Mäyräsalon Sirina 41 NUO0 Jouni Haapanen
24 347 pmsn Mäyräsalon Sani 39 NUO0 Jouni Haapanen
24 348 pmsu Habanero 27 NUO0 Jouni Haapanen

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkari 2015-tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 28.9.2015 11:13

Iltapäivälle semifinaaliin jatkavat seuraavat koirat:

lkssn Myräkkälän HC Ira, om. Tommi Kinnunen
lkssn Myräkkälän HC Emmi, om. Ari Paananen
lkssn Pispanmäen Väkkärä, om. Jukka Mäkelä
lkssu Amadeus, om. Tiina Pakarinen & Antti Mäkynen
kkssu Carneval's Neahcil om. Minna ja Markku Keränen
lkssu Jakkilan Koda, om. Jere Ahola
lkssu Pictan Game, om. Komu Krista ja Harri
kkssu Niputtajan NR Reipas Redi, om. Pekkala Markus

Iltapäivällä pidetään välikritiikki, jossa selviää finaalikoirat.

Vastaa Viestiin