Junkkarin 2016 Tulokset

Junkkarin tiedotuskanava

Valvoja: Maarit Seppänen

Vastaa Viestiin
Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Junkkarin 2016 Tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 24.9.2016 17:07

Tähän viestiketjuun tulevat tämän vuoden Junkkari tulokset

Tulokset:

1. kkssn Honkahovin Theta, om. Maria Ahlbäck
2. kkssn Sänki-Siirin Rilla, om Tunninen Harri
3. lkssn Don Korleone's van Käpy, om. Tytti Kankaanpää & A-P Hakkarainen
4. kkssn Sänki-Siirin Raita, om Jesse Santti
5. lkssu Sysiässän Sundance, om Jyri Hänninen
6. lkssu Lillös T Dave Sebin, om. Kari Kaikkonen

Onnea kaikille osallistujille, sekä finalisteille! Ja kiitos loistavasta yhteistyöstä kaikille ryhmätuomareille, sekä junkkaritoimikunnalle tästä vuodesta!

-Anu ja Soile!





Finaalikoirat:

4 kkssn Sänki-Siirin Rilla
22 kkssn Honkahovin Theta
192 lkssn Don Korleone's van Käpy
64 kkssn Sänki-Siirin Raita
151 lkssu Sysiässän Sundance kid
165 lkssu Lillös T Dave Sebin


Aamupäivän ryhmät:
RYHMÄ 1 Kemppainen Pekka

22 kkssn Honkahovin Theta Maria Ahlbäck
30 kkssn Hietasiinan AS Ruuti Simo Hietalahti
165 lkssu Lillös T Dave Sebin Kari Kaikkonen
178 breu Almkullens Frasse Kenneth Gråhn

RYHMÄ 2 Silvennoinen Matti

4 kkssn Sänki-Siirin Rilla Tunninen Harri
17 kkssn Hietasiinan AS Moonlight Hyttinen Jukka
161 lkssu Rönnmorens tesso Sirkka-Liisa Niskanen
271 lkssn Nortin Melissa Juha Ylimäki

RYHMÄ 3 Pollari Jukka

37 kkssu Rikurovan Hemmo Siren Janika
64 kkssn Sänki-Siirin Raita Jesse Santti
192 lkssn Don Korleone's van Käpy Tytti Kankaanpää & A-P Hakkarainen

RYHMÄ 4 Salo Sami

81 kkssn Sänki-Siirin Rita Risto Kirjavainen
97 kkssn Rikurovan Iira Haarala Juho
151 lkssu Sysiässän Sundance kid Jyri Hänninen

RYHMÄ 5, Punkari Olli

23 kkssn Metsänhoitajan Biene Antti-Matti Siikala
136 kkssn Taikavuoren CW Rainbow Dash Kari Hukkanen
221 lkssn Sysiässän Mustamaija Paula Torro
238 lkssn Mehtäherran Hilari Mikko Luhtaniemi
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 26.9.2016 14:25. Yhteensä muokattu 5 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkarin 2016 Tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 24.9.2016 17:09

Lauantain KAER-tulokset

NUO1-tulokset 13kpl

1 4 kkssn Sänki-Siirin Rilla Tunninen Harri 83 NUO1 Ahti Lehtinen
3 17 kkssn Hietasiinan AS Moonlight Hyttinen Jukka 83 NUO1 Heimo Hongisto
4 22 kkssn Honkahovin Theta Maria Ahlbäck 90 NUO1 Juha Järvinen
4 23 kkssn Metsänhoitajan Biene Antti-Matti Siikala 83 NUO1 Juha Järvinen
5 30 kkssn Hietasiinan AS Ruuti Simo Hietalahti 83 NUO1 Jouko Kalmari
6 37 kkssu Rikurovan Hemmo Siren Janika 83 NUO1 Eija Rantanen
10 64 kkssn Sänki-Siirin Raita Jesse Santti 85 NUO1 Aki Turkia
12 81 kkssn Sänki-Siirin Rita Risto Kirjavainen 83 NUO1 Lauri Rauma
13 88 kkssn Honkahovin Taikakuu Anne ja MIka Paasonen 89 NUO1 Vesa Nummi
13 91 kkssu Carneval´s Ohcci Jussi Heikkinen ja Riina Romppainen 80 NUO1 Vesa Nummi
14 97 kkssn Rikurovan Iira Haarala Juho 85 NUO1 Ari Suilamo
17 114 kkssu Köpi Henna Korniloff, Jukka Väisänen 89 NUO1 Harri Bovellan
20 136 kkssn Taikavuoren CW Rainbow Dash Kari Hukkanen 85 NUO1 Seppo Eerola



Ryhmä Nro Rotu Koiran nimi PISTEET NUO TUOMARI
1 1 kkssu Pehkolan EJ Ytte 33 NUO0 Ahti Lehtinen
1 2 spin Jasmina Theogonia Black 25 NUO0 Ahti Lehtinen
1 3 kkssn Nortin Paprica 34 NUO0 Ahti Lehtinen
1 4 kkssn Sänki-Siirin Rilla 83 NUO1 Ahti Lehtinen
1 5 kkssn Brunontytön Gore 74 NUO2 Ahti Lehtinen
1 6 kkssn Nortin Pimu 33 NUO0 Ahti Lehtinen
1 7 kkssu Taikavuoren CW Star Hunter 74 NUO2 Ahti Lehtinen

Ryhmä 2
2 8 pmsn Tätinkiven Syreeni 38 NUO0 Jukka Pollari
2 9 kkssn Taikavuoren Kurppa 75 NUO2 Sami Salo
2 10 kkssn Hietasiinan AS Rusina 42 NUO3 Sami Salo
2 11 kkssn Taikavuoren Kiusa 54 NUO3 Sami Salo
2 12 kkssn Mehtuuttajan RY Justiinsa 0 POIS Sami Salo
2 13 kkssn Viipyketun Seuraneiti 41 NUO0 Sami Salo
2 14 kkssn Honkahovin Tara Tattara 14 NUO0 Sami Salo

Ryhmä 3
3 15 kkssu Hietasiinan AS Ransu 74 NUO2 Heimo Hongisto
3 16 pmsn Piänmynsterkoer A Mandel 35 NUO0 Heimo Hongisto
3 17 kkssn Hietasiinan AS Moonlight 83 NUO1 Heimo Hongisto
3 18 kkssn Kessu-Kustaan VK Selma 44 NUO3 Heimo Hongisto
3 19 kkssu Nortin Pataässä 0 POIS Heimo Hongisto
3 20 kkssu Honkahovin Tapfer 29 NUO0 Heimo Hongisto
3 21 kkssn Nastasti NJ Sopupeli 34 NUO0 Heimo Hongisto

Ryhmä 4
4 22 kkssn Honkahovin Theta 90 NUO1 Juha Järvinen
4 23 kkssn Metsänhoitajan Biene 83 NUO1 Juha Järvinen
4 24 kkssn Nastasti NJ Silmäpeli 22 NUO0 Juha Järvinen
4 25 pmsu Järpmyren's Cent 60 NUO2 Juha Järvinen
4 26 kkssn Sänki-Siirin Ruusa 31 NUO0 Juha Järvinen
4 27 kkssn Amanda 0 POIS Juha Järvinen
4 28 pkssn Bonnie von Kollersdorf 0 POIS Juha Järvinen

Ryhmä 5
5 29 pmsu Tasakallion Kimi 53 NUO3 Jouko Kalmari
5 30 kkssn Hietasiinan AS Ruuti 83 NUO1 Jouko Kalmari
5 31 pkssn Amy von der Mandl Wiese 36 NUO0 Jouko Kalmari
5 32 kkssn Mehtuuttajan RY Jatta 0 POIS Jouko Kalmari
5 33 kkssu Nastasti NJ Aapeli 62 NUO2 Jouko Kalmari
5 34 kkssn Mustakallion Missi 63 NUO2 Jouko Kalmari
5 35 kkssu Aittonevan Double Champ 0 POIS Jouko Kalmari

Ryhmä 6
6 36 kkssu Honkahovin Teutooni 23 NUO0 Eija Rantanen
6 37 kkssu Rikurovan Hemmo 83 NUO1 Eija Rantanen
6 38 kkssn Hietasiinan AS Alma 8 NUO0 Eija Rantanen
6 39 kkssu Kitiremun Harald 78 NUO2 Eija Rantanen
6 40 kkssn Nortin Peggy Sue 26 NUO0 Eija Rantanen
6 41 spin Riekonnaurun Agata 0 POIS Eija Rantanen
6 42 pmsu Piänmynsterkoer A Plätti 29 NUO0 Eija Rantanen

Ryhmä 7
7 43 kkssu Takkaloimun JP White Grouse 47 NUO3 Jukka Pollari
7 44 kkssn Taikavuoren CW Leisku 26 NUO0 Jukka Pollari
7 45 kkssn Metsänhoitajan Bessy 20 NUO0 Jukka Pollari
7 46 pmsu Piänmynsterkoer A Jamikka 0 POIS Jukka Pollari
7 47 kkssn Pehkolan EJ Lilli 0 POIS Jukka Pollari
7 48 kkssu Kitiremun Horatio 47 NUO0 Jukka Pollari
7 49 pmsu Bicado's Frans 37 NUO0 Jukka Pollari

Ryhmä 8
8 50 spin Riekonnaurun Alma 44 NUO3 Pekka Kemppainen
8 51 kkssu Honkahovin Toti 0 POIS Pekka Kemppainen
8 52 kkssn Metsänhoitajan Briska 61 NUO2 Pekka Kemppainen
8 53 kkssn Brunontytön Habicht 47 NUO3 Pekka Kemppainen
8 54 kkssu Nortin Paavo 26 NUO0 Pekka Kemppainen
8 55 kkssn Aamutuulen Gunhild 17 NUO0 Pekka Kemppainen
8 56 kkssn Laajanluovin Åu Nou 55 NUO3 Pekka Kemppainen

Ryhmä 9
9 57 kkssu Tankolammen Onnen Uuno 61 NUO2 Timo Hakkarainen
9 58 kkssn Taikavuoren CW Ti-Ra-Mi-Su 0 POIS Timo Hakkarainen
9 59 kkssu Kessu-Kustaan VK Pepponen 51 NUO3 Timo Hakkarainen
9 60 pmsn Tätinkiven Pihka 61 NUO2 Timo Hakkarainen
9 61 kkssn Brunontytön Fresita 63 NUO2 Timo Hakkarainen
9 62 kkssn Vintilätuule MN Nattanen 0 POIS Timo Hakkarainen
9 63 pkssn Keiturinvuoren Briima 43 NUO0 Timo Hakkarainen

Ryhmä 10
10 64 kkssn Sänki-Siirin Raita 85 NUO1 Aki Turkia
10 65 kkssu Ferhill`s Vaarri 37 NUO0 Aki Turkia
10 66 kkssu Brunontytön Fizz 33 NUO0 Aki Turkia
10 67 kkssu Kessu-Kustaan VK Elän Itselleni 49 NUO3 Aki Turkia
10 68 pkssn Keiturinvuoren Bianca 17 NUO0 Aki Turkia
10 69 kkssn Laajanluovin Åån Erilainen 63 NUO2 Aki Turkia
10 70 kkssn Taikavuoren Applejack 62 NUO2 Aki Turkia

Ryhmä 11
11 71 kkssn Kessu-Kustaan VK Rutatuta 39 NUO0 Harri Siivonen
11 72 kkssu Viipyketun Sensaatio 40 NUO3 Harri Siivonen
11 73 pmsn Tätinkiven Aava 44 NUO3 Harri Siivonen
11 74 kkssn Kessu-kustaan VK Onnen Enkeli 0 POIS Harri Siivonen
11 75 kkssu Masa 43 NUO3 Harri Siivonen
11 76 kkssu Brunontytön Hofer 45 NUO3 Harri Siivonen
11 77 kkuvn Tangrams Moulin Rogue 0 POIS Harri Siivonen

Ryhmä 12
12 78 kkssn Metsänhoitajan Beta 16 NUO0 Lauri Rauma
12 79 kkssn Mustakallion Milli 33 NUO0 Lauri Rauma
12 80 kkssu Hietasiinan AS Urho 66 NUO2 Lauri Rauma
12 81 kkssn Sänki-Siirin Rita 83 NUO1 Lauri Rauma
12 82 kkssn Ronja 36 NUO0 Lauri Rauma
12 83 pmsu Piänmynsterkoer A Stjärnuddi 8 NUO0 Lauri Rauma
12 84 pkssn Ira vom Fliethbachtal 27 NUO0 Lauri Rauma

Ryhmä 13
13 85 kkssu Brunontytön Gale 39 NUO0 Vesa Nummi
13 86 kkssu Vintiläntuuli AE Vikke 0 POIS Vesa Nummi
13 87 kkssn Nortin Pulu 76 NUO2 Vesa Nummi
13 88 kkssn Honkahovin Taikakuu 89 NUO1 Vesa Nummi
13 89 pkssn Angie von der Mandl Wiese 37 NUO0 Vesa Nummi
13 90 spin Riekonnaurun Annu 24 NUO0 Vesa Nummi
13 91 kkssu Carneval´s Ohcci 80 NUO1 Vesa Nummi

Ryhmä 14
14 92 kkssu Nortin Pommi 20 NUO0 Ari Suilamo
14 93 kkssu Hietasiinan AS Totti 31 NUO0 Ari Suilamo
14 94 kkssu Aamutuulen Helge 30 NUO0 Ari Suilamo
14 95 pkssu Keiturinvuoren Buko 30 NUO0 Ari Suilamo
14 96 pmsu Tasakallion Kamu 47 NUO0 Ari Suilamo
14 97 kkssn Rikurovan Iira 85 NUO1 Ari Suilamo
14 98 kkssn Metsänhoitajan Babs 0 POIS Ari Suilamo

Ryhmä 15
15 99 kkssn Aamutuulen Signy 0 POIS Mervi Kukkonen
15 100 pkssn Biana von Kollersdorf 37 NUO0 Mervi Kukkonen
15 101 kkssn Eräopen Peppi 57 NUO3 Mervi Kukkonen
15 102 kkssn Nastasti NJ Simppeli 33 NUO0 Mervi Kukkonen
15 103 kkssu Rikurovan Intos 32 NUO0 Mervi Kukkonen
15 104 kkssn Kitiremun Hera 75 NUO2 Mervi Kukkonen
15 105 kkuvn Tangrams Mimosa 0 POIS Mervi Kukkonen

Ryhmä 16
16 106 kkssu Taikavuoren Kooma 37 NUO0 Juha Loukusa
16 107 kkssn Brunontytön Heym 53 NUO3 Juha Loukusa
16 108 kkssu Mehtuuttajan RY Jacques Cousteau 33 NUO0 Juha Loukusa
16 109 kkssu Otus Maximus 27 NUO0 Juha Loukusa
16 110 kkssu Mustakallion Marlon 16 NUO0 Juha Loukusa
16 111 pmsn Piänmynsterkoer A Fiikuna 38 NUO0 Juha Loukusa
16 112 kkssn Brunontytön Hawke 41 NUO0 Juha Loukusa

Ryhmä 17
17 113 spiu Riekonnaurun Ahti 0 POIS Harri Bovellan
17 114 kkssu Köpi 89 NUO1 Harri Bovellan
17 115 kkssu Nastasti NJ Menopeli 25 NUO0 Harri Bovellan
17 116 kkssn Kitiremun Hali 21 NUO0 Harri Bovellan
17 117 kkssn Brozhunters Inca 0 POIS Harri Bovellan
17 118 kkssn Kitiremun Hertta 38 NUO0 Harri Bovellan
17 119 kkssu Kulkurinpoika Topi 0 POIS Harri Bovellan

Ryhmä 18
18 120 kkuvu Tangrams Max 42 NUO0 Martti Peltonen
18 121 kkuvu Tangrams Magnifique 40 NUO0 Martti Peltonen
18 122 kkssu Brunontytön Heckler 32 NUO0 Martti Peltonen
18 123 kkssu Taikavuoren Cw Lord Tirek 73 NUO2 Martti Peltonen
18 124 kkssu Albert 42 NUO0 Martti Peltonen
18 125 kkssu Takkaloimun JP Black Grouse 44 NUO0 Martti Peltonen
18 126 kkssn Honkahovin Tuhma 57 NUO0 Martti Peltonen

Ryhmä 19
19 127 pkssu Apoll von der Mandl Wiese 39 NUO0 Tommi Kinnunen
19 128 kkssu Kitiremun Hemuli 39 NUO0 Tommi Kinnunen
19 129 kkssu Honkahovin Tunkki 39 NUO0 Tommi Kinnunen
19 130 kkssn Hietasiinan AS Molli 40 NUO3 Tommi Kinnunen
19 131 kkssu Honkahovin Thor 38 NUO0 Tommi Kinnunen
19 132 kkssn Hietasiinan AS Karma 48 NUO3 Tommi Kinnunen
19 133 kkssn Kitiremun Hartwall 63 NUO2 Tommi Kinnunen

Ryhmä 20
20 134 pmsn Tätinkiven Nuoska 35 NUO0 Seppo Eerola
20 135 kkssu Mustakallion Mosku 57 NUO3 Seppo Eerola
20 136 kkssn Taikavuoren CW Rainbow Dash 85 NUO1 Seppo Eerola
20 137 kkssu Eräopen Paavo 47 NUO3 Seppo Eerola
20 138 kkssn Laajanluovin Åiristo 0 POIS Seppo Eerola
20 139 kkssu Nortin Pennitön 50 NUO3 Seppo Eerola
20 140 kkssn Kitiremun hulda 41 NUO3 Seppo Eerola

Ryhmä 21
21 141 pmsu Pianmynsterkoer A Spindeli 20 NUO0 Jukka Hannus
21 142 kkssu Brunontytön Hauptmann 67 NUO2 Jukka Hannus
21 143 kkssu Brunontytön Gunman 63 NUO2 Jukka Hannus
21 144 kkssu Laajanluovin Ååppeli 74 NUO2 Jukka Hannus
21 145 kkssu Mustakallion Morris 48 NUO3 Jukka Hannus
21 146 kkssu Aamutuulen Freyr 0 POIS Jukka Hannus
21 147 kkssu Viipyketun Sampioni 29 NUO0 Jukka Hannus
Viimeksi muokannut Anu Sirviö, 24.9.2016 18:06. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkarin 2016 Tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 24.9.2016 17:11

Lauantain ulkomuotokatselmuksen tulokset: jos on ERI+ - koira on päässyt PU / PN kehään

Ryhmä Nro Nimi UK HUOM
1 148 Meracus Havanna ERI+
1 149 Usnavin Elster ERI+
1 150 Greygem Aura ERI+ PN2
1 151 Sysiässän Sundance ERI+
1 152 Metsäleimun Biegga ERI
1 153 Lisa von Friesland ERI+ PN2
1 154 Greygem Ares ERI+ PU1, ROP

Ryhmä 2
2 155 Eräaamun Debi ERI+ PN1, VSP
2 156 GottaGo Of The Seventh Son ERI+ PU3
2 157 Haltijapuiston Kide ERI+
2 158 Riekkohaun Cheri H
2 159 Almkullens Fia POIS
2 160 Rönnmorens Aya EH
2 161 Rönnmorens tesso H

Ryhmä 3
3 162 Mehtäherran Hellikki ERI+
3 163 Usnavin Adler ERI+
3 164 Lola von Friesland POIS
3 165 Lillös T Dave Sebin H
3 166 Karpaleton Sissi EH
3 167 Fikret's Gimme Fire POIS
3 168 Jade vom Klünenmoor H

Ryhmä 4
4 169 Greygem Aglaia EH
4 170 Nortin Martta ERI+
4 171 Pispanmäen Wendy ERI+
4 172 Eräaamun Durant ERI
4 173 Pispanmäen Wagner ERI
4 174 Primeiro Findabird ERI+ PN1, ROP
4 175 Karpaleton Sasu H

Ryhmä 5
5 176 Almkullens Freja POIS
5 177 Taka-Tapiolan Tuisku EH
5 178 Almkullens Frasse ERI+ PU2
5 179 Ordon Moon Eyes EH
5 180 Karpaleton Saku H
5 181 Eräaamun Dante ERI+ PU4
5 182 Ehtoyön Jusu H

Ryhmä 6
6 183 Extasis Locura EH
6 184 Ginger v.d. Stroomdrift EH
6 185 Heinäaron Mi Amor ERI
6 186 Gangster v.d Stroomdrift ERI
6 187 Asti POIS
6 188 Metsäleimun Beretta ERI+ PN3
6 189 Sysiässän Doc Holliday ERI+

Ryhmä 7
7 190 Taka-Tapiolan Tuikku EH
7 191 Yavanna's Valerie ERI+ PN4
7 192 Don Korleone's van Käpy ERI
7 193 Snow Grouse's Sunrise HYL
7 194 Karpaleton Sisu POIS
7 195 Outavainun Hektor HYL
7 196 Don Korleone's Van Wagner ERI+ PU1, ROP

Ryhmä 8
8 197 Primeiro Firefighter ERI+ PU1, VSP
8 198 Sandlands Akki ERI+
8 199 Riekkoalbuksen Fidele POIS
8 200 Karpaleton Suokukka HYL
8 201 Usnavin Merlin ERI+
8 202 Greygem Astraia POIS
8 203 Ehtoyön Jemma ERI

Ryhmä 9
9 204 Meracus Isolde ERI
9 205 Hurttahalmeen Ahonkulkija ERI
9 206 Meracus Igor H
9 207 Luokin Damien ERI+ PU1, ROP
9 208 Van't Passant Living Radar POIS
9 209 Aukea-ahon Bomber EVA
9 210 Björnkärrets Mr Enso EH

Ryhmä 10
10 211 Yavanna's Walter ERI+ PU4
10 212 Greygem Artemis ERI+ PN1, VSP
10 213 Haltijapuiston Kamu EH
10 214 Sysiässän Jokeri EH
10 215 Van`t Passant Le Mans ERI
10 216 Sandlands Ajax EH
10 217 Ehtoyön Jose H

Ryhmä 11
11 218 Pispanmäen Wanda EH
11 219 J De Passemarais ERI+ PU3
11 220 Hurttahalmeen Allinkantaja EH
11 221 Sysiässän Mustamaija ERI+
11 222 Aukea-Ahon Bosse EH
11 223 Rönnmorens Kawa EH
11 224 Majaniemen Runner Kathlee T

Ryhmä 12
12 225 Majaniemen Rebel Kathlee EH
12 226 Nortin Meeri ERI+
12 227 Meracus Iona POIS
12 228 Karpaleton Sulo H
12 229 Aukea-ahon Bertta POIS
12 230 Nortin Miina ERI+
12 231 Jarlein Annabella EH

Ryhmä 13
13 232 Metsätien Rena EH
13 233 Alpertti H
13 234 Karpaleton Selma ERI+
13 235 Hurttahalmeen aamunrusko EH
13 236 Majaniemen Reckless Kathlee POIS
13 237 Usnavin Rotmilan ERI
13 238 Mehtäherran Hilari H

Ryhmä 14
14 239 Snow Grouse's Spring Sun ERI+
14 240 Riekkohaun Carlos POIS
14 241 Mehtäherran Hubertti EH
14 242 Pispanmäen Woti ERI+
14 243 Riekkohaun Chili POIS
14 244 Eräaamun Dogi ERI
14 245 Sysiässän Ruuturouva EH

Ryhmä 15
15 246 Meracus Ixus EH
15 247 Luotosen Jemma ERI+ PN3
15 248 Nortin Magnum ERI+ PU3
15 249 Taka-Tapiolan Taisto ERI+
15 250 Meracus Hanno ERI +
15 251 Tiszatáji Vadàsz Darda ERI+ PN2
15 252 Qasida's ag lucky blue POIS

Ryhmä 16
16 253 Eräaamun Deici POIS
16 254 Meracus Idax POIS
16 255 Gamepoint Taiga EH
16 256 Terrisuon Cora ERI+
16 257 Meracus Irox ERI
16 258 Greygem Athena ERI
16 259 Snow Grouses Sun Dance EH

Ryhmä 17
17 260 Eirams Intensiva Irra POIS
17 261 Haltijapuiston Kaunotar EH
17 262 Kotalan Bimmu EH
17 263 Cikoria ERI
17 264 Alma POIS
17 265 Luokin Diego H
17 266 Sysiässän Patajätkä H

Ryhmä 18
18 267 Your Choice ZZ Top EVA
18 268 Majaniemen Raccoon Kathlee POIS
18 269 Meracus Hope ERI+ PN4
18 270 Gottago Sixth Sense H
18 271 Nortin Melissa ERI+
18 272 Greygem Atlas ERI+ PU2

Ryhmä 19
19 273 Taka-Tapiolan Tahto H
19 274 Majaniemen Respect Kathlee ERI+
19 275 Riekkoalbuksen Fernand EH
19 276 Charleswood Tosca POIS
19 277 Pyypellon Jeri H
19 278 Riekkohaun Camu ERI+ PU2

Ryhmä 20
20 279 Pispanmäen Wicke ERI
20 280 Majaniemen Regina Kathlee EH
20 281 Usnavin Henne ERI+
20 282 Sysiässän Calamity Jane ERI
20 283 Riekkoalbuksen Fitzroy EH
20 284 Hurttahalmeen Ajannäyttäjä ERI+ PU3

Ryhmä 21
21 285 Kotalan Bria ERI+
21 286 Luokin Diandra ERI+ PN1, VSP
21 287 Meracus Indigo ERI+
21 288 Almkullens Foppa POIS
21 289 Ukkonen ERI+ PU2
21 290 Terrisuon Cirppu ERI+ PN2

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkarin 2016 Tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 25.9.2016 16:59

Sunnuntain ulkomuotokatselmuksen tulokset, sekä BIS

BIS1 KKSS 97 Rikurovan Iira Haarala Juho
BIS2 BRE 207 Luokin Damien Halonen Ahti
BIS3 LKWS 154 Greygem Ares Taina Mikkonen
BIS4 LKSS 196 Don Korleone's Van Wagner Pia Valtonen

Rotunsa parhaat koirat
KKSS 97 Rikurovan Iira Haarala Juho
SPI 50 Riekonnaurun Alma Salla Finnilä
PMS 16 Piänmynsterkoer A Mandel Minna Runtti ja Joonas Kutilainen
PKSS 63 Keiturinvuoren Briima Piia ja Keimo Ketvell
KKUV 121 Tangrams Magnifique Jarno Tuominen
LKSS 196 Don Korleone's Van Wagner Pia Valtonen
BRE 207 Luokin Damien Halonen Ahti
LKWS 154 Greygem Ares Taina Mikkonen
BRI EI ROP
LKUV 174 Primeiro Findabird Pasi Eskelinen
PDB EI ROP



Ryhmä Nro Rotu Koiran nimi UK HUOM
1 1 kkssu Pehkolan EJ Ytte ERI+ PU3
1 2 spin Jasmina Theogonia Black ERI
1 3 kkssn Nortin Paprica ERI+ PN3
1 4 kkssn Sänki-Siirin Rilla ERI
1 5 kkssn Brunontytön Gore EH
1 6 kkssn Nortin Pimu POIS
1 7 kkssu Taikavuoren CW Star Hunter EH

Ryhmä 2
2 8 pmsn Tätinkiven Syreeni ERI+ PN2
2 9 kkssn Taikavuoren Kurppa ERI
2 10 kkssn Hietasiinan AS Rusina POIS
2 11 kkssn Taikavuoren Kiusa EH
2 12 kkssn Mehtuuttajan RY Justiinsa POIS
2 13 kkssn Viipyketun Seuraneiti EH
2 14 kkssn Honkahovin Tara Tattara POIS

Ryhmä 3
3 15 kkssu Hietasiinan AS Ransu ERI+
3 16 pmsn Piänmynsterkoer A Mandel ERI+ PN1 ROP
3 17 kkssn Hietasiinan AS Moonlight EH
3 18 kkssn Kessu-Kustaan VK Selma ERI+
3 19 kkssu Nortin Pataässä POIS
3 20 kkssu Honkahovin Tapfer H
3 21 kkssn Nastasti NJ Sopupeli ERI+

Ryhmä 4
4 22 kkssn Honkahovin Theta EH
4 23 kkssn Metsänhoitajan Biene EH
4 24 kkssn Nastasti NJ Silmäpeli EH
4 25 pmsu Järpmyren's Cent ERI
4 26 kkssn Sänki-Siirin Ruusa ERI+
4 27 kkssn Amanda POIS
4 28 pkssn Bonnie von Kollersdorf POIS

Ryhmä 5
5 29 pmsu Tasakallion Kimi T
5 30 kkssn Hietasiinan AS Ruuti EH
5 31 pkssn Amy von der Mandl Wiese EH
5 32 kkssn Mehtuuttajan RY Jatta POIS
5 33 kkssu Nastasti NJ Aapeli H
5 34 kkssn Mustakallion Missi ERI
5 35 kkssu Aittonevan Double Champ POIS

Ryhmä 6
6 36 kkssu Honkahovin Teutooni H
6 37 kkssu Rikurovan Hemmo ERI+
6 38 kkssn Hietasiinan AS Alma POIS
6 39 kkssu Kitiremun Harald ERI+ PU1, VSP
6 40 kkssn Nortin Peggy Sue ERI+
6 41 spin Riekonnaurun Agata HYL
6 42 pmsu Piänmynsterkoer A Plätti EH

Ryhmä 7
7 43 kkssu Takkaloimun JP White Grouse EH
7 44 kkssn Taikavuoren CW Leisku H
7 45 kkssn Metsänhoitajan Bessy ERI+
7 46 pmsu Piänmynsterkoer A Jamikka HYL
7 47 kkssn Pehkolan EJ Lilli POIS
7 48 kkssu Kitiremun Horatio ERI+
7 49 pmsu Bicado's Frans POIS

Ryhmä 8
8 50 spin Riekonnaurun Alma ERI+ PN1 ROP
8 51 kkssu Honkahovin Toti POIS
8 52 kkssn Metsänhoitajan Briska EH
8 53 kkssn Brunontytön Habicht ERI+
8 54 kkssu Nortin Paavo ERI
8 55 kkssn Aamutuulen Gunhild H
8 56 kkssn Laajanluovin Åu Nou H

Ryhmä 9
9 57 kkssu Tankolammen Onnen Uuno EH
9 58 kkssn Taikavuoren CW Ti-Ra-Mi-Su POIS
9 59 kkssu Kessu-Kustaan VK Pepponen T
9 60 pmsn Tätinkiven Pihka ERI+ PN3
9 61 kkssn Brunontytön Fresita T
9 62 kkssn Vintilätuule MN Nattanen POIS
9 63 pkssn Keiturinvuoren Briima ERI+ PN1, ROP

Ryhmä 10
10 64 kkssn Sänki-Siirin Raita EH
10 65 kkssu Ferhill`s Vaarri POIS
10 66 kkssu Brunontytön Fizz EH
10 67 kkssu Kessu-Kustaan VK Elän Itselleni T
10 68 pkssn Keiturinvuoren Bianca ERI+ PN2
10 69 kkssn Laajanluovin Åån Erilainen EH
10 70 kkssn Taikavuoren Applejack EH

Ryhmä 11
11 71 kkssn Kessu-Kustaan VK Rutatuta ERI+ PN2
11 72 kkssu Viipyketun Sensaatio ERI
11 73 pmsn Tätinkiven Aava HYL
11 74 kkssn Kessu-kustaan VK Onnen Enkeli ERI+ PN4
11 75 kkssu Masa T
11 76 kkssu Brunontytön Hofer ERI+
11 77 kkuvn Tangrams Moulin Rogue POIS

Ryhmä 12
12 78 kkssn Metsänhoitajan Beta H
12 79 kkssn Mustakallion Milli ERI
12 80 kkssu Hietasiinan AS Urho HYL
12 81 kkssn Sänki-Siirin Rita ERI
12 82 kkssn Ronja POIS
12 83 pmsu Piänmynsterkoer A Stjärnuddi H
12 84 pkssn Ira vom Fliethbachtal EH

Ryhmä 13
13 85 kkssu Brunontytön Gale H
13 86 kkssu Vintiläntuuli AE Vikke POIS
13 87 kkssn Nortin Pulu ERI+
13 88 kkssn Honkahovin Taikakuu EH
13 89 pkssn Angie von der Mandl Wiese H
13 90 spin Riekonnaurun Annu ERI
13 91 kkssu Carneval´s Ohcci ERI+ PU4

Ryhmä 14
14 92 kkssu Nortin Pommi H
14 93 kkssu Hietasiinan AS Totti H
14 94 kkssu Aamutuulen Helge EH
14 95 pkssu Keiturinvuoren Buko POIS
14 96 pmsu Tasakallion Kamu EH
14 97 kkssn Rikurovan Iira ERI+ PN1 ROP
14 98 kkssn Metsänhoitajan Babs ERI+

Ryhmä 15
15 99 kkssn Aamutuulen Signy POIS
15 100 pkssn Biana von Kollersdorf EH
15 101 kkssn Eräopen Peppi H
15 102 kkssn Nastasti NJ Simppeli ERI
15 103 kkssu Rikurovan Intos ERI+
15 104 kkssn Kitiremun Hera ERI+
15 105 kkuvn Tangrams Mimosa EH

Ryhmä 16
16 106 kkssu Taikavuoren Kooma EH
16 107 kkssn Brunontytön Heym EH
16 108 kkssu Mehtuuttajan RY Jacques Cousteau POIS
16 109 kkssu Otus Maximus ERI+ PU2
16 110 kkssu Mustakallion Marlon H
16 111 pmsn Piänmynsterkoer A Fiikuna ERI
16 112 kkssn Brunontytön Hawke ERI+

Ryhmä 17
17 113 spiu Riekonnaurun Ahti POIS
17 114 kkssu Köpi ERI+
17 115 kkssu Nastasti NJ Menopeli H
17 116 kkssn Kitiremun Hali ERI
17 117 kkssn Brozhunters Inca POIS
17 118 kkssn Kitiremun Hertta ERI+
17 119 kkssu Kulkurinpoika Topi POIS

Ryhmä 18
18 120 kkuvu Tangrams Max POIS
18 121 kkuvu Tangrams Magnifique ERI+ PU1, ROP
18 122 kkssu Brunontytön Heckler ERI
18 123 kkssu Taikavuoren Cw Lord Tirek EH
18 124 kkssu Albert H
18 125 kkssu Takkaloimun JP Black Grouse POIS
18 126 kkssn Honkahovin Tuhma H

Ryhmä 19
19 127 pkssu Apoll von der Mandl Wiese ERI+ PU1, VSP
19 128 kkssu Kitiremun Hemuli ERI+
19 129 kkssu Honkahovin Tunkki H
19 130 kkssn Hietasiinan AS Molli ERI
19 131 kkssu Honkahovin Thor H
19 132 kkssn Hietasiinan AS Karma ERI+
19 133 kkssn Kitiremun Hartwall H

Ryhmä 20
20 134 pmsn Tätinkiven Nuoska POIS
20 135 kkssu Mustakallion Mosku H
20 136 kkssn Taikavuoren CW Rainbow Dash EH
20 137 kkssu Eräopen Paavo ERI+
20 138 kkssn Laajanluovin Åiristo EH
20 139 kkssu Nortin Pennitön EH
20 140 kkssn Kitiremun hulda ERI

Ryhmä 21
21 141 pmsu Pianmynsterkoer A Spindeli HYL
21 142 kkssu Brunontytön Hauptmann POIS
21 143 kkssu Brunontytön Gunman EH
21 144 kkssu Laajanluovin Ååppeli T
21 145 kkssu Mustakallion Morris EH
21 146 kkssu Aamutuulen Freyr POIS
21 147 kkssu Viipyketun Sampioni EH

Anu Sirviö
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 34
Liittynyt: 9.9.2013 06:40

Re: Junkkarin 2016 Tulokset

Viesti Kirjoittaja Anu Sirviö » 25.9.2016 17:21

Sunnuntain KAER tulokset

Sunnuntain NUO1-tulokset
1 151 lkssu Sysiässän Sundance kid Jyri Hänninen 90 NUO1 Jukka Hannus
2 161 lkssu Rönnmorens tesso Sirkka-Liisa Niskanen 87 NUO1 Ari Suilamo
3 165 lkssu Lillös T Dave Sebin Kari Kaikkonen 84 NUO1 Heimo Hongisto
5 178 breu Almkullens Frasse Kenneth Gråhn 91 NUO1 Jukka Pollari
7 192 lkssn Don Korleone's van Käpy Tytti Kankaanpää & A-P Hakkarainen 87 NUO1 Vesa Nummi
8 200 lkssn Karpaleton Suokukka Sanna 81 NUO1 Pekka Kemppainen
11 221 lkssn Sysiässän Mustamaija Paula Torro 92 NUO1 Juha Järvinen
13 238 lkssn Mehtäherran Hilari Mikko Luhtaniemi 85 NUO1 Sami Salo
18 271 lkssn Nortin Melissa Juha Ylimäki 90 NUO1 Martti Peltonen



Ryhmä Nro Nimi PISTEET NUO TUOMARI
1 148 Meracus Havanna 67 NUO2 Jukka Hannus
1 149 Usnavin Elster 17 NUO- Jukka Hannus
1 150 Greygem Aura 19 NUO0 Jukka Hannus
1 151 Sysiässän Sundance kid 90 NUO1 Jukka Hannus
1 152 Metsäleimun Biegga 26 NUO0 Jukka Hannus
1 153 Lisa von Friesland 65 NUO2 Jukka Hannus
1 154 Greygem Ares 48 NUO3 Jukka Hannus

Ryhmä 2
2 155 Eräaamun Debi 49 NUO0 Ari Suilamo
2 156 GottaGo Of The Seventh Son 41 NUO0 Ari Suilamo
2 157 Haltijapuiston Kide 36 NUO0 Ari Suilamo
2 158 Riekkohaun Cheri 36 NUO0 Ari Suilamo
2 159 Almkullens Fia 0 POIS Ari Suilamo
2 160 Rönnmorens Aya 44 NUO0 Ari Suilamo
2 161 Rönnmorens tesso 87 NUO1 Ari Suilamo

Ryhmä 3
3 162 Mehtäherran Hellikki 39 NUO0 Heimo Hongisto
3 163 Usnavin Adler 39 NUO0 Heimo Hongisto
3 164 Lola von Friesland 0 POIS Heimo Hongisto
3 165 Lillös T Dave Sebin 84 NUO1 Heimo Hongisto
3 166 Karpaleton Sissi 51 NUO3 Heimo Hongisto
3 167 Fikret's Gimme Fire 0 POIS Heimo Hongisto
3 168 Jade vom Klünenmoor 78 NUO2 Heimo Hongisto

Ryhmä 4
4 169 Greygem Aglaia 0 POIS Timo Hakkarainen
4 170 Nortin Martta 30 NUO0 Timo Hakkarainen
4 171 Pispanmäen Wendy 65 NUO2 Timo Hakkarainen
4 172 Eräaamun Durant 77 NUO2 Timo Hakkarainen
4 173 Pispanmäen Wagner 49 NUO0 Timo Hakkarainen
4 174 Primeiro Findabird 32 NUO0 Timo Hakkarainen
4 175 Karpaleton Sasu 43 NUO3 Timo Hakkarainen

Ryhmä 5
5 176 Almkullens Freja 0 POIS Jukka Pollari
5 177 Taka-Tapiolan Tuisku 44 NUO3 Jukka Pollari
5 178 Almkullens Frasse 91 NUO1 Jukka Pollari
5 179 Ordon Moon Eyes 48 NUO3 Jukka Pollari
5 180 Karpaleton Saku 75 NUO2 Jukka Pollari
5 181 Eräaamun Dante 55 NUO3 Jukka Pollari
5 182 Ehtoyön Jusu 37 NUO0 Jukka Pollari

Ryhmä 6
6 183 Extasis Locura 31 NUO0 Jouko Kalmari
6 184 Ginger v.d. Stroomdrift 67 NUO2 Jouko Kalmari
6 185 Heinäaron Mi Amor 22 NUO0 Jouko Kalmari
6 186 Gangster v.d Stroomdrift 33 NUO0 Jouko Kalmari
6 187 Asti 0 POIS Jouko Kalmari
6 188 Metsäleimun Beretta 73 NUO2 Jouko Kalmari
6 189 Sysiässän Doc Holliday 25 NUO0 Jouko Kalmari

Ryhmä 7
7 190 Taka-Tapiolan Tuikku 31 NUO0 Vesa Nummi
7 191 Yavanna's Valerie 14 NUO0 Vesa Nummi
7 192 Don Korleone's van Käpy 87 NUO1 Vesa Nummi
7 193 Snow Grouse's Sunrise 45 NUO3 Vesa Nummi
7 194 Karpaleton Sisu 0 POIS Vesa Nummi
7 195 Outavainun Hektor 66 NUO2 Vesa Nummi
7 196 Don Korleone's Van Wagner 25 NUO0 Vesa Nummi

Ryhmä 8
8 197 Primeiro Firefighter 8 NUO0 Pekka Kemppainen
8 198 Sandlands Akki 29 NUO0 Pekka Kemppainen
8 199 Riekkoalbuksen Fidele 0 POIS Pekka Kemppainen
8 200 Karpaleton Suokukka 81 NUO1 Pekka Kemppainen
8 201 Usnavin Merlin 39 NUO0 Pekka Kemppainen
8 202 Greygem Astraia 0 POIS Pekka Kemppainen
8 203 Ehtoyön Jemma 64 NUO2 Pekka Kemppainen

Ryhmä 9
9 204 Meracus Isolde 77 NUO2 Aki Turkia
9 205 Hurttahalmeen Ahonkulkija 14 NUO0 Aki Turkia
9 206 Meracus Igor 39 NUO0 Aki Turkia
9 207 Luokin Damien 8 NUO0 Aki Turkia
9 208 Van't Passant Living Radar 0 POIS Aki Turkia
9 209 Aukea-ahon Bomber 70 NUO2 Aki Turkia
9 210 Björnkärrets Mr Enso 40 NUO3 Aki Turkia

Ryhmä 10
10 211 Yavanna's Walter 8 NUO0 Harri Bovellan
10 212 Greygem Artemis 71 NUO2 Harri Bovellan
10 213 Haltijapuiston Kamu 25 NUO0 Harri Bovellan
10 214 Sysiässän Jokeri 20 NUO0 Harri Bovellan
10 215 Van`t Passant Le Mans 38 NUO0 Harri Bovellan
10 216 Sandlands Ajax 33 NUO0 Harri Bovellan
10 217 Ehtoyön Jose 29 NUO0 Harri Bovellan

Ryhmä 11
11 218 Pispanmäen Wanda 39 NUO0 Juha Järvinen
11 219 J De Passemarais 39 NUO0 Juha Järvinen
11 220 Hurttahalmeen Allinkantaja 25 NUO0 Juha Järvinen
11 221 Sysiässän Mustamaija 92 NUO1 Juha Järvinen
11 222 Aukea-Ahon Bosse 37 NUO0 Juha Järvinen
11 223 Rönnmorens Kawa 33 NUO0 Juha Järvinen
11 224 Majaniemen Runner Kathlee 9 NUO0 Juha Järvinen

Ryhmä 12
12 225 Majaniemen Rebel Kathlee 29 NUO0 Mervi Kukkonen
12 226 Nortin Meeri 22 NUO0 Mervi Kukkonen
12 227 Meracus Iona 0 POIS Mervi Kukkonen
12 228 Karpaleton Sulo 24 NUO0 Mervi Kukkonen
12 229 Aukea-ahon Bertta 0 POIS Mervi Kukkonen
12 230 Nortin Miina 28 NUO0 Mervi Kukkonen
12 231 Jarlein Annabella 45 NUO0 Mervi Kukkonen

Ryhmä 13
13 232 Metsätien Rena 36 NUO0 Sami Salo
13 233 Alpertti 33 NUO0 Sami Salo
13 234 Karpaleton Selma 65 NUO2 Heimo Hongisto
13 235 Hurttahalmeen aamunrusko 17 NUO0 Sami Salo
13 236 Majaniemen Reckless Kathlee 0 POIS Sami Salo
13 237 Usnavin Rotmilan 17 NUO0 Sami Salo
13 238 Mehtäherran Hilari 85 NUO1 Sami Salo

Ryhmä 14
14 239 Snow Grouse's Spring Sun 35 NUO0 Tommi Kinnunen
14 240 Riekkohaun Carlos 0 POIS Tommi Kinnunen
14 241 Mehtäherran Hubertti 33 NUO0 Tommi Kinnunen
14 242 Pispanmäen Woti 60 NUO2 Tommi Kinnunen
14 243 Riekkohaun Chili 0 POIS Tommi Kinnunen
14 244 Eräaamun Dogi 39 NUO0 Tommi Kinnunen
14 245 Sysiässän Ruuturouva 72 NUO2 Tommi Kinnunen

Ryhmä 15
15 246 Meracus Ixus 32 NUO0 Juha Loukusa
15 247 Luotosen Jemma 60 NUO2 Juha Loukusa
15 248 Nortin Magnum 35 NUO0 Juha Loukusa
15 249 Taka-Tapiolan Taisto 31 NUO0 Juha Loukusa
15 250 Meracus Hanno 38 NUO0 Juha Loukusa
15 251 Tiszatáji Vadàsz Darda 17 NUO0 Juha Loukusa
15 252 Qasida's ag lucky blue 0 POIS Juha Loukusa

Ryhmä 16
16 253 Eräaamun Deici 59 NUO3 Ahti Lehtinen
16 254 Meracus Idax 0 POIS Ahti Lehtinen
16 255 Gamepoint Taiga 31 NUO0 Ahti Lehtinen
16 256 Terrisuon Cora 33 NUO0 Ahti Lehtinen
16 257 Meracus Irox 77 NUO2 Ahti Lehtinen
16 258 Greygem Athena 57 NUO3 Ahti Lehtinen
16 259 Snow Grouses Sun Dance 60 NUO2 Ahti Lehtinen

Ryhmä 17
17 260 Eirams Intensiva Irra 0 POIS Lauri Rauma
17 261 Haltijapuiston Kaunotar 22 NUO0 Lauri Rauma
17 262 Kotalan Bimmu 17 NUO0 Lauri Rauma
17 263 Cikoria 25 NUO0 Lauri Rauma
17 264 Alma 0 POIS Lauri Rauma
17 265 Luokin Diego 26 NUO0 Lauri Rauma
17 266 Sysiässän Patajätkä 56 NUO3 Lauri Rauma

Ryhmä 18
18 267 Your Choice ZZ Top 31 NUO0 Martti Peltonen
18 268 Majaniemen Raccoon Kathlee 30 NUO0 Martti Peltonen
18 269 Meracus Hope 28 NUO0 Martti Peltonen
18 270 Gottago Sixth Sense 45 NUO3 Martti Peltonen
18 271 Nortin Melissa 90 NUO1 Martti Peltonen
18 272 Greygem Atlas 29 NUO0 Martti Peltonen

Ryhmä 19
19 273 Taka-Tapiolan Tahto 47 NUO3 Seppo Eerola
19 274 Majaniemen Respect Kathlee 34 NUO0 Seppo Eerola
19 275 Riekkoalbuksen Fernand 40 NUO0 Seppo Eerola
19 276 Charleswood Tosca 0 POIS Seppo Eerola
19 277 Pyypellon Jeri 38 NUO0 Seppo Eerola
19 278 Riekkohaun Camu 77 NUO2 Seppo Eerola

Ryhmä 20
20 279 Pispanmäen Wicke 78 NUO2 Eija Rantanen
20 280 Majaniemen Regina Kathlee 22 NUO0 Eija Rantanen
20 281 Usnavin Henne 48 NUO3 Eija Rantanen
20 282 Sysiässän Calamity Jane 69 NUO2 Eija Rantanen
20 283 Riekkoalbuksen Fitzroy 8 NUO0 Eija Rantanen
20 284 Hurttahalmeen Ajannäyttäjä 12 NUO0 Eija Rantanen

Ryhmä 21
21 285 Kotalan Bria 48 NUO3 Harri Siivonen
21 286 Luokin Diandra 0 POIS Harri Siivonen
21 287 Meracus Indigo 60 NUO2 Harri Siivonen
21 288 Almkullens Foppa 0 POIS Harri Siivonen
21 289 Ukkonen 15 NUO0 Harri Siivonen
21 290 Terrisuon Cirppu 52 NUO3 Harri Siivonen

Vastaa Viestiin