Kasvattajat tutuksi

Eri rotujen harrastajien ja toimihenkilöiden tiedotteita.

Valvoja: Maarit Seppänen

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Kasvattajat tutuksi

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 22.7.2008 17:04

Kennelnimet, Kurzhaar-Klubs, kasvattaja ja viimeisimmät yhdistelmät.

LYHTYTKARVAINEN SAKSANSESISOJA

Rekisteröinnit 2008, SAKSA

Eingetragene Hunde in 2008
Nach Zuchtbuchnummern geordnet

Niemen, vom Westfalen
Gerd Schaefer
Nach 0466/03 Ungaro vom Hege-Haus
Aus 0348/99 Quelle vom Dinkelhof

Schwabachtal, vom Franken
Josef Pamer
Nach 0549/98 Xander KS vom Donaueck
Aus 0955/00 Briska vom Schwabachtal

Tecklenburg, Artland-Emsland
Erwin Wallmann
Nach 0148/04 Gard Stratmann's
Aus 0711/05 Inca von der Madlage

Dinkelhof, vom Westfalen
ZG vom Dinkelhof Bockhold/Dr.Börsting
Nach 9001/07 Goran di Dual Status
Aus 0251/00 Anka vom Sandenbusch

Ährenfeld, vom Oberfranken
ZG vom Ährenfeld / Holger Hensel
Nach 0662/05 Bruno vom Gut Eckhorst
Aus 0787/03 Alpenrose vom Ährenfeld

Thüringer Zipfel, vom Kurhessen
Reiner Schad
Nach 9001/07 Goran di Dual Status
Aus 01 90/02 Rosy vom Hege-Haus

Mausberg, vom Sachsen
Dietmar Günnel
Nach 0466/03 Ungaro vom Hege-Haus
Aus 01 97/06 Marry vom Mausberg

Bortfeld, von Braunschweig
Helmut Harig
Nach 0485/01 Chico vom Westermoor
Aus 01 21/03 Xeni von Bortfeld

Steyerberg, vom Kurmainz
Ulrich Tischner
Nach 0421/04 Ibo KS vom Delme Horst
Aus 0718/05 Gea vom Selzbachtal

Entenpfuhler Forst, vom Südwest
Tanja Minninger-Hahn
Nach 0701/05 Whisky von Neuarenberg
Aus 0424/03 Birka vom Schnepfenstrich

Tiefenbruch, vom Weser-Bremen
Detlev Bierwagen
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 0688/03 Daisy vom Lordsee

Kronsberg, vom Hannover
Antje Engelbart-Schmidt
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0262/02 Billa von der Rietberger Ems

Holtvogt, vom Oberfranken
Maria Lemmermöhle
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0811/04 Tessa von Neuarenberg

Rietberger Ems, von der Westfalen
Dirk Könighaus
Nach 0801/98 Terz von der Vogelsburg
Aus 1123/04 Cresta von der Rietberger Ems

Madlage, von der Nordwest
ZG Wilhelm und Klaus Hemme
Nach 0421/04 Ibo KS vom Delme Horst
Aus 0511/04 Gessy von der Madlage

Fley, von Artland-Emsland
Katharina Weskott
Nach 0995/06 Jupp vom Theelshof
Aus 0221/04 Carlotta KS von Fley

Landgraben, vom Thüringen
Hans-Jürgen Richardt
Nach 0682/04 Alf vom Schwanseer Teich
Aus 0423/01 Nici vom Schloßgraben

Deechmoor, vom Weser-Bremen
Peter Bösch
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 1165/01 Elfe vom Knappen Ort

Dithmarscher Bucht, von der Nordmark
Jörg Beckmann
Nach 0344/00 Carlo KS vom Wodansberg
Aus 0235/02 Daika vom Heese-Holz

Königswald, aus dem Kurhessen
Beate Dalitz-Härter
Nach 0682/04 Alf vom Schwanseer Teich
Aus 0330/05 Briska aus dem Königswald

Metelen, von Westfalen
Josef Krude
Nach 0178/01 Troll vom Dinkelhof
Aus 0901/02 Reni von Metelen

Geestmoor, vom Schaumburg-Lippe
Dietrich Hollmann
Nach 0468/06 Michel vom Geestmoor
Aus 0948/01 Ella vom Geestmoor

Veldmeers, van Rheinland
Willy van Dam me
Nach 9003/03 Rolf KS Birkenwald
Aus 0408/02 Triss vom Hege-Haus

Waidmanns, Südwest
ZG. Waidmanns
Nach 0471/04 Alex vom Rohrbacherberg
Aus 0391/05 Ira Waidmanns

Kalkrieser Berg, vom Artland-Emsland
Ludwig Groß-Klußmann
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 01 48/02 Inka von der Schnappenburg

Schnappenburg, von der Oberfranken
Hans-Georg Niemeyer
Nach 0261/99 Graf KS von Neuarenberg
Aus 0111/04 Orle vom Esteresch

Tönneskamp, vom Westfalen
Thomas Terhardt
Nach 0228/04 Vito Silesia
Aus 1027/99 Asra vom Kuckucksberg

Erdmannshausen, Schaumburg-Lippe
Horst Siemers
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0365/01 Puschka Erdmannshausen

Sparta-Gr, vom NADKC-U.S.A.
Manny Boutsikakis
Nach 0021/02 Hooch vom Riverwoods
Aus 0712/03 Mona vom Riverwoods

Wenge, von der Westfalen
Franz Wethmar
Nach 0607/06 Onno von der Jydebek
Aus 0176/03 Illa von der Wenge

Roten Berg, vom Hannover
Matthias Reisener
Nach 0492/04 Mario von der Wenge
Aus 0442/99 Dolly vom Hasenkamp

Wellen, von den Artland-Emsland
Heinrich Wellendorf
Nach 0865/02 Mirco von der Tannenburg
Aus 1156/02 Orka Rothenuffeln

Siedenfeld, vom Nordmark
Marco Holst
Nach 0803/04 Lasse von der Jydebek
Aus 0631/05 Oxi Pöttmes

Adlerberg, vom NADKC-U.S.A.
Scott Sorenson
Nach 1117/02 Keck vom Helmegrund
Aus 0641/01 Fila vom Thüringer Zipfel

Neuarenberg, von Weser-Ems
Willi Werner Immken
Nach 9007/07 Conan Seehof
Aus 0929/05 Yette von Neuarenberg

Westermoor, vom Schleswig-Holstein
Werner Petersen
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 0491/01 Chorinna vom Westermoor

Rothenuffeln, Artland-Emsland
Wolfgang Wischmeyer
Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
Aus 1021/04 Finna vom Westermoor

Uhlenburg, von der Weser-Bremen
Willi Poppe
Nach 1033/01 Ben KS von der Hansaburg
Aus 0447/04 Petra von der Uhlenburg

Hörster Wald, vom Schleswig-Holstein
Henning Kempe
Nach 0772/97 Rune KS von Bockhöft
Aus 0116/05 Antje Ornums

Gänsehimmel, vom NADKC-U.S.A.
Rick Hartle
Nach 0986/99 Dabo Pöttmes
Aus 0704/01 Ilka vom Osterberg

Gänsehimmel, vom NADKC-U.S.A.
Rick Hartle
Nach 0085/05 Condor vom Gänsehimmel
Aus 0224/05 Cali vom Rahe

Alsheim, von Kurmainz
Heinrich Schwinn
Nach 0755/05 Cawallo von Alsheim
Aus 1039/06 Wachtel vom Osterberg

Sauwerder, vom Oderland
ZG Anja Baumnann / Christian Fritz
Nach 0604/03 Olaf vom Upstalsboom
Aus 0948/04 Tessa vom Sauwerder

Nemerower Holz, vom Oderland
Bernd Krüger
Nach 9003/03 Rolf KS Birkenwald
Aus 0710/05 Ilka von der Madlage

James River, vom NADKC-U.S.A.
Kirk McConnor
Nach 0798/05 Xambos von Neuarenberg
Aus 0575/03 Vita vom Wittekind

Leimbachtal, vom Rheinland
Rafael Tyrna
Nach 1177/04 Büb KS vom Johanneshof
Aus 0056/03 Bessy vom Cuxhof

Auenwald, vom Mitteld.-Anhalt
Frank Pohl
Nach 0471/04 Alex vom Rohrbacherberg
Aus 0688/04 Anne vom Schwanseer Teich

Wenge, von der Westfalen
Franz Wethmar
Nach 0492/04 Mario von der Wenge
Aus 01 95/04 Rita Rothenuffeln

Hasenkamp, vom Hannover
Adolf Voges
Nach 0865/02 Mirco von der Tannenburg
Aus 0309/04 Ida vom Hasenkamp

Falkenfeld, vom Bayern
Markus Kirchgasser
Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
Aus 0561/03 Dora vom Falkenfeld

Könighaus, vom Nordwest
Brigitte Könighaus
Nach 9001/07 Goran di Dual Status
Aus 0886/04 Artemis vom Hege-Haus

Schloßgraben, vom Thüringen
Bernd Härter
Nach 1055/05 Chino von der Wacholderheide
Aus 0542/05 Uta vom Schloßgraben

Hayneburg, von der Mitteld.-Anhalt
Hubert Schlüßler
Nach 1018/98 Lux von der Schladebacher Alm
Aus 1119/01 Orle vom Gleistal

Hirschgraben, vom Niedersachsen
Rolf Schulze
Nach 9001/07 Goran di Dual Status
Aus 0205/06 Beau vom Hirschgraben

Alstätte, von der Westfalen
Josef Weitkamp
Nach 0178/01 Troll vom Dinkelhof
Aus 0054/00 Ulla von der Roten Schanze

Tammlandhof, vom Nordwest
Karl Janssen
Nach 9003/03 Rolf KS Birkenwald
Aus 0358/00 Vita vom Tammlandhof

Silesia, Artland-Emsland
Marica Schumacher
Nach 0700/99 Baccus vom Hümmling
Aus 0229/04 Valleri Silesia

Erlental, vom Niederbayern
Wolfgang Konrad
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0862/04 Queen vom Amtmannsloch

Nordhof, vom Niedersachsen
Gerhard Krüger
Nach 0224/01 Narziss KS vom Hege-Haus
Aus 0566/02 Quitte II vom Nordhof

Feuersteinfluß, vom CanAm
Shane Cook
Nach 1364/05 Brock vom Speidel
Aus 0866/04 Freya vom Schnepfenstrich

Heidjer Moor, vom Nordwest
ZG. Siemers/Martini
Nach 0214/05 Valko von Neuarenberg
Aus 0500/05 Quitte vom Heidjer Moor

Gräbenbruch, vom Südwest
Andreas Thomschke
Nach 0540/98 Elk vom Effenring
Aus 0779/02 Blancke vom Gräbenbruch

Nachtweide, von der Havelland
Christoph Höhne
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 0388/04 Amica Anjules

Riverwoods, vom NADKC-U.S.A.
Wilhelm and Robert Engelking
Nach 0206/04 Quincy vom Riverwoods
Aus 0048/05 Celly vom Düpenautal

Thüringer Zipfel, vom Kurhessen
Reiner Schad
Nach 0178/01 Troll vom Dinkelhof
Aus 0643/01 Finni vom Thüringer Zipfel

Isenseer Kajedeich, vom Weser-Bremen
Jens Horeis
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 0681/02 Motte vom Isenseer Kajedeich

Altenbruch, vom Baden-Süd
Werner Heidt
Nach 0924/04 Bellevue vom Hege-Haus
Aus 0697/02 Bianka II vom Altenbruch

Peenestrom, vom Mecklenbg-Vorpommern
Jörg-Olaf Zilske
Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
Aus 0674/05 Corrie vom Peenestrom

Eiderschleife, von der Schleswig-Holstein
ZG Finja Spangenberg u. Berrit Schleth
Nach 1009/04 Amigo von der Broklands-Au
Aus 1033/02 Valeska KS von Bockhöft

Schloss Stutensee, vom Südwest
Harald Hildenbrand
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0923/04 Assja vom Schloss Stutensee

Reiterstadt, von der Weser-Bremen
Günther Meyer-Heemsoth
Nach 0134/06 Anton vom Holtvogt
Aus 0371/03 Eyla vom Westermoor

Kastanienallee-O, von der Mitteld.-Anhalt
Günter Richter
Nach 0495/03 Quantus vom Alberthain
Aus 0029/03 Afra von Dürrenberg

Roten Berg, vom Hannover
Matthias Reisener
Nach 1167/06 Zunder vom Wittekind
Aus 0701/03 Bessy vom Roten Berg

Pöttmes Kurmainz
ZG Franzi Heinen/Gerhard und Christel Boxan
Nach 0701/05 Whisky von Neuarenberg
Aus 0287/04 Nadja Pöttmes

Kronsberg, vom Hannover
Antje Engelbart-Schmidt
Nach 0289/06 Greif vom Kronsberg
Aus 0108/00 Dido KS vom Kronsberg

Entenpfuhler Forst, vom Südwest
Tanja Minninger-Hahn
Nach 0348/03 Tim KS von der Münzenburg
Aus 0425/03 Bonny vom Schnepfenstrich

Dinkelhof, vom Westfalen
ZG vom Dinkelhof Bockhold/Dr.Börsting
Nach 0955/02 Lester vom Niemen
Aus 0953/04 Sara von Metelen

Schloßgraben, vom Thüringen
Bernd Härter
Nach 0319/05 Balou aus dem Königswald
Aus 0547/05 Vicky vom Schloßgraben

Pöttsiepen, vom Rheinland
ZG Paul Kohnen / Joachim Weeger
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 9006/05 Vatinka Birkenwald

Hege-Hof, vom Rheinland
Christian Plange
Nach 1213/05 Baron vom Hege-Hof
Aus 0921/05 Dolly vom Altenbruch

Selzbachtal, vom Kurmainz
Fritz-Otto Knobloch
Nach 0625/05 Oliver Pöttmes
Aus 0581/02 Inka von der Jydebek

Tannengrund, vom Kurhessen
Edith Matterne
Nach 0228/04 Vito Silesia
Aus 0602/04 Jelly vom Tannengrund

Perlbach, vom Franken
Gerog Ficklscherer
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0893/04 Evita vom Römerbad

Merrymeeting, von der NADKC-U.S.A.
Blaine & Patti Carter
Nach 0205/04 Quick KS vom Riverwoods
Aus 0501/01 Akela von der Merrymeeting

Drachenhöhle, aus der Artland-Emsland
Sarah Mix
Nach 01 54/00 Arthus KS von der Rietberger Ems
Aus 0800/03 Jara vom Cronenhof

Neuarenberg, von Weser-Ems
Willi Werner Immken
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0359/04 Walli vom Hiller Moor

Silesia, Artland-Emsland
Marica Schumacher
Nach 0680/06 Zeros Silesia
Aus 1075/02 Ulinda Silesia

Rothenuffeln, Artland-Emsland
Wolfgang Wischmeyer
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 0667/04 Thila Rothenuffeln

Neuarenberg, von Weser-Ems
Willi Werner Immken
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 1084/00 Jule vom Helmegrund

Madlage, von der Nordwest
ZG Wilhelm und Klaus Hemme
Nach 0198/05 Frodo vom Kronsberg
Aus 0712/05 Inga von der Madlage

Moosbach, vom Franken
Richard Matt
Nach 9003/08 Eiko von der Zista
Aus 0024/05 Werra vom Moosbach

Madlage, von der Nordwest
ZG Wilhelm und Klaus Hemme
Nach 0887/05 Terz vom Osterberg
Aus 0306/02 Flora von der Madlage

Wallersdorf, von Niederbayern
Josef Holzbauer
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0272/04 Britta von Wallersdorf

Alberthain, vom Sachsen
Rainer Zetzsche
Nach 0348/03 Tim KS von der Münzenburg
Aus 0484/00 Karo KS vom Alberthain

Alberthain, vom Sachsen
Rainer Zetzsche
Nach 1005/99 Isak vom Alberthain
Aus 0497/03 Quecke KS vom Alberthain

Kuckuckswald, vom Sachsen
Wolfgang Richter
Nach 0847/04 Rocko KS vom Alberthain
Aus 0942/03 Asta vom Kuckuckswald

Stadtwald, vom Sachsen-Anhalt
Manfred Grau
Nach 1027/02 Vasco von Bockhöft
Aus 0227/02 Alina vom Wiesigker Tor

Cuxhof, vom Thüringen
Markus Illert
Nach 0903/03 Polo KS vom Gleistal
Aus 0793/05 Rena vom Gleistal

Rittersburg, von der Kurhessen
Hubert Fischer
Nach 0305/03 Amigo von der Ulfequelle
Aus 0262/04 Eika von der Wulfenau

Fresena, Nordwest
Ludwig Adden
Nach 0894/01 Eiko von der Madlage
Aus 0457/05 Flocke von der Tabakshöhe

Upstalsboom, vom Nordwest
Edda u. Heio Frerichs
Nach 0214/05 Valko von Neuarenberg
Aus 0607/05 Pia vom Upstalsboom

Neuarenberg, von Weser-Ems
Willi Werner Immken
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0083/04 Resi KS von Neuarenberg

Nonnenhaus, vom Kurhessen
Herbert Heilmann
Nach 0503/06 Titan vom Thüringer Zipfel
Aus 0887/04 Aurora vom Hege-Haus

Lütjen Horn, vom Nordmark
Karen Beckmann
Nach 1056/05 Clipper von der Wacholderheide
Aus 0456/03 Aura Engholms

Engholms, Nordmark
Carsten Petersen
Nach 1060/05 Erko Engholms
Aus 0250/03 Yana Engholms

Sauwerder, vom Oderland
ZG Anja Baumann / Christian Fritz
Nach 0604/03 Olaf vom Upstalsboom
Aus 0292/01 Sira vom Sauwerder

Heiligen Eiche, von der Kurhessen
Maximillian Mess
Nach 0697/01 Heiko KS vom Osterberg
Aus 0528/06 Freya von der Himmelsleiter

Welfenshof, vom Sachsen
Rainer u. Monika Welfens
Nach 0466/03 Ungaro vom Hege-Haus
Aus 1023/02 Dina vom Weißen Stein

Pretzschers Hof, vom Mitteld.-Anhalt
Uwe Pretzsch
Nach 0495/03 Quantus vom Alberthain
Aus 0380/02 Anka von der Talwiese

Wenge, von der Westfalen
Franz Wethmar
Nach 0492/04 Mario von der Wenge
Aus 0022/06 Onja von der Wenge

Moosbach, vom Franken
Richard Matt
Nach 0323/04 Amor vom Hirschenacker
Aus 0541/01 Sandy KS vom Moosbach

Schaumburger-Wald, vom NADKC-U.S.A.
ZG Herbert Hasemann / Lloyd Grover III
Nach 0835/03 Hugo vom Geestmoor
Aus 0487/05 Duxi vom Hege-Haus

Osterseen, von den Bayern
Sonja Post
Nach 0400/98 Ex KS vom Welsbach
Aus 1009/05 Gilla vom Siechenbach

Riverwoods, vom Weser-Ems
Wilhelm and Robert Engelking
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 041 3/05 Vega II vom Riverwoods

Degenberg, vom Artland-Emsland
Rolf Kröger
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 0886/03 Happy vom Degenberg

Ulfatal, vom Frankfurt
Holger Schneider
Nach 01 59/03 Arne vom Wolfswinkel
Aus 0587/04 Drixi von Hochkrell

Klepelshagener Forst, vom Mecklenbg-Vorpommern
Rüdiger Stilgenbauer
Nach 9007/05 Wasir Birkenwald
Aus 0970/04 Tessa vom Schloßgraben

Theelshof, vom Havelland
Edith Theel
Nach 0215/05 Vincent von Neuarenberg
Aus 0864/06 Ida vom Theelshof

Esteresch, vom Weser-Ems
Hermann Stahl
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0272/05 Puppi vom Esteresch

Ziewitzborn, vom Thüringen
Mathias Weinrich
Nach 0887/05 Terz vom Osterberg
Aus 0749/01 Wera von der Vogelsburg

Saubachtal, vom Saar
Walter Scherer
Nach 0424/99 Buddy KS von Königsmark
Aus 9004/08 Ayla aus der Alstross

Amazonas, vom Oberfranken
Alfred Schramm
Nach 0988/01 Anton vom Amazonas
Aus 0523/00 Alexa von der Landower Wedde

Bieberstein, vom Kurhessen
Albrecht Keil
Nach 9001/07 Goran di Dual Status
Aus 1159/06 Unke vom Nordhof

Osterberg, vom Kurhessen
Dr. Albert Lemmer
Nach 0466/03 Ungaro vom Hege-Haus
Hschwschl . m.schw. K.u. Pl.
Aus 0860/03 Nanni vom Osterberg

Hinschen-Hof, vom Nordmark
Joachim Schiedel
Nach 1060/05 Erko Engholms
Aus 0359/03 Wanja vom Hinschen-Hof

Donaumoos, vom Bayern
Willi Lotterschmid
Nach 0866/03 Xyron vom Lingenauer Holz
Aus 0790/01 Ayka vom Donaumoos

Hesskate, von der Westfalen
Henning Kapp
Nach 0466/03 Ungaro vom Hege-Haus
Aus 0382/03 Conny von der Hesskate

Buschkamp, vom Westfalen
Peter Dickmänken
Nach 0636/05 Cero vom Gievenbach
Aus 0320/04 Dina vom Schnepfenstrich

Mangfalltal, vom Bayern
Josef Heidenthaler
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0653/03 Caty vom Donaueck

Napoleonshöhe, von der Niederbayern
Walter Payerl
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0352/04 Conny vom Laberstrand

Waaleda, Niederbayern
Josef Michael Moosmüller
Nach 0729/03 Castor von der Himmelsleiter
Aus 0260/01 Fricka von Sittenbach

Königsleite, von der Franken
Ilona Inzelsberger
Nach 0536/01 Scott vom Moosbach
Aus 0952/00 Bella vom Schwabachtal

Salt Creek, vom CanAm
Karre Leishman
Nach 9005/08 Wilson vom Innviertel
Aus 0200/05 Flocke vom Kronsberg

Nordland, vom NADKC-U.S.A.
Joan Hissom
Nach 0224/01 Narziss KS vom Hege-Haus
Aus 1084/05 Bea vom Schwanseer Teich

Schloß Rohrbach, vom Bayern
Martin Dierl
Nach 0788/04 Arko vom Kühlenthal
Aus 0429/02 Donna vom Schloß Rohrbach

Gräbenbruch, vom Südwest
Andreas Thomschke
Nach 0775/02 Berno vom Gräbenbruch
Aus 1217/04 Hera Waidmanns

Wolfsbach, vom Sachsen-Anhalt
Dirk Nieber
Nach 0965/04 Tino vom Schloßgraben
Aus 0900/05 Cati vom Hachelgrund

Hiller Moor, vom Niedersachsen
Heinrich Schwenker
Nach 9003/03 Rolf KS Birkenwald
Aus 0854/01 Tina vom Hiller Moor

Schwiechenberg, vom Sachsen-Anhalt
Eberhard Hellmuth
Nach 0002/03 Aron vom Hachelgrund
Aus 0406/04 Dora vom Amazonas

Rothenuffeln, Artland-Emsland
Wolfgang Wischmeyer
Nach 0215/05 Vincent von Neuarenberg
Aus 1202/05 Xara Rothenuffeln

Weserland, vom Niedersachsen
Dirk Büsching
Nach 0287/06 Gimli vom Kronsberg
Aus 0921/01 Cora vom Weserland

Stolzen Au, von der Schaumburg-Lippe
Heinrich Seele
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0255/05 Rani von der stolzen Au

Broklands-Au, von der Schleswig-Holstein
Thies Billerbeck
Nach 01 54/00 Arthus KS von der Rietberger Ems
Aus 1014/04 Adria von der Broklands-Au

Osterberg, vom Kurhessen
Dr. Albert Lemmer
Nach 0697/01 Heiko KS vom Osterberg
Aus 0996/00 Gina vom Osterberg

Contiomagus, Havelland
Sascha Schmitt
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 0253/04 Sadhu Rothenuffeln

Gleistal, vom Thüringen
Gerhard Kirbst
Nach 0495/03 Quantus vom Alberthain
Aus 0793/06 Silwa vom Gleistal

Schwanseer Teich, vom Thüringen
Holger Anschütz
Nach 0782/03 Apollo vom Ährenfeld
Aus 1110/00 Maika vom Schloßgraben

Delme Horst, vom Rheinland
Ott mar Kronschnabel
Nach 0989/05 Karo vom Delme Horst
Aus 0215/01 Esther KS vom Delme Horst

Haranni, von Westfalen
Helmut Bendzko
Nach 0178/01 Troll vom Dinkelhof
Aus 0903/02 Ria von Metelen

Lutherischen Bergen, v. d. Württemberg
Werner Bierer
Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
Aus 0410/03 Fee von der Wacht im Walde

Weißen Stein, vom Sachsen
Günter Sodan
Nach 0401/02 Tobias KS vom Hege-Haus
Aus 0016/01 Babuschka vom Weißen Stein

Königsgraben, vom Mecklenbg-Vorpommern
Christian Jeihsing
Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
Aus 0525/00 Anka von der Landower Wedde

Steinhügel, vom Niederbayern
Rudolf Aigner
Nach 0412/06 Ajar Waaleda
Aus 01 41/02 Vera von Alsheim

Westermoor, vom Schleswig-Holstein
Werner Petersen
Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
Aus 0363/03 Eike vom Westermoor

Jydebek, von der Schleswig-Holstein
Claus-Peter Andresen
Nach 0607/06 Onno von der Jydebek
Aus 0939/01 Hedy KS von der Jydebek

Westerburg, von der Nordwest
Heiko Müller
Nach 0421/04 Ibo KS vom Delme Horst
Aus 0303/02 Farga von der Madlage

Niedergrafschaft, von der Nordwest
Albert Jansen
Nach 0421/04 Ibo KS vom Delme Horst
Aus 0521/05 Elka von der Himmelsleiter

Norder Fehn, vom Nordwest
Thido Heeren
Nach 0099/03 Rabin KS vom Hünenbrink
Aus 0778/03 Anka vom Hasenborn

Theelshof, vom Havelland
Edith Theel
Nach 0002/03 Aron vom Hachelgrund
Aus 0316/02 Gundi KS vom Theelshof

Thüringer Zipfel, vom Kurhessen
Reiner Schad
Nach 0401/02 Tobias KS vom Hege-Haus
Aus 0226/01 Nova KS vom Hege-Haus

Mehner Wald, vom Artland-Emsland
Harald Lehde
Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
Aus 1024/04 Flora vom Westermoor

Hinschen-Hof, vom Nordmark
Joachim Schiedel
Nach 1060/05 Erko Engholms
Aus 01 76/06 Bergfee vom Hinschen-Hof

Rhönblick, vom Mainfranken
Alfons Hümpfer
Nach 01 07/99 Dali vom Hege-Haus
Aus 0866/01 Laura vom Rhönblick

Ausländische Deutsch-Kurzhaar in 2008
In das Zuchtbuch Deutsch-Kurzhaar übernommen
Nach Zuchtbuchnummern geordnet

Waltakke, v.d. Niederlande
G.H.J. TE Velthuis
Nach 3004/07 Ataman Duma Kazana
Aus 3008/07 Tazz v.d. Waltakke
unbekannt

Marchspitz, von Österreich
Dieter Kowarovsky
Nach 1213/05 Baron vom Hege-Hof
Aus 3016/07 Queen KS von Marchspitz

Zista, von der Österreich
Franz Spitaler
Nach 3019/07 Barro von der Zista
Aus 3020/07 Arissa von der Zista

Alstross, aus der Luxemburg
Jim Christnach
Nach 0540/98 Elk vom Effenring
Aus 3027/07 Vesna aus der Alstross

Innviertel, vom Österreich
Josef Bohninger
Nach 3031/07 Diamant von Lindgraben
Aus 3032/07 Ondra KS vom Innviertel

Antheringer Au, von der Österreich
Josef Unterberger
Nach 0995/06 Jupp vom Theelshof
Aus 3035/07 Wespe vom Innviertel

Deutsch-Kurzhaar in 2008
Nach Zuchtbuchnummern geordnet

Sparta-Gr, vom NADKC-U.S.A.
Manny Boutsikakis
Nach 0090/01 Lebeau KS vom Hege-Haus
Aus 0026/02 Honey vom Riverwoods

Ernst-August-Polder, vom Nordwest
Ewald Janssen
Nach 0604/03 Olaf vom Upstalsboom
Aus 01 90/06 Xara vom Tammlandhof

Akatzienhof, vom Schleswig-Holstein
Michael Bohr
Nach 0047/04 Kord vom Cronenhof
Aus 0725/01 Aska vom Konikow

Hunde mit Registrier-Bescheinigungen,
nach positiver Phänotypbegutachtung im Register
zum Zuchtbuch Deutsch-Kurzhaar in 2008 aufgenommen
Nach Registriernummern geordnet
Aico *10.03.2007 Eintragung aufgrund Phänotypbegutachtung in Petzow am 08.06.2008 Register Nr. 01/08

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Saksan lkss kasvattajat

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 13.1.2009 07:36

DEUTSCH-KURZHAAR-VERBAND E.V.

Züchterverzeichnis

Auszug aus Zuchtordnung vom 22.03.2003:
Ist auf den geschützten Zwingernamen innerhalb von 10 Jahren kein Wurf eingetragen worden, erlischt der Zwingerschutz, sofern der Züchter keinen begründeten Antrag auf Verlängerung gestellt hat.


Linkki ko. sivulle

http://www.deutsch-kurzhaar.de/dk-z.htm

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Ruotsin lkss koirien tietoja

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 13.1.2009 08:01

Ruotsin lkss koirien tietoja.

Välkommen!
Svenska Vorstehklubben

Avaa ensin pääsivu.
http://www.vorsteh.se/vlkommen_1351.html

Välkommen till Korthårssidan!
http://www.vorsteh.se/sida12.html

Hanhundslista
http://www.resultatdatabasen.se/vorsteh ... pe=1&kon=1

Tiklista
http://www.resultatdatabasen.se/vorsteh ... pe=1&kon=2

Godkända parningar
http://www.resultatdatabasen.se/vorsteh ... asp?type=1

Jatkuvasti tapahtuu
S66810/2004 Knallapportens Electra
http://www.resultatdatabasen.se/vorsteh ... ?breed=302

SKK HUNDDATA
Avaa ensin pääsivu.
http://kennet.skk.se/hunddata/

Sök hundar
http://kennet.skk.se/hunddata/Hund_sok.asp
Viimeksi muokannut Seppo Koivula, 9.2.2009 19:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Kotimainen koiranjalostus

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 16.1.2009 09:21

Saksanseisojakerho ry

Tervetuloa tutustumaan mannermaisten kanakoirien rotujärjestön Saksanseisojakerhon toimintaan.

Mannermaiset kanakoirat ovat Suomen olosuhteisiin erinomaisesti soveltuvia monipuolisia metsästyskoiria.

Linkkejä kotisivun näyttöihin ja pentulistalle, jossa näkyy lyhytkarvainen saksanseisoja, aikomuksia 2009.

Kotisivu

Kanakoiraharrastaja, metsästäjä tai sellaiseksi aikova!
http://www.saksanseisojakerho.fi/html/s ... ho_ry_.htm

SSK TIETOKANNAT: PÄÄHAKU

http://www.saksanseisojakerho.fi/intran ... ek_nro.php

Joitakin yhdistelmiä on suunnitteilla, listalla olevien lisäksi.

Osa nartun omistajista harkitsee vielä, jos pennuttaminen tapahtuu, tieto näkyy kasvattajan ilmoituksen mukaan myöhemmin.

Vuosittain syntyy joitakin koiria niin, että tulevat esiin rekisteröinnin yhteydessä.

PENTUEET/UROSTIEDUSTELUT, Lyhytkarvainen sivu 1

http://www.saksanseisojakerho.fi/intran ... p?rotu=119

PENTUEET/UROSTIEDUSTELUT, Lyhytkarvainen sivu 2

http://www.saksanseisojakerho.fi/intran ... 19&skip=15

PENTUEET/UROSTIEDUSTELUT, Lyhytkarvainen sivu 3

http://www.saksanseisojakerho.fi/intran ... 19&skip=30

KS Deichgraf v. d. Himmelsleiter & KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A

Uroksen tiedot:
http://www.deutsch-kurzhaar.de/zuchtrueden/0642-04.htm
Viimeksi muokannut Seppo Koivula, 9.2.2009 08:51. Yhteensä muokattu 2 kertaa.


Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Jalostusta maailmalla

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 24.5.2009 13:42

Saksan sivuilta 120 jalostustapahtumaa. http://www.deutsch-kurzhaar.de/

LKSS Eingetragene Hunde in 2009.05.24

Nach Zuchtbuchnummern geordnet Klubi tai maa
1.
kennel Mehner Wald, vom Artland-Emsland
kasvat Harald Lehde
lks isä: Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
lks emä: Aus 1024/04 Flora vom Westermoor
pentue *02 .01 .2009
2.
kennel Rothenuffeln, Artland-Emsland
kasvat Wolfgang Wischmeyer
lks isä: Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
lks emä: Aus 1021/04 Finna vom Westermoor
pentue *19.02.2009
3.
kennel Salzberg, vom Artland-Emsland
kasvat Ferdinand Schlattmann
lks isä: Nach 0604/03 Olaf vom Upstalsboom
lks emä: Aus 0867/05 Anka vom Langen Holz
pentue *25 .10 .2008
4.
kennel Silesia, Artland-Emsland
kasvat Marica Schumacher
lks isä: Nach 0228/04 Vito KS Silesia
lks emä: Aus 1066/02 Thea Silesia
pentue *10.11.2008
5.
kennel Silesia, Artland-Emsland
kasvat Marica Schumacher
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 1111/05 Xendi Silesia
pentue *10.04.2009
6.
kennel Wittlager Land, vom Artland-Emsland
kasvat Uwe Schoster
lks isä: Nach 0865/02 Mirco von der Tan nenburg
lks emä: Aus 0292/06 Gea vom Kronsberg
pentue *03.01.2009
7.
kennel Brettenbach, vom Baden-Süd
kasvat Hedw./Gerh. Kühnle
lks isä: Nach 0924/04 Bellevue KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 1053/03 Calla vom Altenbruch
pentue *08.10.2008
8.
kennel Donaumoos, vom Bayern
kasvat Willi Lotterschmid
lks isä: Nach 0147/07 Aras vom Hengstberg
lks emä: Aus 0790/01 Ayka vom Donaumoos
pentue *26.03 .2009
9.
kennel Innschleife, von der Bayern
kasvat Josef Labsch
lks isä: Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
lks emä: Aus 0447/03 Zanka II Engholms
pentue *02.03.2009
10.
kennel Mangfalltal, vom Bayern
kasvat Josef Heidenthaler
lks isä: Nach 0995/06 Jupp vom Theelshof
lks emä: Aus 0653/03 Caty vom Donaueck
pentue *08.02.2009
11.
kennel Bortfeld, von Braunschweig
kasvat Helmut Harig
lks isä: Nach 0485/01 Chico vom Westermoor
lks emä: Aus 01 21/03 Xeni von Bortfeld
pentue *29.03.2009
12.
kennel Haßbergen, von den Franken
kasvat Udo Krämer
lks isä: Nach 0466/03 Ungaro KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 0202/06 Biene KS vom Hirschenacker
pentue *11.03.2009
13.
kennel Klosterwald, vom Frankfurt
kasvat Erika Hurych
lks isä: Nach 0697/01 Heiko KS vom Osterberg
lks emä: Aus 01 71/02 Haifa vom Klosterwald
pentue *12.02.2009
14.
kennel Birkenwald, Grossbritannien
kasvat Hannelore Gill
lks isä: Nach 0662/05 Bruno vom Gut Eckhorst
lks emä: Aus 0898/01 Ella KS von der Mad lage
pentue *25.09.2008
15.
kennel Seehof, Grossbritannien
kasvat Bambos Charalambous
lks isä: Nach 0084/02 Quickstep vom Hege-Haus
lks emä: Aus 061 4/05 Otti vom Thüringer Zipfel
pentue *14.12.2007
16.
kennel Möhlhorst, von Hamburg
kasvat Wilhelm Sohst
lks isä: Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
lks emä: Aus 1091/99 Ricke von Möhlhorst
pentue *24.01.2009
17.
kennel Großen Leu, vom Hannover
kasvat Henning Stieghan
lks isä: Nach 0887/05 Terz KS vom Osterberg
lks emä: Aus 0098/05 Vroni von der Nienburg
pentue *13.12.2008
18
kennel Kronsberg, vom Hannover
kasvat Antje Engelbart-Schmidt
lks isä: Nach 0701/05 Whisky von Neuarenberg
lks emä: Aus 0262/02 Billa von der Rietberger Ems
pentue *27.12.2008
19.
kennel Roten Berg, vom Hannover
kasvat Matthias Reisener
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 0701/03 Bessy vom Roten Berg
pentue *07.11.2008
20.
kennel Anjules, Havelland
kasvat Anne Katharina Dörr
lks isä: Nach 1056/05 Clipper von der Wacholderheide
lks emä: Aus 1155/05 Isa vom Schnepfenstrich
pentue *09.03.2009
21.
kennel Nachtweide, von der Havelland
kasvat Christoph Höhne
lks isä: Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
lks emä: Aus 0388/04 Amica Anjules
pentue *24 .03 .2009
22.
kennel Theelshof, vom Havelland
kasvat Edith Theel
lks isä: Nach 0215/05 Vincent von Neuarenberg
lks emä: Aus 0864/06 Ida vom Theelshof
pentue *28.02.2009
23.
kennel Kurhessen, von Kurhessen
kasvat ZG Melanie Merle / Tina Geisel
lks isä: Nach 0466/03 Ungaro KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 1224/05 Vinja vom Osterberg
pentue *15.01.2009
24.
kennel Königswald, aus dem Kurhessen
kasvat Beate Dalitz-Härter
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 0330/05 Briska aus dem Königswald
pentue *27.12.2008
25.
kennel Wacht im Walde, von der Kurhessen
kasvat Ernst Vollmer
lks isä: Nach 0503/06 Titan vom Thüringer Zipfel
lks emä: Aus 0780/05 Gesha von der Wacht im Walde
pentue *03.01.2009
26.
kennel Alsheim, von Kurmainz
kasvat Heinrich Schwinn
lks isä: Nach 0755/05 Cawallo von Alsheim
lks emä: Aus 1039/06 Wachtel vom Osterberg
pentue *26.02 .2009
27.
kennel Kirchberg, vom Kurmainz
kasvat Alfred Kalbfuß
lks isä: Nach 0471/04 Alex vom Rohrbacherberg
lks emä: Aus 1196/06 Nicky vom Schnepfenstrich
pentue *15.04.2009
28.
kennel Massenbach, vom Kurmainz
kasvat Lothar Wörz
lks isä: Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
lks emä: Aus 051 6/03 Diana KS vom Massenbach
pentue *06.04.2009
29.
kennel Pöttmes, Kurmainz
kasvat ZG Franzi Heinen/Gerhard und Christel Boxan
lks isä: Nach 9003/08 Eiko KS von der Zista
lks emä: Aus 0287/04 Nadja KS Pöttmes
pentue *17.03.2009
30.
kennel Himmelsleiter, von der Mainfranken
kasvat Ingeborg Völker-Engler
lks isä: Nach 0647/04 Donner von der Himmelsleiter
lks emä: Aus 0228/07 Baghira von der Königsleite
pentue *15.01.2009
31.
kennel Himmelsleiter, von der Mainfranken
kasvat Ingeborg Völker-Engler
lks isä: Nach 0932/06 Ferro vom Massenbach
lks emä: Aus 0650/04 Duca von der Himmelsleiter
pentue *14.04.2009
32.
kennel Leinachtal, vom Mainfranken
kasvat Gerd Kunz
lks isä: Nach 0854/06 Usko KS vom Thüringer Zipfel
lks emä: Aus 1049/04 Reika vom Leinachtal
pentue *19.03.2009
33.
kennel Klepelshagener Forst, vom Mecklenbg-Vorpommern
kasvat Rüdiger Stilgenbauer
lks isä: Nach 9007/05 Wasir KS Birkenwald
lks emä: Aus 0219/06 Tina Erdmannshausen
pentue *22.02.2009
34.
kennel Peenestrom, vom Mecklenbg-Vorpommern
kasvat Jörg-Olaf Zilske
lks isä: Nach 0727/04 Ullo KS Rothenuffeln
lks emä: Aus 0674/05 Corrie vom Pee nestrom
pentue *11.03 .2009
35.
kennel Kastanienallee-O, von der Mitteld.-Anhalt
kasvat Günter Richter
lks isä: Nach 0903/03 Polo KS vom Gleistal
lks emä: Aus 0029/03 Afra von Dürrenberg
pentue *07.04.2009
36.
kennel Pretzschers Hof, vom Mitteld.-Anhalt
kasvat Uwe Pretzsch
lks isä: Nach 0495/03 Quantus vom Alberthain
lks emä: Aus 0380/02 Anka von der Talwiese
pentue *19.02.2009
37.
kennel Beaver Creeks, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Lloyd Grover III
lks isä: Nach 0352/99 Xavier vom Riverwoods
lks emä: Aus 0576/00 Airel vom Beaver Creeks
pentue *28.10.2008
38.
kennel Beaver Creeks, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Lloyd Grover III
lks isä: Nach 0063/00 Yano vom Riverwoods
lks emä: Aus 1040/04 Feowna vom Beaver Creeks
pentue *06.11.2008
39.
kennel Blauen Gras, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Travis Burgett
lks isä: Nach 1031/05 Harley vom Beaver Creeks
lks emä: Aus 0441/07 Asia von Kings Crossing
pentue *03.01.2009
40.
kennel Cimarron, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Tom Householder
lks isä: Nach 0090/01 Lebeau KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 0791/06 Xica vom Schloßgraben
pentue *24.02 .2009
41.
kennel Gänsehimmel, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Rick Hartle
lks isä: Nach 0575/00 Axel vom Beaver Creeks
lks emä: Aus 0224/05 Cali vom Rahe
pentue *25.01.2009
42.
kennel Kings Crossing, von NADKC-U.S.A.
kasvat Jorg Adolf Kaltenegger
lks isä: Nach 1167/06 Zunder vom Wittekind
lks emä: Aus 0881/05 Hanna vom Schnepfenstrich
pentue *08.04.2009
43.
kennel Point, On NADKC-U.S.A.
kasvat David A. Trahan
lks isä: Nach 0453/02 Broch von der Merrymeeting
lks emä: Aus 0746/03 Briar On Point
pentue *02.03.2009
44.
kennel Riverwoods, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Wilhelm and Robert Engelking
lks isä: Nach 0090/01 Lebeau KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 0067/00 Yolly vom Riverwoods
pentue *01.10.2008
45.
kennel Riverwoods, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Wilhelm and Robert Engelking
lks isä: Nach 0427/07 Eddie vom Riverwoods
lks emä: Aus 041 4/05 Villa vom Riverwoods
pentue *31.12.2008
46.
kennel Riverwoods, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Wilhelm and Robert Engelking
lks isä: Nach 0063/00 Yano vom Riverwoods
lks emä: Aus 0503/02 Jenny II vom Riverwoods
pentue *07.02.2009
47.
kennel Riverwoods, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Wilhelm and Robert Engelking
lks isä: Nach 0285/07 Dux von Neuarenberg
lks emä: Aus 0048/05 Celly KS vom Düpenautal
pentue *28.02.2009
48.
kennel Sparta-Gr, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Manny Boutsikakis
lks isä: Nach 0090/01 Lebeau KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 01 45/07 Jaga von der Schnappenburg
pentue *22.03.2009
49.
kennel Sparta-Gr, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Manny Boutsikakis
lks isä: Nach 0803/04 Lasse KS von der Jydebek
lks emä: Aus 0719/06 Bacara KS vom Ährenfeld
pentue *05.04.2009
50.
kennel Wüstenjäger, vom NADKC-U.S.A.
kasvat Wayne and Lisa Davis
lks isä: Nach 1167/06 Zunder vom Wittekind
lks emä: Aus 0145/06 Xantara vom Riverwoods
pentue *01 .03 .2009
51.
kennel Donauufer, vom Niederbayern
kasvat Alfred Zacher
lks isä: Nach 0854/06 Usko KS vom Thüringer Zipfel
lks emä: Aus 0035/04 Cindy von der Marchwiese
pentue *05.04.2009
52.
kennel Erlental, vom Niederbayern
kasvat Wolfgang Konrad
lks isä: Nach 0791/07 Chef v. d. Lutherischen Bergen
lks emä: Aus 0862/04 Queen vom Amtmannsloch
pentue *28.01.2009
53.
kennel Isarberg, vom Niederbayern
kasvat Wolfgang Böhm
lks isä: Nach 0995/06 Jupp vom Theelshof
lks emä: Aus 1091/06 Centa vom Steinhügel
pentue *23.02.2009
54.
kennel Wiesenthal, von Niederbayern
kasvat Oskar Bosl
lks isä: Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
lks emä: Aus 0334/07 Akira von der Innschleife
pentue *03.04.2009
55.
kennel Eichenforst, vom Niedersachsen
kasvat Manfred Wittland
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 0479/07 Desire II vom Otterbach
pentue *25 .01.2009
56.
kennel Nordhof, vom Niedersachsen
kasvat Gerhard Krüger
lks isä: Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
lks emä: Aus 0247/07 Vespa vom Nordhof
pentue *30.11.2008
57.
kennel Weserland, vom Niedersachsen
kasvat Dirk Büsching
lks isä: Nach 0287/06 Gimli vom Kronsberg
lks emä: Aus 0921/01 Cora vom Weserland
pentue *17.12.2008
58.
kennel Engholms, Nordmark
kasvat Carsten Petersen
lks isä: Nach 1060/05 Erko Engholms
lks emä: Aus 0249/04 Clea Engholms
pentue *10.02 .2009
59.
kennel Hinschen-Hof, vom Nordmark
kasvat Joachim Schiedel
lks isä: Nach 1331/06 Calle vom Hinschen-Hof
lks emä: Aus 9002/07 Bianka Visnyei Vadasz
pentue *24.10.2008
60.
kennel Hinschen-Hof, vom Nordmark
kasvat Joachim Schiedel
lks isä: Nach 1060/05 Erko Engholms
lks emä: Aus 1337/06 Coffee vom Hinschen-Hof
pentue *07.02.2009
61.
kennel Ohlen Redder, vom Nordmark
kasvat Hans-Heinrich Jaacks
lks isä: Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
lks emä: Aus 0280/03 Britta KS von de Woderkant
pentue *16.11.2008
62.
kennel Delme Horst, vom Nordwest
kasvat Ottmar Kronschnabel
lks isä: Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
lks emä: Aus 0499/06 Prada KS vom Meynautal
pentue *03.02 .2009
63.
kennel Fresena, Nordwest
kasvat Ludwig Adden
lks isä: Nach 9007/05 Wasir KS Birkenwald
lks emä: Aus 0457/05 Flocke von der Tabakshöhe
pentue *07.02.2009
64.
kennel Hansaburg, von der Nordwest
kasvat Hubertus Högemann
lks isä: Nach 01 54/00 Arthus KS von der Rietberger Ems
lks emä: Aus 1035/01 Bea KS von der Hansaburg
pentue *19.11.2008
65.
kennel Hermanns Hof, vom Nordwest
kasvat Hermann-Josef Niemann
lks isä: Nach 0287/06 Gimli vom Kronsberg
lks emä: Aus 1115/02 Ronny vom Carolinenhof
pentue *24.12.2008
66.
kennel Könighaus, vom Nordwest
kasvat Brigitte Könighaus
lks isä: Nach 1060/05 Erko Engholms
lks emä: Aus 0886/04 Artemis vom Hege-Haus
pentue *04.01.2009
67.
kennel Lethetal, vom Nordwest
kasvat Harald Schwantje
lks isä: Nach 0623/05 Odin Pöttmes
lks emä: Aus 0492/05 Biene vom Feldtor
pentue *10.10.2008
68.
kennel Tammlandhof, vom Nordwest
kasvat ZG Klaus Janssen
lks isä: Nach 1170/07 Franko von Neuarenberg
lks emä: Aus 0358/00 Vita vom Tammlandhof
pentue *16.01.2009
69.
kennel Nemerower Holz, vom Oderland
kasvat Bernd Krüger
lks isä: Nach 0863/06 Ivo vom Theelshof
lks emä: Aus 0710/05 Ilka von der Madlage
pentue *07.04.2009
70.
kennel Sauwerder, vom Oderland
kasvat ZG Anja Baumann / Christian Fritz
lks isä: Nach 0863/06 Ivo vom Theelshof
lks emä: Aus 0950/04 Tina vom Sauwerder
pentue *13.03.2009
71.
kennel Scheunenhof, vom Oderland
kasvat Peter Ziesak
lks isä: Nach 0222/07 Karlos vom Theelshof
lks emä: Aus 0015/05 Cassie vom Scheunenhof
pentue *02.03.2009
72.
kennel Leimbachtal, vom Rheinland
kasvat Rafael Tyrna
lks isä: Nach 0973/02 Joker KS von der Jydebek
lks emä: Aus 0056/03 Bessy vom Cuxhof
pentue *30.03.2009
73.
kennel Trocken Bach, vom Rheinland
kasvat Frank O'Leary
lks isä: Nach 0368/99 Eberhard vom Hege-Haus
lks emä: Aus 0977/05 Atlanta KS vom Hege-Hof
pentue *05.02.2009
74.
kennel Vorstland, vom Rheinland
kasvat Helmut Noy
lks isä: Nach 0803/04 Lasse KS von der Jydebek
lks emä: Aus 01 00/07 Jura vom Vorstland
pentue *29 .01 .2009
75.
kennel Contiomagus, Saar
kasvat Sascha Schmitt
lks isä: Nach 0994/06 Josef vom Theelshof
lks emä: Aus 0253/04 Sadhu KS Rothenuffeln
pentue *05 .01 .2009
76.
kennel Tschifflicker Mühle, von der Saar
kasvat Martin Reinhard
lks isä: Nach 0755/05 Cawallo von Alsheim
lks emä: Aus 0542/05 Uta vom Schloßgraben
pentue *21.10.2008
77.
kennel Alberthain, vom Sachsen
kasvat Rainer Zetzsche
lks isä: Nach 0792/06 Strolch vom Gleistal
lks emä: Aus 0484/00 Karo KS vom Alberthain
pentue *18.03.2009
78.
kennel Welfenshof, vom Sachsen
kasvat Rainer u. Monika Welfens
lks isä: Nach 0466/03 Ungaro KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 1023/02 Dina vom Weißen Stein
pentue *21.10.2008
79.
kennel Jydebek, von der Schleswig-Holstein
kasvat Claus-Peter Andresen
lks isä: Nach 0605/06 Olex KS von der Jydebek
lks emä: Aus 0939/01 Hedy KS von der Jydebek
pentue *13.02.2009
80.
kennel Marienhof, von Schleswig-Holstein
kasvat Annelene Carstensen-Momsen
lks isä: Nach 0605/06 Olex KS von der Jydebek
lks emä: Aus 1029/04 Fee von Königsmark
pentue *22.03.2009
81.
kennel Räubersruh, von Schleswig-Holstein
kasvat Julius Petersen
lks isä: Nach 0803/04 Lasse KS von der Jydebek
lks emä: Aus 1050/02 Henni von Räubersruh
pentue *29.10.2008
82.
kennel Tauteich, vom Schleswig-Holstein
kasvat Frank Krüger
lks isä: Nach 1026/04 Franz von Königsmark
lks emä: Aus 0827/04 Kira vom Tauteich
pentue *21.01.2009
83.
kennel Wikinger, vun de Schleswig-Holstein
kasvat Peter Mauderer
lks isä: Nach 0623/05 Odin Pöttmes
lks emä: Aus 1005/04 Jona vom Südstrand
pentue *16.04.2009
84.
kennel Entenpfuhler Forst, vom Südwest
kasvat Tanja Minninger-Hahn
lks isä: Nach 0875/03 Vitus KS vom Dinkelhof
lks emä: Aus 0567/07 Erra vom Peenestrom
pentue *22.12.2008
85.
kennel Entenpfuhler Forst, vom Südwest
kasvat Tanja Minninger-Hahn
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 0425/03 Bonny vom Schnepfenstrich
pentue *01 .01 .2009
86.
kennel Entenpfuhler Forst, vom Südwest
kasvat Tanja Minninger-Hahn
lks isä: Nach 0420/03 Bodo vom Schnepfenstrich
lks emä: Aus 0696/05 Laika vom Mausberg
pentue *11 .03 .2009
87.
kennel Entenpfuhler Forst, vom Südwest
kasvat Tanja Minninger-Hahn
lks isä: Nach 0863/06 Ivo vom Theelshof
lks emä: Aus 1221/07 Luci vom Borsumer Hof
pentue *20.03 .2009
88.
kennel Hause Franz, vom Südwest
kasvat Helmut Franz
lks isä: Nach 0424/99 Buddy KS von Königsmark
lks emä: Aus 0602/06 Dana von Alsheim
pentue *31.10.2008
89.
kennel Hengstberg, vom Südwest
kasvat Thomas Fliehmann
lks isä: Nach 1134/05 Casper vom Gräbenbruch
lks emä: Aus 0477/04 Andra vom Rohrbacherberg
pentue *02.10.2008
90.
kennel Pilgerpfad, vom Südwest
kasvat Heinz Backe
lks isä: Nach 1069/01 Benno vom Westenholzer Bruch
lks emä: Aus 0174/03 Ilexa von der Wenge
pentue *28.11.2008
91.
kennel Waidmanns, Südwest
kasvat ZG Andreas Thomschke
lks isä: Nach 1111/06 Falko vom Altenbruch
lks emä: Aus 0392/05 Isa Waidmanns
pentue *30.01.2009
92.
kennel Bauerngraben, vom Thüringen
kasvat ZG Heiko Herfurth und Heidi Teichmann
lks isä: Nach 0116/07 Balu vom Tanneck
lks emä: Aus 1321/05 Fea vom Harnischgrund
pentue *16.11.2008
93.
kennel Cuxhof, vom Thüringen
kasvat Markus Illert
lks isä: Nach 0734/99 Lutz vom Gleistal
lks emä: Aus 0793/05 Rena vom Gleistal
pentue *13.04.2009
94.
kennel Fernebach, vom Thüringen
kasvat Gerd Setzepfandt
lks isä: Nach 0903/03 Polo KS vom Gleistal
lks emä: Aus 0597/04 Yola von der Kanzel
pentue *02.10.2008
95.
kennel Kanzel, von der Thüringen
kasvat Eberhard und Günter Kolbe
lks isä: Nach 0682/04 Alf vom Schwanseer Teich
lks emä: Aus 0735/02 Xannie von der Kanzel
pentue *31.01.2009
96.
kennel Muldetal, vom Thüringen
kasvat Jens Witzsche
lks isä: Nach 0734/99 Lutz vom Gleistal
lks emä: Aus 0795/05 Rocksi KS vom Gleistal
pentue *28.12.2008
97.
kennel Schloßgraben, vom Thüringen
kasvat Bernd Härter
lks isä: Nach 0116/07 Balu vom Tanneck
lks emä: Aus 0788/06 Xabea vom Schloßgraben
pentue *21.02 .2009
98.
kennel Steinsburg, von der Thüringen
kasvat Andreas Ullrich
lks isä: Nach 0582/04 Dino von Hochkrell
lks emä: Aus 1125/02 Kleo vom Helmegrund
pentue *24.10.2008
99.
kennel Czarnego Dworu, z Tschechien
kasvat Wojciech Burski
lks isä: Nach 3017/06 Joker Malomközi
lks emä: Aus 3103/06 Uche z Czarnego Dworu
pentue *21.07 .2008
100.
kennel Isenseer Kajedeich, vom Weser-Bremen
kasvat Jens Horeis
lks isä: Nach 9007/05 Wasir KS Birkenwald
lks emä: Aus 0681/02 Motte vom Isenseer Kajedeich
pentue *08.02.2009
101.
kennel Uhlenburg, von der Weser-Bremen
kasvat Willi Poppe
lks isä: Nach 0664/04 Treff KS Rothenuffeln
lks emä: Aus 0447/04 Petra von der Uhlenburg
pentue *05.03.2009
102.
kennel Elbtalaue, von der Weser-Ems
kasvat Bernhard Bulß
lks isä: Nach 0214/05 Valko von Neuarenberg
lks emä: Aus 0072/06 Zora von Neuarenberg
pentue *30.10.2008
103.
kennel Geestmoor, vom Weser-Ems
kasvat Dietrich Hollmann
lks isä: Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
lks emä: Aus 0991/06 Ottilie KS vom Geestmoor
pentue *30.11.2008
104.
kennel Holtvogt, vom Weser-Ems
kasvat Maria Lemmermöhle
lks isä: Nach 0636/05 Cero KS vom Gievenbach
lks emä: Aus 0811/04 Tessa von Neuarenberg
pentue *01.10.2008
105.
kennel Holtvogt, vom Weser-Ems
kasvat Maria Lemmermöhle
lks isä: Nach 1111/06 Falko vom Altenbruch
lks emä: Aus 01 39/07 Cheeky vom Holtvogt
pentue *10.03.2009
106.
kennel Neuarenberg, von Weser-Ems
kasvat Willi Werner Immken
lks isä: Nach 1123/05 Zobel KS von Bockhöft
lks emä: Aus 0217/05 Vroni KS von Neuarenberg
pentue *24 .12 .2008
107.
kennel Neuarenberg, von Weser-Ems
kasvat Willi Werner Immken
lks isä: Nach 0697/01 Heiko KS vom Osterberg
lks emä: Aus 0929/05 Yette von Neuarenberg
pentue *31.12.2008
108.
kennel Schnappenburg, von der Weser-Ems
kasvat Hans-Georg Niemeyer
lks isä: Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
lks emä: Aus 0111/04 Orle vom Esteresch
pentue *15 .11.2008
109.
kennel Tatemeer, vom Weser-Ems
kasvat ZG Lücking / Elke Bruns
lks isä: Nach 1123/05 Zobel KS von Bockhöft
lks emä: Aus 0377/07 Blanka vom Tatemeer
pentue *01.04 .2009
110.
kennel Wellen, von den Weser-Ems
kasvat Heinrich Wellendorf
lks isä: Nach 0081/04 Rocky KS von Neuarenberg
lks emä: Aus 1156/02 Orka Rothenuffeln
pentue *21.02 .2009
111.
kennel Wittekind, vom Weser-Ems
kasvat ZG Udo Zimmermann und Uwe Immken
lks isä: Nach 0375/07 Boss vom Tatemeer
lks emä: Aus 0295/07 Ester KS von Neuarenberg
pentue *04.04.2009
112.
kennel Buschkamp, vom Westfalen
kasvat Peter Dickmänken
lks isä: Nach 0636/05 Cero KS vom Gievenbach
lks emä: Aus 0320/04 Dina vom Schnepfenstrich
pentue *27.02 .2009
113.
kennel Dinkeldorf, vom Westfalen
kasvat ZG Ludger und Vera Helmich
lks isä: Nach 0466/03 Ungaro KS vom Hege-Haus
lks emä: Aus 01 05/05 Nana vom Niemen
pentue *29.11.2008
114.
kennel Dinkelhof, vom Westfalen
kasvat ZG vom Dinkelhof Bockhold/Dr.Börsting
lks isä: Nach 0493/07 Plato vom Niemen
lks emä: Aus 0572/07 Almi vom Dinkelhof
pentue *05.01.2009
115.
kennel Hellwegufer, vom Westfalen
kasvat Rudi Düperthal
lks isä: Nach 0421/04 Ibo KS vom Delme Horst
lks emä: Aus 0986/06 Alexa vom Hellwegufer
pentue *11.11.2008
116.
kennel Isselufer, vom Westfalen
kasvat Herbert Busch
lks isä: Nach 1001/06 Carlos vom Hege-Hof
lks emä: Aus 0546/06 Amsel vom Hiller Moor
pentue *21.02 .2009
117.
kennel Rietberger Ems, von der Westfalen
kasvat Dirk Könighaus
lks isä: Nach 0680/06 Zeros KS Silesia
lks emä: Aus 1123/04 Cresta von der Rietberger Ems
pentue *25 .10 .2008
118.
kennel Wenge, von der Westfalen
kasvat Franz Weth mar
lks isä: Nach 0362/07 Poldi von der Wenge
lks emä: Aus 0022/06 Onja von der Wenge
pentue *01.11.2008
119.
kennel Wasserschling, vom Württemberg
kasvat Hans-Jürgen Machetanz
lks isä: Nach 0820/05 Duke vom Wasserschling
lks emä: Aus 0554/03 Chili vom Wasserschling
pentue *12.11.2008

Linkki tarkempiin tietoihin.
http://www.deutsch-kurzhaar.de/Zuchtbuch/ehzb-oa09.pdf

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Klubkurzhaar-voran

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 2.6.2009 09:19

Lkss klubi

http://www.klubkurzhaar-voran.de/

http://www.klubkurzhaar-voran.de/index.php?id=zucht

http://www.klubkurzhaar-voran.de/index. ... no_cache=1

Züchterverzeichnis Stand: Dez. 2008
vom Könighaus
vom Borsumer Hof
von der Jydebek
von der Tabakshöhe
von der Elbtalaue
Anjules
vom Hellwegufer
vom Riverwoods
vom Kalkrieser Berg
vom Ährenfeld
vom Geestmoor
von Neuarenberg
vom Keljer
vom Holtvogt
vom Heidjer Moor
vom James River
vom Steinwitten
von der Schnappenburg
vom Esteresch
von der Esseburg
von der alten Ziegelei
vom Wittekind

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Yhteystiedot lyhytkarvainen saksanseisoja

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 5.6.2009 11:23

Deutsch Kurzhaar Directory

1025 Links 261 Categories 494 Listed Breeders

http://www.kurzhaar-directory.org/

DEUTSCH KURZHAAR DIRECTORY » Clubs » National

http://www.kurzhaar-directory.org/index.php?c=37


Parade of Champions 2008


http://www.gsp.org.uk/Champions/ParadeOfChampions.htm

Vastaa Viestiin