FCI 7 / 119 Lyhytkarvainen saksanseisoja Junkkari 2010

Eri rotujen harrastajien ja toimihenkilöiden tiedotteita.

Valvoja: Maarit Seppänen

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

FCI 7 / 119 Lyhytkarvainen saksanseisoja Junkkari 2010

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 19.9.2010 11:38

Junkkari 2010.09.25.-27, ilmoitetut lkss koirat yht. 100 kpl.

FCI 7 / 119 Lyhytkarvainen saksanseisoja rekisterinumero ja syntymäaika
lkssu ASLAK FI52273/09 s. 16.2.2009
lkssn BOVIKSBADEETS KUTA S22006/2009 s. 8.3.2009
lkssn BRISKBREEZE ADA FI30360/09 s. 3.5.2009
lkssu BRISKBREEZE AGO FI30366/09 s. 3.5.2009
lkssu BRISKBREEZE ARAGORN FI30363/09A/A s. 3.5.2009
lkssu BRISKBREEZE ATLETICO FI30368/09 s. 3.5.2009
lkssn BRISKBREEZE AVA FI30365/09 s. 3.5.2009
lkssu CHARLESWOOD MARCO FI19919/09 s. 14.2.2009
lkssn CHARLESWOOD MATHILDA FI19922/09 s. 14.2.2009
lkssn CHARLESWOOD MERRY FI19920/09 s. 14.2.2009
lkssn CHARLESWOOD MIRANDA FI19923/09 s. 14.2.2009
lkssu PMJV-09 DON KORLEONE'S UJP PIIM-URI FI23011/09 s. 28.2.2009
lkssn DON KORLEONE'S UJP RONJA FI23018/09 s. 28.2.2009
lkssu DON KORLEONE'S UJP UNE HÈROS FI23012/09 s. 28.2.2009
lkssu DON KORLEONE'S UJP UNIKUM BAR FI23017/09 s. 28.2.2009
lkssu DON KORLEONE'S UKKO EEMELI FI23015/09 s. 28.2.2009
lkssu DON KORLEONE'S UNA BOMBER FI23014/09 s. 28.2.2009
lkssu ENSLIGA SKOGENS NAVAJO FI54264/09 s. 10.2.2009
lkssn ERÄAAMUN AIDA FI13190/09 s. 13.1.2009
lkssu ERÄAAMUN AKKE FI13192/09 s. 13.1.2009
lkssu ERÄAAMUN AMOS FI13198/09 s. 13.1.2009
lkssn ERÄAAMUN ANDI FI13191/09 s. 13.1.2009
lkssn ERÄAAMUN ANI FI13196/09 s. 13.1.2009
lkssu ERÄAAMUN ARCO FI13199/09 s. 13.1.2009
lkssu ERÄAAMUN ARNO FI13197/09 s. 13.1.2009
lkssu ERÄAAMUN AXU FI13194/09 s. 13.1.2009
lkssn FASANTORPEDENS AA KOLA S32405/2009 s. 24.3.2009
lkssu FASANTORPEDENS AA RAIDER S32404/2009 s. 24.3.2009
lkssu FASANTORPEDENS AA RIFF S32403/2009 s. 24.3.2009
lkssn FERHILL'S NASTI FI18161/09 s. 21.2.2009
lkssn FERHILL'S NIEHKU FI18164/09 s. 21.2.2009
lkssn HANKI FI28970/09 s. 11.4.2009
lkssn HELMI FI28969/09 s. 11.4.2009
lkssu HESSU FI28967/09 s. 11.4.2009
lkssn HILJA FI28968/09 s. 11.4.2009
lkssu HÄJY FI28966/09 s. 11.4.2009
lkssn HUOMENTUULEN TARKKAMARTTA FI25981/09 s. 18.3.2009
lkssn HUOMENTUULEN TYYLILYYLI FI25980/09 s. 18.3.2009
lkssn HUOMENTUULEN TYYNITYYNE FI25982/09 s. 18.3.2009
lkssu IBO FRESENA FI33875/09 s. 7.2.2009
lkssn JÄRVISARAN CARA NETTA FI23243/09 s. 10.3.2009
lkssn JÄRVISARAN CERINA FI23240/09 s. 10.3.2009
lkssu JÄRVISARAN CEZAR FI23239/09 s. 10.3.2009
lkssu JÄRVISARAN CHAPLIN FI23244/09 s. 10.3.2009
lkssn JÄRVISARAN CHEETA FI23242/09 s. 10.3.2009
lkssu JÄRVISARAN CORRO FI23241/09 s. 10.3.2009
lkssu KAPPETORPS G RICK S38864/2009 s. 1.5.2009
lkssn KAPPETORPS G RINA FI35382/09 s. 1.5.2009
lkssu KAPPETORPS G ROY FI46856/09 s. 1.5.2009
lkssu KOTIPOJAN VIETERI FI29402/09 s. 16.3.2009
lkssn LOMMENS CEITA FI34415/09 s. 7.4.2009
lkssn EEJV-10 EEV-10 METSOSUON ELIRA FI29982/09 s. 30.4.2009
lkssn METSOSUON ENELLA FI29983/09 s. 30.4.2009
lkssu METSOSUON ENER FI29978/09 s. 30.4.2009
lkssu METSOSUON ENTOR FI29979/09 s. 30.4.2009
lkssn METSOSUON ERIANA FI29981/09 s. 30.4.2009
lkssn MIRCAS OLENA FI20119/09 s. 27.1.2009
lkssn MIRCAS OLKA FI20118/09 s. 27.1.2009
lkssn OUTAVAINUN CARO FI31118/09 s. 20.4.2009
lkssn OUTAVAINUN CEITA FI31117/09 s. 20.4.2009
lkssu OUTAVAINUN COLTTI FI31122/09 s. 20.4.2009
lkssu OUTAVAINUN CONDOR FI31123/09 s. 20.4.2009
lkssu OUTAVAINUN COOLHERMAN FI31121/09 s. 20.4.2009
lkssu PELTOHAUN BASSO FI25505/09 s. 12.4.2009
lkssn PELTOHAUN BESSIE FI25510/09 s. 12.4.2009
lkssn PELTOHAUN BETTINA FI25514/09 s. 12.4.2009
lkssn PELTOHAUN BIANKA FI25511/09 s. 12.4.2009
lkssn PELTOHAUN BRITA FI25512/09 s. 12.4.2009
lkssn PELTOHAUN BRUNETTE FI25508/09 s. 12.4.2009
lkssu PELTOHAUN BUCK FI25504/09A/A s. 12.4.2009
lkssn PELURIN AINO KAISA FI32715/09 s. 1.4.2009
lkssu PISPANMÄEN SANTTU FI27721/09 s. 14.4.2009
lkssu PISPANMÄEN S'ASLA FI27722/09 s. 14.4.2009
lkssn PITKÄSAAREN MANTA FI31596/09 s. 28.4.2009
lkssu PITKÄSAAREN MASI FI31595/09 s. 28.4.2009
lkssu PITKÄSAAREN MASUR (FI31594/09) S57130/2009 s. 28.4.2009
lkssn PITKÄSAAREN METTE FI31597/09 s. 28.4.2009
lkssn PITKÄSAAREN MILA FI31598/09 s. 28.4.2009
lkssn PRUUKIN IITU FI20056/09 s. 18.2.2009
lkssn PRUUKIN ILTATÄHTI FI20058/09 s. 18.2.2009
lkssu RIIHIKODAN SCHIKO FI29651/09 s. 3.4.2009
lkssu RIIHIKODAN SHESTER FI29646/09 s. 3.4.2009
lkssu RIIHIKODAN SILVER FI29644/09 s. 3.4.2009
lkssu RIIHIKODAN STEFANO FI29645/09 s. 3.4.2009
lkssn RIPMARKENS RIZZO S64818/2008 s. 27.9.2008
lkssu SANTE KRISTO ALBUS RKF2491693 s. 10.3.2009
lkssu JV-09 EVEREST V.D. STROOMDRIFT FI47716/09A/A s. 13.2.2009
lkssu LTJV-10 EEJV-10 TAILSTAR'S SAMBAN NITRO FI33811/09A/A s. 10.5.2009
lkssn TAILSTAR'S SAMBAN SISI FI33815/09 s. 10.5.2009
lkssn TAILSTAR'S SAMBAN TAHTI FI33818/09 s. 10.5.2009
lkssn TAILSTAR'S SAMBAN VANILLA FI33816/09 s. 10.5.2009
lkssu TAILSTAR'S SAMBAN VIMMA FI33812/09B/B s. 10.5.2009
lkssn TAKAPELLON MIISA FI22389/09 s. 30.1.2009
lkssn TAKA-TAPIOLAN LILIAN FI57771/09 s. 3.10.2009
lkssu TEIENS LOBOO FI14029/10 s. 20.2.2009
lkssn TEIENS LYDIA FI33881/09A/A s. 20.2.2009
lkssu VESAKON HAMLET FI37134/09 s. 15.5.2009
lkssn VESAKON HELMI FI37131/09 s. 15.5.2009
lkssn VESAKON HENNESSY FI37129/09 s. 15.5.2009
lkssn VESAKON HILLA FI37130/09 s. 15.5.2009

Linkki
www.saksanseisojakerho.fi Foorumin päävalikko -> Junkkari

http://www.saksanseisojakerho.fi/forum/ ... te&p=24644

[quote="cri"]Junkkariin osallistuvista koirista on tullut paljon kyselyitä tässä osallistujat listattuna. Vain koiran nimi ja rotu koska muuten menee niin sekavaksi.
Jos joku koira joka on ilmoitettu 20.8 mennessä ei löydy listasta ota yhteyttä koetoimitsija Ilkka Hietalaan, niin tutkitaan tilanne.
Jos narttu koira aloittaa juoksun tai koira antidoping säännön mukaan ei voi osallistua Junkkariin tai joku muu syy estää koiran osallistumisen niin ilmoita Ilkalle tai Chrisselle. Cri tekee analyysit koirien tuloksista Junkkarin jälkeen ja syy poissa oloon on myös toivottavaa. Oma Junkkariin ilmoitettu narttuni aloitti juoksun eli ei taida ehtiä ohi ennen koetusta. Ulkomuotokatselmukseen saan osallistua mutta pelto hommat jää näillä näkymin väliin. Tilastoihin voin siis laittaa ei osallistunut kokeeseen juoksun takia. Jalostuksellisesti kaikki tieto on tervetullutta onhan Junkkari jalostus katselmus tai niin kuin englanniksi niin hienosti sanotaan natural ability test.
Toivotan onnea kaikille osallistuville ja lintuja lakialla kuulemma löytyy.

Seppo Koivula
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1040
Liittynyt: 13.12.2005 13:12

Junkkari 2010 sunnuntain ryhmät

Viesti Kirjoittaja Seppo Koivula » 21.9.2010 13:34

Sunnuntain ryhmät. Virallisen luettelon löydät Kirsin viestistä.

Junkkari 2010.09.25.-27, ilmoitetut lkss koirat yht. 100 kpl.

Ryhmä 1 KAUHAJÄRVI
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 95 breu TAIKAMÄEN ALFONSO FI18151/09 s. 16.2.2009
i. KARHUTASSUN FELIX FIN22380/02B
e. ALPOKSEN PIITU FIN32273/06C
k. LAPPALAINEN JUHA HAAPAJÄRVI
om. PARKKINEN VESA ja JOHANNA MARKKULA

2. 119 lkssu PELTOHAUN BASSO FI25505/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. JUKKA KIVI RAJAMÄKI

3. 202 braiu FIKRET'S DURO RAGAZZO FI23036/09 s. 23.3.2009
i. N MVA ESTV-07 LTUV-08 LVV-08 NO MVA LT MVA RU MVA C.I.E LTV-08 EEV-07 RO MVA
HEINÄARON COCCO DI MAMMA FIN14602/01A
e. LVV-08 EE JMVA LT JMVA EEV-08 EEJV-08 RU JMVA PMV-08 RO MVA
HEINÄARON RICOTTA FIN29724/06B
k. (HENKILÖLLÄ ON TIETOSUOJA)
om. KUJALA SAMI ja HENNA LAPPEENRANTA

4. 119 lkssn ERÄAAMUN AIDA FI13190/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. HÄNNINEN JANI ja NINA LEPPÄVESI

5. 119 lkssn PELTOHAUN BRUNETTE FI25508/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. PERÄLÄ HARRI JÄRVENPÄÄ

6. 95 bren IIDA FI40685/09 s. 24.5.2009
i. ARON VOM UHLENBEK FIN26240/07B
e. LILY FIN16912/04B
k. NIEMELÄ VELI-PEKKA ROVANIEMI
om. HEININEN MARKO ESPOO

7. 119 lkssn METSOSUON ENELLA FI29983/09 s. 30.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. LV MVA FI MVA EE MVA PICTAN BRIZAMEA FIN20664/06A
k. SEPPÄNEN MAARIT ja AARO TAMMIAINEN
om. PAASIKOSKI URPO MUHOS


Ryhmä 2 TIITISENJOKI
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 119 lkssn TAILSTAR'S SAMBAN TAHTI FI33818/09 s. 10.5.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. ISA FIN51294/07A
k. HEDNÄS KATJA ja PETER PUSULA
om. JUHA KOMULAINEN HYVINKÄÄ

2. 119 lkssn HUOMENTUULEN TARKKAMARTTA FI25981/09 s. 18.3.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. KÖNKÄÄNVAARAN CUMPPANI FIN16853/04B
k. NISSINEN PETTERI ROVANIEMI
om. NISSINEN PETTERI ROVANIEMI

3. 202 brain FIKRET'S DI SORPRESA FI23034/09 s. 23.3.2009
i. N MVA ESTV-07 LTUV-08 LVV-08 NO MVA LT MVA RU MVA C.I.E LTV-08 EEV-07 RO MVA
HEINÄARON COCCO DI MAMMA FIN14602/01A
e. LVV-08 EE JMVA LT JMVA EEV-08 EEJV-08 RU JMVA PMV-08 RO MVA
HEINÄARON RICOTTA FIN29724/06B
k.
om. LEHIÖ MINNA HÄMEENKOSKI

4. 119 lkssn ERÄAAMUN ANDI FI13191/09 s. 13.1.2009
i.FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e.FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. KOSKELA PAULI PARKANO

5. 119 lkssn CHARLESWOOD MIRANDA FI19923/09 s. 14.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. EUV-06 FIN MVA SE MVA DON KORLEONE'S BABE MAGNET FIN26328/04A
k. APPELBERG MARIA POJANLUOMA
om. ILKKA LINDSTRÖM SÄYNÄTSALO

6. 95 breu VAN'T PASSANT FAKIR FI58621/09 s. 7.9.2009
i. CHAMPION DES PLAINES DAUXEENES LOF248378
e. S KVA FIN KVA N KVA NO KVA SE KVA POHJ KVA TRÅSLETTEN'S AABITTE FIN39740/00A
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. VIMPARI JOONAS MUHOS

7. 119 lkssu JÄRVISARAN CHAPLIN FI23244/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. RAVANTTI JYRKI JOKINIEMI



Ryhmä 3 LUUKKO-SOINI
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 119 lkssu LTJV-10 EEJV-10 TAILSTAR'S SAMBAN NITRO FI33811/09A/A s. 10.5.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. ISA FIN51294/07A
k. HEDNÄS KATJA ja PETER PUSULA
om. WALLE TOM ja TIKKA MARI LOHJA

2. 119 lkssn VESAKON HENNESSY FI37129/09 s. 15.5.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. FIN KVA VESAKON ELYSEE FIN29703/02A
k. VESA PERTTI KRUUSILA
om. VESA PERTTI KRUUSILA

3. 99.1 lkwsn MYSTICAL SHADOWS HEAD HIGH FI19513/09A/A s. 21.11.2008
i. ASA'S HUNTER THE PINK ONE CLP5853/07
e. HOT SHOOT'S FELICIA NHSB2586871
k. VLAANDEREN M.J
om. FORSSELL MIRANDA ja MARIA GULL MÄNTSÄLÄ

4. 119 lkssu ERÄAAMUN AKKE FI13192/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. PIETILÄ EERO PIRKKALA

5. 119 lkssu BRISKBREEZE AGO FI30366/09 s. 3.5.2009
i. SV-06 S MVA EST MVA EE MVA SE MVA SEV-06
ARMIN II VOM HEGE-HAUS FIN44611/04A
e. ESTJV-07 ESTV-07 PMV-07 EEJV-07 EEV-07 VOM
WACHTELFELD APRIL FIN15993/07A
k. KARPPINEN MIA, KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI
om. KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI

6. 95 bren VAN'T PASSANT EPINETTE FI13736/09B/A s. 10.12.2008
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. VAN'T PASSANT MILLIE FIN35275/05B
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. DAMSKI VESA, TAURIAINEN TELLA HELSINKI

7. 119 lkssu ENSLIGA SKOGENS NAVAJO FI54264/09 s. 10.2.2009
i. HAUGTUN'S BRC ERGO SUM N03508/04
e. ENSLIGA SKOGENS GRYNET S30277/2004
k. TUOREMAA CATARINA & RAUTIO JÖRGEN RUOTSI
om. KOKKO SANNA KONTIO

Ryhmä 4 YLISTARO
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 119 lkssu ERÄAAMUN AXU FI13194/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. KAUPPINEN TIINA ja MIKA TARVAINEN VEHNIÄ

2. 119 lkssu DON KORLEONE'S UNA BOMBER FI23014/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÅGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om. PALONEN JAANA ja KIMMO SIPPOLA

3. 57 lkuvn CANINE OCRA SAPPHIRE FIN59618/08 s. 12.10.2008
i. SEREDI HUNOR FIN28870/07A
e. V-07 MV-09 BALTV-09 PMV-09 V-09
CANINE JUMPER POPCORN FIN26028/06B
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. RELANDER ANNA ja TOM ESPOO

4. 119 lkssn VESAKON HELMI FI37131/09 s. 15.5.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. FIN KVA VESAKON ELYSEE FIN29703/02A
k. VESA PERTTI KRUUSILA
om. TONTERI JARI SALO

5. 119 lkssn HELMI FI28969/09 s. 11.4.2009
i. DEICHGRAF VON DER HIMMELSLEITER ZBDK0642/04
e. FIN MVA KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A
k. KOTILA KARI OULUNSALO
om. RISSANEN PEKKA SEINÄJOKI

6. 119 lkssu KAPPETORPS G RICK S38864/2009 s. 1.5.2009
i. Rocky KS von Neuarenberg ZBDW0081/04
e. Towas S Gertrud S23282/2006
k. Kennel: KAPPETORPS
om. MELBERG OLSSON CAHRLOTTA, OLSSON OVE KUMLA

7. 119 lkssu KAPPETORPS G ROY FI46856/09 s. 1.5.2009
i. ROCKY KS VON NEUARENBERG ZBDW0081/04
e. TOWAS S GERTRUD S23282/2006
k. MELBERG OLSSON CAHRLOTTA, OLSSON OVE KUMLA
om. LOUKUSA MINNA ja JUHA MÄNTSÄLÄ


Ryhmä 5 KAUHAVA 1
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 179 bbsn PMJV-09 CANINE CUVCCAS ER21315/09 s. 26.2.2009
i. V-07 EEV-05 PMV-05 PMV-07 V-08 SEV-04 MV-06 V-05 PL&PZV-06 MV-08 BALTV-09 URANE FI21291/09
e. V-05 FIN MVA EEV-09 EE MVA VENUS DU ROCHER DES JASTRES ER37620/05
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. MINNA ja VELI-PEKKA RASINPÄÄ SEINÄJOKI

2. 119 lkssu METSOSUON ENTOR FI29979/09 s. 30.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. LV MVA FI MVA EE MVA PICTAN BRIZAMEA FIN20664/06A
k. SEPPÄNEN MAARIT ja AARO TAMMIAINEN
om. TUHKANEN AKI ja SUSANNA MIKKELI

3. 95 bren KESAKON NELLA FI16534/09C/C s. 17.1.2009
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. FIN MVA PEPPI FIN35045/04C
k. AUNO ANU ja ANTTI JAALA
om. HILTUNEN HARRI HAAPAVESI

4. 119 lkssn BRISKBREEZE ADA FI30360/09 s. 3.5.2009
i. SV-06 S MVA EST MVA EE MVA SE MVA SEV-06
ARMIN II VOM HEGE-HAUS FIN44611/04A
e. ESTJV-07 ESTV-07 PMV-07 EEJV-07 EEV-07
VOM WACHTELFELD APRIL FIN15993/07A
k. KARPPINEN MIA, KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI
om. GLÖERSEN SAMULI ESPOO

5. 119 lkssu FASANTORPEDENS AA RAIDER S32404/2009 s. 24.3.2009
i. Ataman Duma Kazana CLP73910
e. Fasantorpedens Primus Aya S18593/2002
k. Ericsson Christina ja Karlsson Patrik Surahammar
om. KRISTINA SÖDERSTRÖM RUOTSI

6. 119 lkssn FASANTORPEDENS AA KOLA S32405/2009 s. 24.3.2009
i. Ataman Duma Kazana CLP73910
e. Fasantorpedens Primus Aya S18593/2002
k. Ericsson Christina ja Karlsson Patrik Surahammar
om. CARL APPLEQVIST RUOTSI

7. 119 lkssu FASANTORPEDENS AA RIFF S32403/2009 s. 24.3.2009
i. Ataman Duma Kazana CLP73910
e. Fasantorpedens Primus Aya S18593/2002
k. Ericsson Christina ja Karlsson Patrik Surahammar
om. GABRIEL ÅBERG RUOTSI


Ryhmä 6 KAUHAVA 2
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 202 braiu HEINÄARON AFFARE DI CUORE FIN54646/08 s. 11.10.2008
i. EEV-09 SK MVA GALANTUOMO DI CACCIOLA FIN37335/08B
e. BALTV-09 HEINÄARON COLLI DI PARMA FIN43672/06B
k. KUUSISTO TEIJA URJALANKYLÄ
om. MIRJAMI KAJANDER-SAARIKOSKI HELSINKI

2. 119 lkssn TEIENS LYDIA FI33881/09A/A s. 20.2.2009
i. DE JCH THOR V.D.WALTAKKE NHSB2611249
e. SE KVA TEIENS EINE S16616/2002
k. TEIEN ANNE-BRIT & DAG RUOTSI
om. SUOMINEN VESA PERTTELI

3. 179 bbsu KARAMAIN ROMULUS FI45519/09 s. 17.4.2009
i. SHERRIF DES BOIS DE LA MARINIERE LOF002225
e. PMV-05 EUV-06 V-06 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU FIN44865/04B
k. PLATHAN TUULA ja MARIANNA HELSINKI
om. PERTTI NYKÄNEN KUOPIO

4. 119 lkssu BRISKBREEZE ARAGORN FI30363/09A/A s. 3.5.2009
i. SV-06 S MVA EST MVA EE MVA SE MVA SEV-06
ARMIN II VOM HEGE-HAUS FIN44611/04A
e. ESTJV-07 ESTV-07 PMV-07 EEJV-07 EEV-07
VOM WACHTELFELD APRIL FIN15993/07A
k. KARPPINEN MIA, KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI
om. HEISKANEN KIRSI OULU

5. 119 lkssn PITKÄSAAREN MANTA FI31596/09 s. 28.4.2009
i.VILDSKINNETS CHEIRON S40178/2003
e. FIN MVA PMV-05 FIN KVA SE MVA PITKÄSAAREN ENNI FIN27309/01A
k. VAINIKAINEN HANNU KUUSAMO
om. ARENTTI MATTI KYLÄNPÄÄ

6. 57 lkuvn LEMBO PRAUT ABIGAL RKF2450497 s. 28.1.2009
i. V-04 V-06 PMV-04 PMV-07 BLR MVA EUV-08 BY MVA V-08 RO MVA C.I.E
Canine Cool Boy FIN23986/03B
e. Melodija Vetra Beilis
k. A.A. MILORADOVA RUSSIA
om. M.M.LUBSKAYA VENÄJÄ

7. 119 lkssn MIRCAS OLKA FI20118/09 s. 27.1.2009
i.FIN MVA FI KVA OUTAVAINUN VALDEMAR FIN21611/03B
e.LAMARK OLIVIA FIN42989/05A
k. AHONEN MIRKA SASTAMALA
om. Rajamäki Jari ja Mari Isokoski

Ryhmä 7 SUOKKO
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 119 lkssu TAILSTAR'S SAMBAN VIMMA FI33812/09B/B s. 10.5.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. ISA FIN51294/07A
k. HEDNÄS KATJA ja PETER PUSULA
om. RANTANEN PETRI ja EMILIA MIKKELI

2. 119 lkssn PELTOHAUN BETTINA FI25514/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. RIIHIJÄRVI ARI-PEKKA ARKKUKARI

3. 95 breu VAN'T PASSANT EGI FI13731/09C/C s. 10.12.2008
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. VAN'T PASSANT MILLIE FIN35275/05B
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. HUJALA KIMMO JOENSUU

4. 119 lkssu ERÄAAMUN ARCO FI13199/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. PITKÄJÄRVI MARKO KAUHAVA

5. 119 lkssu VESAKON HAMLET FI37134/09 s. 15.5.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. FIN KVA VESAKON ELYSEE FIN29703/02A
k. VESA PERTTI KRUUSILA
om. KÖNÖNEN PASI IMATRA

6. 119 lkssn PITKÄSAAREN METTE FI31597/09 s. 28.4.2009
i. VILDSKINNETS CHEIRON S40178/2003
e. FIN MVA PMV-05 FIN KVA SE MVA PITKÄSAAREN ENNI FIN27309/01A
k. VAINIKAINEN HANNU KUUSAMO
om. VAINIKAINEN HANNU ja PIIA KUUSAMO

7. 119 lkssu PITKÄSAAREN MASUR (FI31594/09) S57130/2009 s. 28.4.2009
i. VILDSKINNETS CHEIRON S40178/2003
e. FIN MVA PMV-05 FIN KVA SE MVA PITKÄSAAREN ENNI FIN27309/01A
k. VAINIKAINEN HANNU KUUSAMO
om. ANNA KLOCKERVOLD RUOTSI


Ryhmä 8 KOIVULA
Tuomari __________________________________________
Opas
1. 119 lkssn HANKI FI28970/09 s. 11.4.2009
i. DEICHGRAF VON DER HIMMELSLEITER ZBDK0642/04
e. FIN MVA KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A
k. KOTILA KARI OULUNSALO
om. KUMPUVAARA JUHA OULUNSALO

2. 179 bbsn KARAMAIN RUBIDIUM FI45521/09 s. 17.4.2009
i. SHERRIF DES BOIS DE LA MARINIERE LOF002225
e. PMV-05 EUV-06 V-06 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU FIN44865/04B
k. PLATHAN TUULA ja MARIANNA HELSINKI
om. ANTTURI CAROLINE HELSINKI

3. 119 lkssu ERÄAAMUN AMOS FI13198/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. KAUPPINEN MIKKO PALOKKA

4. 202 braiu FIKRET'S DON GIOVANNI FI23037/09B/B s. 23.3.2009
i. N MVA ESTV-07 LTUV-08 LVV-08 NO MVA LT MVA RU MVA C.I.E LTV-08 EEV-07 RO MVA
HEINÄARON COCCO DI MAMMA FIN14602/01A
e. LVV-08 EE JMVA LT JMVA EEV-08 EEJV-08 RU JMVA PMV-08 RO MVA
HEINÄARON RICOTTA FIN29724/06B
k.
om. TENHUNEN MARIKA NEUVOTON

5. 202 braiu MK JMVA BR JMVA ME JMVA LTJV-10 FIKRET'S DIEGO DI PELLE FI23041/09A/C s. 23.3.2009
i. N MVA ESTV-07 LTUV-08 LVV-08 NO MVA LT MVA RU MVA C.I.E LTV-08 EEV-07 RO MVA
HEINÄARON COCCO DI MAMMA FIN14602/01A
e. LVV-08 EE JMVA LT JMVA EEV-08 EEJV-08 RU JMVA PMV-08 RO MVA
HEINÄARON RICOTTA FIN25609/07C
k. (HENKILÖLLÄ ON TIETOSUOJA)
om. TENHUNEN TEEMU NEUVOTON

6. 119 lkssn KAPPETORPS G RINA FI35382/09 s. 1.5.2009
i. ROCKY KS VON NEUARENBERG ZBDW0081/04
e. TOWAS S GERTRUD S23282/2006
k. MELBERG OLSSON CAHRLOTTAOLSSON OVE RUOTSI
om. NAKARI HANS TUUSULA


Ryhmä 9 KIRKONKYLÄ
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 202 brain SK JMVA BY JMVA BG MVA MK MVA LT JMVA LV JMVA ME MVA EE JMVA
JMV-09 BALTV-09 PMJV-09 PMV-09 EEV-10
HEINÄARON ALTA MODA FIN54647/08A/A s. 11.10.2008
i. EEV-09 SK MVA GALANTUOMO DI CACCIOLA FIN37335/08B
e. BALTV-09 HEINÄARON COLLI DI PARMA FIN43672/06B
k. KUUSISTO TEIJA URJALANKYLÄ
om. HARJU MAURI ja KUUSISTO TEIJA URJALANKYLÄ

2. 202 braiu BY JMVA BG MVA MK MVA LT JMVA ME MVA EE JMVA JV-09 PMJV-09
BALTJV-09 EEV-10 RKFV-10
HEINÄARON ANDARE FIERO FIN54651/08B/B s. 11.10.2008
i. EEV-09 SK MVA GALANTUOMO DI CACCIOLA FIN37335/08B
e. BALTV-09 HEINÄARON COLLI DI PARMA FIN43672/06B
k. KUUSISTO TEIJA URJALANKYLÄ
om. REPO JOHANNA KAJAANI

3. 119 lkssn PELTOHAUN BIANKA FI25511/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. RANTA EINO KOIVU

4. 119 lkssu ERÄAAMUN ARNO FI13197/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. RAMSAY JOAN SOMERNIEMI

5. 119 lkssu JÄRVISARAN CEZAR FI23239/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. VEHMANEN ARTO ja JALARVO ESSI KORTELA

6. 179 bbsu KARAMAIN REMUS FI45518/09 s. 17.4.2009
i. SHERRIF DES BOIS DE LA MARINIERE LOF002225
e. PMV-05 EUV-06 V-06 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU FIN44865/04B
k. PLATHAN TUULA ja MARIANNA HELSINKI
om. TUOVINEN MANU, MIRA JA ALEKSI HAUKIPUDAS

7. 119 lkssu TEIENS LOBOO FI14029/10 s. 20.2.2009
i. DE JCH THOR V.D.WALTAKKE NHSB2611249
e. SE KVA TEIENS EINE S16616/2002
k. TEIEN ANNE-BRIT & DAG RUOTSI
om. ARTO ARO LAPUA


Ryhmä 10 ALAJOKI 1
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn PELTOHAUN BESSIE FI25510/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. NIEMINEN JUKKA-PEKKA ESPOO

2. 57 lkuvn PMJV-09 JV-09 PITYPANG ZSELLA FI33885/09 s. 30.1.2009
i. BEDAI VALLEY HUNTER'S BUGAC METMV8507/H/00
e. PITYPANG PIMASZ MET/MV/3078/05
k. FÜZESINE SZEGVARI ZSUZSA UNKARI
om. VÄHÄKOSKI PÄIVI NUKARI

3. 119 lkssn ERÄAAMUN ANI FI13196/09 s. 13.1.2009
i. FIN KVA FI MVA RÅVATJ JUUSO FIN29740/07A
e. FIN MVA ERÄAAMUN NUKA FIN29007/05A
k. TARVAINEN SEPPO VEHNIÄ
om. ANTIKAINEN RIIA ja MIKKO KUOPIO

4. 119 lkssn FERHILL'S NASTI FI18161/09 s. 21.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. FI MVA FERHILL'S JIELLA FIN29724/06B
k. HAAPANEN JOUNI NAKERTAJA
om. KARTTUNEN SAULI ja KÄRKI JOHANNA KAJAANI

5. 179 bbsn KARAMAIN RARA AVIS FI45522/09 s. 17.4.2009
i. SHERRIF DES BOIS DE LA MARINIERE LOF002225
e. PMV-05 EUV-06 V-06 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU FIN44865/04B
k. PLATHAN TUULA ja MARIANNA HELSINKI
om. JÄPPINEN JUHA ja LITA SYVÄNNIEMI

6. 119 lkssn JÄRVISARAN CERINA FI23240/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. OLLILA HEIDI, ohjaa Juha Jylhä TORNIO

Ryhmä 11 ALAJOKI 2
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn BOVIKSBADEETS KUTA S22006/2009 s. 8.3.2009
i. Tvärnypets Hojt S21656/2003
e. Ormkullens Evita S35688/2004
k. Westerlund Lilian Skellefteå
om. HYVÖNEN AKI KURKIMÄKI

2. 119 lkssu HESSU FI28967/09 s. 11.4.2009
i. DEICHGRAF VON DER HIMMELSLEITER ZBDK0642/04
e. FIN MVA KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A
k. KOTILA KARI OULUNSALO
om. TOMMI ANTTILA OULUNSALO

3. 179 bbsn CANINE COHKIDÁLVI ER21312/09B/B s. 26.2.2009
i. V-07 EEV-05 PMV-05 PMV-07 V-08 SEV-04 MV-06 V-05 PL&PZV-06 MV-08 BALTV-09 URANE FI21291/09
e. V-05 FIN MVA EEV-09 EE MVA VENUS DU ROCHER DES JASTRES ER37620/05
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. LIPPO TIIA KEMI

4. 119 lkssu OUTAVAINUN CONDOR FI31123/09 s. 20.4.2009
i. PMV-05 PMJV-05 FIN MVA PITKÄSAAREN INTO FIN14800/05B
e. OUTAVAINUN VILMA FIN21614/03A
k. POLLARI JUKKA HYLLYKALLIO
om. LESKELÄ SAKU OULU

5. 119 lkssn PITKÄSAAREN MILA FI31598/09 s. 28.4.2009
i. VILDSKINNETS CHEIRON S40178/2003
e. FIN MVA PMV-05 FIN KVA SE MVA PITKÄSAAREN ENNI FIN27309/01A
k. VAINIKAINEN HANNU KUUSAMO
om. OJALA HANNU KERAVA

6. 95 breu LEINIKAN ARMAS FI15929/09 s. 29.1.2009
i. JV-05 PMJV-05 V-07 JARLEIN QUICKSILVER FIN35901/04B
e. ROWANBERRIE'S ON THE TOP FIN12091/07B
k. TUMELIUS LEA II
om. SUURMAA MARITA OULU

7. 119 lkssu SANTE KRISTO ALBUS RKF2491693 s. 10.3.2009
i. FIN MVA FIN KVA N MVA POHJ MVA C.I.B SE MVA SE KVA NO MVA
DON KORLEONE'S CONRAD FIN13839/00A
e. KRISTINA VOM GEESTMOOR
k. ANTON BORISENKO VENÄJÄ
om. ANTON BORISENKO VENÄJÄ

Ryhmä 12 KAUNISSAARI
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn HILJA FI28968/09 s. 11.4.2009
i. DEICHGRAF VON DER HIMMELSLEITER ZBDK0642/04
e. FIN MVA KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A
k. KOTILA KARI OULUNSALO
om. NIEMI MARKO TYRNÄVÄ

2. 119 lkssu DON KORLEONE'S UKKO EEMELI FI23015/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÜGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om.HYVÖNEN RIKU VAASA

3. 95 bren KESAKON NATA FI16537/09B/B s. 17.1.2009
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. FIN MVA PEPPI FIN35045/04C
k. AUNO ANU, AUNO ANTTI JAALA
om. MUSTONEN ARI ja RIINA KUOPIO

4. 119 lkssu PELTOHAUN BUCK FI25504/09A/A s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. IVAKKO TIINA ja KETTUNEN KEIJO ESPOO

5. 119 lkssn JÄRVISARAN CHEETA FI23242/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. HYVÖNEN ANTERO HYVINKÄÄ

6. 95 breu VAN'T PASSANT ELITE FI13733/09A/A s. 10.12.2008
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. VAN'T PASSANT MILLIE FIN35275/05B
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. PARTANEN SANNA ja ROIVAS PETRI KUOPIO

7. 119 lkssu DON KORLEONE'S UJP UNE HÈROS FI23012/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÜGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om. TIINA PAKARINEN ja JUKKA LAURIKAINEN LIEVESTUORE


Ryhmä 13 KOTKAANLUOMA
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssu HÄJY FI28966/09 s. 11.4.2009
i. DEICHGRAF VON DER HIMMELSLEITER ZBDK0642/04
e. FIN MVA KÖNKÄÄNVAARAN CUM'MA FIN16854/04A
k. KOTILA KARI OULUNSALO
om. LEHTIMÄKI HELGE YLIHÄRMÄ

2. 119 lkssn TAILSTAR'S SAMBAN SISI FI33815/09 s. 10.5.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. ISA FIN51294/07A
k. HEDNÄS KATJA ja PETER PUSULA
om. WASSTRÖM JOHANNA EKENÄS

3. 119 lkssu IBO FRESENA FI33875/09 s. 7.2.2009
i. WASIR KS BIRKENWALD ZBDK9007/05
e. FLOCKE VON DER TABAKSHÖHE ZBDK0457/05
k. ADDEN LUDWIG
om. MÄKINEN MATTI LEPPÄLAHTI

4. 99.1 lkwsu WAYFARER'S EAGER BEAVER FI21284/09 s. 16.2.2009
i. V-02 V-03 V-04 LTUV-05 LVV-05 PMV-05 ESTV-08 EEV-08 LTV-05 C.I.E
SCUBA'S FERINTOSH MALT FIN30009/01A
e. PMJV-05 WAYFARER'S BEHIND BLUEYES FIN50807/04B
k. VIRTANEN KATJA, VATJUS SARI HAAPAVESI
om. HERNESNIEMI SAKARI ja KUKKASNIEMI MARIANNE ORIVESI

5. 119 lkssn DON KORLEONE'S UJP RONJA FI23018/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÜGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om. LINNAMÄKI HEIKKI LAIHIA

6. 119 lkssu PISPANMÄEN S'ASLA FI27722/09 s. 14.4.2009
i. FIN MVA FIN KVA KANDA FIN15165/01A
e. PISPANMÄEN PIIKA-TYTTÖ FIN24778/02B
k. TUOMOLA SANNA ja MATTI FORSSA
om. RUIKKA MINNA SONKA


Ryhmä 14 ISOLUOMA
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 95 bren YAVANNA'S NADINE FI24693/09 s. 9.2.2009
i.JARLEIN PICO FIN16872/04A
e.JARLEIN MARILYN FIN34361/02A
k.k. KAMAJA PÄIVI PIHTIPUDAS
om. LAAKSO VESA PORI

2. 119 lkssn EEJV-10 EEV-10 METSOSUON ELIRA FI29982/09 s. 30.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. LV MVA FI MVA EE MVA PICTAN BRIZAMEA FIN20664/06A
k. SEPPÄNEN MAARIT ja AARO TAMMIAINEN
om. SEPPÄNEN AARO TAMMIAINEN

3. 95 breu KUURAKAIRAN TUISKU FI18133/09 s. 6.2.2009
i. KUURAKAIRAN SASKA FIN16525/98C
e. FIN MVA MIDTVEJS RUBI FIN46004/05B
k. KERÄNEN JUHANI VUOSTIMO
om. HEIKKILÄ TUOMO KAUSTINEN

4. 119 lkssn CHARLESWOOD MERRY FI19920/09 s. 14.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. EUV-06 FIN MVA SE MVA DON KORLEONE'S BABE MAGNET FIN26328/04A
k. APPELBERG MARIA POJANLUOMA
om. RÖNNBERG ANETTE HALSTAVIK, RUOTSI

5. 119 lkssn CHARLESWOOD MATHILDA FI19922/09 s. 14.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. EUV-06 FIN MVA SE MVA DON KORLEONE'S BABE MAGNET FIN26328/04A
k. APPELBERG MARIA POJANLUOMA
om. MARIA APPELBERG JA JOUNI SOIDINAHO POJANLUOMA

6. 119 lkssn OUTAVAINUN CARO FI31118/09 s. 20.4.2009
i. PMV-05 PMJV-05 FIN MVA PITKÄSAAREN INTO FIN14800/05B
e. OUTAVAINUN VILMA FIN21614/03A
k. POLLARI JUKKA HYLLYKALLIO
om. PIETIKÄINEN HEIKKI KUOPIO

7. 119 lkssu DON KORLEONE'S UJP UNIKUM BAR FI23017/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÜGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om. LEPPÄNEN HEIKKI OULUNSALO


Ryhmä 15 TOIJA
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn FERHILL'S NIEHKU FI18164/09 s. 21.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. FI MVA FERHILL'S JIELLA FIN29724/06B
k. HAAPANEN JOUNI NAKERTAJA
om. AULANKO MIKKO PUKKILA

2. 179 bbsu PMJV-09 PMV-09 CANINE CÁHCU ER21309/09 s. 26.2.2009
i. V-07 EEV-05 PMV-05 PMV-07 V-08 SEV-04 MV-06 V-05 PL&PZV-06 MV-08 BALTV-09 URANE FI21291/09
e. V-05 FIN MVA EEV-09 EE MVA VENUS DU ROCHER DES JASTRES ER37620/05
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. TAMMIVUORI HANNELE KUKKILA

3. 119 lkssn HUOMENTUULEN TYYNITYYNE FI25982/09 s. 18.3.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. KÖNKÄÄNVAARAN CUMPPANI FIN16853/04B
k. NISSINEN PETTERI ROVANIEMI
om. TIRRONEN JOUNI KUOPIO

4. 119 lkssu ASLAK FI52273/09 s. 16.2.2009
i. ARGON LOF92523
e. KONGSTORP'S B-SVEA S48836/2004
k. PALM MIKAEL
om. SAUKKORIIPI HANNU ja PIIA LANKOJÄRVI

5. 95 bren VAN'T PASSANT ENYA FI13735/09 s. 10.12.2008
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. VAN'T PASSANT MILLIE FIN35275/05B
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. NYMAN MADELEINE ESBO

6. 119 lkssn PRUUKIN ILTATÄHTI FI20058/09 s. 18.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. FIN MVA PRUUKIN CHRYSTAL HELSKY FIN25434/03A
k. TAMMIRANTA KARI NUORGAM
om. HIEKKA TIMO SEINÄJOKI

7. 119 lkssn JÄRVISARAN CARA NETTA FI23243/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. PIETARINEN MATTI VAIVIO


Ryhmä 16 LEHTO
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn OUTAVAINUN CEITA FI31117/09 s. 20.4.2009
i. PMV-05 PMJV-05 FIN MVA PITKÄSAAREN INTO FIN14800/05B
e. OUTAVAINUN VILMA FIN21614/03A
k. POLLARI JUKKA HYLLYKALLIO
om. LEPPÄNEN KEIJO NAKERTAJA

2. 119 lkssu OUTAVAINUN COOLHERMAN FI31121/09 s. 20.4.2009
i. PMV-05 PMJV-05 FIN MVA PITKÄSAAREN INTO FIN14800/05B
e. OUTAVAINUN VILMA FIN21614/03A
k. POLLARI JUKKA HYLLYKALLIO
om. FORS OSSI KALAJOKI

3. 95 bren KESAKON NEMI FI16535/09 s. 17.1.2009
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. FIN MVA PEPPI FIN35045/04C
k. AUNO ANU, AUNO ANTTI JAALA
om. AUNO ANU JA ANTTI ja VIRTANEN ARI KOUVOLA

4. 119 lkssn HUOMENTUULEN TYYLILYYLI FI25980/09 s. 18.3.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. KÖNKÄÄNVAARAN CUMPPANI FIN16853/04B
k. NISSINEN PETTERI ROVANIEMI
om. PARTANEN JUHA ROVANIEMI

5. 119 lkssu RIIHIKODAN SCHIKO FI29651/09 s. 3.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. ERÄAAMUN RASTA FIN54694/06A
k. KOSKELA PAULI PARKANO
om. KURONEN TERO PALOKKA

6. 95 breu RANSU FI14682/09A/A s. 28.9.2008
i. MÖYSALEN'S KIRO N02915/04
e. TRÅSLETTEN'S LORY N00523/02
k. SAKARIASEN LEVI NORJA
om. HYRSKYLAHTI JYRI Ja JOKINEN LAURA HELSINKI

7. 119 lkssu PITKÄSAAREN MASI FI31595/09 s. 28.4.2009
i. VILDSKINNETS CHEIRON S40178/2003
e. FIN MVA PMV-05 FIN KVA SE MVA PITKÄSAAREN ENNI FIN27309/01A
k. VAINIKAINEN HANNU KUUSAMO
om. ALLEN PETRI ROVANIEMI


Ryhmä 17 NYRHILÄ
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn TAKA-TAPIOLAN LILIAN FI57771/09 s. 3.10.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. FIN MVA SE MVA TAKA-TAPIOLAN MOONA FIN36778/04B
k. TAKALA TAPIO MÄNTTÄ
om. GRÖNFORS PERTTU ROVANIEMI

2. 119 lkssn LOMMENS CEITA FI34415/09 s. 7.4.2009
i. ALTERSUNDETS GORGO FIN30014/01A
e. KNALLAPPORTENS ELECTRA S66810/2004
k. AHO ROLF
om. NIEMITALO HELENA ja VESA FILPUS

3. 95 bren TRÅSLETTEN'S SALLY NO37262/09 s. 2.3.2009
i. Tråsletten's Wirco NO10586/99
e. Bonnee des Plaines Dauxeenes LOF245045
k. Tråslett Björn Norja
om. VESA VIRKKULA KEMIJÄRVI

4. 119 lkssn METSOSUON ERIANA FI29981/09 s. 30.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. LV MVA FI MVA EE MVA PICTAN BRIZAMEA FIN20664/06A
k. SEPPÄNEN MAARIT ja AARO TAMMIAINEN
om. POLO PETRI RAATALA

5. 119 lkssu RIIHIKODAN STEFANO FI29645/09 s. 3.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. ERÄAAMUN RASTA FIN54694/06A
k. KOSKELA PAULI PARKANO
om. VIITALA HANNU PERHO

6. 179 bbsn KARAMAIN RHEA SILVIA FI45520/09C/B s. 17.4.2009
i. SHERRIF DES BOIS DE LA MARINIERE LOF002225
e. PMV-05 EUV-06 V-06 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU FIN44865/04B
k. PLATHAN TUULA ja MARIANNA HELSINKI
om. BASTMAN HENRI OULU

7. 119 lkssn PELURIN AINO KAISA FI32715/09 s. 1.4.2009
i. FIN MVA DON KORLEONE'S BEAR HUG FIN26333/04A
e. FIN MVA HILLATAR KIEPPI FIN28778/04B
k. SEPPÄ EINO KYTÖKYLÄ
om. HERRALA PAULA YLIVIESKA

Ryhmä 18 PIHLAJAMAA
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn RIPMARKENS RIZZO S64818/2008 s. 27.9.2008
i. Frio De Valcreole S62408/2006
e. Ripmarkens Tezz S21097/2003
k. Jakobsson Barbro ja Lindström Tommy BODEN
om. TOMMY LINDSTRÖM Luleå, RUOTSI

2. 179 bbsu CANINE CEAVZIT ER21311/09 s. 26.2.2009
i. V-07 EEV-05 PMV-05 PMV-07 V-08 SEV-04 MV-06 V-05 PL&PZV-06 MV-08 BALTV-09 URANE FI21291/09
e. V-05 FIN MVA EEV-09 EE MVA VENUS DU ROCHER DES JASTRES ER37620/05
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. KÄÄPÄ TOPI KUHMOINEN

3. 119 lkssu CHARLESWOOD MARCO FI19919/09 s. 14.2.2009
i. I NT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. EUV-06 FIN MVA SE MVA DON KORLEONE'S BABE MAGNET FIN26328/04A
k. APPELBERG MARIA POJANLUOMA
om. MARTTINEN JUSSI JYVÄSKYLÄ

4. 119 lkssu RIIHIKODAN SILVER FI29644/09 s. 3.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. ERÄAAMUN RASTA FIN54694/06A
k. KOSKELA PAULI PARKANO
om. NENOLA ARI ja MINNA SONKAJÄRVI

5. 95 bren EIRAMS QUICK QATI FI33135/09 B/B s. 10.11.2008
i. MERLOT DK07124/2001
e. EIRAMS UNIKA UNNI S12485/2003
k. NYLANDER MARIE RUOTSI
om. PESONEN PASI ja TEIJA KUUSAMO

6. 119 lkssu KOTIPOJAN VIETERI FI29402/09 s. 16.3.2009
i. CARNBRINGS RAPID FIN56077/07A
e. VESAKON GIULIETTA FIN25087/06A
k. WALTARI TUOMO KEMIÖ
om. HARJU JUKKA LAPUA

Ryhmä 19 ALANURMO
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn MIRCAS OLENA FI20119/09 s. 27.1.2009
i. FIN MVA FI KVA OUTAVAINUN VALDEMAR FIN21611/03B
e. LAMARK OLIVIA FIN42989/05A
k. AHONEN MIRKA SASTAMALA
om. HERVA MIKKO ja CHAPMAN BRENDA MELTAUS

2. 119 lkssn PRUUKIN IITU FI20056/09 s. 18.2.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. FIN MVA PRUUKIN CHRYSTAL HELSKY FIN25434/03A
k. TAMMIRANTA KARI NUORGAM
om. PIHLAJAMÄKI MATTI HAAPALUOMA

3. 57 lkuvn CANINE O'BRIEN QUAYANA FIN59621/08B/C s. 12.10.2008
i. SEREDI HUNOR FIN28870/07A
e. V-07 MV-09 BALTV-09 PMV-09 V-09 CANINE JUMPER POPCORN FIN26028/06B
k. TAMMIVUORI HANNELE HELLANMAA
om. ENVIK JANI ja SVARVAR ANNA NYKARLEBY

4. 119 lkssn TAKAPELLON MIISA FI22389/09 s. 30.1.2009
i. INT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. FIN KVA TAKAPELLON TESSA FIN18956/01B
k. NYGREN KIRSI ja HEIKKI KOTKA
om. RAUTELIN MARKO ESPOO

5. 119 lkssu RIIHIKODAN SHESTER FI29646/09 s. 3.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e.ERÄAAMUN RASTA FIN54694/06A
k. KOSKELA PAULI PARKANO
om. HINTIKKA SAMI JYSKÄ

6. 95 breu IOUANN DE L'HOSPITALIER FI22012/10 s. 30.6.2009
i. C.I.B SACHA DE SAINT LUBIN LOF311600/25876
e. NL CH DAMEZELL DE L'HOSPITALIER LOSH0963374
k.
om. JAN STENS PIETARSAARI

7. 119 lkssu BRISKBREEZE ATLETICO FI30368/09 s. 3.5.2009
i. SV-06 S MVA EST MVA EE MVA SE MVA SEV-06
ARMIN II VOM HEGE-HAUS FIN44611/04A
e. ESTJV-07 ESTV-07 PMV-07 EEJV-07 EEV-07
VOM WACHTELFELD APRIL FIN15993/07A
k. KARPPINEN MIA, KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI
om. HIRSIMÄKI MARKO ja SANNA LAHTI

Ryhmä 20 MARJASALO
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssn PELTOHAUN BRITA FI25512/09 s. 12.4.2009
i. FIN MVA KANS MVA C.I.B ALKÄRRETS FARO FIN47099/02B
e. FIN MVA TUULIKAIRAN TAIKA FIN26774/03A
k. RINTANIEMI PASI MÄNTSÄLÄ
om. SUUR-ASKOLA ERKKI VARKAUS

2. 119 lkssu JV-09 EVEREST V.D. STROOMDRIFT FI47716/09A/A s. 13.2.2009
i. NL CH VOSS DU PIED DU MONT LOF790017
e. C.I.B NL CH BORA VOM HIRSCHGRABEN NHSB2597559
k.
om. HEDNÄS KATJA JA PETTERI PUSULA

3. 95 bren RAVAKKA PIRKKO FI12700/10 s. 12.9.2009
i. TOPI DU DOMAINE DES PRES AUXPERCHES FIN40036/02 A
e. AROANIA FANTA FIN37118/08 C
k. KOKKONEN TARU IISALMI
om. LAPPI HELI IVALO

4. 119 lkssn VESAKON HILLA FI37130/09 s. 15.5.2009
i. FI MVA FI KVA FERHILL'S JURDDAS FIN29722/06A
e. FIN KVA VESAKON ELYSEE FIN29703/02A
k. VESA PERTTI KRUUSILA
om. VESA JOHANNA HYVINKÄÄ

5. 119 lkssu JÄRVISARAN CORRO FI23241/09 s. 10.3.2009
i. UTAH ZE STIPEK FIN48653/06A
e. JÄRVISARAN BIRRE FIN36721/06B
k. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA
om. SARAJÄRVI MARKO TAMMELA

6. 95 bren RAVAKKA KERTTU FI12701/10 s. 12.9.2009
i. TOPI DU DOMAINE DES PRES AUXPERCHES FIN40036/02 A
e. AROANIA FANTA FIN37118/08 C
k. KOKKONEN TARU IISALMI
om. KUUSISTO PÄIVI HAILUOTO

7. 119 lkssu METSOSUON ENER FI29978/09 s. 30.4.2009
i. FI MVA RYSSÄKOSKEN CISSE FIN25075/06A
e. LV MVA FI MVA EE MVA PICTAN BRIZAMEA FIN20664/06A
k. SEPPÄNEN MAARIT ja AARO TAMMIAINEN
om. HEINONEN JUSSI ja TEA HUOTARI HELSINKI

Ryhmä 21 KITINOJA
Tuomari __________________________________________
Opas

1. 119 lkssu OUTAVAINUN COLTTI FI31122/09 s. 20.4.2009
i. PMV-05 PMJV-05 FIN MVA PITKÄSAAREN INTO FIN14800/05B
e. OUTAVAINUN VILMA FIN21614/03A
k. POLLARI JUKKA HYLLYKALLIO
om. KAVANDER ARI SAUVO

2. 119 lkssn TAILSTAR'S SAMBAN VANILLA FI33816/09 s. 10.5.2009
i. I NT CH ROM CH PL CH SCG CH BIH AVALINE ESKO JR803338
e. ISA FIN51294/07A
k. HEDNÄS KATJA ja PETER PUSULA
om. SEPPÄLÄ KALLE VALKEALA

3. 95 breu VAN'T PASSANT EASTON FI13729/09 s. 10.12.2008
i. KRUTTÅSEN'S EIR N03790/04
e. VAN'T PASSANT MILLIE FIN35275/05B
k. VIRKKULA VESA KEMIJÄRVI
om. PURMONEN SAMI KITEE

4. 119 lkssu PISPANMÄEN SANTTU FI27721/09 s. 14.4.2009
i. FIN MVA FIN KVA KANDA FIN15165/01A
e. PISPANMÄEN PIIKA-TYTTÖ FIN24778/02B
k. TUOMOLA SANNA ja MATTI FORSSA
om. HEIKKI LUOMALA FORSSA

5. 119 lkssu PMJV-09 DON KORLEONE'S UJP PIIM-URI FI23011/09 s. 28.2.2009
i. FI MVA LUCHSHÜGEL AMIR FIN20255/06A
e. RUGDELIAS NMJ JUNI FIN42162/05B
k. NATRI PÄIVI JUKAJA
om. NATRI PÄIVI JUKAJA

6. 95 breu TAIKAMÄEN ANSELMI FI18154/09 s. 16.2.2009
i. KARHUTASSUN FELIX FIN22380/02B
e. ALPOKSEN PIITU FIN32273/06C
k. LAPPALAINEN JUHA HAAPAJÄRVI
om. OJALA JUHA HÄMEENLINNA

7. 119 lkssn BRISKBREEZE AVA FI30365/09 s. 3.5.2009
i. SV-06 S MVA EST MVA EE MVA SE MVA SEV-06
ARMIN II VOM HEGE-HAUS FIN44611/04A
e. ESTJV-07 ESTV-07 PMV-07 EEJV-07 EEV-07
VOM WACHTELFELD APRIL FIN15993/07A
k. KARPPINEN MIA, KARPPINEN MIKA TERVAKOSKI
om. VÄISÄNEN ESKO ja LÖNNQVIST-VÄISÄNEN EEVA KRUUSILA

Virallinen luettelo
[quote="Kirsi Heiskanen"]Jos huomaatte virheitä niin soittakaa 044-5454174/Kirsi

http://www.saksanseisojakerho.fi/forum/ ... php?t=2869

RYHMÄJAKO:

LAUANTAI

Vastaa Viestiin