Päänäyttely 2006

Tapahtumien jälkipelit. Tällä voit käydä keskustelua SSK:n tapahtumien tiimoilta.

Valvoja: Maarit Seppänen

laitetaanpas

Viesti Kirjoittaja laitetaanpas » 14.6.2006 07:09

MANNERMAISTEN KANAKOIRIEN ERIKOISNÄYTTELY 10.6.2006 JÄRVENPÄÄ

ISONKEHÄN TULOKSET

Näyttelyn paras (tuomari Václav Vlasák)

BIS 1 lk. saksanseisoja PICTAN ALOPE i. Gråfågelns Baron e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Guy Bardy, Siuntio

BIS 2 lk. weimarinseisoja MIMMTRIX SYDNEY AF BROMHUND i. Bromhund Year Tooo e. Mimmtrix Sally om. Mimmi Erixon, Ruotsi

BIS 3 korthalsingriffoni WESTGROVE COMMON SNIPE i. Artus Von Schlehenau e. Milis Prunelle om. Aki Koiranen, Lempäälä

BIS 4 lk. unkarinvizsla CANINE HULLABALOO i. Master e. Canine Mighty Wonder om. Aki Sassi & Päivi Vähäkoski, Nukari

Paras pentu (tuomari Britt-Marie Dornell)

BIS-pentu 1 kk. unkarinvizsla TANGRAMS BEARDED LADY i. Eron Selle e. Quodian’s Ibolya om. Mira Elfving & Lea Laitinen, Untamala

Paras veteraani (tuomari Britt-Marie Dornell)

BIS-veteraani 1 lk. unkarinvizsla HOOKSIDE CSABA i. Hookside Sor e. Hookside Onyx om. Hannele Tammivuori, Untamala

BIS-veteraani 2 lk. saksanseisoja ILOKS’IN IISAKKI i. Orres Hermes e. Taka-Tapiolan Titta om. Harri & Krista Komu, Helsinki

BIS-veteraani 3 lk. weimarinseisoja MIMMTRIX SALLY i. Impi e. Britfeld Poetry Inmotion om. Mimmi Eriksson, Ruotsi

BIS-veteraani 4 pk. saksanseisoja DEIKA VOM BLUMENHOF i. Arco Vom Backemeer e. Bryka Von Der Röthaller om. Saija Suomaa, Parola

Paras kasvattajaryhmä (tuomari Ann Carlström)

BIS-kasvattajaryhmä 1 bracco italiano KENNEL HEINÄARON, om. Teija Kuusisto, Urjalankylä

BIS-kasvattajaryhmä 2 korthalsingriffoni KENNEL WESTGROVE om. Minna Westerlund, Lammi

BIS-kasvattajaryhmä 3 lk. saksanseisoja KENNEL DON KORLEONE’S om. Päivi Natri, Ylistaro

BIS-kasvattajaryhmä 4 lk. weimarinseisoja KENNEL MIMMTRIX, om. Mimmi Eriksson, Ruotsi

Paras jälkeläisryhmä (tuomari Ann Carlström)

BIS-jälkeläisryhmä 1 korthalssingriffoni MILIS PRUNELLE i. Alex V. Oranje En Glymes Polders e. Sarah Vom Kempter Wald om. Minna Westerlund, Lammi

BIS-jälkeläisryhmä 2 lk. unkarinvizsla CANINE MIGHTY WONDER i. Hookside Csaba e. Canine Working Wonder om. Mauri Harju & Hannele Tammivuori, Muurla

BIS-jälkeläisryhmä 3 pk. saksanseisoja DEIKA VOM BLUMENHOF i. Arco Vom Backemeer e. Bryka Von Der Röthaller om. Saija Suomaa, Parola

BIS-jälkeläisryhmä 4 lk. saksanseisoja HABANA VON DER ASSEBURG i. Dachs vom Schweezer Moor e. Quada ks von der Asseburg om. Jussi ja Susanna Järvinen, Ivalo

Paras käyttöluokan koira (tuomari Ann Carlström)

BIS-käyttöluokan koira lk. saksanseisoja PICTAN ALOPE i. Gråfågelns Baron e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Guy Bardy, Siuntio

PITKÄKARVAINEN SAKSANSEISOJA - LONGHAIRED GERMAN POINTER

TUOMARI – JUDGE: ANN CARLSTRÖM, RUOTSI – SWEDEN

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 TAIKASUON VIHTORI i. Philipp Von Buchheim e. Deika Vom Blumenhof om. Antti Huovila, Kouvola

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PU2 SERT TAIKASUON VALDO i. Philipp Von Buchheim e. Deika Vom Blumenhof om. Pasi Tuomiranta, Kirkkonummi

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

- INDIE VOM PARADIES i. Dolf Vom Mönchsbrunnen e. Dele Vom Paradies om. Tero Pietikäinen, Espoo

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PU1 VSP TAIKASUON UKI i. Herman Vom Schatzrain e. Deika Vom Blumenhof om. Harri Bovellan, Korpikoski

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH 1 TAIKASUON VELHOTAR i. Philipp Von Buchheim e. Deika Vom Blumenhof om. Tapio Kolehmainen ja Alli Haataja, Hinthaara

H QAMILA AUS GRUPILINGA i. Dolf Vom Mönchsbrunnen e. Ondra Aus Grupilinga om. Sami Kuivainen ja Paula Kuisma, Kuusankoski

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH 1 TAIKASUON VIIMA i. Philipp Von Buchheim e. Deika Vom Blumenhof om. Saija Suomaa, Parola

EH 2 BIRKA V.D. ROTBUCHE i. Birko Vom Tannengarten e. Ambra Von Adewacht om. Jaana Itkonen, Salo

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

H DUNA VON DER HIMMERNER HEIDE i. Don Vom Forst Ostenwalde e. Linda Vom Fasanenhof kasv. om. Tuomas Perkkiö, Helsinki

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PN2 TAIKASUON UTU i. Herman Vom Schatzrain e. Deika Vom Blumenhof om. Jussi Suomaa Ihaniementie 8 13720 Parola

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PN1 ROP ROP-VET BIS-VET4 DEIKA VOM BLUMENHOF i. Arco Vom Backemeer e. Bryka Von Der Röthaller om. Saija Suomaa, Parola

ERI2 PN3 KUNEGONDIA ALPINUS i. Artus V. Riehenbusch e. Kunegonde V.D. Soester Bergen om. Katja ja Peter Hednäs, Pusula

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP KENNEL TAIKASUON Om, Saija ja Jussi Suomaa, Parola

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

1 KP. BIS-JÄLK3 DEIKA VOM BLUMENHOF i. Arco Vom Backemeer e. Bryka Von Der Röthaller om. Saija Suomaa, Parola

KARKEAKARVAINEN SAKSANSEISOJA - WIREHAIRED GERMAN POINTER

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PU3 V-SERT HONKATULEN CHILI CORLEONEi. Hero e. Honkatulen Ada om. Jouni Seppänen ja Tuula Pirnes-Seppänen, Vantaa

EH2 TEERENPELIN ROKI i. Brunontytön Arvi e. Teerenpelin Kiti om. Juha-Pekka Luotamo, Ruokolahti

H HANHIAAVAN KÄPÄLÄ i. Hanhiaavan Lordi e. Hanhiaavan Usva om. Nina Källi, Karjaa

H MEHTUUTTAJAN NASSE i. Teerenpelin Paavo e. Suivakon Tanya om. Pekka Räsänen, Hyvinkää

H MEHTUUTTAJAN NIPA i. Teerenpelin Paavo e. Suivakon Tanya, om. Virpi Moilanen, Tammisaari

H TEERENPELIN KÖLLI i. Fjällbrisens Damm e. Teerenpelin T-Villiina om. Seppo Ylivainio, Lestijärvi

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PU4 ARNOLD i. Teerenpelin Paavo e. Erätököttäjä Typy om. Eija ja Taisto Maaninka, Oitti

ERI2 VÄINÖ i. Teerenpelin Paavo e. Erätököttäjä Typy om. Harri Syrjäläinen, Tohkala

EH3 SUIVAKON YKI i. Hero e. Suivakon Riina om. Ari Laakkonen, Vantaa

H MUSTANIEMEN ARTTU i. Popen Ikaros e. Kurunokan Cindy om. Mikko Miettinen, Helsinki

H TAIKAVUOREN MACK i. Viggo e. Vintiläntuuli Taiga om. Jussi Tuomi Helsinki

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

EH1 RIKUROVAN SIEGER i. Attila V.D.Amper e. Mücke Ii Vom Gehrenberg, om. Marko ja Sari Koivula, Saarenkylä

EH2 KORVENALUSTAN LEROY-MASI i. Piegga e. Korvenalustan Kira om. Markku Laakso, Haukipudas

EH3 KORVENALUSTAN LUKE i. Piegga e. Korvenalustan Kira om. Tero Niemi, Eteläinen

EH4 FERHILL’S FERGUSON i. Piegga e. Suivakon Viivi om. Ville ja Tuula Nieminen, Siivikkala

EH OTSOLAN JESSE i. Lumiriekon Uri e. Otsolan Giron om. Mirja Sevòn, Muhniemi

H ERÄILON JAZZ i. Strolch Vom Gäuboden e. Vintiläntuuli Taru, om. Pekka Luoma, Palus

UROKSET - DOGS, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

ERI1 PU2 SERT RIKUROVAN SUHL i. Attila V.D.Amper e. Mücke Ii Vom Gehrenberg om. Kimmo Viinikka, Kuusamo

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PU1 VSP JASULAN AIKAPOIKA i. Maljan Herman e. Tessa om. Asko Jokinen, Kalakoski

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

H HONKATULEN CESSI i. Hero e. Honkatulen Ada om. Timo Purmola, Vantaa

H ROHLIN ELEONOORA i. Kitinevan Tälli e. Alida Vom Dungau, om. Juha-Pekka Taavela, Palus

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PN1 ROP SERT JAKKEN LADY i. Kiehisen Geronimo e. Wespe Vom Gäuboden om. Juha Pärnänen, Hollola

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN2 V-SERT VILIMAN TR PILKE i. Mehtuuttajan Reppu e. Tsesko om. Pekka Heikkinen, Järvenpää

ERI2 PN3 JASULAN AAMUTUIMA i Maljan Herman e. Tessa om. Jussi Alalammi & Maria Kekki, Ala-Honkajoki

ERI3 PN4 ERÄOPEN LEVINA i. Hero e. Eräopen Emma om. Ingela Ollas ja Lars Lönnström, Parainen

EH4 RUSKAKAIRAN AFRODITE i. Viliman Siekkis e. Heipekan Enni om. Niina Taivalmäki & Mika Koivula, Jalasjärvi

EH JASULAN AIKA VIKKELÄ i. Maljan Herman e. Tessa om. Eeva Hellsten, Pori

HYL TUPAJUMI CERI i. Teerenpelin Casanova e. Erätököttäjä Muska om. A. Rumpunen-Virtanen & S. Grundström, Sauvo

NARTUT - BITCHES, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

H MEHTUUTTAJAN PENELOPE i. Alex Vom Wittland e. Suivakon Tanya om. Olli Leskinen, Ristiina

H UUDENJOEN ERÄ-IITU i. Arthos V.D.Empter Mark e. Alma om. Mikko Härkönen, Kellokoski

- GALLIFORMIS KATARIINA JAGELONIKA i. Rokovan Iki e. Galliformis Marieantoinette om. Ritva Räisänen, Helsinki

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

EH1 KITINEVAN UTU i. Maljan Heiko e. Kitinevan Riitu om. Christer Karlsson, Porvoo

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

EH1 ERÄSIPIN TÄTTÄHÄÄRÄ i Eräsipin Aci e. Eräsipin Fea om. Anne Rumpunen-Virtanen & Kari Virtanen, Sauvo

LYHYTKARVAINEN SAKSANSEISOJA - SHORTHAIRED GERMAN POINTER

TUOMARI – JUDGE: ANN CARLSTRÖM, RUOTSI – SWEDEN

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PU2 SERT CHARLESWOOD ILLUSION i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Fältmyran’s Accra Ii, om. Aija Manelius, Pori

ERI2 SERT CHARLESWOOD IMPERIAL i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Fältmyran’s Accra Ii, om. Maria Appelberg & Jouni Soidinaho, Pojanluoma

ERI3 ALTERSUNDETS KUSTI i. Mikro e. Altersundets Daquiri, om. Petteri Nikulainen, Mikkeli 10

EH 4 CHARLESWOOD IKAROS i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Fältmyran’s Accra Ii, om. Antti Mäkynen, Seinäjoki

EH AUTIONIITYN AAMOS i. Outavainun Valdemar e. Don Korleone’s Gavia Adamsii, om. Mika Sund, Hinthaara

EH OUTAVAINUN ARTTU i. Alajoen Ares e. Outavainun Tuuli, om. Jussi Hautamäki, Ylistaro

H AITTONEVAN LUCKY i. Pruukin Äksön e. Pitkäsaaren Essi, om. Eija Savolainen ja Aki Hyvönen, Kurkimäki

H ALAJOEN EURIPIDES i. Mikro e. Alajoen Artemis, om. Jaakko Hautamäki, Ylistaro

H CHARLESWOOD IDEFIX i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Fältmyran’s Accra Ii, om. Jarno Tupila, Helsinki

H DON KORLEONE’S ERIC i. Crex Tattaglia e. Gleizz Fatale Barzini, om. Heidi Huusko ja Mika Kumpulainen, Iisalmi

H ERÄAAMUN NIPA i. Upi e. Eräyön Darla, om. Anna-Liisa ja Seppo Tarvainen, Vehniä

H PISPANMÄEN Q’PIIPARINEN i. Outavainun Viktor e. Pispanmäen Narda, om. Mikael Hellman, Pattijoki

H VESAKON FARGO i. Harvey Von Der Asseburg e. Vesakon Elysee, om. Tiina Ivakko, Espoo

T ERÄAAMUN NEMO i. Upi e. Eräyön Darla, om. Jari Lankinen ja Hannamari Neuvonen, Ruokolahti

- MYLLYRINTEEN KUURA i. Rambo Von Alsheim e. Limon Luna, om. Markus Ahonen, Jyväskylä

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 SERT CHARLESWOOD IRIS i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Fältmyran’s Accra Ii om. Maria Appelberg ja Jouni Soidinaho, Pojanluoma

EH 2 ILOKS’IN VERNA i. Upi e. Iloks’in Kaaka om. Riikka Heikkilä ja Mikko Halmepuro, Suonenjoki

EH 3 GINA Z CZARNEGO DWORU i. Dagobert Vom Hege-Haus e. Salsa Z Czarnego Dworu om. Marko Kaltiokumpu & Hanna-Mari Helkiö, Turenki

EH 4 ERÄAAMUN NUKA i. Upi e. Eräyön Darla om. Anna-Liisa ja Seppo Tarvainen, Vehniä

EH TUULIKAIRAN PRIMADONNA i. Don Korleone’s Picabo Ile e. Tuulikairan Taifun om. Pasi Jalava, Espoo

EH WESTGROVE SANNI i. Peltosaran Eeka e. Don Korleone’s Connie om. Vilja ja Eija Maaninka, Oitti

EH WONNE ROTHENUFFELNi. Ulando Silesia e. Gustel Vom Theelshof om. Kirsti Syväri-Mäkinen, Hämeenkyrö

H ILOKS’IN TOMBOY TIGRESS i. Tvärnypets Hicco e. Iloks’in Ilo om. Mervi Aaltonen, Turku

H OUTAVAINUN ASSI i. Alajoen Ares e. Outavainun Tuuli om. Vesa Lindqvist, Vantaa

H PITKÄSAAREN INARI i. Don Korleone’s Conrad e. Pitkäsaaren Enni om. Anne ja Pertti Viitanen, Eteläinen

H TEERIKUJAN OFELIAi. Stenbitens Fix e. Outavainun Taika om. Janne ja Minna Pirttimäki, Jyväskylä

T TAKA-TAPIOLAN WANJA i. Outavainun Viktor e. Taka-Tapiolan Nikita om. Sami Eskelinen, Vantaa

EVA TAKAPELLON MIRA i. Outavainun Tito e. Takapellon Tessa om. Eila ja Veikko Himma, Helsinki

TUOMARI – JUDGE: VÁCLAV VLASÁK, TSEKKI- CZECH

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PITKÄSAAREN INTO i. Don Korleone’s Conrad e. Pitkäsaaren Enni om. Minna ja Juha Loukusa, Mäntsälä

ERI2 VESAKON FRODO i. Harvey Von Der Asseburg e. Vesakon Elysee om. Arja Laukkanen, Kuopio

EH3 KÖNKÄÄNVAARAN DIELKU i. Tsarek e. Habana Von Der Asseburg om Kari Väänänen, Ivalo

EH4 IIVARI i. Vuolabban Aslak e. Eräyön Donna om. Suvi ja Panu Hulkkonen, Palokka

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU3 DON KORLEONE’S DEKLAN i. Charleswood Excalibur e. Gleizz Fatale Barzini om. Jonna Reimari, Turku

ERI2 DON KORLEONE’S BEAR HUG i. Don Korleone’s Quintana e. Gleizz Fatale Barzini om. Päivi Natri, Ylistaro

ERI3 ERÄAAMUN ELVIS i. Arijärven Pinoccio e. Eräyön Darla om. Emilia Tallila, Möttönen

ERI4 V-SERT PRUUKIN E-KROKOTIILI i. Vesakon Bexi e. Tähdenlento Cerina om. Juha Kauppinen, Sodankylä

ERI NUMMIRIEKON ARNO i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Pruukin Tupu om. Kari Tiihonen, Jyväskylä

ERI PITKÄSAAREN HUGO i. Rambo Von Alsheim e. Pitkäsaaren Aimee om. Simo Suhonen, Helsinki

ERI RIEKKOROVAN TAPIO i. Neri e. Rohlin Sabina om. Hannu Holma, Järvenpää

ERI VUOLABBAN ASLAK i. Billythekid e. Axa Tergy om. Suvi ja Panu Hulkkonen, Palokka

EH FERHILL’S GARFIELD i. Lehtolan Dogi e. Don Korleone’s Clemenza om. Jaakko Lehtonen, Valkola

EH HIIDENPORTIN JARL i. Tarradalens Axl e. Outavainun Tinka om. Tom Hjort, Espoo

EH HILLATAR KAAMOS i. Mikro e. Altersundets Era om. Sanna Tenhunen, Suonenjoki

EH ILOKS’IN RYMY i. Don Korleone’s Conrad e. Iloks’in Ilo om. Marko Sarajärvi, Tammela

EH KÖNKÄÄNVAARAN CETTU i. Toes’ Brahms e. Habana Von Der Asseburg om. Paula Knuuti ja Ari Kurtti, Helsinki

EH PICTAN ARWO i. Gråfågelns Baron e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Markku Koskenniemi, Rautiosaari

EH PITKÄSAAREN HATHI i. Rambo Von Alsheim e. Pitkäsaaren Aimee om. Hannu Ojala, Kerava

EH PRUUKIN ERPPA i. Vesakon Bexi e. Tähdenlento Cerina om. Ari Rekonen, Lappeenranta

UROKSET - DOGS, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

ERI1 PU4 DON KORLEONE’S QUAESERO i. Arijärven Pinoccio e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Juha Ylipekka, Kerava

ERI2 VUOLABBAN AMI i. Billythekid e. Axa Tergy om. Matti Mäkinen ja Kaija Lepoaho, Leppälahti

ERI3 RIISTAPELLON PEETU i. Iloks’in Ilko e. Pruukin Unna om. Mikko ja Minna Salonen, Jäniksenlinna

EH4 KÖNKÄÄNVAARAN COLTIAINEN i. Toes’ Brahms e. Habana Von Der Asseburg om. Totti Arosuo, Tuusula

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 ALKÄRRETS FARO i. Geggens Simson e. Löytöriekon Mira om. Antti Raappana, Arkkukari

- VESAKON EETU i. Jokilakian Jeri e. Vesakon Brandy om. Riitta ja Marko Aarnio, Perniö

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PU1 VSP ROP-VET BIS-VET2 ILOKS’IN IISAKKI i. Orres Hermes e. Taka-Tapiolan Titta om. Harri ja Krista Komu, Helsinki

EH2 PRUUKIN UP AND DOWN i. Lotan Bontso e. Pruukin Kirre om. Jarno Tupila, Helsinki

- CREX TATTAGLIA i. Pruukin Korleone e. Crex Riia om. Päivi Natri, Ylistaro

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 VILMA i. Rohlin Sebastian e. Rohlin Bette om. Jussi Jortikka, Eurajoki

ERI2 INGA i. Vuolabban Aslak e. Eräyön Donna om. Suvi ja Panu Hulkkonen, Palokka

ERI3 PITKÄSAAREN IISA i. Don Korleone’s Conrad e. Pitkäsaaren Enni om. Hannu Vainikainen, Itäsalmi

ERI4 TAKA-TAPIOLAN MIMMI i. Mikro e. Taka-Tapiolan Nikita om. Risto Lehtonen, Ruha

ERI PITKÄSAAREN IONA i. Don Korleone’s Conrad e. Pitkäsaaren Enni om. Kari Sammallahti, Helsinki

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN3 SERT DON KORLEONE’S BABE MAGNET i. Don Korleone’s Quintana e. Gleizz Fatale Barzini om. Maria Appelberg ja Jouni Soidinaho, Pojanluoma

ERI2 V-SERT CHARLESWOOD HOT SHOT i. Alajoen Ares e. Fältmyran’s Accra Ii om. Mika Vuorimaa, Lapua

ERI3 DON KORLEONE’S HILLA i. Porter e. Gleizz Garconne Fatale om. Matti Lukkarinen, Lahti

ERI4 HILLATAR KIEPPI i. Mikro e. Altersundets Era om. Eino Seppä, Kytökylä

ERI BOTHWELL WILMA i. Tuulikairan Metku e. Pruukin Karoliina om. Seppo Eerola, Mäntsälä

ERI DON KORLEONE’S QUE BAILA i. Arijärven Pinoccio e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Päivi Paunisaari ja Harri Nikkanen, Heinola

ERI NARDUS BEKASSINE i. Kivineva Jamo e. Crex Chocolate Chip om. Joanna Pronin, Vantaa

ERI TUULIKAIRAN SAFIR i. Taka-Tapiolan Iisakki e. Tuulikairan Jessica om. Seppo Eerola, Mäntsälä

ERI TUULIKAIRAN TAFI i. Outavainun Tito e. Tuulikairan Taifun om. Juhani Katila, Mäntsälä

ERI VALKIA-AIDAN SANI i. Outavainun Tito e. Aida om. Leena Norres, Halkia

EH DON KORLEONE’S HONEY i. Porter e. Gleizz Garconne Fatale om. Tarmo Kärkkäinen, Aura

EH ERÄAAMUN ESSI i. Arijärven Pinoccio e. Eräyön Darla om. Ville Maijanen, Klaukkala

EH ERÄAAMUN EVI i. Arijärven Pinoccio e. Eräyön Darla om. Pasi ja Sirpa Oiva, Saarenkylä

EH METTÄLÄISEN KIKI i. Metsäporras Egu e. Rohlin Seita om. Eeva Lönnqvist-Väisänen ja Esko Lönngvist, Kruusila

EH NARDUS BELINDA i. Kivineva Jamo e. Crex Chocolate Chip om. Hannu Murto, Espoo

EH TUULIKAIRAN SERAFINA i. Taka-Tapiolan Iisakki e. Tuulikairan Jessica om. Eija Varis, Hyvinkää

EH VALKIA-AIDAN SINGE i. Outavainun Tito e. Aida om. Kari Vauri ja Seija Niskanen, Helsinki

H ANU i. Metsäporras Egu e. Korpi Kainuun Belinda om. Eeva Lönnqvist-Väisänen ja Esko Lönngvist, Kruusila

NARTUT - BITCHES, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

ERI1 PN1 ROP BIS1-BIS-KÄY1 PICTAN ALOPE i. Gråfågelns Baron e. Don Korleone’s Wicked Wizard om. Guy Bardy, Siuntio

ERI2 NUMMIRIEKON AYA i. Eros Z Ceskeho Lesa e. Pruukin Tupu om. Vesa Numminen, Jyväskylä

ERI3 ERÄAAMUN EEVI i. Arijärven Pinoccio e. Eräyön Darla om. Maarit ja Aaro Seppänen, Loimaa

ERI4 KÖNKÄÄNVAARAN CUM’MA i. Toes’ Brahms e. Habana Von Der Asseburg om. Kari Kotila, Oulunsalo

ERI DON KORLEONE’S RARA WOKA HOWK i. Alajoen Ares e. Ella om. Pekka Hautamäki, Koskenpää

ERI KÖNKÄÄNVAARAN CIIKU i. Toes’ Brahms e. Habana Von Der Asseburg om. Kari Nuutinen, Helsinki

ERI NORTIN ARIANA i. Alajoen Ares e. Uskarin Angelic om. Päivi ja Pertti Kovanen, Jyväskylä

ERI PISPANMÄEN PIIKA-TYTTÖ i. Orremyras F’indy e. Pispanmäen Narda om. Matti Tuomola, Forssa

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PN2 RYSSÄKOSKEN BERTTA i. Iloks’in Leevi e. Pispanmäen Liana om. Jarmo Larpi, Tarvasjoki

ERI2 PN4 TUULIKAIRAN TAZZA i. Outavainun Tito e. Tuulikairan Taifun om. Seppo Eerola, Mäntsälä

ERI3 METTÄLÄISEN MIISA i. Riihivaaran Masi e. Rohlin Seita om. Aaro Seppänen, Loimaa

ERI4 PITKÄSAAREN HANE i. Rambo Von Alsheim e. Pitkäsaaren Aimee om. Eija Vainikainen, Helsinki

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 VSP-VET CREX TIIA TIRAMISU i. Pruukin Korleone e. Crex Riia om. Olli Böök, Espoo

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP BIS-KASV3 KENNEL DON KORLEONE’S Om. Päivi Natri, Jaurintie 375, 61400 Ylistaro

2. KENNEL TUULIKAIRAN Om. Seppo Eerola, Töyry 3, 04600 Mäntsälä

3. KENNEL PITKÄSAAREN Om. Hannu Vainikainen, Långörintie 89, 01100 Itäsalmi

4. KENNEL ERÄAAMUN Om. Seppo Tarvainen, Vehniäntie 1238, 41180 Vehniä

KENNEL KÖNKÄÄNVAARAN Om. Jussi ja Susanna Järvinen, Könkääntie 150, 99800 Ivalo

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

1. KP ROP-JÄLK4 HABANA VON DER ASSEBURG i. Dachs vom Schweezer Moor e. Quada ks von der Asseburg om. Jussi ja Susanna Järvinen, Ivalo

- GLEIZZA FATALE BARZINI i. Neri e. Pruukin Kati om. Päivi Natri, Ylistaro

BOURBONNAIS'NSEISOJA - BRAQUE DE BOURBONNAIS

TUOMARI – JUDGE: BRITT-MARIE DORNELL, RUOTSI – SWEDEN

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU1 VSP URANE i. Raimo e. Perle Du Pech Du Cayrol om. Hannele Tammivuori, Untamala

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PN1 ROP SERT CANINE ATTANVUOTNA i. Urane e. Themis Dou Coudounie om. Hannele Tammivuori, Untamala

ERI2 PN2 V-SERT CANINE BATTARBAHTA i. Urane e. Venus Du Rocher Des Jastres om. R. Karvinen & H. Tammivuori, Pieksänmäki

EH3 CANINE BAHCCAVUTNA i. Urane e. Venus Du Rocher Des Jastres om. Hannele Tammivuori, Untamala

H CANINE BEARDUEATNU i. Urane e. Venus Du Rocher Des Jastres om. Olli-Pekka Partanen, Evitskog



NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

EH1 VOLAGE DU PONTELLE MAICOU i. Ocky e. Madelon Du Pontelle De Maicou om. Pekka Plathan, Helsinki

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

- KENNEL CANINE Om. Hannele Tammivuori, Untamala

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

- URANE i. Raimo e. Perle Du Pech Du Cayrol om. Hannele Tammivuori, Untamala

KORTHALSINGRIFFONI - WIREHAIRED POINTING GRIFFON

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH1 WESTGROVE GREATER SCAUP i. Artus Von Schlehenau e. Westgrove St Tropez om. Minna Kariniemi, Heinola

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU1 ROP SERT BIS3 WESTGROVE COMMON SNIPE i. Artus Von Schlehenau e. Milis Prunelle om. Aki Koiranen, Lempäälä

ERI2 PU3 V-SERT WESTGROVE BLACK GROUSE i. Milis Partisan e. Ritta Des Grandes Origines om. Janne Sumusalo, Tolkkinen

H WESTGROVE WOODCOCK i. Artus Von Schlehenau e. Milis Prunelle om. Markus Nieminen, Alavus

H WET ACRES GOLD STANDARD i. Fireside‘s Hot Stuff e. Wet Acres Absolut Aplomb om. Christina Carpelan, Ryttylä

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PU2 WESTGROVE ORGON i. Nemo Du Mas Du Jonquier e. Milis Prunelle om. Pertti Venäläinen, Vantaa

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

EH1 MILIS PARTISAN i. Alex V. Oranje En Glymes Polders e. Sarah Vom Kempter Wald om. Janne Sumusalo, Tolkkinen

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PN1 VSP SERT WESTGROVE AVENGE OF BLOND i. Wet Acres Gold Standard e. Westgrove Chateaubelleriv om. Minna Westerlund ja Mika Harju, Lammi

T WESTGROVE GOLD ON BLOND i. Wet Acres Gold Standard e. Westgrove Chateaubelleriv om. Christina Carpelan, Ryttylä

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH1 WESTGROVE MALLARD i. Artus Von Schlehenau e. Westgrove St Tropez om. Tarja Lehmonen, Klaukkala

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

EH1 WESTGROVE RED GROUSE i. Milis Partisan e. Ritta Des Grandes Origines om. Leena Sorri, Hämeenlinna

EH2 WESTGROVE CHATEAUBELLERIV i. Hurus e. Milis Prunelle om. Minna Westerlund, Lammi

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PN2 WESTGROVE ST TROPEZ i. Nemo Du Mas Du Jonquier e. Milis Prunelle om. Taija Hepojärvi, Särkilampi

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PN3 ROP-VET MILIS PRUNELLE i. Alex V. Oranje En Glymes Polders e. Sarah Vom Kempter Wald om. Minna Westerlund, Lammi

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP BIS-KASV2 KENNEL WESTGROVE Om. Minna Westerlund, Lammi

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

1. KP BIS-JÄLK1 MILIS PRUNELLE i. Alex V. Oranje En Glymes Polders e. Sarah Vom Kempter Wald om. Minna Westerlund, Lammi

STABYHOUN

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 HAZEBAD BYRDS OBELIX i. Häromi’s Lotus L L Of Anne e. Hazebad Sunny Floris om. Anne Viitanen ja Jussi Leppänen, Hyvinkää

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH1 STABYLANDS FOPPE VON ANNE-DJULRE i. Anne-Djulre V.D. Kraay Heide e. Fenny V.’T Hooge Holt om. Harrie M.A. Venner, Hollanti

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

EVA ANNE-DJULRE V.D. KRAAY HEIDE i. Jurre V.D. Fraay Heide e. Olda om. Harrie M.A. Venner, Hollanti

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

H HAZEBAD JAZZY MELBA i. Duke-Dunmore e. Nordwart Belina om. Satu Eloranta, Itäsalmi

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

EH1 JIPPE-HAUKE V.D. KRAAY HEIDE i. Aelderd-Bjintse V.D. Kraay Heide e. Hauke-Noltsje Fan ’T Paradijske om. Susanna Ylikesti, Viljolahti

RANSKANSEISOJA PYRENELÄISTYYPPI - BRAQUE FRANCAIS, TYPE PYRENEES

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

- VALENTIN DU DOMAINE DE PONTFRAC i. Holaf De Prebois e. Lilas De Saint Gens om. Riitta ja Marko Aarnio, Perniö

PONT-AUDEMERIN SPANIELI - SPANIEL DE PONT-AUDEMER

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 AYLA DES COTEAUX DE YANNIJEAN i. Sim Du Bois De Frechencourt e. Twister Des Coteaux De Yannijean om. Helena Suni ja Minna Westerlund, Vantaa

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PN1 ROP SERT BREAKWATER DES COTEAUX DE YANNIJE i. Sim Du Bois De Frechencourt e. Twister Des Coteaux De Yannijean om. Minna Westerlund ja Sanna Aalto, Lammi

DRENTSCHEN PELTOPYYKOIRA - DRENTCHE PATRIJSHOND

NARTTU - BITCHES, PENTULUOKKA - PUPPY CLASS

1. TARANTELLATILLY i. Langbjergs Marko e. Maysi Ceblo V.D. Drentsche Dreven om. Nina Virtanen, Martinkylä

SPINONE - SPINONE ITALIANO

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PU2 SERT RIEKONNAURUN RINTINTIN i. Magic At Sharpshot e. Bella Di Bunarii om. Sami ja Päivi Tuohinto, Pattijoki

EH2 KARHEN QUINCINETTO i. Wolfsirius Kashmir e. Amber Rio Dalla Terra Di Mai om. Ilona Leppänen, Harviala

H FRAGOLA NIKLAS-B i. Epithelium Carlo e. Fragola Cassiatore om. Aki Pahkala ja Sanna Hietala, Himanka

H FRAGOLA NITROGLYCERIN i. Epithelium Carlo e. Fragola Cassiatore om. Anna Tilja ja Jukka Salo, Vaasa

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU1 ROP FRAGOLA JAN-HAKON i. Fragola Primo Fratello e. Fragola Cassiatore om. Leena Uusitalo, Kempele

EH2 FRAGOLA JULIANO i. Fragola Primo Fratello e. Fragola Cassiatore om. Tero Kainulainen, Paloinen

H WOLFSIRIUS EAGLE FLIGHT i. Edi Wolfsirius Dal Podere Antico e. Dynamo Fire Wolfsirius om. Päivi Sarviaho, Oulu

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

- RIEKONNAURUN RIANNA i. Magic At Sharpshot e. Bella Di Bunarii om. Salla Finnilä, Oulunsalo

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PN1 SERT KOULUPOLUN SAIMI i. Edi Wolfsirius Dal Podere Antico e. Klippans Pandora om. Satu Suutari, Ii

H WOLFSIRIUS NEVILLE i. Edi Wolfsirius Dal Podere Antico e. Dynamo Route Sixtysix om. Liisu Ollikainen, Helsinki

T WOLFSIRIUS NEFER NEFER i. Edi Wolfsirius Dal Podere Antico e. Dynamo Route Sixtysix om. Marjukka Haukilehto, Kellokoski

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN1 VSP AMBER RIO DALLA TERRA DI MAI i. Baro Ii Del Mucrone e. Ryttarstigens Chiaro Di Luna om. Päivi Kari, Orivesi

EH2 ELOISA i. Wynsett Falco e. Fragola Clemenza om. Ari Ollikainen, Helsinki

H FRAGOLA JEMINA TESORO i. Fragola Primo Fratello e. Fragola Cassiatore om. Outi Kokko, Tupos

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

EH1 DYNAMO ROSE OF TITANIC i. Snow Drop For Wynsett e. Karhen Nocciola om. Nina Virtanen, Martinkylä

EH2 FRAGOLA CLEMENZA i. Snow Drop For Wynsett e. Merrymoon Spinelliravioli om. Eero Matero, Oulunsalo

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

- KENNEL FRAGOLA, om. Kerttu Ylilauri, Lumijoki

BRACCO ITALIANO

UROKSET – DOGS, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

EH1 AMOR DERIVATO DEI SANCHI i. Zorro e. Umbra Derivato Dei Sanci om. Mari Tikka, Tom Walle, Teija Kuusisto, Muijala

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PU1 ROP SERT LOGPOINT ALVARO i. Heinäaron Cometa Di Monza e. Gleizz Gabbia D’oro om. Heikki Peltoperä ja Teemu Nyström, Vantaa

ERI2 V-SERT ALONE DI GLORIA FROM MAGNIFICOS KIN i. Heinäaron La Forza e. Tbi Bella Vida Du Bois De Laverdage om. Mari Tikka, Tom Walle, Teija Kuusisto, Muijala

EVA HEINÄARON PREMIO DI NOBEL i. Heinäaron Giorgio Armani e. Carolina om. Petra

Penttonen, Helsinki

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU3 HEINÄARON GIORGIO ARMANI i. Junipher Av Kalvskinnet e. Heinäaron Tuo Garofano om. Petra Penttonen, Helsinki

- HEINÄARON REGALO DI NATALE i. Junipher Av Kalvskinnet e. Heinäaron Tuo Tulipano om. Jouni Hakonen, Söderkulla

ERI2 PU4 HEINÄARON TOLLO BIANCO i. Rynka’s Casanova e. Heinäaron Cara Di Mamma om. Eija Puoliväli, Vaajakoski

EH3 GUNSTRUX VENI VIDI VICI i. Sentling Acquerino With Zakro e. Heinäaron Tuo Tulipano om. Mari Tikka, Tom Walle, Teija Kuusisto, Muijala

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PU2 GLEIZZ COL DI SASSO i. Olympos Pronto Soccorso e. Olympos Vino Alla Mandorla om. Katja Viitasaari ja Jukka Halonen, Jormua

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

H AURORA DEL MONTE ALAGO i. Omar e. Rivana Del Monte Alago om. Marjaana Lietoila, Espoo

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH1 LOGPOINT ALZIRA i. Heinäaron Cometa Di Monza e. Gleizz Gabbia D’oro om. Tiina Harinen, Helsinki

- HEINÄARON PUPA DI CARO i. Heinäaron Giorgio Armani e. Carolina om. Kaisa Pyhäluoto, Oulu

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN2 HEINÄARON GIOIA DI NATALE i. Junipher Av Kalvskinnet e. Heinäaron Tuo Tulipano om. Teija Kuusisto ja Joanne Norman, Urjalankylä

ERI2 PN3 HEINÄARON TUO TULIPANO i. Olympos Pronto Soccorso e. Jade Derivato Dei Sanchi om. Teija Kuusisto, Urjalankylä

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI PN1 VSP HEINÄARON CARA DI MAMMA i. Caruso e. Jade Derivato Dei Sanchi om. Teija Kuusisto, Urjalankylä

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP BIS-KASV1 KENNEL HEINÄARON, om. Teija Kuusisto, Urjalankylä

BRETONI - BRITTANTY SPANIEL

TUOMARI – JUDGE: RAIJA TAMMELIN, SUOMI – FINLAND

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 MAJANIEMEN BISCUIT NOUGAT i. Stevnsåen’s Marco e. Majaniemen Lady’s Esberanz om. Ville Jatala, Rajamäki

EH2 JOUPIKON DIESEL i. Stevnsåen’s Marco e. Eirams Winnie Wessla om. Henna

ja Jarmo Kottari, Koura

EH3 HAIPAKAN ARCTURUS i. Aldebaran e. Ruijanpalon Fizz om. Mari Luukkonen, Espoo

H MAJANIEMEN BIT NOUGAT i. Stevnsåen’s Marco e. Majaniemen Lady’s Esberanz om. Soile ja Kalevi Hanhinen, Helsinki

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU1 ROP PABLO DU SULON i. Flipper De Saint Hovec e. Liane Du Sulon om. Aulis Seppänen, Siilinjärvi

T MAJANIEMEN LADY’S FANTALE i. Sorbas e. Ylämaa Titi, om. Soile ja Kalevi Hanhinen, Helsinki

- DECOR DE L’HOSPITALIER i. Nixo De Saint Lubin e. Aldente De L’hospitalier om. Jyrki Simola & Berit Dengg, Vähäkyrö

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

- SORBAS i. Midtvejs Zico e. Ruijanpalon Ada om. Aleksi ja Sini Simola, Vähäkyrö

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

T JOUPIKON DANIELLA i. Stevnsåen’s Marco e. Eirams Winnie Wessla om. Eila Kautto & Aarne Jäntti Muonio

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN1 VSP SERT JARLEIN QUEEN VICTORIA i. Pablo Du Sulon e. Jarlein Lacota om. Jarkko Räsänen ja Liisa Pietikäinen, Ahkiolahti

EH2 ARABELL i. Joupikon Alfredo e. Sunny Du Domaine Des Presauxperches om. Jouni Leino, Raisio

EH3 PEPPI i. Ramses Du Domaine Despresauxperches e. Kesakon Kajo om. Antti Auno, Jaala

EH4 JARLEIN NICOLA i. Kuurakairan Kille e. Jarlein Kuurankukka om. Voitto Leppänen, Hyvinkää

EH ROWANBERRIE’S ENYA i. Ruijanpalon Glint e. Rita De La Cite Des Dianes om. Eila Kautto ja Aarne Jäntti, Muonio

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PN2 ROP-VET KARHUTASSUN ADAMIINA i. Midtvejs Zico e. Odinvejs Catja om. Jouni Leino, Raisio

PIENI MÜNSTERINSEISOJA - SMALL MÜNSTERLÄNDER

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 ELMERI i. Chester Vom Elberger Forst e. Vienetta om. Sauli Kalsi, Masku

EH2 ENGELBERT i. Chester Vom Elberger Forst e. Vienetta om. Mikko ja Heta Toikka, Tampere

T LEIDIPLEIS LAKU i. Spangkildes Jiro e. Leidipleis Loviisan Pipsa om. Markku Nieminen ja Sanna Nurmela, Helsinki

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PU2 V-SERT AMORITZ i. Moritz Vom Brunnenweg e. Hella Vom Eulenfelsen om. Janne Koski, Virrat

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU1 SERT VSP ARON VON DER PIXELERHEIDE i. Alf Vom Prinzenwald e. Gesy Vom Reiskamp om. Petri Halttunen, Sumiainen

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

H ANGELA i. Moritz Vom Brunnenweg e. Hella Vom Eulenfelsen om. Jari Auvinen, Kausala

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN2 SERT STAHLHART ADA i. Greif Von Der Gieselau e. Spangkildes Jasmin om. Reeta ja Esa Savenius, Kerava

EH2 BAMBI i. Lapstar Joiku e. Riffe om. Juha-Pekka Tissarinen, Kerava

H BIRKA VOM SILBERWALD i. Ulf Vom Lohebeeke e. Alina Vom Silberwald om. Mikko Regina, Hämeenlinna

H GINA VON OTTENSTEIN i. Arko Vom Achental e. Dana Vom Feldbrand om. Salme ja Jani Mäyrä, Annonen

T HIRSCH FÄNGER’S IDA i. Skot e. Söhöjlandet’s Bella om. Eva Manfolk, Österhankmo

NARTUT - BITCHES, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

H SEITSENAUKEEN KLETTE i. Amor Vom Eichenkamp e. Seitsenaukeen Frigga om. Fanni Katajamaa, Ivalo

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PN1 ROP BIRTHE VON DER WESTERLOH-MÜHLE i. Quimba Von Der Dansenbörger Heide e. Zita Von Der Westerloh-Muhle om. Erja ja Vesa Nummi, Rusko

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PN3 ROP-VET RINTEEN TIRA i. Seitsenaukeen Becass e. Cakom Lumotar om. Rauno Kinnunen ja Kaisa Mustonen, Kinnula

ISO MÜNSTERINSEISOJA - LARGE MÜNSTERLÄNDER

UROKSET – DOGS, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

EH1 ELMER AV HUNDREMETERSKOGEN i. Bölkers Ragnar e. Nordvestn’s Fokus om. Kati Sarras, Lieto

H MEIKÄPOIKA i. Dixon Ciperro e. Carda Vom Isseltal om. Tuija ja Risto Jurmu, Pohjankuru

H PIKKU-HIIDEN FALASTUR i. Harras Ut Seelterlound e. Kischa Vom Bergwald om. Fanny Aho & Päivi Korkeamäki, Vantaa

UROKSET – DOGS, AVOIN LUOKKA – OPEN CLASS

H BÖLKERS REX i. Opal Von St. Vit e. Ira Vom Vossbrink om. Iina Kluukeri, Ruotsalo

H NADISA IT MYSTERIOUS i. Arex V.’T Bruggenbosch e. Nadisa Synny Siru om. Eliisa Rantanen, Iivantiira

NARTUT – BITCHES, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

EH1 MISKA i. Dixon Ciperro e. Carda Vom Isseltal om. Taru Lamminen ja Jura Lehtinen, Vihti

EH2 AXA Z EGERANU i. Justus Ciperro e. Zuzi Od Nezdickeho Potoka om. Mari Parkkali, Suonenjoki

EH3 ASTI VOM RABENBAUM i. Don Vom Felsenhof e. Birka Von Der Steverquelle om. Marika Tanskanen, Oulu

PITKÄKARVAINEN WEIMARINSEISOJA - LONGHAIRED WEIMARNER

UROKSET – DOGS, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

EH1 CLASSIC DREAM’S YBEAU i. Foster Vom Weipen e. Classic Dream’s Queen Of Stars om. Liisa Tihinen, Ruotsi

UROKSET – DOGS, AVOIN LUOKKA – OPEN CLASS

H ACCLAIM-ALLOZO i. Classic Dream’s Joker e. Classic Dream’s Izola om. Liisa Tihinen, Ruotsi

NARTUT – BITCHES, AVOIN LUOKKA – OPEN CLASS

EH1 CLASSIC DREAM’S YUPYA i. Foster Vom Weipen e. Classic Dream’s Queen Of Stars om. Pernilla Nordlund & Rolf Ryberg, Ruotsi

- BERTA VOM BISMARCKTHURM i. Basco Vom Heiligenberg e. Effi Vom Eichenkamp om. Pia & Harri Järvinen, Espoo

LYHYTKARVAINEN WEIMARINSEISOJA-SHORTHAIRED WEIMARNER

UROKSET – DOGS, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

EH1 WAYFARER’S CALL THE SHOTS i. Mimmtrix Horst e. Wayfarer’s Almost Angel om. Pia Myllymäki & Mika Mäkinen, Mäntsälä

EH2 METSÄTIEN KASPER i. Welmer‘s Eppu e. Woodsman‘s Starlet om. Hannu Suodenjärvi, Kaarina

EH3 METSÄTIEN KAMU i. Welmer’s Eppu e. Woodsman’s Starlet om. Maria Kokko, Oulu

H MIMMTRIX MALTE i. Mimmtrix Winston e. Carnmellis Kiri For Mimmtrix om. Pia Karlsson, Ruotsi

UROKSET – DOGS, AVOIN LUOKKA – OPEN CLASS

ERI1 PU1 VSP MIMMTRIX ELOF i. Mimmtrix Horst e. Carnmellis Kiri For Mimmtrix om. Taina Mikkonen, Porvoo

- WALDGEMEIN KEIRAN i. Cid Von Der Totenalb e. Gray Ghost Regina om. Virpi Luoma-Marttila & Harri Laaksonen, Tampere

UROKSET – DOGS, KÄYTTÖLUOKKA – WORKING CLASS

ERI1 PU2 SERT CLASSIC DREAM’S QUASIMODO IN GREY i. Classic Dream’s Goliat e. Classic Dream’s Jade om. Pernilla Nordlund ja Rolf Ryberg, Ruotsi

EH2 MIMMTRIX GIBSON AF SALLY i. Bromhund Year Tooo e. Mimmtrix Sally om. Anneli Järnström, Ruotsi

NARTUT – BITCHES, JUNIORILUOKKA – JUNIOR CLASS

ERI1 CLASSIC DREAM’S ZAFIR OF SASHA i. Classic Dream’s Quasimodo In Grey e. Gransturm Dare To Dream om. Pernilla Nordlund ja Josefin Zackrisson, Ruotsi

EH2 METSÄTIEN KRISSE i. Welmer’s Eppu e. Woodsman’s Starlet om. Marjaana Kinnunen, Pihtipudas

- RIO BRAVO FALA LOVE’A i. Greydove Nordic Liaison e. Raxi Bona Jantarowa om. Krzysztof Szwarc & Magdalena Osinska, Puola

EH3 WAYFARER’S CROUCHING TIGER i. Mimmtrix Horst e. Wayfarer’s Almost Angel om. Sari Vatjus & Katja Virtanen, Vatjusjärvi

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

EH1 TINY LAKE’S ALPHA AMOUR i. Mimmtrix Winston e. Welmer’s Friidu om. Katja Virtanen & Veli-Matti Ritola, Vatjusjärvi

EH2 WAYFARER’S BEHIND BLUEYES i. Nobiskrug Whtevr Willbe Willbe e. Welmer’s Elo om. Katja Virtanen, Koskenkorva

H WAYFARER’S BABY BEAR i. Nobiskrug Whtevr Willbe Willbe e. Welmer’s Elo om. Janne Niskala, Oulu

- GREYDOVE AT FALA LOVEA i. Kadma Almost An Angel e. Greydove Poetry In Motion om. Krzysztof Szwarc & Magdalena Osinska, Puola

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN1 ROP SERT BIS-2 MIMMTRIX SYDNEY AF BROMHUND i. Bromhund Year Tooo e. Mimmtrix Sally om. Mimmi Erixon, Ruotsi

ERI2 PN3 V-SERT CARNMELLIS KIRI FOR MIMMTRIX i. Carnmellis Loads A Fun e. Carmellis Ultra Sassy om. Mimmi Erixon, Ruotsi

ERI3 CLASSIC DREAM’S TIC TAC TOE i. Arto Vom Nollenwald e. Cottilion’s Acumen-Ambria om. Ahi Killu, Eesti

EH4 WOODSMAN’S STARLET i. Olaf Von Der Teutonenburg e. Toro’s Cazador Caballo om. Marjaana Kinnunen, Pihtipudas

EH WALDGEMEIN HECATE i. Cid Von Der Totenalb e. Gray Ghost Regina om. Samuli Korpi, Rovaniemi

NARTUT - BITCHES, KÄYTTÖLUOKKA - WORKING CLASS

EH1 CLASSIC DREAM’S XLNT i. Hollowhills Dream Lord e. Classic Dream’s Jade om. Pernilla Nordlund ja Rolf Ryberg, Ruotsi

EH2 MIMMTRIX EBBA i. Mimmtrix Horst e. Carnmellis Kiri For Mimmtrix om. Birgitta Backlert, Ruotsi

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PN2 ROP-VET BIS-VET3 MIMMTRIX SALLY i. Impi e. Britfeld Poetry Inmotion om. Mimmi Eriksson, Ruotsi

ERI2 PN4 FELDJAEGER ALL THE RAGE i. Bromhund American Express e. Britfeld Give It To Them om. Pernilla Nordlund & Rolf Ryberg, Ruotsi

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP BIS-KASV4 KENNEL MIMMTRIX, om. Mimmi Eriksson, Ruotsi

- KENNEL CLASSIC DREAM’S, om. Pernilla Nordlund & Rolf Ryberg, Ruotsi

LYHYTKARVAINEN UNKARINVIZSLA - SHORTHAIRED HUNGARIAN VIZSLA

TUOMARI – JUDGE: ANITA MALJANEN, SUOMI - FINLAND

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 BLAZINGFIRE’S CAMUX XO i. Hookside Aszu e. Canine Last Chance om. Tiina Loimupalo, Kokemäki

EH2 PITYPANG REDE i. Pusziszoro Simon e. Pitypang Csitri om. Kaija Lepoaho & Matti Mäkinen, Leppälahti

H BLAZINGFIRE’S HIGHLAND BIRG i. Hookside Aszu e. Canine Last Chance om. Marita & Kalle Loimupalo, Kokemäki

H MELODIYA VETRA BRIZ i. Hookside Aszu e. Lembo Praut Tessi om. Hannele Tammivuori, Untamala

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

H RUSKAKEDON TOUHO i. Kövecsesparti Jago e. Misty om. Anu Luoto, Evitskog

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PU3 CANINE CHARMING CHAP i. Stabian Idefix e. Canine Mighty Wonder om. Riitta Laitinen, Oulu

ERI2 PU4 SERT CANINE LA ESTOPA i. Arvavaraljai Harcos-Hulti e. Canine Hasta La Vista om. Ismo Hämäläinen & Helen Louko, Vantaa

EH3 PITYPANG NOTAS i. Pitypang Kobor e. Pitypang Csitri om. Aki Sassi, Nukari

EH4 RUSKAKEDON LAUDA i. Master e. Misty om. Leena Häkkilä, Oulu

H CANINE LA BOHEMIA i. Arvavaraljai Harcos-Hulti e. Canine Hasta La Vista om. Miikka Saarteinen, Hyvinkää

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS

ERI1 PU1 VSP ROP-VET BIS-VET 1 HOOKSIDE CSABA i. Hookside Sor e. Hookside Onyx om. Hannele Tammivuori, Untamala

ERI2 PU2 MASTER i. Huvigas Bennie e. Stabian Imanda om. Päivi Ketonen, Helsinki

ERI3 STABIAN IDEFIX i. Pustan Kapus e. Pitypang Karola om. Johanna Lepoaho, Säkinmäki

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

EH1 STORMKEEPER FAIRYTALE i. Vadoca Mikor e. Canine Highland Queen om. Teresa Platan, Helsinki

EH2 BLAZINGFIRE’S MAXIME TRISOL i. Hookside Aszu e. Canine Last Chance om. Reijo Marjalaakso, Tampere

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 SERTCANINE AMERICAN BEAUTY i. Pirok Tegla Jh e. Canine Mighty Wonder om. Hannele Tammivuori & Jaune Syvänperä, Untamala

EH2 STORMKEEPER FOXY LADY i. Vadoca Mikor e. Canine Highland Queen om. Kimmo Rouhiainen, Helsinki

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS

ERI1 PN1 ROP BIS4 CANINE HULLABALOO i. Master e. Canine Mighty Wonder om. Aki Sassi ja Päivi Vähäkoski, Nukari

ERI2 PN3 CANINE FUNNY HONEY i. Hookside Bosz Joszef e. Canine Working Wonder om. Ulrika Renheim, Sverige

ERI3 PN4 HUNTER’S CHUM WORLDLY WISE i. Canine Hard Game e. Dalarda om. Annica ja Pekka Hannonen, Hyvinkää

EH4 CANINE LA FE i. Arvavaraljai Harcos-Hulti e. Canine Hasta La Vista om. Hannele Tammivuori & Matti Marin, Untamala

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS

ERI1 PN2 MISTY i. Collin e. Brenda De Kleine Denzelaar om. Päivi Ketonen ja Pekka Kemppainen, Helsinki

ERI2 CANINE HASTA LA VISTA i. Master e. Canine Mighty Wonder om. Hannele Tammivuori, Untamala

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS

1. KP KENNEL CANINE, om. Hannele Tammivuori, Untamala

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

1. KP BIS-JÄLK2 CANINE MIGHTY WONDER i. Hookside Csaba e. Canine Working Wonder om. Mauri Harju & Hannele Tammivuori, Muurla

KARKEAKARVAINEN UNKARINVIZSLA - WIREHAIRED HUNGARIAN VIZSLA

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA - PUPPY CLASS

1. KP VSP-PEN TANGRAMS BOUNCING WHEAT i. Eron Selle e. Quodian’s Ibolya om. Sari Konttila, Vehkajärvi

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA - PUPPY CLASS

1. KP ROP-PEN BIS-PEN 1 TANGRAMS BEARDED LADY i. Eron Selle e. Quodian’s Ibolya om. Mira Elfving & Lea Laitinen, Untamala

2. TANGRAMS BITCH AT DK’S i. Eron Selle e. Quodian’s Ibolya om. Päivi Natri & Lea Laitinen, Untamala

3. TANGRAMS BELIEVE IN LOVE i. Eron Selle e. Quodian’s Ibolya om. Satu Suutari, Ii

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS

ERI1 PU1 ROP SERT ZÖLDMALI FECSKE i. Furdöhazi Talpas e. Csövarberki Devaj om. Rainer Rauramaa, Kuopio

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS

ERI1 PU2 QUODIAN’S PANDUR i. Betyar Malookocskej e. Fürdöhazi Gabci om. Hanna Savolainen & Jani Myllymaa, Mänttä

Saija Suomaa

vielä käyttöluokasta...

Viesti Kirjoittaja Saija Suomaa » 14.6.2006 15:44

Ainakin meidän rodussa käyttöluokkaan oikeuttavat tulokset olisi ollut kaikilla veteraani- ja valioluokan koirilla. Monessa muussa rodussa varmasti sama juttu, että käyttöluokkaan ei ilmoitettu, vaikka olisi ollut mahdollisuus siihen, kun oli valio- tai veteraaniluokkaan oikeus ilmoittaa.

Pekka Hautamäki
REPPUKOIRA!
Viestit: 156
Liittynyt: 24.11.2005 17:09
Paikkakunta: Koskenkorva

Viesti Kirjoittaja Pekka Hautamäki » 15.6.2006 10:20

Mitkä koirat sijoittuivat bis-käy kehäs sijoille 2-4?
Lätsä följyhyn ja menoksi

Avatar
Päivi Reiman
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 56
Liittynyt: 22.12.2005 14:43
Paikkakunta: Kerava
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Päivi Reiman » 15.6.2006 10:35

^eikös siinä BIS-kehässä ollut vaan se lyhytkarvainen narttu (josta siis tuli ROP-käy) ja karkkari uros?

Taina Ylipekka
AVO-luokan keskustelija
Viestit: 18
Liittynyt: 22.11.2005 19:07
Paikkakunta: Kerava
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Taina Ylipekka » 15.6.2006 12:16

Muita rotuja oli ilmoitettu KÄY-luokkaan lk.weimareita ja pieni mynsterinseisoja. Näillä koirilla arvostelut erittäin hyvä tai hyvä, jatkoon pääsi kuitenkin vain erinomaisen saaneet.

tottelevainen

Miten kävi seisojakerhon tottelevaisuuskisassa

Viesti Kirjoittaja tottelevainen » 15.6.2006 16:47

Mistähän saisi tietää kenen koira oli tottelevaisin??? :?:

Avatar
Petteri Nissinen
Kanakoiratieteen tohtori
Viestit: 1203
Liittynyt: 22.11.2005 17:38
Paikkakunta: Napapiiri
Viesti:

Re: Miten kävi seisojakerhon tottelevaisuuskisassa

Viesti Kirjoittaja Petteri Nissinen » 15.6.2006 18:47

tottelevainen kirjoitti:Mistähän saisi tietää kenen koira oli tottelevaisin??? :?:
Edellisellä sivulla...
Kuva

Petra

Viesti Kirjoittaja Petra » 2.7.2006 13:57

Moi Minna,
miten toi "parhaat liikkeet" -kilpa meni; valittiinko vain Korthalssien joukosta vai oliko isossa kehässä?
Jos isossa kehässä, niin miten sinne koirat valittiin? Itse esitin sekä braccoja ja spinoneita (samassa kehässä tosin) eikä meille mainittu moisesta kisasta mitään...?!

terkuin
Pera & pojjaat

Avatar
Päivi Reiman
VOI -luokan keskustelija
Viestit: 56
Liittynyt: 22.12.2005 14:43
Paikkakunta: Kerava
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Päivi Reiman » 3.7.2006 07:34

^BIS-sijoittujista (siis BIS1, BIS2, BIS3, BIS4) valittiin.

Minna

Liikkeet

Viesti Kirjoittaja Minna » 3.7.2006 07:35

Huomenta, Petra!

"Parhaat liikkeet" valittiin BIS-kehässä sijoittuneiden joukosta.

Petra

Viesti Kirjoittaja Petra » 3.7.2006 12:46

Näin ne asiat selviää kun kysyy...

Kiitos tiedosta :)

Terkuin,

Petra

Vieras

Viesti Kirjoittaja Vieras » 20.7.2006 13:19

Tietääkö kukaan kuinka monta koiraa osallistui tokon nuo ja avo-luokkiin? Onko missään jukaistu tuloksia kokonaisuudessaan?

Vastaa Viestiin